Toronto – Montreal 5:6 (0:1 po s.n.) | Ottawa – NY Rangers 1:4 (kon.) | Pittsburgh – Columbus 7:2 (kon.)
Florida – Tampa 4:3 (kon.) | Washington – Carolina 2:3 (po pr.) | Buffalo – New Jersey 7:2 (kon.)
St. Louis – Dallas 3:2 (kon.) | Nashville – Detroit 3:5 (kon.) | Arizona – Boston 0:1 (kon.)
Colorado – Minnesota 4:2 (kon.) | Anaheim – San Jose 3:1 (kon.) | Calgary – Vancouver 3:0 (kon.)
Edmonton – Los Angeles 6:5 (kon.) | Carolina – Tampa 4:3 (po pr.)

Tomáš Hertl (SJS) 0+0, 2 střely, čas na ledě 23:11
    Lukáš Radil (SJS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 13:06 (06:37:09)

1. Ondřej Kaše (ANA) 0+2
    2. Hampus Lindholm (ANA) 0+1
    3. Ryan Getzlaf (ANA) 1+0

Statistiky: Střely na bránu: 33-36; Zablokované střely: 14-9; Vhazování: 61%-39%; Hity: 26-17; Přesilové hry: 0/2-0/4; Trestné minuty: 13-9.
    Ondřej Kaše připsal dvě asistence a byl vyhlášen první hvězdou

Ondřej Kaše poprvé v letošní sezóně NHL bodoval, když se dvěma asistencemi podepsal pod vítězství Anaheimu proti San Jose, které prohrálo počtvrté v řadě a počtvrté v řadě dokázalo vstřelit pouze jeden gól. Vítězný gól vstřelil domácí kapitán Ryan Getzlaf. Konečné skóre. Anaheim Ducks 3 San Jose Sharks 1.

59:51
    Troy Terry odpykal týmový trest Anaheimu za příliš mnoho hráčů na ledě a Anaheim už to zvládne.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:43
    Brent Burns nedokázal udržet brusle na modré čáře a Erik Karlsson se ocitl v postavení mimo hru.

57:51
    Anaheim hrál v šesti hráčích a dostal týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Aaron Dell opustil bránu.

57:51
    V Honda Center dostává prostor komerční přestávka a jeden z týmů hrál zřejmě v šesti hráčích. Uvidíme.

57:30
    San Jose se usadilo v útočném pásmu, jenže Aaron Dell překvapivě neopustil hostující bránu.

56:25
    Sharks nyní zrychlili hru a střídání, zatím si ale žádnou vylouženou příležitost na snížení vypracovat nedokázali.

55:27
    Sharks si před pár okamžiky vytvořili tlak a na levém křídle dvakrát vystřelili, John Gibson ale puk vyrazil.
    53:48 Ondřej Kaše mohl rozhodnout o osudu dnešního zápasu

53:48
    Ondřej Kaše krásně zamíchal s pukem v pravém kruhu pro vhazování, jeho střela zápěstím ale zamířila pouze do náruče klečícího Aarona Della.

52:44
    Erik Karlsson napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, kterou John Gibson hrudí úspěšně vyrazil.

52:20
    Sharks vyrazili do protiútoku, který na levém křídle zastavilo postavení mimo hru. Buly v neutrální zóně.

51:45
    Ducks dobře vystřelili na vrcholu mezikruží a Aaron Dell puk mířící k pravé tyči vykopl levým betonem.

50:59
    Barclay Goodrow vystřelil na vrcholu pravého kruhu a jeho sražená střela skončila pod lapačkou Johna Gibsona. Po přerušení hry následuje komerční přestávka. Anaheim vede stále o dvě branky.

50:35
    Oba brankáři úspěšně zakročili pravým betonem a vyloučený Jakob Silfverberg se poté vrátil zpět na led.

49:31
    Brent Burns nedokázal dobře přenést hru a Devin Shore měl spoustu času na to, aby kotouč vyhodil.

49:06
    Erik Karlsson napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem a John Gibson měl obrovské problémy, nakonec ale úspěšně puk zasedl a brána byla posunuta! Neskutečný závar a tlak!

48:55
    Tomáš Hertl se dostal do zakončení v blízkosti levé tyče, John Gibson ale dokázal volný prostor ucpat.

48:35
    Jakob Silfverberg byl vyloučen na dvě minuty za podražení a San Jose má šanci dostat se na dostřel.

48:30
    Aaron Dell rozehrál zpoza brány a Jonny Brodzinski vyhodil puk podél střídaček na zakázané uvolnění.

47:19
    Ondřej Kaše si nyní najel na pravém křídle na přihrávku Ryana Getzlafa přes šířku útočného pásma a z ostrého úhlu mířil ke vzdálenější levé tyči, Aaron Dell ale zasáhl pravým betonem!

46:50
    Ducks se dostali v levém kruhu k nahození, se kterým si Aaron Dell snadno poradil. Komerční přestávka.

46:19
    Jonny Brodzinski vzápětí vypálil od modré čáry a John Gibson puk mířící k tyči vykopl pravým betonem.

45:56
    John Gibson skvěle zasáhl proti střele z levého kruhu pro vhazování a poté si vkleče poradil i s dorážkou, kterou obstaral Jonny Brodzinski!

45:05
    Cam Fowler mohl využít střídání Sharks, jenže na pravém křídle neměl rychlost a po nahození do útočného pásma podél hrazení odjel také na střídačku.

44:12
    Jakob Silfverberg pouze protečoval puk do útočného pásma a Ducks poté velice rychle vystřídali.

43:35
    John Gibson si poradil s nahozením Sharks a jeho spoluhráči po buly vyhodili puk na zakázané uvolnění. Tak nakonec se pískalo postavení mimo hru. Má chyba.

42:43
    Adam Henrique v rychlém sledu dvakrát vypálil z pravého kruhu pro vhazování, Aaron Dell ale první pokus vyrazil pravým betonem, zatímco druhý levým.

42:26
    Ducks se ocitli v šanci v blízkosti pravé tyče, Aaron Dell se ale roztáhl jako guma a vleže puk vytěsnil mimo.

41:29
    Mario Ferraro vystřelil na vrcholu levého kruhu a jeho střela zápěstím mířila do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, John Gibson ale potěšil fanoušky skvělým semaforem.

41:02
    Ačkoliv měl domácí Anaheim v prostřední části herně obrovskou převahu, střely na bránu jsou vyrovnané 22:22.

40:01
    Ryan Getzlaf o přestávce řekl, že Ducks svého soupeře dobře znají a rozhodně nesundají nohu z plynu.

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 22-22; Zablokované střely: 10-8; Vhazování: 63%-37%; Hity: 20-13; Přesilové hry: 0/2-0/2; Trestné minuty: 9-9.

Třetí třetina začne přibližně v 5:58.
    Ducks bleskově zareagovali na vyrovnávací gól Sharks a vedou

Ryan Getzlaf bleskově odpověděl na vyrovnávací gól Logana Coutura a krátce před přestávkou navíc na jeho branku navázal Adam Henrique. Vedení Ducks mohlo být mnohem větší, Aaron Dell ovšem přečkal několik obrovských šancí a jednou ho zachránila tyč. Po druhé třetině. Anaheim Ducks 3 San Jose Sharks 1.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
    38:48 Adam HENRIQUE - 3:1

38:48
    Anaheim právě vstřelil branku!
    ADAM HENRIQUE si sjel z levého křídla krásně před bránu a parádní bekhendovou střelou vymetl vzdálenější pravý horní roh! Ducks poprvé vedou o dvě branky. Bez asistence.

38:28
    Cam Fowler si najel v mezikruží na zpětnou diagonální přihrávku Ryana Getzlafa z levého křídla a chtěl zamířit do pravého rohu brány, jeho pokus byl ale zablokován.

37:46
    Vyloučený John Manson je zpět na ledě a Anaheim v dnešním zápase přečkal obě dvě oslabení.
    37:28 Timo Meier sice skóroval, ovšem do posunuté brány

37:28
    Johna Gibsona nyní zaskočil odraz puku od ochranného skla za bránou a Timo Meier dokázal kotouč dorazit do sítě, to už ale byla brána posunuta! Hlavní rozhodčí tedy ihned rozpažil.

37:05
    Jakob Silfverberg vyrazil na levém křídle do přečíslení dva na jednoho, Sharks ale kombinaci Ducks rozbili, protože útočník Anaheimu neměl dobrou rychlost.

36:21
    Erik Karlsson vypálil na ose útočného pásma a jeho rána od modré čáry byla sražena do pravého rohu kluziště.

35:46
    Josh Manson dostal menší trest a na trestné lavici odsedí dvě minuty za krosček. Druhá přesilová hra San Jose.

35:46
    V Honda Center dostává prostor komerční přestávka a San Jose si zřejmě zahraje přesilovou hru.

34:24
    Ducks dostávají San Jose místy pod obrovský tlak, zatím se ale potřetí v zápase neprosadili. Je to 2:1.

32:54
    Troy Terry našel střelou z pravého křídla pouze náruč Aarona Della a prostor dostává komerční přestávka.

32:43
    Max Jones se ocitl v mezikruží ve slibné šanci, jenže jeho střela po ledě byla před bránou Sharks zablokována.

31:47
    Erik Karlsson vystřelil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho střela byla těsně před bránou zablokována. John Gibson tedy tentokrát zasahovat nemusel.

30:07
    Rickard Rakell vystřelil na bodu pravého kruhu a jeho střela zápěstím minula bližší horní roh brány.

28:39
    Hampus Lindholm vypálil od modré čáry a jeho rána s příklepem skončila na horní tyči brány!

28:16
    Carter Rowney se řítil do samostatného úniku a po rychlém zamíchání s pukem se snažil skórovat u pravé tyče, jenže ztroskotal na levém betonu ležícího Aarona Della! To byl fantastický zákrok.

27:56
    Anaheim vyhodil puk podél trestných lavic na zakázané uvolnění a následuje krátká komerční přestávka.
    26:51 Ryan GETZLAF - 2:1

26:51
    RYAN GETZLAF využil nádherné kolmé přihrávky od Ondřeje Kašeho, když oklamal dost vyjetého Aarona Della a u pravé tyče puk zasunul vpádu do prázdné brány! Blesková odpověď Ducks! Asistence: Ondřej Kaše a Hampus Lindholm.
    25:44 Logan COUTURE - 1:1

25:44
    San Jose právě vstřelilo branku!
    LOGAN COUTURE se dostal na bodu pravého kruhu k odraženému puku a nádhernou střelou vymetl vzdálenější levý horní roh brány! Je to 1:1. Asistence: Erik Karlsson a Brenden Dillon.

24:55
    Ondřej Kaše na levém křídle vystřelil z otočky a jeho střela mířila ke vzdálenější pravé tyči, Aaron Dell ale dobře viděl a puk vyrazil svým levým betonem.

24:22
    Ducks se podařilo znovu vyhodit a vyloučený Troy Terry je zpět na ledové ploše. Domácí stále vedou 1:0.

23:53
    Marcus Sörensen v blízkosti levé tyče zakončil bekhendem a kotouč skončil v náručí Johna Gibsona.

22:52
    Tomáš Hertl vypálil na pravém křídle od hrazení a John Gibson dokázal puk po zásahu maskou zmrazit.

22:32
    Kevin Labanc vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování a John Gibson puk vyrážečkou vyrazil.

22:22
    Troy Terry dostal dvě minuty za hákování a hokejisté San Jose si zahrají první přesilovou hru v zápase.

21:55
    Michael Del Zotto vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování mimo a kotouč skončil v ochranné síti.

21:21
    Ducks se ocitli na pravém křídle v postavení mimo hru a poté se tedy vhazovalo ve středním pásmu.
    20:39 John Gibson odmítl první gól Tomáše Hertla v sezóně!

20:39
    John Gibson nejprve zasáhl proti střele od modré čáry a poté si poradil i s dorážkou Tomáše Hertla, který mohl vstřelit u pravé tyče svůj první gól, bekhendem ale neuspěl! Málem 1:1.

20:01
    Michael Del Zotto měl těsně před začátkem druhé třetiny na střídačce úsměv od ucha k uchu. Uvidíme, zda se bude smát i po závěrečné siréně zápasu.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 12-7; Zablokované střely: 6-3; Vhazování: 61%-39%; Hity: 11-8; Přesilové hry: 0/2-0/0; Trestné minuty: 5-9.

Druhá třetina začne přibližně v 5:03.
    Sharks dnes chtějí ukončit sérii tří porážek, nezačali ale dobře

Diváci v Honda Center byli během úvodní části utkání svědky dvou vzrušujících momentů. O první se postaral obránce Anaheimu Michael Del Zotto, který již po necelých čtyřech minutách hry poslal domácí tým do vedení, a druhý obstarala krásná bitka mezi Brenden Dillonem a Nicolasem Deslauriersem. Skóre po první třetině duelu. Anaheim Ducks 1 San Jose Sharks 0.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:34
    Logan Couture zkusil na pravém křídle vystřelit od modré čáry, pokus kapitána Sharks ale na bránu neprošel.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

18:39
    Nahození Sharks skončilo v lapačce Johna Gibsona, po jehož snadném zákroku následuje komerční přestávka.

18:18
    Kevin Labanc vystřelil na bodu levého kruhu zápěstím a John Gibson úspěšně zasáhl svým pravým betonem.

17:07
    Vyloučený Kevin Labanc je zpět na ledové ploše a hokejisté San Jose hrají po čtyřech minutách opět v pěti. Ducks nevyužili dvě přesilové hry v řadě.

16:40
    Rickard Rakell vypálil na bodu levého kruhu bez přípravy a Aaron Dell jeho pokus vyrazil vyrážečkou mimo.

16:02
    Aaron Dell se vydal za svou bránu, aby zpomalil nahození Ducks, což se mu podařilo. Sharks brání dobře.

15:08
    Vyloučený Lean Bergmann je zpět na ledové ploše a Sharks úspěšně přečkali úvodní oslabení v zápase.

15:07
    Kevin Labanc byl vyloučen na dvě minuty za hákování a Ducks si zahrají přesilovou hru 5 na 3, která potrvá sekundu. Prostor na její využití tedy není žádný.

14:55
    Cam Fowler vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování zápěstím a kotouč skončil v ochranné síti.

14:03
    Adam Henrique vystřelil na vrcholu levého kruhu a jeho střela zápěstím byla v mezikruží zablokována.

13:08
    Lean Bergmann fauloval těsně v blízkosti vlastní brány a dostal dvě minuty za sekání. Přesilová hra pro Ducks.

11:47
    Ryan Getzlaf ostře vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a Aaron Dell měl co dělat, aby kotouč vyrazil.
    11:28 Brenden Dillon a Nicolas Deslauriers svedli pěknou bitku

11:28
    Brenden Dillon a Nicolas Deslauriers se dohodli v útočném pásmu Ducks na bitce a vyměnili si několik ostrých úderů, po kterých je rozdělili rozhodčí.

10:47
    Erik Karlsson tvrdě vypálil od modré čáry a jeho střela s příklepem byla těsně před bránou sražena mimo.

10:43
    John Gibson vyrazil pravým betonem střelu Lukáše Radila z bodu levého kruhu pro vhazování a o pár sekund později puk zmrazil. Následuje komerční přestávka.

10:26
    Brendan Guhle se dostal v pravém kruhu pro vhazování ke střele bekhendem, kterou Aaron Dell holí vyrazil.

09:16
    Ducks v rychlém sledu dvakrát nahodili puk do útočného pásma, jako první u něj ale byli vždy hráči San Jose.

08:15
    Sharks se dostali na levém křídle k nahození od modré čáry, které bylo přizvednuto do ochranné sítě. Následovalo vhazování po pravici Johna Gibsona.

07:59
    Timo Meier nabral na pravém křídle dobrou rychlost, do zakončení bekhendem se ovšem nedostal.

07:17
    Isac Lundeström vystřelil před vrcholem pravého kruhu zápěstím a jeho pokus skončil v náručí Aarona Della.

07:12
    Hampus Lindholm vystřelil na bodu levého kruhu a puk skončil v lapačce Aarona Della. Komerční přestávka.

05:59
    Troy Terry byl na levém křídle v útočném pásmu příliš rychle a rozhodčí Ducks odpískali postavení mim hru.

05:15
    Barclay Goodrow na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a jeho střelu zápěstím John Gibson vyrazil.
    03:38 Michael DEL ZOTTO - 1:0

03:38
    Brankář Aaron Dell se vydal za svou bránu, aby bekhendem rozehrál podél hrazení, jeho úmysl ale skvěle přečetl útočník Ondřej Kaše a zpětnou přihrávkou našel MICHAELA DEL ZOTTA, který bez přípravy zamířil do prázdné sítě! Anaheim udeřil jako první a vede! Asistence: Ondřej Kaše.

02:51
    Ducks vyhodili puk z obranného pásma přes ochranné sklo s přispěním teče a vylučovat se tedy nebude.

02:05
    Troy Terry mohl skórovat u levé tyče, jenže neposedný puk usměrnil bekhendem pouze do hrudi Aarona Della, který kotouč vytěsnil za svou bránu.

01:54
    Ten samý hráč vzápětí vystřelil na levém křídle a jeho nahození od modré čáry zamířilo do lapačky Johna Gibsona, který si připsal první úspěšný zákrok.

01:27
    Mario Ferraro vypálil na vrcholu levého kruhu bez přípravy a jeho rána minula bližší levou tyč brány Ducks.

01:09
    Tentokrát předvedli nepřesnou rozehrávku hokejisté domácího týmu a pískalo se další zakázané uvolnění.

00:30
    Svěřenci Petera DeBoera nepřesně rozehráli podél střídaček a jejich přihrávka skončila na zakázaném uvolnění. Hra je v úvodu zápasu hodně kouskována.

00:23
    Devin Shore odehrál první střídání a zamířil na střídačku poté, co Sharks přizvedli puk do ochranné sítě.

00:01
    Ducks vyhráli úvodní zápasu a první útočné snažení rozjížděli zpoza vlastní brány Johna Gibsona.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – H. Lindholm, Manson (A), Guhle, Fowler, Ja. Larsson, Del Zotto – Deslauriers, Getzlaf (C), O. Kaše – Rakell, Lundeström, Silfverberg (A) – Jones, Henrique, Terry – D. Shore, D. Grant, Rowney. Hlavní trenér: Hlavní trenér: Dallas Eakins.

San Jose Sharks: Dell (M. Jones) – Vlasic, Burns (A), Dillon, E. Karlsson, Ferraro, T. Carrick – Meier, Couture (C), Jurtajkin – Radil, Hertl (A), Labanc – Sörensen, J. Thornton (A), M. Karlsson – Bergmann, Goodrow, Brodzinski. Hlavní trenér: Peter DeBoer.

Rozhodčí: TJ Luxmore, Dan O’Rourke. Čároví: Travis Toomey, Brian Mach.
    Velký podíl na úvodní výhře Anaheimu měl také John Gibson

Ondřej Kaše (ANA) 1 zápas, 0+0, +/- 0
    Tomáš Hertl (SJS) 2 zápasy, 0+0, +/- -3
    Lukáš Radil (SJS) 2 zápasy, 0+0, +/- 0
    Trevor Carrick byl povolán, aby nahradil zraněného Middletona

Vzájemné zápasy

Anaheim se naposledy střetl se San Jose v základní části NHL 23. března, když na začátku letošního roku zvítězil 4:3 po prodloužení. Oba týmy se poté dvakrát potkaly v přípravě a Anaheim oba dva zápasy vyhrál. Ducks vstřelili do sítě Sharks během všech tří zápasů čtyři góly, v přípravě vyhráli venku 4:3 a doma 4:1.
    Sharks v letošní sezóně NHL podlehli Golden Knights ve všech čtyřech zápasech, dvakrát v přípravě a dvakrát také v základní části. San Jose na svého rivala z Vegas marně hledá recept.

San Jose má s Anaheimem jedno společné, také jeho hráči zahájili nový ročník NHL proti soupeři, se kterým se střetli v závěru přípravy. Sharks zakončili přípravu proti rivalovi z Vegas, na jehož ledě prohráli vysoko 5:1 a v úvodním zápase nové sezóny poté 4:1. Aby toho nebylo málo, San Jose se s Golden Knights potkalo i ve druhém zápase a v domácím SAP Center pohrálo stejným výsledkem, který se urodil v závěru přípravy, tedy 5:1. Svěřenci hlavního trenéra Petera DeBoera prohráli třikrát v řadě, na ledě soupeřů je ovšem jejich bilance ještě horší. San Jose venku prohrálo šestkrát v řadě. Naposledy vyhrálo v playoff na ledě St. Louis.
    Cam Fowler zařídil výhru a byl vyhlášen první hvězdou zápasu

Anaheim zakončil přípravu NHL domácím zápasem proti Arizoně, kterou porazil 2:1, a proti stejnému soupeři zahájil i novou sezónu 2019/20. Coyotes se podruhé v řadě představili v Honda Center, kde opět prohráli 2:1 a domácí se tedy mohli radovat z úspěšného vstupu do nového ročníku NHL. O výhře Anaheimu rozhodl 32 sekund před koncem druhé třetiny bek Cam Fowler. V sestavě Ducks nechyběl český útočník Ondřej Kaše, který zatím nebodoval. Anaheim doma vyhrál sedmkrát v řadě a v Honda Center naposled prohrál 21. března.
    Anaheim se bude snažit navázat na úspěšný vstup do sezóny

Ahaheim vstoupil do nové sezóny NHL vítězstvím nad Arizonou, na které se bude snažit navázat v neděli ráno proti San Jose. Čísla hovoří pro Ducks, kteří na domácím ledě vyhráli sedm zápasů v řadě, zatímco Sharks se venku dlouhodobě nedaří a novou sezónu zahájili dvěma porážkami v řadě, když podlehli Vegas.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 4. Del Zotto (O. Kaše), 27. Getzlaf (O. Kaše, H. Lindholm), 39. Henrique – 26. Couture (E. Karlsson, Dillon)

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – H. Lindholm, Manson (A), Guhle, Fowler, Ja. Larsson, Del Zotto – Deslauriers, Getzlaf (C), O. Kaše – Rakell, Lundeström, Silfverberg (A) – Jones, Henrique, Terry – D. Shore, D. Grant, Rowney. Hlavní trenér: Dallas Eakins.

Rozhodčí: TJ Luxmore, Dan O’Rourke. Čároví: Travis Toomey, Brian Mach

Diváci: 15795