Toronto – Montreal 5:6 (0:1 po s.n.) | Ottawa – NY Rangers 1:4 (kon.) | Pittsburgh – Columbus 7:2 (kon.)
Florida – Tampa 4:3 (kon.) | Washington – Carolina 2:3 (po pr.) | Buffalo – New Jersey 7:2 (kon.)
St. Louis – Dallas 3:2 (kon.) | Nashville – Detroit 3:5 (kon.) | Arizona – Boston 0:1 (kon.)
Colorado – Minnesota 4:2 (kon.) | Anaheim – San Jose 3:1 (kon.) | Calgary – Vancouver 3:0 (kon.)
Edmonton – Los Angeles 6:5 (kon.) | Carolina – Tampa 4:3 (po pr.)
Anaheim Ducks
3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
San Jose Sharks
Neděle 06.10.2019, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Ahaheim vstoupil do nové sezóny NHL vítězstvím nad Arizonou, na které se bude snažit navázat v neděli ráno proti San Jose. Čísla hovoří pro Ducks, kteří na domácím ledě vyhráli sedm zápasů v řadě, zatímco Sharks se venku dlouhodobě nedaří a novou sezónu zahájili dvěma porážkami v řadě, když podlehli Vegas.
    Anaheim se bude snažit navázat na úspěšný vstup do sezóny

Anaheim zakončil přípravu NHL domácím zápasem proti Arizoně, kterou porazil 2:1, a proti stejnému soupeři zahájil i novou sezónu 2019/20. Coyotes se podruhé v řadě představili v Honda Center, kde opět prohráli 2:1 a domácí se tedy mohli radovat z úspěšného vstupu do nového ročníku NHL. O výhře Anaheimu rozhodl 32 sekund před koncem druhé třetiny bek Cam Fowler. V sestavě Ducks nechyběl český útočník Ondřej Kaše, který zatím nebodoval. Anaheim doma vyhrál sedmkrát v řadě a v Honda Center naposled prohrál 21. března.
    Cam Fowler zařídil výhru a byl vyhlášen první hvězdou zápasu

San Jose má s Anaheimem jedno společné, také jeho hráči zahájili nový ročník NHL proti soupeři, se kterým se střetli v závěru přípravy. Sharks zakončili přípravu proti rivalovi z Vegas, na jehož ledě prohráli vysoko 5:1 a v úvodním zápase nové sezóny poté 4:1. Aby toho nebylo málo, San Jose se s Golden Knights potkalo i ve druhém zápase a v domácím SAP Center pohrálo stejným výsledkem, který se urodil v závěru přípravy, tedy 5:1. Svěřenci hlavního trenéra Petera DeBoera prohráli třikrát v řadě, na ledě soupeřů je ovšem jejich bilance ještě horší. San Jose venku prohrálo šestkrát v řadě. Naposledy vyhrálo v playoff na ledě St. Louis.
    Sharks v letošní sezóně NHL podlehli Golden Knights ve všech čtyřech zápasech, dvakrát v přípravě a dvakrát také v základní části. San Jose na svého rivala z Vegas marně hledá recept.

Vzájemné zápasy

Anaheim se naposledy střetl se San Jose v základní části NHL 23. března, když na začátku letošního roku zvítězil 4:3 po prodloužení. Oba týmy se poté dvakrát potkaly v přípravě a Anaheim oba dva zápasy vyhrál. Ducks vstřelili do sítě Sharks během všech tří zápasů čtyři góly, v přípravě vyhráli venku 4:3 a doma 4:1.
    Trevor Carrick byl povolán, aby nahradil zraněného Middletona

Československá stopa v utkání:

Ondřej Kaše (ANA) 1 zápas, 0+0, +/- 0
    Tomáš Hertl (SJS) 2 zápasy, 0+0, +/- -3
    Lukáš Radil (SJS) 2 zápasy, 0+0, +/- 0
    Velký podíl na úvodní výhře Anaheimu měl také John Gibson

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – H. Lindholm, Manson (A), Guhle, Fowler, Ja. Larsson, Del Zotto – Deslauriers, Getzlaf (C), O. Kaše – Rakell, Lundeström, Silfverberg (A) – Jones, Henrique, Terry – D. Shore, D. Grant, Rowney. Hlavní trenér: Hlavní trenér: Dallas Eakins.

San Jose Sharks: Dell (M. Jones) – Vlasic, Burns (A), Dillon, E. Karlsson, Ferraro, T. Carrick – Meier, Couture (C), Jurtajkin – Radil, Hertl (A), Labanc – Sörensen, J. Thornton (A), M. Karlsson – Bergmann, Goodrow, Brodzinski. Hlavní trenér: Peter DeBoer.

Rozhodčí: TJ Luxmore, Dan O’Rourke. Čároví: Travis Toomey, Brian Mach.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

00:01
    Ducks vyhráli úvodní zápasu a první útočné snažení rozjížděli zpoza vlastní brány Johna Gibsona.

00:23
    Devin Shore odehrál první střídání a zamířil na střídačku poté, co Sharks přizvedli puk do ochranné sítě.

00:30
    Svěřenci Petera DeBoera nepřesně rozehráli podél střídaček a jejich přihrávka skončila na zakázaném uvolnění. Hra je v úvodu zápasu hodně kouskována.

01:09
    Tentokrát předvedli nepřesnou rozehrávku hokejisté domácího týmu a pískalo se další zakázané uvolnění.

01:27
    Mario Ferraro vypálil na vrcholu levého kruhu bez přípravy a jeho rána minula bližší levou tyč brány Ducks.

01:54
    Ten samý hráč vzápětí vystřelil na levém křídle a jeho nahození od modré čáry zamířilo do lapačky Johna Gibsona, který si připsal první úspěšný zákrok.

02:05
    Troy Terry mohl skórovat u levé tyče, jenže neposedný puk usměrnil bekhendem pouze do hrudi Aarona Della, který kotouč vytěsnil za svou bránu.

02:51
    Ducks vyhodili puk z obranného pásma přes ochranné sklo s přispěním teče a vylučovat se tedy nebude.

03:38
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Brankář Aaron Dell se vydal za svou bránu, aby bekhendem rozehrál podél hrazení, jeho úmysl ale skvěle přečetl útočník Ondřej Kaše a zpětnou přihrávkou našel MICHAELA DEL ZOTTA, který bez přípravy zamířil do prázdné sítě! Anaheim udeřil jako první a vede! Asistence: Ondřej Kaše.
    03:38 Michael DEL ZOTTO - 1:0

05:15
    Barclay Goodrow na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a jeho střelu zápěstím John Gibson vyrazil.

05:59
    Troy Terry byl na levém křídle v útočném pásmu příliš rychle a rozhodčí Ducks odpískali postavení mim hru.

07:12
    Hampus Lindholm vystřelil na bodu levého kruhu a puk skončil v lapačce Aarona Della. Komerční přestávka.

07:17
    Isac Lundeström vystřelil před vrcholem pravého kruhu zápěstím a jeho pokus skončil v náručí Aarona Della.

07:59
    Timo Meier nabral na pravém křídle dobrou rychlost, do zakončení bekhendem se ovšem nedostal.

08:15
    Sharks se dostali na levém křídle k nahození od modré čáry, které bylo přizvednuto do ochranné sítě. Následovalo vhazování po pravici Johna Gibsona.

09:16
    Ducks v rychlém sledu dvakrát nahodili puk do útočného pásma, jako první u něj ale byli vždy hráči San Jose.

10:26
    Brendan Guhle se dostal v pravém kruhu pro vhazování ke střele bekhendem, kterou Aaron Dell holí vyrazil.

10:43
    John Gibson vyrazil pravým betonem střelu Lukáše Radila z bodu levého kruhu pro vhazování a o pár sekund později puk zmrazil. Následuje komerční přestávka.

10:47
    Erik Karlsson tvrdě vypálil od modré čáry a jeho střela s příklepem byla těsně před bránou sražena mimo.

11:28
    Brenden Dillon a Nicolas Deslauriers se dohodli v útočném pásmu Ducks na bitce a vyměnili si několik ostrých úderů, po kterých je rozdělili rozhodčí.
    11:28 Brenden Dillon a Nicolas Deslauriers svedli pěknou bitku

11:47
    Ryan Getzlaf ostře vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a Aaron Dell měl co dělat, aby kotouč vyrazil.

13:08
    Lean Bergmann fauloval těsně v blízkosti vlastní brány a dostal dvě minuty za sekání. Přesilová hra pro Ducks.

14:03
    Adam Henrique vystřelil na vrcholu levého kruhu a jeho střela zápěstím byla v mezikruží zablokována.

14:55
    Cam Fowler vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování zápěstím a kotouč skončil v ochranné síti.

15:07
    Kevin Labanc byl vyloučen na dvě minuty za hákování a Ducks si zahrají přesilovou hru 5 na 3, která potrvá sekundu. Prostor na její využití tedy není žádný.

15:08
    Vyloučený Lean Bergmann je zpět na ledové ploše a Sharks úspěšně přečkali úvodní oslabení v zápase.

16:02
    Aaron Dell se vydal za svou bránu, aby zpomalil nahození Ducks, což se mu podařilo. Sharks brání dobře.

16:40
    Rickard Rakell vypálil na bodu levého kruhu bez přípravy a Aaron Dell jeho pokus vyrazil vyrážečkou mimo.

17:07
    Vyloučený Kevin Labanc je zpět na ledové ploše a hokejisté San Jose hrají po čtyřech minutách opět v pěti. Ducks nevyužili dvě přesilové hry v řadě.

18:18
    Kevin Labanc vystřelil na bodu levého kruhu zápěstím a John Gibson úspěšně zasáhl svým pravým betonem.

18:39
    Nahození Sharks skončilo v lapačce Johna Gibsona, po jehož snadném zákroku následuje komerční přestávka.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

19:34
    Logan Couture zkusil na pravém křídle vystřelit od modré čáry, pokus kapitána Sharks ale na bránu neprošel.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Diváci v Honda Center byli během úvodní části utkání svědky dvou vzrušujících momentů. O první se postaral obránce Anaheimu Michael Del Zotto, který již po necelých čtyřech minutách hry poslal domácí tým do vedení, a druhý obstarala krásná bitka mezi Brenden Dillonem a Nicolasem Deslauriersem. Skóre po první třetině duelu. Anaheim Ducks 1 San Jose Sharks 0.
    Sharks dnes chtějí ukončit sérii tří porážek, nezačali ale dobře

Druhá třetina začne přibližně v 5:03.

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 12-7; Zablokované střely: 6-3; Vhazování: 61%-39%; Hity: 11-8; Přesilové hry: 0/2-0/0; Trestné minuty: 5-9.

20:01

20:01
    Michael Del Zotto měl těsně před začátkem druhé třetiny na střídačce úsměv od ucha k uchu. Uvidíme, zda se bude smát i po závěrečné siréně zápasu.

20:39
    John Gibson nejprve zasáhl proti střele od modré čáry a poté si poradil i s dorážkou Tomáše Hertla, který mohl vstřelit u pravé tyče svůj první gól, bekhendem ale neuspěl! Málem 1:1.
    20:39 John Gibson odmítl první gól Tomáše Hertla v sezóně!

21:21
    Ducks se ocitli na pravém křídle v postavení mimo hru a poté se tedy vhazovalo ve středním pásmu.

21:55
    Michael Del Zotto vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování mimo a kotouč skončil v ochranné síti.

22:22
    Troy Terry dostal dvě minuty za hákování a hokejisté San Jose si zahrají první přesilovou hru v zápase.

22:32
    Kevin Labanc vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování a John Gibson puk vyrážečkou vyrazil.

22:52
    Tomáš Hertl vypálil na pravém křídle od hrazení a John Gibson dokázal puk po zásahu maskou zmrazit.

23:53
    Marcus Sörensen v blízkosti levé tyče zakončil bekhendem a kotouč skončil v náručí Johna Gibsona.

24:22
    Ducks se podařilo znovu vyhodit a vyloučený Troy Terry je zpět na ledové ploše. Domácí stále vedou 1:0.

24:55
    Ondřej Kaše na levém křídle vystřelil z otočky a jeho střela mířila ke vzdálenější pravé tyči, Aaron Dell ale dobře viděl a puk vyrazil svým levým betonem.

25:44
    San Jose právě vstřelilo branku!
    LOGAN COUTURE se dostal na bodu pravého kruhu k odraženému puku a nádhernou střelou vymetl vzdálenější levý horní roh brány! Je to 1:1. Asistence: Erik Karlsson a Brenden Dillon.
    25:44 Logan COUTURE - 1:1

26:51
    RYAN GETZLAF využil nádherné kolmé přihrávky od Ondřeje Kašeho, když oklamal dost vyjetého Aarona Della a u pravé tyče puk zasunul vpádu do prázdné brány! Blesková odpověď Ducks! Asistence: Ondřej Kaše a Hampus Lindholm.
    26:51 Ryan GETZLAF - 2:1

27:56
    Anaheim vyhodil puk podél trestných lavic na zakázané uvolnění a následuje krátká komerční přestávka.

28:16
    Carter Rowney se řítil do samostatného úniku a po rychlém zamíchání s pukem se snažil skórovat u pravé tyče, jenže ztroskotal na levém betonu ležícího Aarona Della! To byl fantastický zákrok.

28:39
    Hampus Lindholm vypálil od modré čáry a jeho rána s příklepem skončila na horní tyči brány!

30:07
    Rickard Rakell vystřelil na bodu pravého kruhu a jeho střela zápěstím minula bližší horní roh brány.

31:47
    Erik Karlsson vystřelil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho střela byla těsně před bránou zablokována. John Gibson tedy tentokrát zasahovat nemusel.

32:43
    Max Jones se ocitl v mezikruží ve slibné šanci, jenže jeho střela po ledě byla před bránou Sharks zablokována.

32:54
    Troy Terry našel střelou z pravého křídla pouze náruč Aarona Della a prostor dostává komerční přestávka.

34:24
    Ducks dostávají San Jose místy pod obrovský tlak, zatím se ale potřetí v zápase neprosadili. Je to 2:1.

35:46
    V Honda Center dostává prostor komerční přestávka a San Jose si zřejmě zahraje přesilovou hru.

35:46
    Josh Manson dostal menší trest a na trestné lavici odsedí dvě minuty za krosček. Druhá přesilová hra San Jose.

36:21
    Erik Karlsson vypálil na ose útočného pásma a jeho rána od modré čáry byla sražena do pravého rohu kluziště.

37:05
    Jakob Silfverberg vyrazil na levém křídle do přečíslení dva na jednoho, Sharks ale kombinaci Ducks rozbili, protože útočník Anaheimu neměl dobrou rychlost.

37:28
    Johna Gibsona nyní zaskočil odraz puku od ochranného skla za bránou a Timo Meier dokázal kotouč dorazit do sítě, to už ale byla brána posunuta! Hlavní rozhodčí tedy ihned rozpažil.
    37:28 Timo Meier sice skóroval, ovšem do posunuté brány

37:46
    Vyloučený John Manson je zpět na ledě a Anaheim v dnešním zápase přečkal obě dvě oslabení.

38:28
    Cam Fowler si najel v mezikruží na zpětnou diagonální přihrávku Ryana Getzlafa z levého křídla a chtěl zamířit do pravého rohu brány, jeho pokus byl ale zablokován.

38:48
    ADAM HENRIQUE si sjel z levého křídla krásně před bránu a parádní bekhendovou střelou vymetl vzdálenější pravý horní roh! Ducks poprvé vedou o dvě branky. Bez asistence.
    38:48 Adam HENRIQUE - 3:1

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ryan Getzlaf bleskově odpověděl na vyrovnávací gól Logana Coutura a krátce před přestávkou navíc na jeho branku navázal Adam Henrique. Vedení Ducks mohlo být mnohem větší, Aaron Dell ovšem přečkal několik obrovských šancí a jednou ho zachránila tyč. Po druhé třetině. Anaheim Ducks 3 San Jose Sharks 1.
    Ducks bleskově zareagovali na vyrovnávací gól Sharks a vedou

Třetí třetina začne přibližně v 5:58.

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 22-22; Zablokované střely: 10-8; Vhazování: 63%-37%; Hity: 20-13; Přesilové hry: 0/2-0/2; Trestné minuty: 9-9.

40:01

40:01
    Ryan Getzlaf o přestávce řekl, že Ducks svého soupeře dobře znají a rozhodně nesundají nohu z plynu.

41:02
    Ačkoliv měl domácí Anaheim v prostřední části herně obrovskou převahu, střely na bránu jsou vyrovnané 22:22.

41:29
    Mario Ferraro vystřelil na vrcholu levého kruhu a jeho střela zápěstím mířila do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, John Gibson ale potěšil fanoušky skvělým semaforem.

42:26
    Ducks se ocitli v šanci v blízkosti pravé tyče, Aaron Dell se ale roztáhl jako guma a vleže puk vytěsnil mimo.

42:43
    Adam Henrique v rychlém sledu dvakrát vypálil z pravého kruhu pro vhazování, Aaron Dell ale první pokus vyrazil pravým betonem, zatímco druhý levým.

43:35
    John Gibson si poradil s nahozením Sharks a jeho spoluhráči po buly vyhodili puk na zakázané uvolnění. Tak nakonec se pískalo postavení mimo hru. Má chyba.

44:12
    Jakob Silfverberg pouze protečoval puk do útočného pásma a Ducks poté velice rychle vystřídali.

45:05
    Cam Fowler mohl využít střídání Sharks, jenže na pravém křídle neměl rychlost a po nahození do útočného pásma podél hrazení odjel také na střídačku.

45:56
    John Gibson skvěle zasáhl proti střele z levého kruhu pro vhazování a poté si vkleče poradil i s dorážkou, kterou obstaral Jonny Brodzinski!

46:19
    Jonny Brodzinski vzápětí vypálil od modré čáry a John Gibson puk mířící k tyči vykopl pravým betonem.

46:50
    Ducks se dostali v levém kruhu k nahození, se kterým si Aaron Dell snadno poradil. Komerční přestávka.

47:19
    Ondřej Kaše si nyní najel na pravém křídle na přihrávku Ryana Getzlafa přes šířku útočného pásma a z ostrého úhlu mířil ke vzdálenější levé tyči, Aaron Dell ale zasáhl pravým betonem!

48:30
    Aaron Dell rozehrál zpoza brány a Jonny Brodzinski vyhodil puk podél střídaček na zakázané uvolnění.

48:35
    Jakob Silfverberg byl vyloučen na dvě minuty za podražení a San Jose má šanci dostat se na dostřel.

48:55
    Tomáš Hertl se dostal do zakončení v blízkosti levé tyče, John Gibson ale dokázal volný prostor ucpat.

49:06
    Erik Karlsson napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem a John Gibson měl obrovské problémy, nakonec ale úspěšně puk zasedl a brána byla posunuta! Neskutečný závar a tlak!

49:31
    Brent Burns nedokázal dobře přenést hru a Devin Shore měl spoustu času na to, aby kotouč vyhodil.

50:35
    Oba brankáři úspěšně zakročili pravým betonem a vyloučený Jakob Silfverberg se poté vrátil zpět na led.

50:59
    Barclay Goodrow vystřelil na vrcholu pravého kruhu a jeho sražená střela skončila pod lapačkou Johna Gibsona. Po přerušení hry následuje komerční přestávka. Anaheim vede stále o dvě branky.

51:45
    Ducks dobře vystřelili na vrcholu mezikruží a Aaron Dell puk mířící k pravé tyči vykopl levým betonem.

52:20
    Sharks vyrazili do protiútoku, který na levém křídle zastavilo postavení mimo hru. Buly v neutrální zóně.

52:44
    Erik Karlsson napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, kterou John Gibson hrudí úspěšně vyrazil.

53:48
    Ondřej Kaše krásně zamíchal s pukem v pravém kruhu pro vhazování, jeho střela zápěstím ale zamířila pouze do náruče klečícího Aarona Della.
    53:48 Ondřej Kaše mohl rozhodnout o osudu dnešního zápasu

55:27
    Sharks si před pár okamžiky vytvořili tlak a na levém křídle dvakrát vystřelili, John Gibson ale puk vyrazil.

56:25
    Sharks nyní zrychlili hru a střídání, zatím si ale žádnou vylouženou příležitost na snížení vypracovat nedokázali.

57:30
    San Jose se usadilo v útočném pásmu, jenže Aaron Dell překvapivě neopustil hostující bránu.

57:51
    V Honda Center dostává prostor komerční přestávka a jeden z týmů hrál zřejmě v šesti hráčích. Uvidíme.

57:51
    Anaheim hrál v šesti hráčích a dostal týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Aaron Dell opustil bránu.

58:43
    Brent Burns nedokázal udržet brusle na modré čáře a Erik Karlsson se ocitl v postavení mimo hru.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

59:51
    Troy Terry odpykal týmový trest Anaheimu za příliš mnoho hráčů na ledě a Anaheim už to zvládne.

Ondřej Kaše poprvé v letošní sezóně NHL bodoval, když se dvěma asistencemi podepsal pod vítězství Anaheimu proti San Jose, které prohrálo počtvrté v řadě a počtvrté v řadě dokázalo vstřelit pouze jeden gól. Vítězný gól vstřelil domácí kapitán Ryan Getzlaf. Konečné skóre. Anaheim Ducks 3 San Jose Sharks 1.
    Ondřej Kaše připsal dvě asistence a byl vyhlášen první hvězdou

Statistiky: Střely na bránu: 33-36; Zablokované střely: 14-9; Vhazování: 61%-39%; Hity: 26-17; Přesilové hry: 0/2-0/4; Trestné minuty: 13-9.

1. Ondřej Kaše (ANA) 0+2
    2. Hampus Lindholm (ANA) 0+1
    3. Ryan Getzlaf (ANA) 1+0

Ondřej Kaše (ANA) 0+2, 6 střel, čas na ledě 14:22
    Tomáš Hertl (SJS) 0+0, 2 střely, čas na ledě 23:11
    Lukáš Radil (SJS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 13:06 (06:37:09)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 4. Del Zotto (O. Kaše), 27. Getzlaf (O. Kaše, H. Lindholm), 39. Henrique – 26. Couture (E. Karlsson, Dillon)

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – H. Lindholm, Manson (A), Guhle, Fowler, Ja. Larsson, Del Zotto – Deslauriers, Getzlaf (C), O. Kaše – Rakell, Lundeström, Silfverberg (A) – Jones, Henrique, Terry – D. Shore, D. Grant, Rowney. Hlavní trenér: Dallas Eakins.

Rozhodčí: TJ Luxmore, Dan O’Rourke. Čároví: Travis Toomey, Brian Mach

Diváci: 15795