Třinec – K. Vary 4:3 (po pr.) | Liberec – Olomouc 2:0 (kon.) | Plzeň – Vítkovice 4:1 (kon.)
Kometa Brno – Zlín 0:7 (kon.) | Litvínov – Mountfield HK 6:5 (kon.) | Pardubice – Kladno 3:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Sparta 1:2 (po pr.)
HC Oceláři Třinec
4:3 (2:2, 1:0, 0:1 - 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Neděle 06.10.2019, 15:00 • WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 400) • Tipsport extraliga • 8. kolo

59:22
    Hosté mají obrovskou šanci rozhodnout zápas před vypršením šedesáté minuty. Milan Doudera ve středním pásmu podrazil unikajícího protihráče, hosté tak mají v poslední minutě možnost přesilové hry.

54:11
    Guntis Galvinš nezvládl rozehrávku z vlastního pásma a poslal kotouč přímo do hlediště. Přesilovka pro Energii.

35:46
    Oceláři měli hned v úvodu přesilovky dobrou možnost, dorážející Vrána ale neuspěl. Po odpískání se pak Václav Skuhravý pustil do třineckého útočníka, což neměl dělat. Hostující kapitán vyfasoval dvě minuty za hrubost, Oceláři budou hrát v pěti proti třem.

35:36
    Michal Plutnar ve vlastním pásmu sekl Michala Kovařčíka, Oceláři mají k dispozici další přesilovku. Trenér domácích Václav Varaďa si bere oddechový čas.

32:11
    Matěj Stránský u vlastní branky bránil nedovoleným způsobem, Energie si po komerční přestávce zahraje přesilovou hru.

25:55
    Oceláři přečkali vyloučení Michala Kovařčíka bez následků, nyní si po faulu Vladimíra Emingera právě na Michala Kovařčíka zahrají přesilovku. Eminger obdržel čtyřminutový trest za vysokou hůl.

23:47
    Po Ocelářích si druhou přesilovku zahrají také hosté, na dvě minuty za podrážení si půjde odpočinout Michal Kovařčík.

21:06
    Marcinko byl v útočném pásmu hákován Michalem Plutnarem, Oceláři si zahrají druhou přesilovku.

13:16
    Martin Kohout v útočném pásmu přišel o kotouč a poté podrazil Michala Kovařčíka. Přesilovka pro Oceláře.

09:35
    Uvidíme první přesilovou hru, za držení hole je na dvě minuty vyloučen Vladimír Roth.

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 7. Marcinko (Galvinš, Hrňa), 14. M. Stránský (Marcinko, Hrňa), 31. M. Stránský (Hrehorčák, Krajíček), 65. O. Kovařčík (Adamský) – 8. Koblasa (Flek), 10. Šenkeřík (Gríger, T. Rachůnek), 55. Stříteský (Šenkeřík, T. Rachůnek)

HC Oceláři Třinec: Kváča (Malík) – Roth, Gernát, D. Musil, Galvinš, M. Doudera, Krajíček (C), M. Adámek – M. Stránský, P. Vrána, Hrehorčák – Hrňa, Marcinko (A), Dravecký – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Adamský (A), Polanský, D. Květoň.
    HC Energie Karlovy Vary: Bednář (F. Novotný) – Šenkeřík, Stříteský, Graňák (A), Plutnar, M. Rohan, Eminger, Kubka – T. Rachůnek (A), Gríger, Flek – T. Mikúš, Raška I, O. Beránek – Gorčík, T. Knotek, Kohout – Koblasa, Skuhravý (C), Vondráček.

Rozhodčí: Šír, Kubičík – Hlavatý, Tošenovjan

Diváci: 4 817