Třinec – K. Vary 4:3 (po pr.) | Liberec – Olomouc 2:0 (kon.) | Plzeň – Vítkovice 4:1 (kon.)
Kometa Brno – Zlín 0:7 (kon.) | Litvínov – Mountfield HK 6:5 (kon.) | Pardubice – Kladno 3:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Sparta 1:2 (po pr.)
HC Škoda Plzeň
4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
HC Vítkovice Ridera
Neděle 06.10.2019, 16:30 • LOGSPEED CZ Aréna • Tipsport extraliga • 8. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Hezký den u sledování Tipsport extraligy!

Společně se budeme věnovat duelu osmého kola, ve kterém indiáni na svém ledě přivítají Rideru. Oba celky doposud nasbíraly shodný počet třinácti bodů, Plzeň má ovšem duel k dobru.

Tahounem v mužstvu Vítkovic je Roberts Bukarts, který nasázel čtyři branky a přidal osm asistencí. Jen Tygr Michal Birner (4+9) si vede lépe a poté kapitán Plzně a lídr bodování celé extraligy Milan Gulaš (8+10). Mezi třemi tyčemi se naopak vede lépe Rideře, explzeňský Miroslav Svoboda zapisuje procentuální úspěšnost zákroků 92,57% oproti necelým devadesáti Dominika Frodla.

Vítkovice si zatím v rámci extraligy drží vyrovnanou bilanci. Padly 1:2 v prodloužení s Olomoucí, 4:5 v nájezdech s Libercem, 0:3 s Brnem a naposledy i s Oceláři 4:6. Naopak zvítězily 3:2 ve Zlíně, 4:3 s Třincem, 3:2 v prodloužení na Kladně a 3:2 v Pardubicích.

Plzeň zapsala nezdary 6:7 v prodloužení na Spartě, 5:6 na ledě Mountfieldu a 1:4 s Mladou Boleslaví. Z výhry se radovala 2:0 s Litvínovem, 5:4 se Zlínem, 3:0 v Karlových Varech a naposledy i 4:0 v Olomouci.

Nyní se pojďme podívat trochu do historie vzájemných zápasů. Ostravanům se na úvod předloňské extraligy pomsta za předchozí vyřazení v předkole play-off nevyvedla, před vlastním publikem podlehli 0:2, prosadili se Kubalík a Gulaš, čisté konto udržel Alexandr Hylák. Na západě Čech domácí dvakrát prohrávali, jednou dokonce o dvě branky, přesto uspěli v samostatných nájezdech. Až ve třetím vzájemném měření sil se radovali Vítkovičtí, kteří své publikum potěšili vítězstvím 3:0, poslední slovo ale měli Západočeši – 4:1.

Ti začali lépe i v sezóně 2018/19, když jako první celek ve čtvrtém kole připravili domácí o body. A to hned dva. Ostravané se však v odvetě pomstili stejnou mincí a uspěli následně i doma – ve velké bitvě 2:1. Na závěr Škoda své území ubránila 4:2, když v posledních dvou minutách udeřili Kovář s Gulašem.

Dámy a pánové, duel začíná v 16:30 hod. a v případě, že se utkání nemůžete zúčastnit přímo v LOGSPEED CZ Aréně, je pro vás samozřejmě připraven náš podrobný online přenos!
    Bude Gulaš dominovat také proti Vítkovicím?

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HC Škoda Plzeň: Frodl (Kolář) – Moravčík, L. Kaňák, Pulpán (A), Vráblík, Houdek, Čerešňák – Heřman, Mertl (A), Gulaš (C) – Pour, V. Němec, Indrák – Straka, Kodýtek, Eberle – Kolda, R. Vlach, Rob – Kantner.

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – Černý, Trška, Šidlík, D. Krenželok, Výtisk (C), Kvasnička, Gregorc – Roberts Bukarts, O. Roman (A), Schleiss – Kurovský, Vopelka, Lakatoš – Dej (A), E. Němec, Mallet – Baláž, Werbik, Guman.

Rozhodčí: Hodek, Úlehla – Ondráček, Špůr.

Ještě před samotným startem utkání proběhne minuta ticha za zesnulého Karla Gotta, který byl plzeňským rodákem...

Slušně zaplněná LOGSPEED CZ Aréna nakonec uctila památku společným potleskem!

00:01

00:24
    Ti dva aby hned někde nechyběli! Mertl ovšem v situaci dva na jednoho na Gulaše puk neprocpal.

00:51
    A Tomáš Mertl to nyní vzal na sebe, vytočil se do palebné pozice na levém kruhu a je z toho tyč!

01:33
    Indrák po levé straně táhl situaci dvou na jednoho, ani on ale nedokázal přihrát. Na puk čekal Němec.

01:59
    Posunutá domácí branky vinou Deje, buly.

02:49
    Lakatoš si mezi kruhy našel odražený kotouč, ale mířil vedle.

03:40
    Schleiss se dostal k zakončení na pravé straně, ale pálil vysoko nad.

04:16
    Svoboda nyní svým obráncům pomohl rozehrávkou až z pravého rohu.

05:01
    Werbik hledal spoluhráče spoluhráče na brankovišti od pravé tyče, skvěle se ale vrátil Pour.

05:59
    Přečíslení tři na dva zakončoval z první z pravé strany Eberle, na první branku utkání však stále čekáme.

06:20
    Komerční přestávka, vhazovat se bude v pásmu Ridery.

06:46
    Robův pokus od pravého mantinelu protečoval Kolda na brankovišti těsně mimo.

07:40
    Oběma týmům se nyní nedaří udržet se v pásmu.

08:20
    Icing Vítkovic.

08:49
    Baláž to zkusil z ostrého úhlu z levé strany, Frodl sklapl betony čas.

09:21
    Rob zakončoval bekhendem z osy hřiště, muž s maskou Ridery vyráží.

09:48
    Ofsajd Ostravanů.

10:11
    První polovina se nám přehoupla do své druhé poloviny...

10:37
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Nádherná přihrávka Petera Čerešňáka na útočnou modrou na najetého MILANA GULAŠE znamenala úprk domácího kapitána a následně gól po zakončení mezi betony Svobody. Asistence: Peter Čerešňák a Michal Moravčík.
    10:37 Milan GULAŠ - 1:0

11:14
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Lukáš Vopelka našel z pravého kruhu na levém TOMÁŠE GULMANA, který rychle vyrovnává svižnou střelou přes obránce. Asistence: Lukáš Vopelka a Daniel Krenželok.
    11:14 Tomáš GUMAN - 1:1

12:11
    Indiáni nyní zatlačili svého soupeře, ale chybí střelba.

13:04
    Komerční přestávka. následovat bude buly před Svobodou.

13:59
    Miroslav Indrák zatáhl kotouč z vlastní obranné třetiny do útočné, zasekl hru a oslovil od pravého mantinelu mezi kruhy zcela nekrytého PETRA KODÝTKA, který dělovkou zamířil do pravého horního růžku. Asistence: Miroslav Indrák.
    13:59 Petr KODÝTEK - 2:1

14:23
    Icing Ostravanů.

15:00
    Svoboda nyní před dotírajícími protihráči raději podržel skákavé nahození ze středního pásma.

15:29
    Kurovský nyní schoval střelu u pravé tyče přes obránce a Frodl doslova intuitivně zachytil kotouč betonem.

16:09
    Icing indiánů.

16:31
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Petr Šidlík – 2 min., vysoká hůl).

16:46
    Tomáš Mertl dostal od Gulaše pobídku z levé strany mezi kruhy, Svoboda pokus z první vykopl betonem.

16:58
    Hosté se osvobozují.

17:11
    Moravčíkův pokus od modré sice strážce hostující kelce neudržel, nakonec však přesto Ridera vyhazuje.

17:29
    Icing Západočechů.

18:16
    Velké souboje u mantinelu nakonec pro Vítkovice a touš opět letí až za domácí klec.

18:31

19:01
    Hraje se poslední minuta první třetiny...

19:24
    Vítkovice drží kotouč, ale nedaří se jim přejít útočnou modrou.

19:48
    Tuš opustil mantinely, buly ve střením pásmu.

19:56
    Ridera vyhrála puk a zajela za vlastní branku, již se nic nestane...

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina je minulostí!

Na západě Čech sledujeme velký boj, tomu odpovídá i poměrně vyrovnané skóre. Aktivněji však přeci jenom působí domácí, kteří dvojnásobnou střeleckou převahu nakonec přetavili v těsné vedení. Nechme se ale překvapit, jak zajímavý duel bude pokračovat.

Střely na branku: 14:7.

Prostřední perioda začíná přibližně v 17:22.

20:01
    Milan Gulaš a jeho skvostná statistika!

20:22
    Heřman hledal v situaci dva na jednoho Mertla, ale přihrál trochu prudčeji, než bylo potřeba.

21:18
    Indiáni jsou nadále aktivní, Svoboda je ale zatím bez práce.

22:01
    Pulpánova rána od modré sražena mimo.

22:59
    Vítkovice nahazují, ale touš sbírají domácí.

23:32
    Bukarts se dostal ke střele na ose hřiště, Frodl vykopává betonem.

24:04
    Jakub Pour využil chyby v hostující rozehrávce a zakončoval z předbrankového prostoru, Svoboda krotil lapačkou puk nadvakrát.

24:34
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Erik Němec – 2 min. + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení). Trest odpyká Jozef Baláž.

25:08
    Vítkovice vyhazují.

25:36
    Mertl vypálil z první u leví tyče, jenže mimo.

25:50

26:17
    Plzni se nedaří usadit se v pásmu.

26:34

26:40
    Komerční přestávka, vhazovat se bude před Frodlem.

27:20
    Nyní indiáni doslova zamkli hosty v jejich třetině a Svoboda se měl co ohánět. Skóre se nemění.

27:56
    Icing Ridery.

28:45
    Gulaš v přečíslení hledal spoluhráče, ti byli dobře hlídáni.

29:07
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Jakub Pour.

29:26
    Ondřej Roman si sjel od modré až mezi kruhy, Frodl předvedl skvělý zákrok ramenem!

29:50
    Indiáni vyhazují.

30:10
    Hra vysokou holí, buly v obranné třetině Západočechů.

31:51
    Indiáni vykombinovali pozici pro Lukáše Kaňáka na modrou, jehož bombu z první nadzvedl šikovně mezi kruhy TOMÁŠ MERTL. Asistence: Lukáš Kaňák a Milan Gulaš.
    31:51 Tomáš MERTL - 3:1

32:48
    Bukarts teď táhl přečíslení tři na jednoho, ale možná trochu zbytečně pálil z ostrého úhlu z pravé strany, Frodl vyráží.

33:39
    Baláž se vymotal z pravé strany před branku, puk ale nakonec mezi tři tyče nezamířil.

34:02
    Pulpánova dělovka z levé strany prostor ohraničený třemi tyčemi nezasáhla.

34:16
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Peter Trška – 2 min., držení).

34:49
    Dominik Lakatoš se trhl domácí obraně, tísněný Moravčíkem poté vystřelil jen do betonu Frodla.

35:16
    Hosté opět vyvážejí kotouč.

35:59
    Čerešňákovu bombu z levého kruhu ještě dorážel Kodýtek na brankovišti, Svoboda situaci ustál!

36:16

37:11
    Eberleho pobídku zpoza branky před ní Kodýtek nezpracoval.

37:51
    Puk opustil mantinely, buly ve středním pásmu.

38:33
    Michal Houdek se na modré neukvapil, popojel na levý kruh a střílenou přihrávkou našel čepel Tomáše Mertla na vrcholu brankoviště, ten přestřelil.

38:49
    Tomáš Guman měl na holi další gólovku! Dostal příhru od tyče k tyči, ovšem Frodl skvěle lapačkou v rozkleku zakročil!

39:02
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Miroslav Indrák – 2 min., hrubost).

39:11

39:33
    Vítkovicím se nedaří získat pásmo.

39:56
    Nakonec ještě pár kroků za modrou vypálil Trška, pokus byl ale zablokovaný.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Dvě periody jsou minulostí!

Indiáni nadále pokračují v aktivní hře a hosty zatím drží v zápase skvělý Svoboda. I Vítkovice ovšem umějí pořádně vytasit drápky, nechme se tak překvapit, co nám ještě nabídne poslední perioda.

Střely na branku: 25:16 (14:7, 11:9).

Poslední dvacetiminutovka začíná přibližně v 18:16.

40:01

40:29
    Hosté se usadili v pásmu...

40:51
    Trškův pokus od modré Frodl vyrazil a Plzeň se osvobozuje.

41:02

41:30
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Vojtěch Němec – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Lukáš Vopelka – 2 min., hrubost).

42:05
    Hra ve čtyřech více svědčí indiánům, ale chybí střelba.

42:33
    Domácí stále u puku, nyní však až u vlastní klece.

43:11
    Další výpad Západočech byl zastaven, ti však pořád kontrolují hru.

43:30
    Oba celky jsou kompletní.

44:11
    Kolda dostával puk od Roba mezi kruhy, ale byl dobře hlídán.

44:49
    Modrobílí drží kotouč, obě mužstva střídají.

45:19
    Gregorc mohl jít do dobré šance, ale utekl mu puk.

45:56
    Gumanovu dělovku z levého kruhu krotil Frodl nadvakrát.

46:07
    Komerční přestávka, vhazovat se bude před Dominikem Frodlem.

47:01
    Vítkovice již poněkolikáté zbytečně vyprovokovávají konflikt po odpískání, nyní to byl Šidlík.

47:58
    První domácí útok dlouho motal hosty v jejich třetině. Střela z toho sice nebyla, ale naspořený čas nyní hraje Plzni do karet.

48:52
    Hra plynule běží bez přerušení a šancí.

49:30
    Hra vysokou holí indiánů v útočné třetině, buly ve středním pásmu.

50:03
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Miroslav Svoboda – 2 min., zdržování hry / posunutá branka). Trest odpyká Jozef Baláž.

50:25
    Dvě nepřesné přihrávky vyhání indiány z pásma.

50:42
    Domácí rychle otočili hru a z levé strany se na Svobodu řítil Luboš Rob, našel ale jen rameno gólmana Ridery.

51:27
    Čerešňák tvrdě vypálil z levé strany z první, Svoboda opět zasahuje ramenem.

51:57

52:03

52:42
    Petr Straka obdržel kotouč mezi kruhy a zakončil betonem, mířil ale jen doprostřed branky.

Dnešní utkání sleduje 5615 diváků.

53:11
    Straka hledal od tyče k tyči Eberleho, ten byl sumo způsobem poslán k zemi.

53:52
    Vítkovice drží puk za svou brankou, obě mužstva střídají.

54:20
    Erik Němec (VIT) dnes poněkolikáté po odpískání zbytečně provokoval. Vybral si Miroslava Indráka (PLZ), který ho však velmi rychle poslal k ledu. Oba inkasují dvě minuty za hrubost.

54:52
    Čerešňák získal pásmo nahozením, buly.

55:05
    Indiáni byli vytlačeni na svou polovinu, ale zůstávají u puku.

55:43
    Plzeňský odchovanec Jan Schleiss nabral rychlost ve středním pásmu a vypálil z osy hřiště. Puk byl sražený, jenže přímo na hůl Rastislava Deje, jehož ránu z první pokryl Dominik Frodl.

56:20
    Oba celky hrají v plném počtu.

56:57
    Vítkovice se usadily v pásmu...

57:27
    Přihrávka rukou vyhání hosty z útočné třetiny.

Oddechový čas pro hosty.

57:47
    Svoboda prchá na střídačku, hosté jsou v šesti!

58:08
    Ridera vytlačena do středního pásma.

58:27
    Ostravané u puku, ale za svou klecí...

58:51
    Útok Vítkovic byl zastaven na modré čáře, indiáni otočili hru a od levého mantinelu trefil opuštěnou klec soupeře PETR STRAKA. Asistence: Roman Vráblík a Peter Čerešňák.
    58:51 Petr STRAKA - 4:1

59:14
    Hosté ještě kombinují před Frodlem...

59:32
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Lukáš Pulpán – 2 min., hákování).

59:41
    Modrobílí posílají kotouč do středního pásma.

59:57
    Bukartsova rána od modré udělala tečku za dnešním duelem, skončila však pouze v dresu Houdka.

Je dobojováno!

Indiáni nakonec v utkání ovládli všechny tři periody a radují se z dalšího vítězství. Je potřeba říct, že Západočeši byli po drtivou většinu utkání aktivnější, o čemž svědčí i poměr střel.

Nejlepší hráči: Petr Kodýtek – Tomáš Guman.

Střely na branku: 43:28 (14:7, 11:9, 18:12).

Tímto konstatováním se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek neděle! (18:56:18)

Vojtěch Honzík

Branky a nahrávky: 11. Gulaš (Čerešňák, Moravčík), 14. Kodýtek (Indrák), 32. Mertl (L. Kaňák, Gulaš), 59. Straka (Vráblík, Čerešňák) – 12. Guman (Vopelka, D. Krenželok)

Rozhodčí: Hodek, Úlehla – Ondráček, Špůr