Vladivostok – Kunlun 2:1 (kon.) | Novosibirsk – Nižněkamsk 4:2 (kon.) | Jekatěrinburg – Dynamo Moskva 1:4 (kon.)
Magnitogorsk – N.Novgorod 2:3 (3:4 po s.n.) | CSKA Moskva – Riga 6:1 (kon.) | Petrohrad – Čeljabinsk 1:2 (kon.)
Viťaz – Spartak Moskva 1:2 (0:2 po s.n.)
po s.n. (3:4)
Metallurg Magnitogorsk
2:3 (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Torpedo Nižnij Novgorod
Sobota 05.10.2019, 14:00 • UKRK Arena Metallurg, Magnitogorsk • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Vítejte u online přenosu hokejového utkání základní části KHL, v němž METALLURG MAGNITOGORSK přivítá na svém stadionu TORPEDO NIŽNIJ NOVGOROD.

METALLURG MAGNITOGORSK
    Magnitogorsk, ještě pod vedením bývalého českého reprezentačního kouče Josefa Jandače, začal nový ligový ročník katastrofálně. Aktuálně je nejhorším klubem Východní konference a za vinu je to dáváno právě Josefu Jandačovi. Byť ten skončil u kormidla Magnitky již po třech kolech s bilancí dvou proher a jedné výhry. Od té doby Metallurg vyhrál v deseti dalších zápasech jen dvakrát, osmkrát prohrál, z toho hned šestkrát v normální hrací době. Teprve třetí výhru v letošním ročníku ruské KHL přidal Metallurg v posledním kole, kdy doma porazil Jaroslavl 5:3.

TORPEDO NIŽNIJ NOVGOROD
    Torpedo je na tom, v rámci hodnocení celé ligy, přece jenom o něco lépe, než Metallurg. Dokonce by se dalo říci, že o mnoho lépe. Aktuálně má totiž dvakrát více bodů, než Metallurg (16) a v pořadí Západní konference se vyhřívá na velmi dobrém čtvrtém místě. Až za ním se nacházejí velké týmy jako Dynamo Moskva, Jokerit nebo Sparta Moskva!
    Pro Torpedo bude duel v Magnitogorsku třetím venkovním soubojem v řadě, přičemž ty předchozí dva mu tolik nevyšly. V Ufě z toho byla vysoká prohra 1:5 a naposledy v Nur-Sultanu (dříve v Astaně) prohrálo Torpedo s místním Barysem těsně 1:2.

Československá stopa v utkání

Na soupiskách obou mužstev nefigurují čeští nebo slovenští hokejisté.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Metallurg Magnitogorsk: S. Galimov (Košečkin) – Antipin, J. Birjukov, J. Jakovlev, Vereščagin, Běreglazov, Matuškin, Dronov – Ljubimov, Několenko, Timkin – Galuzin, Mozjakin, Paršin – Rasmussen, Dorofejev, Potěchin – Loktionov, Kozun, Rožkov – Korobkin.

Torpedo Nižnij Novgorod: Tichomirov (Molkov) – Barancev, Orlov, Ch. Genoway, Mišarin, Volčenkov, Aljajev, Zborovskij – Žafjarov, Schroeder, Šenfeld – Belevič, Varnakov, Bočarov – Verjajev, D. Iljin, Urakov – Q. Howden, Szczechura, Gončaruk.

Rozhodčí: Kulev, Spirin – Antonov, Parikov.

00:01

00:30
    Denis Paršin (Magnitogorsk) si najížděl před branku Torpeda, kam mířila přihrávka, ale nedostal se ke střele.

00:52
    Na druhé straně podržel Stanislav Galimov (Magnitogorsk) svůj tým, po akci Varnakova.

01:45
    Souboj v rohu třetiny Torpeada, puk získávají domácí.

02:10
    Puk nakonec opouští třetinu Torpeda, následně se domácí snaží rozehrát, ale je z toho jen icing.

02:38
    Další šance zápasu, Andrej Loktionov (Magnitogorsk) se dostal do brejku, po přihrávce Potěchina byl sám před Tichomirovem, kterého zkoušel překonat mezi betony, ale gólman Torpeda nakonec prostor utěsnil.
    02:38 Andrej Loktionov (Magnitogorsk) nepřekonal Tichomirova

03:29
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Osmatřicetiletá legenda Magnitororsku a kapitán týmu SERGEJ MOZJAKIN otevírá skóre! Po výtečné zadovce Paršina prostřeluje z levé strany Tichomirova střelou pod horní tyčku. Asistence: Denis Paršin.
    03:29 Sergej MOZJAKIN - 1:0

04:40
    Puk ve třetině Metallurgu, který je pod tlakem Torpeda při rozehrávce.

05:08
    Domácí pouze odevzdávají puk Torpedu, oba týmy střídají.

05:53
    Před Galimova si najel Paul Szczechura (N.Novgorod), který se snažil doklepnout vyražený puk do branky, ale ten skončil pouze vedle ní.

06:34
    Z levé strany pálí zápěstím Roman Ljubimov (Magnitogorsk), Andrej Tichomirov chytá a přerušuje hru.

07:09
    Charles Genoway (N.Novgorod) s pukem za vlastní brankou, následuje rozehrávka na pravou stranu.

08:03
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Sergej Mozjakin – 2 min., hákování).

08:15
    Torpedo od úvodních vteřin v útočném pásmu, po vyhraném vhazování.

08:48
    Torpedo stále v útočném pásmu, ale zatím je to bez střel.

09:05
    Viktor Antipin (Magnitogorsk) nabral puk a o mantinel ho poslal ven ze třetiny.

09:30
    Damir Žafjarov (N.Novgorod) zavezl puk zpět do třetiny Metallurgu.

10:03

10:38
    Metallurg přestál oslabení a hned se vrhá do útočení.

11:10
    Daniil Iljin (N.Novgorod) v ofsajdu, hra přerušena, vhazování ve středním pásmu.

11:53
    Sergej Mozjakin (Magnitogorsk) se dostal ke střele z mezikruží, kam si najel z levé strany, ale branku přestřeluje.

12:32
    Metallurg ve vlastní třetině, Torpedo se snaží dostat do předbrankového prostoru.

12:56
    Pavel Dorofejev (Magnitogorsk) zachytil přihrávku, vyvezl puk do středního pásma a odešel střídat, s ním i ostatní spoluhráči.

13:44
    Hosté vyhazují puk ze třetiny, až na zakázané uvolnění.

14:07
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Arťom Aljajev – 2 min., podrážení).

14:33
    Metallurg drží útočné pásmo, ale Denis Paršin nakonec neudržel puk na modré.

14:52
    Tentýž hráč zavezl puk zase zpět do útočného pásma... jenže hosté znovu vyhazují ze třetiny.

16:12

16:27
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jevgenij Timkin – 2 min., podrážení).

16:48
    Damir Žafjarov (N.Novgorod) minul puk v mezikruží, domácí vyhodili puk ze třetiny.

17:26
    Torpedo zpět v útočném pásmu, hosté v přesilovkovém rozestavení.

17:42
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Hosté využívají přesilovou hru, DAMIR ŽAFJAROV nachytal Galimova střelou téměř z nulového úhlu, všichni čekali spíše přihrávku, ale Žafjarov vystřelit a puk si našel cestu do branky Metallurgu. Asistence: Charles Genoway a Jordan Schroeder.
    17:42 Damir ŽAFJAROV - 1:1

18:48
    Domácí zkouší zaútočit po levé straně, dostávají se do třetiny Torpeda.

19:00
    Poslední minuta první třetiny, Metallurg dostal puk ze třetiny.

19:33
    Nikita Rožkov (Magnitogorsk) netrefuje z levé strany branku Torpeda.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

V první třetině již žádný další gól nepadne. Oba týmy jdou do kabin za nerozhodného stavu, oba týmy se v první třetině dokázaly trefit jednou. Za domácí otevřel skóre legendární Sergej Mozjakin, hosté pak využili přesilovou hru v závěru třetiny, to se prosadil Damir Žafjarov. Hraje se velmi pěkný hokej.

Další třetina začne přibližně v 14:52.

20:01

20:50
    Vhazování po levici Tichomirova, puk získávají hosté.

21:25
    Puk míří do třetiny Metallurgu, ale domácí ho dostávají zpět do střední třetiny.

21:48
    Metallurgu se vůbec nedaří přechod přes střední pásmo, tam Torpedu v dosavadním průběhu druhé třetiny získává spoustu puků.

22:38
    Nikita Rožkov (Magnitogorsk) nahodil puk na Tichomirova, ten chytá a přerušuje hru. Díky tomu se domácí dostávají do třetiny Torpeda.

23:50
    Charles Genoway (N.Novgorod) po levé straně zavezl puk do třetiny Metallurgu, ale Anton Šenfeld poté neudržel útočnou modrou.

25:10
    Zpoza vlastní branky rozehrávají domácí, ale jejich akce končí před útočnou modrou.

26:15
    Denis Paršin (Magnitogorsk) neudržel puk na pravé straně, v útočném pásmu a hosté ho posílají až do třetiny Metallurgu.

27:15
    Nikita Rožkov (Magnitogorsk) vypálil z mezikruží, ale Andrej Tichomirov vyráží.

27:53
    Na druhé straně velmi dobrá šance hostů, při přečíslení dva na jednoho, ale Stanislav Galimov (Magnitogorsk) včas zasáhl.

28:42
    Nahozený kotouč na Tichomirova, ten sklepává na obránce Baranceva, rozehrávka Torpeda.

29:11
    Charles Genoway (N.Novgorod) zkouší pozornost Galimova z levé strany, ten chytá do lapačky a přerušuje hru.

29:25
    Stanislav Bočarov (N.Novgorod) vystřelil z pravé strany, jeho střelu Galimov vyrazil před sebe, tam byl ala QUINTON HOWDEN, který se natáhl a poslal puk, kolem levého betonu Galimova, do branky Metallurgu. Asistence: Stanislav Bočarov.
    29:25 Quinton HOWDEN - 1:2

29:25
    Střídání v týmu Metallurg Magnitogorsk: ze hřiště odchází Stanislav Galimov, přichází Vasilij Košečkin.

30:10
    Jsme ve druhé polovině utkání a s Metallurgem to již nevypadá dobře, hosté dokonali obrat z 0:1 na 2:1 a jsou v této fázi zápasu lepší.

31:02
    Andrej Belevič (N.Novgorod) nedokázal vystřelit zpoza bránícího Dronova.

32:15
    Torpedo opět v útočném pásmu, Metallurg je po inkasovaném druhém gólu pod tlakem.

32:33
    Střela Antona Volčenkova (N.Novgorod), z pravé strany, od modré, letí vedle branky.

33:51
    Akce Metallurgu postrádají přesnost, domácí po přechodu přes útočnou modrou lacino ztrácejí puky.

34:15
    Hosté zavezli puk do útočného pásma a jako jeden muž odešli střídat.

35:47
    Torpedo opět v útočném pásmu, Paul Szczechura ale nedosáhl na pas z pravé strany.

37:59
    Vhazování po levici Tichomirova, úspěšnější hosté, kteří dostávají puk ze třetiny.

38:31
    Damir Žafjarov (N.Novgorod) zavezl puk do útočného pásma a domácí se budou muset zase bránit.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, Torpedo v útočném pásmu.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině jsme viděli pouze jeden gól, ke smutku domácích fandů, padl do sítě Metallurgu. Zápas trochu postrádal v této části zápasu tempo, Torpedo hraje velmi dobře takticky, hosté dobře hlídají střední pásmo, což dělá velké problémy domácím hráčům.

Další třetina začne přibližně v 15:40.

40:01

40:15
    Archip Několenko (Magnitogorsk) prohrál souboj u zadního mantinelu, puk získávají hosté.

40:45
    Denis Paršin (Magnitogorsk) zavezl puk pro Mozjakina, ten ale nedostihl obránce, takže puk získali hosté.

41:15
    Denis Paršin (Magnitogorsk) znovu v akci, tentokrát chtěl sám přejít před branku, jeho stahovačka mu ale nevyšla.

41:58
    Torpedo vyčkává ve střední třetině, domácí zkoušejí překonat tento val individuálními průniky.

42:52
    Hraje se dlouho bez přerušení, ale také bez šancí na obou stranách.

43:40
    Puk za brankou Metallurgu, domácí ho mají pod kontrolou.

44:22
    Domácí vyhrávají vhazování po pravici Košečkina a dostávají se do útoku.

45:05
    Torpedo v útočném pásmu, Arťom Aljajev (N.Novgorod) ale nezachytil přihrávku na modré čáře, hra se posouvá do středního pásma.

46:00
    Andrej Loktionov (Magnitogorsk) zavezl puk do útočného pásma, tam ho přenechává Mozjakinovi, který je ale až u modré čáry.

46:27
    Z hlediště se ozývá pískot, domácí mají velké problémy přejít před branku Torpeda.

47:52

48:18
    Sražená střela Denise Paršina (Magnitogorsk), puk končí vysoko nad brankou, hra přerušena, vhazování po pravici Tichomirova.

48:38
    Metallurg měl nyní dobré střídání, domácí uzamkli svého soupeře v jeho třetině.

49:08
    Metallurg znovu v útočném pásmu, Torpedo se pomalu, ale jistě, dostává pod tlak domácích.

50:27
    Poslední desetiminutovka tohoto zápasu, Metallurg viditelně přidává na obrátkách.

50:47
    Andrej Tichomirov (N.Novgorod) přerušuje hru, hned poté se strhla u jeho branky malá potyčka.

50:47
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jevgenij Timkin – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Charles Genoway – 2 min., hrubost).

51:45
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách, diváci v hledišti si přejí gól domácího Metallurgu.

52:26
    Hraje se ale hlavně ve střední třetině, uvidíme co nyní, kdy se Metallurg dostává do třetiny soupeře.

52:47
    Oba týmy již hrají v plném počtu.

53:08
    Ofsajdem končí útočné akce domácích, Jegor Jakovlev byl při přechodu přes útočnou modrou příliš rychlý.

53:35
    Tlak Metallurgu má za následek vyrovnání! JEGOR JAKOVLEV prostřelil Tichomirova střelou z levého kruhu pro vhazování. Asistence: Roman Ljubimov a Ivan Vereščagin.
    53:35 Jegor JAKOVLEV - 2:2

54:23
    Nepřesná rozehrávka Metallurgu, puk získávají hosté.

54:49
    Viktor Antipin (Magnitogorsk) vyhrál souboj v rohu, ve vlastní třetině, díky tomu mohou domácí bleskově prostřídat.

55:35
    Probíhá poslední pětiminutovka třetí třetiny, stav je vyrovnán a utkání spěje do prodloužení.

56:26
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Daniil Iljin – 2 min., podrážení).

57:05
    Skvělá příležitost pro Metallurg ke vstřelení vedoucího gólu, nyní jsou domácí v útočném pásmu.

57:22
    Michail Varnakov (N.Novgorod) ale zachytil pas a s pukem se z pravé strany dostal až před Košečkina, toho bekhendem nepřekonal.

58:23
    Sergej Mozjakin (Magnitogorsk) a jeho dělovka z levé strany, puk ale končí na zadním hrazení.

58:26

58:28
    Oddechový čas pro hosty.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:24
    Už to vypadá, že zápas dospěje do prodloužení, oba týmy se soustředí hlavně na to, aby se třetí třetina dohrála.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Je to tak, dnešní duel se bude prodlužovat poté, co po šedesáti minutách svítí na ukazateli skóre stav 2:2.

60:01

60:15
    Metallurg v první útočné akci, domácí ale u levého mantinelu ztrácí puk.

60:45
    Nyní se Torpedo snaží v útočném pásmu, střela Schroedera míjí branku Metallurgu.

61:15
    Metallurg získává puk a bude moci zaútočit.

61:42
    Bylo to těsně, ale byl to ofsajd, Brandon Kozun (Magnitogorsk) vtrhl do útočného pásma o něco dříve.

62:12
    Zatím se ani při hře tři na tři nezrodila nějaká šance...

62:35
    Roman Ljubimov (Magnitogorsk) se nyní prohráčkoval z levé strany až k brance Torpeda, ale Tichomirova překonat nedokázal.

62:56
    A útočí hosté, přečíslení dva na jednoho, zakončující Anton Šenfeld již zvedla ruce nad hlavu, ale gól to není, hraje se dál.

63:44
    Vasilij Košečkin (Magnitogorsk) má puk ve své výstroji, po střele Kirilla Urakova.

64:03
    Charles Genoway (N.Novgorod) netrefuje z pravé strany branku Metallurgu.

64:28
    Torpedo nyní svírá Metallurg v jeho vlastní třetině.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Nerozhodlo se ani v pětiminutovém prodloužení, to znamená jediné – o vítězi tohoto zápasu rozhodnou samostatné nájezdy!