Toronto – Montreal 5:6 (0:1 po s.n.) | Ottawa – NY Rangers 1:4 (kon.) | Pittsburgh – Columbus 7:2 (kon.)
Florida – Tampa 4:3 (kon.) | Washington – Carolina 2:3 (po pr.) | Buffalo – New Jersey 7:2 (kon.)
St. Louis – Dallas 3:2 (kon.) | Nashville – Detroit 3:5 (kon.) | Arizona – Boston 0:1 (kon.)
Colorado – Minnesota 4:2 (kon.) | Anaheim – San Jose 3:1 (kon.) | Calgary – Vancouver 3:0 (kon.)
Edmonton – Los Angeles 6:5 (kon.) | Carolina – Tampa 4:3 (po pr.)
Nashville Predators
3:5 (0:2, 2:0, 1:3)
Detroit Red Wings
Neděle 06.10.2019, 02:10 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:54:40)

Trestné minuty: 4:4

Utkání je u konce a Detroit jej zvládl dotáhnout do vítězného konce. Třetí třetina byla na góly nejbohatší, na začátku 45. minuty strhl vedení na stranu hostů Dylan Larkin, ale ještě v téže minutě srovnal Mattias Ekholm. Přestřelka pokračovala a v 50. minutě se za hosty prosadil Luke Glendening. Ten pak měl prsty i v posledním gólu, to už domácí sáhli po neúspěšném náporu po power-play, hostující hráč podržel puk pro Tylera Bertuzziho a ten po objetí branky uzavřel skóre tohoto utkání na 3:5.

59:40
    Ještě jedno zakázané uvolnění Detroitu, opět se tak hra vrací před Jimmyho Howarda.

59:10
    Domácí ještě zkouší power-play, nemají už co ztratit. Detroit se teď ale zbytečně zbavuje puku nepřesnými střelami z dálky.
    58:58 Tyler BERTUZZI - 3:5

58:58
    Detroit právě vstřelil branku!
    A je patrně rozhodnuto. Glendening dojel vyhozený puk, dokázal jej udržet v rohu pro TYLERA BERTUZZIHO, ten s ním následně objel prázdnou branku a zasunul. Asistence: Luke Glendening, Danny DeKeyser.

58:41
    Zakázané uvolnění Detroitu, vhazovat se bude po Howardově levici. Nejprve ale oddechový čas domácích.

58:08
    Howard přikryl ve svém brankovišti puk a překazil tak radost Duchenemu s Granlundem.

57:41
    Saros míří na střídačku, je tu power-play Nashvillu!

57:10
    Zleva si do útočného pásma vjel volný Mantha, následný švih vychytal u tyčky přilepený Saros.

56:15
    V dobré pozici byl Duchene, jeho zakončení ale zvládl Howard pokrýt. Ten je opět velkou oporou svého celku.

56:15
    Weberova střela po nájezdu do útočného pásma skončila vedle, nebyla navíc ani dostatečně prudká.

55:34
    Přihrávka na druhé straně našla Greena, jeho následnou dělovku vytáhl nad branku pozorný Saros.

54:58
    Fabbrovo nahození od modré se k Howardovi nedostalo, hostující obrana puk zastavila.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 25. Arvidsson (Duchene, Johansen), 33. F. Forsberg (Ekholm, Duchene), 45. Ekholm (Turris, Järnkrok) – 11. Bertuzzi (D. Larkin, Mantha), 12. Mantha (Bertuzzi), 45. D. Larkin (Mantha, Bertuzzi), 50. Glendening (Filppula), 59. Bertuzzi (Glendening, DeKeyser)

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Ellis (A), Josi (C), Fabbro, Ekholm (A), Y. Weber, Hamhuis – Arvidsson, Johansen, C. Smith – Mikael Granlund, Duchene, F. Forsberg – Järnkrok, Turris, Grimaldi – Watson, Bonino, Sissons.
    Detroit Red Wings: Howard (J. Bernier) – Green, Nemeth, Hronek, DeKeyser, Daley, Cholowski – Mantha, D. Larkin (A), Bertuzzi – Hirose, Helm, Glendening – Filppula, Nielsen, Erne (A) – Abdelkader, J. de La Rose (A), Ehn.

Rozhodčí: Sutherland, Walsh – MacPherson, Nansen

Diváci: 17 539