Třemošná – Plzeň 2:6 (kon.) | Zlín – HK MD Šumperk 5:4 (po pr.) | Technika Brno – Slavia 0:4 (kon.)
Havlíčkův Brod – Tábor 3:1 (kon.) | Jihlava – Pardubice 2:9 (kon.) | Hvězda Praha – Kladno 3:6 (kon.)
HC Litvínov – Chomutov 3:0 (kon.) | Třinec – Přerov 3:2 (kon.) | K. Vary – Kobra 7:1 (kon.)
Poruba – Vsetín 3:2 (kon.) | Liberec – Mountfield HK 1:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Č. Budějovice 2:1 (kon.)
Olomouc – Vítkovice 0:4 (kon.) | Havířov – Kometa Brno 3:2 (po pr.) | PZ Kladno – Sparta 0:10 (kon.)
BK Havlíčkův Brod
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
HC Tábor
Sobota 05.10.2019, 12:00 • ZS Kotlina • Extraliga dorostu • Skupina Střed

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Zdravím fanoušky ledního hokeje. Vítám Vás u přenosu zápasu osmého kola ELIOD Extraligy dorostu mezi týmy BK Havlíčkův Brod a Hockey Club Tábor.

Havlíčkobrodští dorostenci jsou po sedmi odehraných utkáních na šestém místě. Na kontě mají dvě vítězství ze zápasů proti Technice Brno a Jihlavě. Naopak nestačili na Slávii, Liberec a České Budějovice. Díky bojovnému výkonu padli po nájezdech s Mladou Boleslaví a po prodloužení s Pardubicemi.

Hockey Club Tábor
    Tábor se se dvěma body nachází na posledním místě. Do prodloužení se jim podařilo dotlačit zápasy s Českými Budějovicemi a Technikou Brno. S pak Jihlavou prohráli těsně 1:2. Od Slavie a Hradce Králové však dostali po osmi gólech. Pardubice jim dokonce nadělili dvanáctku. Zatím v posledním zápase prohráli s Libercem 0:6.

BK Havlíčkův Brod: Kubík (Tuček) – Besmák, Jakubec, Zych (C), Kuchta, Číhal, Kutlvašr – Dymák (A), Juřica, Rauš (A), Janko, Holenda, T. Krejčí, D. Krejčí, Bačkovský, Hrdlička, Kravec, Prášek

Hockey Club Tábor: Korytar (Prchlík) – Kofroň (C), Adamec, Herda, Krch, Šťastný (A), Bečvařík – Kohout, Janda, Eremiáš, Čančura, Cháb (A), Matašovský, Souš, Suchan, Vaněk, Šimák

Rozhodčí: Martin Kratochvíl – Kristýna Hájková, Michal Havel.

Oba týmy jsou již připraveny k utkání. Domácí dnes hrají v bílých dresech, hosté si oblékli dresy modré.

00:01

00:10
    Úvodní buly dopadlo lépe pro hosty. Puk však zachytili domácí a jako první vystřelil od modré Martin Zych.

00:42
    Táborský obránce se snažil dostat puk z obranného pásma. Puk mu ale odjel do předbrankového prostoru, kde ho zachytil brankář.

01:26
    Další útočnou šanci Havlíčkova Brodu zakončuje Jan Kuchta. Jakub Korytar zasáhl lapačkou.

02:10
    Adam Eremiáš se prokličkoval až před Davida Kubíka! Jeho zakončení však gólman domácích vyrazil.

03:15
    Havlíčkobrodští obránci zablokovali několik táborských pokusů.

04:15
    Hraje se ve středním pásmu. Ani jeden z týmů se nemůže dostat do útočné třetiny.

04:45
    Miroslav Šimák si od levého mantinelu několika kroky sjel před bránu a vystřelil pouze doprostřed branky.

05:21
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Číhal – 2 min., podrážení).

05:50
    Marek Herda nahazoval od modré. Bruslaři však tento kotouč zachytili a podařilo se jim vyhodit.

06:30
    Další vysvobození pro domácí.

06:51
    Další nahození Marka Herdy likviduje Kubík.

07:10
    Matěj Kravec na modré čáře vystihl nahrávku mezi obránci. Ti ho však ještě dojeli a nedopustili pohromu.

08:10
    Petr Hrdlička uštědřil jednomu z táborských hokejistů tvrdý hit.

09:00
    Bruslaři na chvíli zamkli hosty v obranném pásmu. Jejich kombinace se ale nepovedla a Tábor se osvobozuje.

09:40
    Filip Cháb nyní našel naprosto volného Miroslava Šimáka, který měl před sebou prázdnou branku. Puk mu ale na poslední chvíli sjel z hokejky.

10:40
    Útok hostů s klidem domácí odrazili.

11:10
    Martin Zych nahazoval od modré, nikdo z jeho spoluhráčů ale kotouč netečoval.

12:18
    Kryštof Vaněk si dvěma kličkami povodil havlíčkobrodské obránce. Jeho střelu kryl Kubík.

12:43
    Tábor se znovu nadechoval k útoku. Ten ale skončil zakázaným uvolněním.

13:08
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Zych – 2 min., vysoká hůl).

13:20
    David Šťastný nahodil puk na bránu. Ten však domácí srazili. Další kombinaci hostů překazilo postavení mimo hru.

13:40
    Bruslaři vyhazují kotouč.

14:03
    Další puk končí až za táborskou brankou. Domácí zatím brání výborně.

14:50
    I nyní se povedlo Bruslařům vyhodit puk. Následně se hosté prohřešili postavením mimo hru.

15:30
    Nyní již v plném počtu se vydali Bruslaři do útoku. Dobrou defenzivu předvedli hosté.

16:21
    Sám na bránu ujížděl Filip Dymák! Jeho kličku zlikvidoval Jakub Korytar.

16:33
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Bečvařík – 2 min., podrážení).

16:35
    Bruslaři odehráli svoje oslabení skvěle. Napodobí jejich výkon i Tábor?

17:20
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Eremiáš – 2 min., hákování).

17:23
    Tábor hned po vhazování vyhazuje puk, a ukrajuje tak cenné sekundy z dvojnásobného oslabení.

17:55
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Max Kutlvašr vystřelil od modré čáry. Jakub Korytar jeho střelu jen vyrazil a TOMÁŠ KREJČÍ tedy mohl dorážet. Bruslaři využívají dvojnásobnou přesilovou hru a jdou do vedení. Asistence: Max Kutlvašr a Tadeáš Holenda

19:15
    Zbytek klasického oslabení se podařilo hostům přežít v poklidu.

19:48
    Filip Cháb nabral rychlost a přes obránce vystřelil bekhendem. Kubík jeho střelu vyrazil a Cháb se tak dostal k dorážce, kterou gólman domácích zlikvidoval také.

20:00

Velice vyrovnanou úvodní třetinu nabídlo dnešní utkání. Oba týmy si dokázaly vytvořit několik šancí, které ale skončily ve výstrojích gólmanů. Skóre se tak měnilo až při dvojnásobné havlíčkobrodské přesilovce. Domácím se naopak podařilo dvě oslabení ubránit a do druhé třetiny si tak odnášejí jednobrankový náskok.

Druhá třetina začne přibližně ve 12:43.

20:01

20:10
    I ve druhé třetině vyhráli první buly hosté. Paradoxně se ale ke kotouči dostali domácí, kteří ale za bránou Korytara puk ztratili.

21:15
    Michal Janko se po usilovném snažení dostal ke kotouči, když obral jednoho z táborských obránců. Následná střela však postrádala razanci i přesnost.

21:47
    Nepovedené založení útoku domácích skončilo zakázaným uvolněním.

22:24
    Petr Hrdlička vystřelil z levého kruhu. Jakub Korytar vyrazil kotouč před sebe, kde se jako první objevil Martin Zych. Jeho střelu následně gólman domácích lapil a nepustil.

22:45
    Od modré vystřelil Martin Zych. Trefil však brusle prvního bránícího hráče.

23:29
    Tadeáš Holenda jel sám proti Jakubu Korytarovi. Jeho dlouhou kličku na forhend ale gólman hostů vychytal.

24:31
    Michael Bačkovský vystřelil z levého kruhu. Korytar lapil lapačkou.

24:45
    Filip Cháb nabídl kotouč Adamu Eremiášovi. David Kubík však předvedl výtečný rozklek a šanci zlikvidoval.

25:00
    Kryštof Vaněk střílel z pravého kruhu. Kubík znovu zasahuje.

25:20
    Na druhé straně z mezikruží střílel Matěj Kravec. Tentokrát se ukázal i Jakub Korytar.

26:21
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Čančura – 2 min., podrážení).

26:35
    Hosté vyhazují a několik sekund drží kotouč ve středním pásmu.

26:50
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Kofroň – 2 min., sekání).

27:02
    Vladislav Juřica promáchl kotouč před brankou.

27:45
    Číhal se sám ocitl před brankou hostů! Jakub Korytar ale nyní spasil hosty nádherným zákrokem.

28:25
    Max Kutlvašr napřáhl od modré čáry. Do jeho střely ale obětavě padli bránící hráči a výhozem se osvobodili.

29:11
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Zych – 2 min., nedovolené bránění).

29:20
    Bruslaři vyhazují kotouč. Oblouček nakonec spadl až před Jakuba Korytara.

29:39
    Další zákrok musel předvést gólman hostů. Bude se tak vhazovat před jeho brankou a Bruslaři ukrojí z trestu pár vteřinek navíc.

30:20
    Kostrbatě se dostali táborští do útočného pásma. Tam ho sebrali hráči domácích a bez větších problémů vyhazují.

31:05
    Adam Kofroň vystřelil od modré čáry. David Kubík s jeho pokusem neměl váženější potíže.

31:23
    Bruslaři se usadili v plném počtu v útočném pásmu.

32:15
    Miroslav Šimák se prokličkovával dopředu. Stopku mu ukázal až Lukáš Číhal.

32:54
    Filip Bečvařík vystřelil od modré čáry. Kubík měl zakrytý výhled. I přesto však puch chytil do lapačky.

33:05
    Nyní to od modré zkoušel Filip Souš, střela však byla zblokovaná mimo.

34:00
    Nepřesné rozehrávky využil Kryštof Vaněk, jehož střelu z levého kruhu vyrazil Kubík.

34:40
    Ani jednomu z týmů se nedaří kombinace.

34:49
    Jan Kohout zůstal ležet po tvrdém hitu. Za chvilku se ale zvedl a vypadá v pořádku.

35:28
    Adam Rauš se tlačil do předbrankového prostoru. Obránce Tábora byl ale silnější, a kotouč tak končí v rohu kluziště.

36:25
    Do zajímavé situace se dostával Vladislav Juřica. Kotouč mu ale z hole sklouzl.

36:55
    Filip Dymák vyslal spíš jen takovou pozdravnou střelu na branku Jakuba Korytara.

37:45
    Velkou přetlačovanou u mantinelu vyhráli táborští a ženou se do útoku.

38:01
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Kohout – 2 min., podrážení).

38:22
    Domácí využívají další přesilovou hru. Martin Zych našel před brankou Adama Rauše, který z první vystřelil. Jakub Korytar vyrazil jen před sebe. K dorážce se nakonec dostal MATĚJ KRAVEC, který zvyšuje na 2:0. Asistence: Adam Rauš a Martin Zych

39:30
    Tábor kombinuje a snaží se před koncem třetiny ještě snížit. Bruslaři je však nechtějí pustit ke střele.

40:00

Druhá třetina se nesla v podobném duchu jako ta první. Viděli jsme vyrovnaný hokej s šancemi na obou stranách. Jediná branka padla znovu v přesilové hře. Bruslaři tak zvýšili svůj náskok a vedou o dvě branky.

Třetí třetina začne přibližně ve 13:30.

40:01

40:10
    Táborští vyhrávají úvodní vhazování i ve třetí třetině. Puk se však odrazil a sbírá ho David Kubík za vlastní brankou.

40:45
    Bruslaři jdou do úniku! Hned z kraje třetí třetiny se TADEÁŠ HOLENDA dostal do skvělé střelecké pozice. Dobře umístěnou střelou se nezmýlil, a navýšil tak havlíčkobrodské vedení již na tři branky. Asistence Max Kutlvašr

41:59
    Marek Matašovský z levého kruhu vystřelil mimo.

42:50
    Jan Jakubec teď namazal puk Markovi Čančurovi! Ten ale vyloženou šanci neproměnil, když jeho střelu vychytal David Kubík.

43:15
    Jakubec podruhé za sebou nahrál táborskému útočníkovi. Tentokrát z toho ale nic nebylo.

44:03
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Eremiáš – 2 min., vysoká hůl).

44:18
    Vyhození Táboru Bruslaři zachytili ještě před modrou čáru. Následnou střelu Korytar chytil.

44:50
    Domácí kombinují bez střely.

45:05
    Nepřehlednou situaci před brankou řeší Korytar přikrytím kotouče.

45:05
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Dymák – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Kohout – 2 min., hrubost).

45:25
    Střela od modré čáry Ondřeje Besmáka byla sražena do rohu kluziště.

46:08
    Hosté vyhazují a hrají v plném počtu.

46:47
    Hosté pokazili rozehrávku, a do útoku se tak znovu ženou domácí.

47:07
    Z pravého kruhu vyslal svižnou střelu Filip Dymák. Jakub Korytar vyrazil.

47:33
    Vladislav Juřica vystřelil z velice ostrého úhlu. Korytar si tyč pohlídal.

48:23
    Bruslaři jsou nyní aktivnější. Jejich další útočnou šanci však maří ofsajd.

49:03
    Miroslav Šimák byl bráněn dvěma hráči Havlíčkova Brodu. I přesto se mu podařilo vystřelit. Netrefil však branku.

49:50
    Nyní oba týmy kazí nahrávky. Takovýchto hluchým míst dnes moc nevidíme.

51:10
    Korytar pochytal několik střel z hokejek Bruslařů.

51:53
    Max Kutlvašr nahodil puk na branku. Táborští hokejisté však kotouč uklidili do bezpečí.

52:45
    Tábor právě vstřelil branku!
    Tábor snižuje! MAREK MATAŠOVSKÝ vystřelil k bližší tyči. David Kubík se přesouval a nechal u tyče mezírku. Bez asistence

53:58
    Vstřelená branka vlila Táboru do žil novou krev. Bruslaři jim teď moc nestačí.

54:30
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Kuchta – 2 min., podrážení).

54:30
    Oddechový čas pro hosty.

54:57
    Adam Eremiáš se dostal do pěkné střelecké pozice. Nabízený kotouč však netrefil a Bruslaři vyhazují.

55:30
    Hraničním zákrokem se domácí dostávají k puku a znovu se osvobozují.

55:50
    Táboru se nedaří překročit modrou čáru.

56:30
    Z velice ostrého úhlu pálil Miroslav Šimák. Kubík jeho střelu pouze vyrazil. Odražený kotouč ale do bezpečí odhodili bránící hráči Havlíčkova Brodu.

57:40
    Táboru dlouho trvá rozehrávka. To je pro domácí dobře. Čas hraje v jejich prospěch.

58:16
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Kofroň – 2 min., hákování).

58:16
    Oddechový čas pro domácí.

58:16
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Kohout – 2 min., nesportovní chování).

58:30
    Domácí v poklidu kombinují. Do konce utkání hrají dvojnásobnou přesilovku.

59:10
    Bruslaři zatím nevystřelili.

59:33
    Až teď vyzkoušel pozornost Jakuba Korytara Martin Zych. Gólman domácích chytá.

59:50
    Marek Matašovský sám uháněl na branku. Na poslední chvíli byl ale ze zakončení vyrušen a David Kubík poslední hrozbu zlikvidoval.

Je tu konec! Bruslaři hned z kraje třetí třetiny zvýšili svůj náskok už na tři branky. David Kubík však čisté konto neudržel. Havlíčkův Brod vyhrál poměrem 3:1.

To je dnes ode mne vše. Těším se, že se setkáme při dalším utkání. (14:15:28)

Tomáš Sochor

Branky a nahrávky: 18. T. Krejčí (Kutlvašr, Holenda), 39. Kravec (Rauš, Zych), 41. Holenda (Kutlvašr) – 53. Matašovský

HC Tábor: Korytar (Prchlík) – Kofroň (C), Adamec, Herda, Krch, Šťastný (A), Bečvařík – Kohout, Janda, Eremiáš, Čančura, Cháb (A), Matašovský, Souš, Suchan, Vaněk, Šimák

Rozhodčí: Martin Kratochvíl – Kristýna Hájková, Michal Havel