Dvůr Králové n. L. – Jablonec n/N 4:3 (3:2 po s.n.) | Nová Paka – Mostečtí Lvi 1:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Opava 3:2 (kon.)
Mor. Budějovice – Nový Jičín 3:6 (kon.) | Val. Meziříčí – Žďár n/S 8:2 (kon.) | Šumperk – SHK Hodonín 6:5 (po pr.)
Bílina – Trutnov 6:7 (kon.) | Klatovy – Příbram 3:6 (kon.) | Vrchlabí – Řisuty 3:1 (kon.)
Kobra – David Servis 7:0 (kon.) | China Golden Dragon – Písek 2:5 (kon.) | Tábor – Kolín 2:3 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
6:5 (1:2, 2:1, 2:2 - 1:0)
SHK Drtiči Hodonín
Sobota 05.10.2019, 17:00 • Zimní stadion Šumperk • 2. liga skupina Východ • 8. kolo

Dobrý den, vítáme Vás u sledování textového online přenosu z druhé ligy skupiny Východ. Dnes se proti sobě v rámci 8. kola střetnou týmy Draci Šumperk a SHK Hodonín. Úvodní buly je naplánováno na 17:00.

Draci Šumperk

Draci v tabulce zůstávají po sedmi kolech stále na první pozici, když v dosavadním ročníku zatím nenašli svého přemožitele. Svěřenci Martina Janečka vytěžili ze čtyř venkovních klání jedenáct bodů z dvanácti možných, nejlépe totiž Šumperku v této sezóně zatím vzdoroval Havlíčkův Brod, který na domácím ledě padl s Draky až v prodloužení. Doma si tým z podhůří Jeseníků poradil ve všech třech utkáních, které zatím odehrál. Naposledy pak Draci na domácím ledě přemohli Kopřivnici poměrem 5:2, i když se v útoku museli obejít bez dvou mužů z první formace.

Nejproduktivnějším mužem Šumperka je Daniel Vachutka, který si v sedmi utkáních připsal celkem čtrnáct bodů za sedm gólů a stejný počet asistencí. Z obranných řad pak produktivitě vévodí Tomáš Drtil, ten si v sedmi duelech připsal na své konto deset bodů za tři branky a sedm asistencí.

SHK Hodonín

Také Drtičům vychází vstup do nového ročníku druhé ligy, v tabulce jsou v těsném závěsu za Šumperkem, přičemž na ně ztrácí šest bodů a to ještě mají zápas k dobru. Svěřenci Aleše Flašara odcházeli z ledu doposud jednou poraženi a to na ledě Nového Jičína, kde se jim sice podařil vstup do zápasu, ovšem svůj náskok si nechali vzít ve druhé třetině, kde třikrát inkasovali. Naposledy pak hodonínští hokejisté v těžkém souboji porazili na svém ledě celek z Havlíčkova Brodu výsledkem 6:3, v tomto utkání se Drtičům povedla především druhá třetina ve které zvítězili 3:0, ve třetí periodě pak sice dvakrát inkasovali ale výsledek si již pohlídali.

Hodonín má na špici bodování hned dva hráče, těmi jsou Stanislav Balán a Tomáš Komínek, oba na svém kontě mají devět bodů za čtyři branky a pět asistencí. Z obránců si pak nejlépe vede Martin Miklík, který v šesti zápasech na své konto nasbíral osm bodů za dvě branky a šest asistencí.

Draci Šumperk: Peksa (Wanecki) – Kabelka, Gewiese, Řezáč, Drtil, Haloda M., Sedlák, Plhal – Muller, Scheuter, Krejčiřík, Jaroš, Vachutka, Urban, Spratek, Pokorný, Šíp, Antonov, Milfait, Hroch, Kofroň

SHK Hodonín: Hlaváč (Kubáň) – Věžník, Horák, Ševčík, Sedlaček, Slabý, Miklík, Čermák – Komínek, Bulín, Matula, Leška, Krejčí, Janás, Proschl, Charvát, Finsterle, Hložánek, Jurča.

00:01

00:01
    Úvodní buly vhozeno, jako první se puku ujali domácí hráči.

00:17
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Čermák – 2 min., hákování).

00:20
    Hodonín se ihned po buly osvobozuje vyhozením kotouče přes všechny čáry.

00:39
    Jan Hlaváč si připisuje úspěšný zákrok lapačkou po střele Jana Milfaita.

01:30
    Hodonínští si dobře hlídají vlastní modrou, Drakům se nedaří přechod do útočného pásma.

01:40
    Střela Kofroně od pravého kruhu končí na betonech Jana Hlaváče.

02:01
    Gewiese střílel z modré, Hlaváč měl dobrý výhled a kotouč schoval do své výstroje.

02:07
    Odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti, Šumperk tak opouští útočné pásmo.

02:17

02:23
    Píská se zakázané uvolnění Drtičů, vhazuje se po levici Hlaváče.

02:56
    Věžník nahodil kotouč do útočného pásma, tam ho ale do své režie uzmuli domácí hráči.

03:01
    Útočnou akci Hodonína zastavuje odpískaný ofsajd.

03:26
    Do slibné šance se dostal Dominik Matula, jeho pokus ale zmařil obětavým zákrokem domácí Sedlák.

04:27
    Spratek posílal kotouč před bránu na Pokorného, ten v dobré příležitosti puk promáchl.

04:33
    Hodonín vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění.

04:43
    Drtiči se znovu nedovoleně osvobozují, hra se stěhuje zpět před Hlaváče.

05:16
    Hroch v útočném pásmu posunul kotouč na Gewieseho, ten poté střílel do betonů Hlaváče.

05:46
    Útočnou akci Drtičů zastavuje odpískaný ofsajd.

06:12
    Šumperk se hnal do slibné šance, tu ale nakonec zastavuje odpískaný ofsajd.

06:19
    Nepřesná rozehrávka hostů, píská se zakázané uvolnění.

07:02
    Kabelka vystihl rozehrávku hostů, Draci tak míří do rychlého protiútoku.

07:26
    Hroch dokázal zablokovat střelu Oldřicha Horáka, hosté ale nadále zůstávají u kotouče.

07:58
    Od modré pálil Petr Slabý, Peksa měl v brance dobrý výhled a kotouč tak schoval do své výstroje.

08:20
    Rozhodčí píská úmyslný ofsajd Šumperka, hra se stěhuje před Peksu.

08:37
    Gewiese si nerozuměl se svými spoluhráči v rozehrávka, rozhodčí pak píská zakázané uvolnění domácích.

08:57
    Draci právě vstřelili branku!
    Šumperk se ujímá vedení. Daniel Spratek poslal kotouč na modrou na hůl JAKUBA ŘEZÁČE, ten poté svou střelou dokázal prostřelit Jana Hlaváče v bráně. Hosté se ale ještě snaží domácí branku reklamovat, nejspíše z důvodu postavení útočícího hráče v brankovišti, protože Jan Hlaváč byl v době střely sražen k ledu, podle rozhodčích se ale vše odehrálo mimo brankoviště, takže branka je uznána. Asistence: Daniel Spratek, Dominik Pokorný.

10:43
    Milfait nabil kotouč Jarošovi na modrou, jeho střelu ale dokázal jeden z hostujících hráčů srazit do rohu kluziště.

11:02
    Krejčího nahození drží Peksa ve své lapačce.

11:28
    Draci dobře napadají hostující rozehrávku, ti tak posílají kotouč na zakázané uvolnění.

12:05
    Finsterle nepříjemnou střelou ohrozil Marka Peksu.

12:35
    Komínek tvrdě pálil, Peksa drží kotouč ve své výstroji.

12:35
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Gewiese – 5 min. + osobní trest do konce utkání, zásah do hlavy nebo krku). Trest odpyká Urban.

13:05
    Šumperk vyhazuje kotouč do bezpečí.

14:05
    Krejčí střílel z prostoru od levého kruhu, Peksa vyráží.

14:17
    Šumperk bude hrát dvě minuty ve třech, Tomáš Drtil dostává dvě minuty za podrážení.

14:46
    Drtiči právě vstřelili branku!
    Drtiči využívají dvojnásobnou přesilovou hru a vyrovnávají tak stav utkání na 1:1. Střelu Oldřicha Horáka vyrazil Peksa pouze před sebe a PETR JURČA měl pak vzápětí lehkou situaci. Asistence: Oldřich Horák.

16:27
    Drtiči kombinují v útočném pásmu, stále probíhá jejich přesilová hra pět na čtyři.

16:45
    Šumperk posílá kotouč za branku Hlaváče a rychle odjíždí střídat.

17:06
    Zpoza branky to zkusil Matula, Peksa byl v pozoru a kotouč si následně schoval do své lapačky.

17:25
    Ševčík dostal nabito na modrou, Peksa jeho pokus vyráží svou maskou, rozhodčí nechává hru pokračovat.

17:30

18:11
    Drtiči otáčí vývoj zápasu na svou stranu. Střelu Erika Hložánka dokázal Peksa vyrazit, jenže pak nikým nehlídaný ROMAN ČERMÁK pohotově dostal kotouč za bezmocně se přesouvajícího Marka Peksu. Erik Hložánek, Tomáš Komínek.

18:43
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Horák – 2 min., sekání).

19:04
    Drtiči vyhazují kotouč až za branku Marka Peksy.

19:56
    Spratkova střela byla sražena za branku.

20:00

Je za námi první třetina utkání a fanoušci v hledišti se rozhodně nenudili. Nejdříve v deváté minutě dokázal domácí dostat do vedení Jakub Řezáč povedenou střelou od modré. Pak se ale začalo vše otáčet lépe k Drtičům. Nejdříve byl po tvrdém zákroku na hlavu Bulína vyloučen do konce zápasu kapitán Petr Gewiese, aby toho nebylo málo za podrážení byl ještě vyloučen Tomáš Drtil a hosté tak dostali k dispozici dvouminutovou přesilovou hru pět na tři. Tu Drtiči dokázali využít zásluhou Petra Jurči. Druhého zásahu se pak hosté dočkali čtyři minuty později a to když se dokázal prosadit Roman Čermák. Hodonín tak do druhé periody bude vstupovat za stavu 2:1.

Střely na branku po 1. třetině: 8:15.

20:01

20:15
    Ševčík vyhazuje kotouč, Draci ještě dohrávají přesilovou hru z první třetiny.

20:43

20:59
    Kabelka skočil do rozehrávky hostů a zamezil tak v jejich šanci.

21:38
    Hlaváč drží kotouč ve své výstroji po střele Dominika Pokorného.

22:09
    Ševčík vyhazuje kotouč přes všechny čáry, rozhodčí píská zakázané uvolnění.

22:24
    Jaroš střílel mimo tři tyče.

22:39
    Šumperk vyrovnává stav utkání na 2:2. Daniel Vachutka zpoza branky poslal kotouč před branku, tam musel Jan Hlaváč čelit několika střelám a dorážkám, na tu poslední, z hole TADEÁŠE JAROŠE, už byl však krátký. Asistence: Daniel Spratek, Daniel Vachutka.

24:08
    Šumperk se dokázal dostat do velkého tlaku, vše pak vyřešil Robert Věžník, který hákoval a jede si tak odsedět dvě minuty za hákování.

24:38
    Obrovskou šanci si vytvořili domácí! Daniel Vachutka přihrával kotouč před branku, tam byl úplně osamocený Tomáš Drtil, kterého špičkou svých betonů vychytal Jan Hlaváč.

25:15
    Drtiči dokázali dvakrát v oslabení ohrozit domácí branku, Marek Peksa ale zatím drží Draky.

25:45
    Drtil nepřesně přihrával na modrou, Draci musí opustit útočné pásmo.

26:08

26:18
    Střelu Jakuba Řezáče vyrazil Jan Hlaváč až nad ochrannou síť.

26:23
    Plhal pálil z modré, nepřesně.

26:39
    Čermákova střela z mezikruží končí ve výstroji Marka Peksy.

27:00
    Odpískán ofsajd Šumperka, obě mužstva toto přerušení hry využily ke střídaní.

27:49
    Daniel Vachutka nabral velkou rychlost ve vlastním pásmu, když se pak s kotoučem dostal až před hostující branku, tak jeho pokus dokázal zneškodnit Jan Hlaváč.

28:37
    Pokorný se s kotoučem protlačil až před branku, Hlaváč následně vyráží.

28:59
    Ke střele od modré se dostal Marek Haloda, jeho pokus mířil nad braku. Drtiči jsou nyní pod velkým tlakem.

29:44
    Další útočnou akci Šumperka zastavuje ofsajd.

31:27
    Matula nabil kotouč na modrou Slabému, jeho pokus vyráží Peksa vyrážečkou.

31:44
    Na druhé straně svou vyrážečku provětral Jan Hlaváč po střele Spratka.

31:50

31:53
    Po buly se ke střele dostal Spratek, Hlaváč byl v bráně připravený a kotouč schoval do lapačky.

32:19
    Čermák nahazoval kotouč ze středního pásma na Peksu, ten jej vyráží do rohu kluziště.

33:11
    Čermák dokázal obejít domácí obranu, v zakončení byl pak nepřesný.

33:28
    Šumperk se dostává znovu do vedení. Před brankou se kotouč motal pod bruslemi několika hráčů, nejlépe pak ze vzniklé situace vyšel TADEÁŠ JAROŠ, který se jako poslední chopil kotouče a dokázal ho usměrnit přesně k pravé tyči Hlaváčovy branky. Asistence: Daniel Kabelka, Adam Kofroň.

34:25
    Marek Peksa drží kotouč pod svou lapačkou po střele Čermáka, který to zkoušel z ostrého úhlu.

35:07
    Z modré střílel Slabý, Peksa vyráží kotouč betony.

35:24
    Drtiči znovu vyrovnávají stav utkání. Střelu Matěje Proschla vyrazil Peksa před sebe, poté chtěl ještě svým skokem schoval kotouč pod své tělo, jenže k puku se dříve dostal TOMÁŠ KOMÍNEK, který ho dokázal umístit do horní části branky. Asistence: Matěj Proschl.

36:40
    Po souboji u mantinelu se vysklilo plexisklo.

36:40
    Hráči míří do kabin, druhá třetina se dohraje po úpravě ledu a opravě plexiskla.

Hráči jsou již na ledě, rozhodčím a hráčům se ale nepozdává nasazení nového plexiskla, které nedrží tak jak by mělo a tak ještě vše mezi sebou konzultují.

Tak hráči míří znovu do kabin, plexisklo bude muset být znovu usazeno!

Hráči jsou znovu na ledě, tentokrát snad bude vše v pořádku a bude se moci pokračovat ve hře.

Odpískán ofsajd Šumperka.

38:22
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Krejčiřík – 2 min., podrážení).

38:35
    Bulínova střela byla zastavena prvním bránícím hráčem.

38:47
    Šumperk se osvobozuje vyhozením kotouče do středního pásma.

39:00
    Šumperk znovu vyhazuje, tentokrát až k Janu Hlaváčovi.

39:23
    Drtičům se nedaří přechod přes modrou, Draci znovu vyhazují kotouč, tentokrát však na vlastní střídačku a tak se bude vhazovat v jejich pásmu.

39:50
    Matula nahodil kotouč za bránu, tam se ho ale zmocnili domácí hráči, kteří se znovu osvobozují.

40:00

Po konci druhé třetiny bude bez přestávky následovat třetí perioda, vinou rozbitého plexiskla se pauza odehrála tři minuty před druhou sirénou.

40:01

40:22

40:39
    Útočnou akci Šumperka zastavuje odpískaný ofsajd.

41:10
    Do samostatného úniku se dostal Dominik Matula, toho dokázal perfektně vychytat Marek Peksa, jenže kotouč mu následně vypadl z výstroje a pohotovou dorážkou posílá hosty do vedení MATĚJ CHARVÁT. Asistence: Dominik Matula, Petr Jurča.

42:02
    Drtiči se z vedení dlouho neradovali. Vojtěch Krejčiřík našel krásnou přihrávkou DANIELA HROCHA, který se prosazuje střelou k levé tyči Hlaváčovy branky. Asistence: Vojtěch Krejčiřík, Jakub Řezáč.

43:08
    Tak tohle je ledová sprcha pro Drtiče, ti během minuty přišli o své vedení. Adam Scheuter s TOMÁŠEM DRTILEM si mezi sebou vyměnili kotouč, přičemž druhý jmenovaný ho pak posílal za bezmocného Jana Hlaváče. Asistence: Adam Scheuter.

44:00
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Proschl – 2 min., sekání).

44:30
    Drtiči vyhazují kotouč až za Peksovu branku.

44:40
    Šumperku se nepovedla rozehrávka, Hodonín znovu vyhazuje.

45:17
    Kofroň poslal kotouč před branku, ten se po několika odrazech dostal na hole hostů, ti znovu vyhazují.

45:34
    Kabelka z modré mířil nad branku.

46:00

46:16
    A je znovu vyrovnáno! TOMÁŠ KOMÍNEK s Janem Bulínem ujížděli do přečíslení dva na jednoho, přičemž prvně jmenovaný dokázal rozvlnit síť za zády Marka Peksy. Asistence: Jan Bulín, Martin Miklík.

46:49
    Drtiči po menším závaru před vlastní brankou raději vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.

47:35
    Komínek se s kotoučem dokázal protlačit až před domácí branku, tam ale jeho snažení ukončil Peksa, který puk schoval do své výstroje.

48:48
    Bulín se dostal do nebezpečné šance, v před brankovém prostoru pak ale minul levou tyč Peksovy branky.

49:17
    Jurča se dostal ke střele, tu ještě před Peksou dokázal zastavit Tomáš Drtil.

50:28
    Jarošův pokus byl sražen do ochranné sítě, vhazovat se bude před Hlaváčem.

50:49
    Odražený kotouč se dostal ke Kabelkovi, ten ho nahodil na branku. Hlaváčovi pak toto nahození dělalo trošku problémy, nakonec však kotouč schoval do své lapačky.

51:08
    Odpískáno zakázané uvolnění Hodonína.

51:30
    Nyní se píská zakázané uvolnění na druhé straně.

52:17
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu, ani jeden tým ale nedokázal ohrozit soupeřovu branku.

52:43
    Tvrdá Komínkova střela orazítkovala betony Marka Peksy.

53:54
    Jaroš s kotoučem přebruslil celé kluziště, když se pak dostal do útočného pásma, tak se napřáhl ke střele, která skončila v lapačce Jana Hlaváče.

54:24
    Puk se ocitl na domácí střídačce, vhazovat se bude před Peksou.

56:15
    Adam Scheuter si s pukem nabruslil do střelecké pozice, svůj pokus pak nasměroval na připraveného Hlaváče.

57:01
    Plhal drží kotouč za vlastní brankou, obě mužstva zatím střídají.

57:21
    Nepřesná rozehrávka Šumperka končí na zakázaném uvolnění.

57:48
    Vachutka to zkusil z ostrého úhlu, Hlaváč jeho pokus vyráží betony.

58:12
    Šumperk sevřel Drtiče v jejich pásmu, ti nyní vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.

58:12
    Oddechový čas pro hosty.

59:03
    Nepřesnou rozehrávku domácích vystihl Jurča, ten pak prověřil pozornost Marka Peksy.

59:11
    Odpískáno zakázané uvolnění Drtičů, vhazovat se bude po pravici Hlaváče.

59:35
    Drtil nahazoval kotouč z modré, Hlaváč měl dobrý výhled a jeho pokus vyrazil betony.

59:41
    Finsterleho tvrdá střela končí na betonech Peksy.

60:00

Napínavé utkání plné zvratů nám vítěze po šedesáti minutách neurčilo. Za stavu 5:5 se tak na zimním stadionu v Šumperku bude prodlužovat.

60:01

60:39
    Komínek s Bulínem v šanci dva na jednoho, druhý jmenovaný pak nedosáhl na přihrávku Komínka.

61:17
    Matula poslal přihrávku na Čermáka, proti tomu se v bráně musel rychle přesunout Marek Peksa.

61:54
    Nyní se do šance dva na jednoho dostali na druhé straně Antonov s Krejčiříkem, druhý jmenovaný zakončoval do betonů Jana Hlaváče.

62:23
    Komínek se dostal do zakončení z velké blízkosti, Peksa vyráží kotouč betony.

62:52
    Kofroň střílel tahem, Hlaváč vyráží betony.

63:19
    Kabelkova střela byla sražena do ochranné sítě.

63:58
    Do samostatného úniku se dokázal dostat VLADIMIR ANTONOV, který dokázal na Jana Hlaváče vyzrát bekhendovou kličkou. Bez asistence.

Je tu konec velmi dramatického utkání, Draci v něm vítězí po prodloužení poměrem 6:5. O vítěznou trefu se postaral Vladimir Antonov, který v prodloužení ujel všem hostujícím hráčům a bekhendovým blafákem překonal hostujícího gólmana.
    Draci tak nadále drží svou neporazitelnost a s dvaadvaceti body vévodí Východní skupině. Drtiči pak s patnácti body obklopují druhou pozici.

To je ode mne pro dnešek vše, já se s Vámi loučím a přeji Vám krásný zbytek sobotního večera. (20:08:03)

Kateřina Glogarová

Branky a nahrávky: 9. Řezáč (Spratek, Pokorný), 23. Jaroš (Spratek, Vachutka), 34. Jaroš (Kabelka, Kofroň), 43. Hroch (Krejčiřík, Řezáč), 44. Drtil (Scheuer), 64. Antonov – 15. Jurča (Horák), 19. Čermák (Hložánek, Komínek), 36. Komínek (Proschl), 42. Charvát (Matula, Jurča), 47. Komínek (Bulín, Miklík)

DRACI PARS ŠUMPERK: Peksa (Wanecki) – Kabelka, Gewiese, Řezáč, Drtil, Haloda M., Sedlák, Plhal – Muller, Scheuter, Krejčiřík, Jaroš, Vachutka, Urban, Spratek, Pokorný, Šíp, Antonov, Milfait, Hroch, Kofroň
    SHK Drtiči Hodonín: Hlaváč (Kubáň) – Věžník, Horák, Ševčík, Sedlaček, Slabý, Miklík, Čermák – Komínek, Bulín, Matula, Leška, Krejčí, Janás, Proschl, Charvát, Finsterle, Hložánek, Jurča

Rozhodčí: Goňa – Bubela, Novotný