Vladivostok – Kunlun 2:1 (kon.) | Novosibirsk – Nižněkamsk 4:2 (kon.) | Jekatěrinburg – Dynamo Moskva 1:4 (kon.)
Magnitogorsk – N.Novgorod 2:3 (3:4 po s.n.) | CSKA Moskva – Riga 6:1 (kon.) | Petrohrad – Čeljabinsk 1:2 (kon.)
Viťaz – Spartak Moskva 1:2 (0:2 po s.n.)
po s.n. (0:2)
HC Viťaz Moskevská oblast
1:2 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Spartak Moskva
Sobota 05.10.2019, 16:30 • Ledovyj dvorec Viťaz • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Vítám Vás u textového přenosu zápasu Kontinentální hokejové ligy. Konkrétně v tomto zápase se střetnou týmy HC Viťaz Moskevská oblast a Spartak Moskva.

Československá stopa v utkání

Jakub Jeřábek (VIŤ)
    Robin Hanzl (SPA)
    Július Hudáček (SPA)

Viťaz prožívá naprosto snový a neočekávaný vstup do soutěže. Po úvodních dvanácti kolech má tento klub neuvěřitelných 22 bodů, když svěřenci Michajla Kravetse podlehli pouze Jekatěrinburgu. Hokejisté Viťazu se tak mohou prozatím pyšnit postavením na čele západní konference KHL s celkovým skóre 35:18.

Spartak neprožívá vůbec dobrý úvod tohoto ročníku. Tým, který je poskládaný z poměrně kvalitních hráčů má jistě vyšší ambice, než se pohybovat na hraně play off. Se ziskem třinácti bodů za 14 zápasů se tým pod vedením Olega Znarokse krčí až na 8. pozici západní konference s nelichotivým skóre 36:42. Poslední příděl přišel v minulém zápase proti městskému rivalovi CSKA, které zdolalo Spartak na jeho ledě poměrem 3:9.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HC Viťaz Moskevská oblast: Samonov (I. Ježov) – Jevsejenkov, Jeřábek, Golovkov, V. Lajunen, Katičev, Voronkov, Pylenkov – Vyglazov, Švec-Rogovoj, Makejev – Jormakka, M. Aaltonen, Grebenščikov – Mons, Arťuchin, P. Černov – A. Ševčenko, Petrakov, Laričev – Koltygin.

Spartak Moskva: J. Hudáček (Bespalov) – Gončarov, D. Višněvskij, Rylov, Hersley, Grišin, Kulik, Trišin – Daugavinš, Karsums, Zubov – Chochlačov, R. Hanzl, Fjodorov – Stoljarov, Kokarev, Juňkov – Cyplakov, Šablovskij, Leščenko – Šaškov.

Rozhodčí: Kulakov, Naumov – Nikolajev, Sivov.

Hráči jsou již na hrací ploše, za malý okamžik začínáme!

Domácí hokejisté nastupují v červených dresech, hosté v dresech bílé barvy.

00:01

00:36
    O první střelu zápasu se postaral Švec-Rogovoj, ale Hudáček byl úspěšný.

01:10
    Zakázané uvolnění domácích přesune hru před Samonova.

02:25
    Hra je zatím neurovnaná. Ani jeden z týmů si prozatím nevytvořil žádnou větší střeleckou příležitost.

03:19
    První útok domácích se opět nedokázal dostat přes útočnou modrou čáru, a tak mohou hrát hosté.

04:34
    Ani hosté se svou útočnou snahou neuspěli, a tak se hra opět otáčí směrem k Hudáčkovi.

05:26
    Ville Lajunen nahodil puk do útočného pásma, ale tam si jej našli pouze obránci Spartaku.

06:09
    Vyglazov orazítkoval pouze plexi za bránou Júliuse Hudáčka.

07:00
    Hosté nerozehráli vůbec dobře, a tak se píská zakázané uvolnění.

07:33
    Puk se dostal až k Samonovovi, ale ten hru nepřerušil, takže domácí vyrážejí kupředu.

08:10
    První velkou šanci zápasu měli na svědomí hosté, konkrétně mezi kruhy se zjevil Chochlačov, ale jeho pokus byl zablokován.

09:18
    Makejev si to namířil kupředu, ale obrana hostů byla pozorná, a tak jej dokázala odzbrojit.

10:00
    Škoda pro domácí, že Miro Aaltonen dostal puk na brusle. Kdyby tomu tak nebylo, tak mohl pálit do úplně odkryté brány.

10:45
    Nahození Lajunena ukryl Júluis Hudáček ve své lapačce.

11:23
    Hersley vypálil svou pověstnou dělovku, ale na Samonova to nestačilo.

12:08
    Kokarev už se pomalu dostával do samostatného úniku, ale na poslední chvíli jej domácí obrana zastavila.

12:36
    Střelu Grišina si Samonov našel a následně přerušil hru.

13:00
    Daugavinš se pokusil proštrikovat až před bránu Samonova, to se mu však nepovedlo.

13:49
    Vyglazov zkoušel z úhlu poslat puk na Hudáčka, ale hostující obrana puk nepropustila až ke svému brankáři.

14:05
    Jakub Jeřábek pálil příklepem, ale Hudáček byl opět připraven.

15:08
    Domácí rozehráli prachbídně, a tak se hra přesune opět před Samonova.

16:11
    Nahození Gončarova si v pohodě stáhl Samonov pomocí lapačky a hru přerušil.

16:30
    Švec-Rogovoj si na obranu hostů nepřišel, a o puk tak přišel.

16:47
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se bude před Alexndrem Samonovem.

17:03
    Hosté rozehráli velice zle, ale Hersley nakonec vše na poslední chvíli uhasil.

17:16
    Pekka Jormakka se řítil sám na Hudáčka, ale ten jej vychytal!

17:52
    Domácí teď tlačili svého soupeře, ale žádná šance z tohoto tlaku nevzešla.

18:50
    Puk má za vlastní bránou Ville Lajunen, který hledá, komu by nejlépe rozehrál.

19:16
    Chochlačov o puk přišel, ale domácí jej ihned záhy také ztratili.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Skončila první třetina, která toho příliš nenabídla. Žádný faul, šancí bylo po skromnu, a tak je stav po první třetině nerozhodný 0:0.

Střely na bránu 8:5.

20:01

20:55
    Daugavinš vypálil, ale orazítkoval pouze mantinel za bránou Samonova.

21:40
    Nahození z hole Hersleyho skončilo také pouze na zadním mantinelu.

22:00
    A další zákrok Samonova. Tentokrát pálil Robin Hanzl.

22:37
    Spartak právě vstřelil branku!
    Hosté otevírají skóre! Po pravém křídle se kolem obránců prohnal VJAČESLAV LEŠČENKO, který střelou na přední tyč překonal Samonova. Asistence: Maxim Cyplakov, Gleb Šaškov.
    22:37 Vjačeslav LEŠČENKO - 0:1

23:36
    Hosté jsou stále při chuti. Domácí hrají v obranném pásmu jako opařeni horkou vodou.

24:44
    Hosté jsou stále aktivnějším týmem ve druhé třetině. Domácí se nemohou vůbec dostat do tempa.

25:37
    Šaškov zkusil střelu po ledě, ale Samonov přitiskl betony k sobě včas.

26:16
    Hosté se dostali do další obrovské šance. Střelu jednoho z útočníků následně ještě tečoval Kokarev, ale puk těsně minul levou tyč Samonovovy svatyně.

27:22
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Robin Hanzl – 2 min., hákování).

27:27
    Hosté se ihned po buly osvobozují.

27:41
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Maxim Gončarov – 2 min., podrážení).

27:41
    Domácí si vyzkoušejí dlouhou přesilovku 5 na 3.

28:05
    Domácí již kombinují v nacvičeném vzorci.

28:28
    Hosté se po zblokované střele osvobodili.

29:00
    Domácí tuto přesilovku nehrají vůbec dobře. Chybí střelba a větší přesnost nahrávek.

29:41

29:44
    Július Hudáček a spol odolali vcelku bez problémů. Přesilovka domácích byla téměř bezzubá.

30:43
    Zakázané uvolnění hostů přesune veškeré dění před Hudáčka.

30:50
    Další zakázané uvolnění v podání hostů.

31:30
    Chochlačov se nedokázal dostat ze sevření třech protihráčů, a tak o puk přišel.

32:23
    Hokejisté Spartaku si opět nerozuměli, a tak je pískáno zakázané uvolnění.

32:53
    Střelu Černova dokázala hostující obrana zablokovat.

33:32
    Po delší odmlce se připomněli takové hokejisté Spartaku. Konkrétně pálil Fjodorov.

34:27
    Hersley nebezpečně nahazoval na Samonova, který měl zakrytý výhled, ale puk jej se štěstím trefil.

34:48
    Samonov byl opět v permanenci. Fjodorov pálil bekhendem z bezprostřední blízkosti.

35:40
    Cyplakov už se dostával do slibné šance, ale na poslední chvíli pu puk z čepele hole ujel.

36:42
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Denis Kokarev – 2 min., hákování).

36:50
    Hokejisté Spartaku se ihned po buly osvobozují.

37:20
    Černov pálil z mezikruží, ale jeho pokus se až k bráně nedostal.

37:45
    Další šance. Tentokrát pálil z mezikruží Aaltonen, ale Hudáček zasáhl úspěšně.

38:00
    Hosté vyhazují puk přes všechny čáry.

38:20
    A další vyhození hostující čtveřice přes všechny čáry.

38:42

38:56
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Michail Juňkov.

39:39
    Černov Hudáčka střelou na lapačku z kruhu nepřekonal.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Skončila druhá třetina, která už toho nabídla podstatně více. K vidění byla spousta šancí a také jeden gól, který vstřelil hostující útočník Vjačeslav Leščenko, a tak jdou hosté do kabin po druhé třetině spokojenější za vední 0:1.

Střely na branku po druhé periodě 22:20.

40:01

40:27
    puk se ocitl mimo hrací plochu. Vhazovat se bude ve střední třetině.

40:45
    Dělovka Lajunena orazítkovala pouze zadní mantinel.

40:56

41:40
    Střela Jeřábka mířila těsně vedle Hudáčkovy brány.

42:08
    Se střelou od modré v podání Voronkova si také slovenský gólman ve službách Spartaku poradil.

42:30
    Střelu Ševčenka Hudáček příliš neviděl, ale puk jej trefil, takže pro hosty je vše v tuto chvíli v pořádku.

43:16
    Domácí teď nerozehráli vůbec dobře, ale Spartak svou šanci na brejk nevyužil.

43:47
    Makejev zkusil pozornost Hudáčka z levého kruhu, ale Hudáček byl opět tam, kde být pro svůj tým měl.

44:15
    Chochlačov mohl postupoval sám na bránu, kdyby přihrávka jednoho z obránců hostů byla o kousíček kratší.

44:37
    Hudáček opět zasahoval, tentokrát jej vyzkoušel Mons.

45:30
    Domácí rozehráli nepřesně, a tak je odpískáno zakázané uvolnění.

46:25
    4. lajna hostů teď domácí zavřela ve svém pásmu. Hokejisté Viťazu se nakonec museli osvobodit pouze obloučkem ze své třetiny.

46:51
    Zakázané uvolnění domácího celku přesune hru před Samonova.

47:00
    V dobré pozici se zjevil Zubov, ale minul prostor mezi třemi tyčemi.

47:42
    Hosté se proviňují zakázaným uvolněním.

48:14
    Domácí obrana se pokusila o rychlé založení útočné akce, ale přihrávka nebyla dostatečně přesná, a tak je pískáno zakázané uvolnění.

48:33
    Hra je přerušena. Samonov se dostal do kontaktu s dvojicí hráčů, kteří stáli před ním a spadl na led jako podťatý. Uvidíme, zda nebude muset dojít ke střídání.

48:33
    Střídání v týmu HC Viťaz Moskevská oblast: ze hřiště odchází Alexandr Samonov, přichází Ilja Ježov.

48:50
    Ježov měl hned práci. Jeho pozornost vyzkoušel Robin Hanzl střelou zápěstím.

49:15
    Hudáček zasáhl lapačkou a přerušil hru.

49:40
    Hosté se hnali do přečíslení 2 na 1, ale Karsums nedokázal dostat puk na bránu Ježova.

50:30
    Jeden z hostů nahazoval puk od mantinelu. Puk se odrazil od tyče směrem ven.

51:03
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Jakov Rylov – 2 min., držení).
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Alexandr Ševčenko – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).

51:58
    Zubov si to namířil sám až do útočného pásma, ve kterém vypálil, ale Ježov jeho střelu zpacifikoval pomocí lapačky.

52:41
    Střela Chochlačova byla ztečována do ochranné sítě za bránou Ježova.

53:03

53:03

53:35
    Mons nedokázal obejít hostující obránce, a tak o puk přišel.

54:04
    Puk se ocitl mimo hrací plochu, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

54:23
    Zakázané uvolnění domácích.

54:33
    Další zakázané uvolnění domácích přesune hru před Ježova.

55:30
    Střela Grebenščikova mířila pouze vedle Hudáčkovy svatyně.

56:01
    Tentokrát se zakázaným uvolněním provinili hosté.

56:29
    Viťaz nahodil puk do útočného pásma, ale musí o něj ještě bojovat.

57:00
    Zubov posílá puk do střední třetiny.

57:35
    Stoljarov vyváží puk do útočného pásma Spartaku. Viťaz ne a ne se usadit v útoku.

58:23
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Domácí přece jen vyrovnávají! Švec-Rogovoj předal puk na JEGORA VORONKOVA, který zamířil přesně do levé šibenice Hudáčkovy brány. Asistence: Arťom Švec-Rogovoj.
    58:23 Jegor VORONKOV - 1:1

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:01

60:24
    První útok v prodloužení mají na svědomí domácí.

61:00
    Hudáček zariskoval při rozehrávce, a to se hostům málem vymstilo, ale nakonec jej Makejev překonat po chybě nedokázal.

61:45
    Domácí přečíslení 3 na 2 nevyřešili dobře.

62:31
    Ševčenko byl rychlejší než puk, a tak je pískán ofsajd.

63:10
    Spartak kombinuje s kotoučem na holi, ale ke střelecké příležitosti se hosté dostat nemohou.

63:36
    Ježov přerušuje hru, a vhazovat se tak bude po jeho pravici.

64:10
    Hosté si v útočném pásmu neporozuměli, a tak mohou útočit domácí.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Prodloužení o vítězi zápasu nerozhodlo, a tak budeme svědky samostatných nájezdů.

Samostatné nájezdy budou zahajovat hokejisté Viťazu.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Alexandr Ševčenko se střelou mezi nohy neuspěl.