Vladivostok – Kunlun 2:1 (kon.) | Novosibirsk – Nižněkamsk 4:2 (kon.) | Jekatěrinburg – Dynamo Moskva 1:4 (kon.)
Magnitogorsk – N.Novgorod 2:3 (3:4 po s.n.) | CSKA Moskva – Riga 6:1 (kon.) | Petrohrad – Čeljabinsk 1:2 (kon.)
Viťaz – Spartak Moskva 1:2 (0:2 po s.n.)
Admiral Vladivostok
2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Red Star Kunlun
Sobota 05.10.2019, 09:00 • Fetisov Arena, Vladivostok • KHL

Dnešní utkání sledovalo 4 844 diváků. (11:32:32)

Z mé strany je to dnes již vše. Přeji vám příjemný víkend a budu se těšit někdy přiště u KHL napočtenou!

Československá stopa v utkání

ADMIRAL VLADIVOSTOKMartin Bakoš (útočník, SVK, #83) – 1+0, 3 střely na branku, čas na ledě 17:58

RED STAR KUNLUNŠimon Hrubec (brankář, #30) – 32 zákroků, dva inkasované góly, 94,1 % úspěšnost
    Andrej Šustr (obránce, #62) – 0+0, 2 střely na branku, čas na ledě 16:49
    David Bondra (útočník, SVK, #12) – 0+0, 1 střela na branku, čas na ledě 8:30

Další zápas KHL je za námi a šťastnější může být Admiral, který nakonec urval cenné vítězství poměrem 2:1. Od 21. minuty díky Martinu Bakošovi vedl a v záživné třetí třetině navýšil své vedení v 45. minutě po samostatné akci od Olega Lomaka. I přesto, že měl Kunlun více ze hry v poslední desetiminutovce, kterou navíc zahájil gólem Ethana Wereka, nedokázal v tutových šancích a po chybách, které obrana Admiralu vytvořila, vsítit kýženou vyrovnávací trefu. Na druhé straně, při hře bez gólmana nedokázal Vladivostok prázdnou kasu trefit. Konečný výsledek ale zní 2:1 pro Admiral.

59:56
    Vladivostok ale vyhazuje kotouč do středního pásma a tohle už zvládne!

59:35
    Buly vyhrál Kunlun, agilní Bakoš ale obral Yipa o kotouč a dostal se ke střele, kterou Hrubec zachytil. Pak okamžitě zamířil na střídačku.

59:28
    Hrubec zpátky na střídačce, jenže tu byl úmyslný ofsajd Kunlunu a Vladivostok pomalu směřuje za výhrou v základní hrací době.

58:50
    Hosté pokračují ve hře bez gólmana a málem mohli srovnat! Jussi Olkinuora opět nehrál vůbec přesvědčivě, srazil se s protihráčem a na hosty zívala prázdná kasa, jenže ti nedokázali kotouč dostat do branky! Na druhé straně vyhození jednoho z domácích skončilo na levé tyči!

58:40
    Oddechový čas pro hosty.

58:38
    To byl tedy pořádný bordel ve hře! Během toho, co hosté hráli bez gólmana, neměli kotouč ve svém držení. Domácí hráči ale nedokázali dostat puk ze svého pásma, natož do středního. Nakonec se to povedlo, ale jenom za cenu hry vysokou holí.

58:16
    Kunlun už hraje v šesti bez gólmana!

57:38
    Chyba Maioneho na modré a Admiral vyváží kotouč alespoň do středního pásma. To mu momentálně zatím stačí.
    57:00 Cracknellova šance gólem neskončila

57:00
    Poslední tři minuty třetí třetiny. Domácí námořníci drží těsný náskok, ale už to taky být tak nemuselo! Adam Cracknell po ohromné hrubici domácí obrany byl sám na pravém kruhu a střílel, Jussi Olkinuora ale předvedl výborný zákrok lapačkou!

56:26
    Překvapivá střela od Bobrjašova z oblasti levého kruhu byla pro Hrubce nepříjemná na zákrok, český gólman ale nakonec na pravém betonu kotouč zkrotil.

56:09
    Admiral vyhodil kotouč obloučkem do středního pásma a čínský tým ve snaze rychlého návratu způsobil další icing.

54:56
    Navíc tato akce domácího gólmana pomohla i Vladivostoku založit brejk 2 na 1, nahrávka Vichareva na Glazačeva však byla moc dlouhá.

Tomáš Kalas

Branky a nahrávky: 21. Bakoš (V. Butuzov), 45. Lomako (Miščenko) – 50. Werek (D. Osipov)

Admiral Vladivostok: Olkinuora (Krasotkin) – Almqvist, Lalonde, Kozlovskij, Miščenko, Bobrjašov, Ďakov, Ibatullin, Ostrovskij – Ljungh, V. Butuzov, Bakoš – A. Strelcov, V. Strelcov, Lomako – Glazačev (C), Vicharev (A), K. Voronin – Konnov, Mereskin (A), Lisin.
    Red Star Kunlun: Hrubec (J. Smith) – T. Murphy, Šustr (A), Chelios, Bartley, D. Osipov, Maione – Foo, Yip (C), Miller – Brulé, DeFazio, Wong – Lockhart, Cracknell (A), Werek – Bondra, Palola, Kane.

Rozhodčí: Beljajev, Fatejev – Berseňov, Judin (všichni RUS)

Diváci: 4 844