Hranice – Jičín 20:21 (kon.) | Kopřivnice – Zubří 25:25 (kon.)
KH ISMM Kopřivnice
25:25 (13:15)
HC ROBE Zubří
Sobota 05.10.2019, 18:00 • Hala ZŠ Emila Zátopka, Kopřivnice • Chance Extraliga mužů • 5. kolo

Oba celky hrají příští sobotu venku. Kopřivnice v Brně, kdy na lavičce soupeře sedí bývalý kopřivnický kouč Vávra a Zubří se představí v Jičíně, kde v letošní sezoně remizovali karvinští házenkáři. (19:42:05)

Kopřivnice tak počtvrté se Zubří neprohrála.

Necelé dvě minuty vrátil skvěle hrající Šustáček hostům vedení. Fulnek z kontru vyrovnal. Posléze Kopřivnici oslabil Bukovský svým faulem na otáčejícího se Hlinku. Kopřivnice tak dohrávala zápas v pěti proti šesti. Nicméně brankář Žingor kryl vyloženou šanci z pravého křídla a domácí měli výhodu posledního útoku. Vzali si timeout, avšak Chilan Donoso minul Malinovu branku. Zápas tak skončil remízou 25:25, stejně jako před necelými dvěma lety, kdy se hrálo v azylu Zubří, jelikož zuberská hala se přestavovala.

Obrovskou bitvu nabídlo střetnutí pátého kola STRABAG RAIL extraligy mezi Kopřivnicí a Zubří. Domácí prohrávali v poločase o dvě branky, ale poté přidali v agresivitě na obraně. Otočili vývoj zápasu na svou stranu a vedli o tři góly. Jenže následoval hodně důležitý moment, kdy v krátkém sledu byli vyloučeni Petřík a Brito Benítez. Zubří v přesilovce šest na čtyři srovnalo.

KH ISMM Kopřivnice – HC ROBE Zubří 25:25 (13:15)
    Nejvíce branek: Donoso 8, Fulnek 5, Střelec 3/2 – Šustáček 5, Hlinka 5, Řezníček 4. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 4/2 – 1/1. Vyloučení: 7:5.

Konec zápasu. (25:25)

60
    Donosova střela z pravé spojky šla mimo branku a body se budou dělit. (25:25)

60
    O bod by měla Kopřivnici připravit pouze obrovská individuální chyba. Možné je všechno. Kopřivnice útočí na výhru proti jednomu z horkých aspirantů na extraligovou medaili. (25:25)

60
    Třináct sekund do konce a domácí si berou timeout. (25:25)

60
    Žingor hrdinou, když vychytal vyloženou šanci z pravého křídla a Kopřivnice může vyhrát. (25:25)

60
    Hlinka se na levé spojce otáčel kolem Bukovského (KOP), ten jej fauloval a domácí budou dohrávat zápas v pěti lidech. (25:25)

59
    Žingor se postavil k přední tyči proti Šustáčkovi na pravé spojce, Zubří poté ještě kombinuje. (25:25)
    59
    Fulnek překonal Malinu z levé spojky na zadní tyč. Jak zareaguje hostující mužstvo? (25:25)
    58
    Šustáček si naběhl na pravou spojku na přesný pas do druhé vlny a po dlouhé době se Zubří vrací do vedení. (24:25)

58
    Bukovský si nerozuměl s Fulnekem na pravé spojce a balón drží hostující házenkáři, konkrétně Hlinka. (24:24)

58
    Bukovský narazil na pravé spojce na bránícího hráče, útok Kopřivnice trvá dál. (24:24)
    57
    Spolupráce spojek vyústila v pas Hlinky do levého křídla na Mičkala a ten srovnal. (24:24)

57
    Fulnekova nahrávka nebyla přesná a za následný faul z levé strany na polovině Zubří dostává Donoso (KOP) dvě minuty. Robe disponuje početní výhodou šest na pět a tohle je velká komplikace pro domácí mužstvo. (24:23)

56
    Řezníčkova střela z deseti metrů letěla vedle levé tyčky a rozehrává tak Žingor. (24:23)