Toronto – Montreal 5:6 (0:1 po s.n.) | Ottawa – NY Rangers 1:4 (kon.) | Pittsburgh – Columbus 7:2 (kon.)
Florida – Tampa 4:3 (kon.) | Washington – Carolina 2:3 (po pr.) | Buffalo – New Jersey 7:2 (kon.)
St. Louis – Dallas 3:2 (kon.) | Nashville – Detroit 3:5 (kon.) | Arizona – Boston 0:1 (kon.)
Colorado – Minnesota 4:2 (kon.) | Anaheim – San Jose 3:1 (kon.) | Calgary – Vancouver 3:0 (kon.)
Edmonton – Los Angeles 6:5 (kon.) | Carolina – Tampa 4:3 (po pr.)
Edmonton Oilers
6:5 (2:3, 1:0, 3:2)
Los Angeles Kings
Neděle 06.10.2019, 04:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (06:47:49)

Los Angeles Kings: 31.

Tak to byl závěr... Králové měli přesilovou hru, v posledních vteřinách se vrhli na Smitha a brankář, který svými dvěma chybami v první třetině nabídl dva góly soupeři, ustál tento tlak jako skála a nakonec se od něho puk odrazil do rohu, hned poté se ozvala siréna, oznamující konec utkání. Olejáři tak slaví druhou výhru ve druhém zápase nové sezóny, pro Los Angeles je to, po cenné výhře v prvním utkání na ledě Vegas Golden Knights, první prohra.

59:45
    Dělovka Doughtyho míří vedle branky Olejářů.

59:15
    Oddechový čas pro domácí.

59:15
    James Neal (Edmonton) chtěl zaútočit na hattrick, ale místo toho přišel faul, takže hosté si zahrají přesilovou hru.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:32
    Ilja Kovalčuk (Los Angeles) byl pod tlakem při rozehrávce ve vlastní třetině, ale zkušený Rus to ustál a zvládl to.

58:09
    Hosté zkouší power play, branka Kings je prázdná!

58:09
    Oddechový čas pro hosty.

58:09
    Kapitán Anže Kopitar (Los Angeles) pronikl do útočného pásma a bekhendem zkusil zaskočit Smitha, ten chytá a přerušuje hru.

58:02
    Oba týmy mají na ledě své elitní formace.

57:47
    Kris Russell (Edmonton) podrží puk za vlastní brankou a oba týmy střídají.

57:17
    Tyler Toffoli (Los Angeles) musí být na pozoru ve vlastní třetině, při rozehrávce, za sebou má napadajícího hráče soupeře.

56:54
    Jeff Carter (Los Angeles) bojuje o puk ve středním pásmu, úspěšnější jsou domácí.

55:49
    Zack Kassian (Edmonton) se nyní na pravé straně nedočkal přihrávky od McDavida, dobrou práci totiž odvedl vracející se Alec Martinez (Los Angeles).

55:18
    Nahozený kotouč na branku Oilers, Mike Smith to udělal výtečně, podržel puk a poté pohotově rozehrál.

54:25
    Situace pro Los Angeles kritická, hosté přišli o vedení, navíc již prohrávají, dokáží ještě s výsledkem něco udělat?
    53:28 James NEAL - 6:5

53:28
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Využitá přesilová hra, druhý dnešní gól JAMESE NEALA, čtvrtý bod fenomenálního McDavida a Edmonton strhává vedení na svou stranu! Connor McDavid poslal z pravé strany puk na Neala k brance, tomu střela nesedla, jenže pohotově zareagoval a puk napodruhé dokázal dostat za záda Quicka. Asistence: Connor McDavid a Oscar Klefbom.

52:37
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Sean Walker – 2 min., držení).

52:19
    Pohotová střela Walkera, z pravé strany, Mike Smith (Edmonton) si ale utěsnil prostor u své levé tyče.

52:02
    Olejářům je odpískáno zakázané uvolnění, hra se vrátí před branku Smitha.

51:47
    Králové s pukem ve vlastní třetině, Dustin Brown (Los Angeles) ho po pravé straně vyváží.

51:00
    Gólová přestřelka může pokračovat, viděli jsme již deset gólů a je možné, že to nebylo zdaleka všechno...
    50:10 Darnell NURSE - 5:5

50:10
    Dobrá práce DARNELLA NURSEHO, který zablokoval střelu Cartera ve vlastní třetině. Puk se odrazil k Tomáši Jurčovi, ten nabral po levé straně rychlost, zajel do třetiny Králů, tam se efektně uvolnil přes obránce a přihrál Nursemu, který se nerozpakoval a pohotovou střelou vyrovnává. Asistence: Tomáš Jurčo.

49:38
    Alex Iafallo (Los Angeles) unikl obráncům Olejářů a z levé strany si najel před branku, kde ale nedokázal překonat Smitha.

49:20
    Králové opět vedou, Jonathan Quick chytá střelu Oscara Klefboma, hra přerušena.
    48:19 Drew DOUGHTY - 4:5

48:19
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Králové využívají přesilovou hru poté, co si DREW DOUGHTY vyměnil puk s Kovalčukem, ten mu ho od modré vrátil a Doughty střelou z voleje, z levého kruhu pro vhazování, prostřelil Smitha v brance Olejářů. Asistence: Ilja Kovalčuk a Anže Kopitar.

47:22

47:14
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Joel Persson – 2 min., příliš mnoho hráčů).

46:38
    Oba gólmani si připsali důležité zákroky, nejprve Quick při nájezdu vracejícího se McDavida, poté i Mike Smith při pokusu Kopitara, obě největší hvězdy svých týmů si tak musí pro tuto chvíli nechat zajít chuť na gól.

46:07
    Domácím se vrací z trestné lavice Connor McDavid (Edmonton), hraje se ve čtyřech na obou stranách.

45:47
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Ethan Bear – 2 min., podrážení).
    45:24 Joakim NYGÅRD - 4:4

45:24
    Ještě před návratem kapitána z trestné lavice ale domácí vyrovnávají! Po vyhraném vhazování se na hranici brankoviště pohotově prosazuje JOAKIM NYGÅRD, který dává svůj první gól v NHL v kariéře! Asistence: Gaëtan Haas.

45:22
    Pětačtyřicet sekund se bude hrát ve čtyřech na obou stranách, pak skončí Connor McDavid (Edmonton) na led a začne přesilová hra domácích.

45:22
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Dustin Brown – 2 min., nedovolené bránění).

45:10
    Necelá minuta zbývá hostům z přesilové hry, zatím to není velká sláva v jejich podání.

44:48
    Ilja Kovalčuk (Los Angeles) udržel puk v útočné pásmu, následně ale střelu Iafalla tečuje obránce Oilers a puk končí vysoko nad brankou, hra přerušena.

44:30
    Výborná příležitost pro Los Angeles odskočit soupeři o dvě branky.

44:07
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Connor McDavid – 2 min., hákování).
    43:26 Michael AMADIO - 3:4

43:26
    Kyle Clifford (Los Angeles) vystřelil od modré, střelu ztečoval bránící hráč Olejářů, jenže v levém kruhu pro vhazování se zjevil MICHAEL AMADIO, který si velmi dobře nabruslil před branku a navíc dokázal ve vzduchu napálit puk nechytatelně do branky. Pohotová reakce Amadia! Asistence: Kyle Clifford a Trevor Lewis.

43:10
    Patrick Russell (Edmonton) zablokoval střelu Martineze, hosté zůstávají v útočném pásmu.

42:27
    Tobias Björnfot (Los Angeles) dostihne kotouč, nebude to zakázané uvolnění Olejářů.

41:50
    Zatím trochu opatrný úvod třetí třetiny, je jasné, že ani jedno mužstvo nechce udělat chybu.

41:20
    Puk ve středním pásmu, Ryan Nugent-Hopkins (Edmonton) se ho snaží zavézt do třetiny Los Angeles.

40:52
    Po vyhraném vhazování to zkusil z první Oscar Klefbom (Edmonton), Jonathan Quick (Los Angeles) musel zasahovat.

40:42
    Nepřesná rozehrávka Ilji Kovalčuka, puk míří na zakázané uvolnění, hra se tak vrátí před Jonathana Quicka.

40:01

Další třetina začne přibližně v 5:58.

Druhý třetina končí vítězstvím domácích Olejářů, kteří ale rozhodně nebyli o nic lepší v této části zápasu. Naopak, více příležitostí měli hosté, ale ti skončili na skvěle chytajícím Smithovi. Ten tak napravuje dojem ze zpackané první třetiny, v níž svými chybami zapříčinil dva góly soupeře.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:00
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

38:57

38:38
    Vypadá to, že Králové toto oslabení přečkají bez úhony.

37:35
    Králové odpalují puk přes všechny čáry, Olejáři to musí zkoušet znovu.

37:12
    Využijí Olejáři přesilovou hru v závěru druhé třetiny a strhnou vedení na svou stranu?

36:57
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Anže Kopitar – 2 min., vysoká hůl).

36:41
    Zakázané uvolnění Králů, hra se nastěhuje před Jonathana Quicka.

36:12
    Sražená střela nad branku Olejářů, hra přerušena, bude se vhazovat po pravici Smitha.

35:15
    Naopak se Olejáři musí bránit, elitní řada Králů nyní drží útočné pásmo.

34:32
    Tomáš Jurčo (Edmonton) zachytil puk na vlastní modré čáře, domácím se ale nepodařilo dostat puk do třetiny Králů.

34:15
    Sean Walker (Los Angeles) nahazuje puk do útočného pásma, tam ale hrají domácí.

33:20
    Olejáři s pukem ve středním pásmu, formuje se další útočná akce elitní řady.

33:03
    Další neúspěšný pokus Austina Wagnera (Los Angeles), který se natlačil před domácí branku, ale Mike Smith mu šikovně holí odehrál puk před zakončením.

31:32
    Králům se podařilo dostat puk ze třetiny, to je při pobytu elitní řady Olejářů podstatný úkol.

31:02
    Jsme již ve druhé polovině dnešního zápasu, Connor McDavid (Edmonton) předkládal puk do mezikruží, ale tam ho získává bránící Dustin Brown.

30:10
    Jonathan Quick (Los Angeles) zastavuje nahozený puk za vlastní brankou, ale domácí jsou rychle ve třetině Králů, kde znepříjemňují rozehrávku soupeři.

29:55
    Mike Smith (Edmonton) napravuje nyní své chyby z první třetiny, tentokrát vychytal Dustina Browna.

29:38
    Anže Kopitar (Los Angeles) s pukem za brankou Olejářů, hosté udrželi útočné pásmo.

29:07
    Joakim Nygård (Edmonton) z levé strany v podstatě jen nahodil puk na Quicka, ten pravým betonem vyráží.

28:20
    Edmonton má na ledě elitní formaci, stupeň nejvyššího ohrožení pro branku Králů.

27:58
    Austin Wagner (Los Angeles) ani tentokrát nevyzrál na Smitha, který jeho střelu chytá a přerušuje hru, následuje komerční přestávka.

27:31

27:09
    Králové s pukem až za vlastní brankou, odkud Alec Martinez rozehrává.

26:15
    Alex Iafallo (Los Angeles) nepřekonal z levé strany Smitha, domácím se navíc nepodařilo dostat puk ze třetiny.

25:40
    Dělovka Kempeho, od modré, z levé strany, míří na zadní hrazení, domácí poté puk vyhazují ze třetiny.

25:31
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Matt Benning – 2 min., sekání).
    24:51 Zack KASSIAN - 3:3

24:51
    Další skvělá práce McDavida, který vybojoval lehce puk v rohu, z levé strany našel doslova naslepo Draisaitla, který ještě vybídl ke skórování ZACKA KASSIANA. Ten se z pravé strany trefuje a domácí srovnávají stav. Asistence: Leon Draisaitl a Connor McDavid.

23:37
    Austin Wagner (Los Angeles) vyzkoušel z levé strany pozornost Smitha, ten jeho pokus sráží do rohu.

23:19
    Králové ale hru znovu otáčí a tlačí se do útočného pásma, je pískán ofsajd.

23:04
    Alec Martinez (Los Angeles) netrefuje branku Olejářů, ti se poté osvobozují vyhozením puku.

22:15
    Vhazování po pravici Smitha, puk získávají domácí.

21:51

21:05
    Obrovitý Leon Draisaitl (Edmonton) to zkusil sám z pravé strany, ale Jonathan Quick (Los Angeles) jeho pokus vyráží.

20:45
    Na ledě pochopitelně elitní přesilovková formace Olejářů.

20:25
    V úvodu druhé třetiny mají domácí téměř celou přesilovku.

20:06
    Mikko Koskinen (Edmonton) vše sleduje ze střídačky, chybující Smith dostává i nadále důvěru.

20:01

Další třetina začne přibližně v 5:05.

První třetina nabídla strhující podívanou, v níž opět září geniální Connor McDavid (Edmonton). Ten zařídil oba domácí góly, když první dal a na druhý přihrával. Nicméně hru Olejářů srážely chyby gólmana Smitha, který nabídl hned dva góly soupeři... to se pak těžko hraje. Králové nakonec strhli vedení na svou stranu, ale rozhodně nic není ještě rozhodnuto.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:51
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Alec Martinez – 2 min., držení).

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:26
    Hra přerušena, vhazování ve středovém kruhu, puk získávají domácí.

17:59
    Souboj v rohu třetiny Edmontonu, puk získávají nakonec hosté.

17:28
    Na konci akce Králů je střela Kovalčuka, kterou Mike Smith (Edmonton) chytá a přerušuje hru.

17:18
    Sean Walker (Los Angeles) posouvá puk do středního pásma, na Cartera.

16:57
    Oscar Klefbom (Edmonton) se prezentuje dělovkou od modré, z levé strany, která ale končí na zadním hrazení.

16:07
    Vhazování po levici Quicka, puk získávají hosté.
    14:49 Anže KOPITAR - 2:3

14:49
    Ben Hutton našel dlouhým pasem ve třetině soupeře Dustina Browna, který parádní zadovkou vyzval k zakončení kapitána ANŽE KOPITARA. Zkušený Slovinec této nabídky využil a pohotovou střelou mezi betony Smitha dostává svůj tým do vedení. Asistence: Dustin Brown a Ben Hutton.

14:40
    Sean Walker (Los Angeles) se s pukem vrací až k vlastní brance.

14:10
    Darnell Nurse (Edmonton) nastřeluje puk do útočného pásma, tam ho zachycuje legendární Ilja Kovalčuk (Los Angeles).

13:39
    Edmonton s pukem ve vlastní třetině, domácí čekají na dostřídání.

12:45
    Leon Draisaitl (Edmonton) v samostatném úniku, zkusil vystřelit na vyrážečku, puk ale končí vedle branky Kings.

12:24
    Domácím Olejářům narostla křídla, Los Angeles se dostává pod tlak.
    10:23 James NEAL - 2:2

10:23
    Další skvělá práce McDavida, který střelou z pravé strany donutil Quicka k zákroku. Ten vyráží pravým betonem pouze před sebe, kde pohotově vystřelil JAMES NEAL, který puk poslal mezi betony Quicka do branky. Asistence: Connor McDavid a Oscar Klefbom.

10:11
    Connor McDavid (Edmonton) zavezl puk do útočného pásma.

09:28
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Jeff Carter – 2 min., podrážení).
    09:05 Trevor LEWIS - 1:2

09:05
    Druhá chyba Smitha v tomto zápase = druhý gól hostů! Tentokrát se domácí gólman vydal za branku, kde prohrál souboj s Cliffordem. Ten bleskově poslal puk před branku na volného TREVORA LEWISE, který trefuje prázdnou branku Edmontonu. Asistence: Kyle Clifford.

08:56
    Trevor Lewis (Los Angeles) zachytil puk před vlastní modrou čárou a hosté útočí.

08:20
    Tak si opět vzal puk Connor McDavid (Edmonton), který je nezastavitelný... s obráncem na zádech si projel až před Quicka, kterého zkusil takovým obloučkem překvapit, ale puk se skutálel vedle branky Kings.

08:00
    Jujhar Khaira (Edmonton) nepřešel na pravé straně přes bránícího Doughtyho.

07:04

06:30
    Edmontonu se při přesilové hře nedaří získat útočné pásmo.

06:00
    Connor McDavid (Edmonton) z levé strany posílá puk na branku soupeře, Leon Draisaitl lehce tečuje, ale Quick vyráží.

05:04
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Drew Doughty – 2 min., sekání).
    04:13 Dustin BROWN - 1:1

04:13
    Brankář Mike Smith (Edmonton) to neudělal dobře, vydal se z branky, ale neodehrál puk ideálně před DUSTINEM BROWNEM. Puk se odrazil ke Kopitarovi, ten z levé strany nic neuspěchal, místo střely zvolil přihrávku před branku, kde stál právě Brown, zakončující do prázdné branky. Asistence: Anže Kopitar.

03:42
    Nakonec se ale domácí sami vyhání z útočného pásma špatnou přihrávkou na modrou.

03:17
    Leon Draisaitl (Edmonton) rychle rozehrává na levou stranu, tam si Connor McDavid pokryje kotouč v útočném pásmu.

02:40
    Edmonton získává puk ve vlastní třetině, domácí mají na ledě elitní formaci.

01:59
    Los Angeles v útočném pásmu, Matt Roy nahazuje puk za branku.
    00:53 Connor MCDAVID - 1:0

00:53
    Paráda CONNORA MCDAVIDA na úvod zápasu! Domácí megahvězda si převzala puk na vlastní modré, prokličkovala až před brankáře soupeře, přitom byla faulována Royem. Nicméně McDavid to ustál a z úhlu nastřelil puk na branku, kde si nešťastník Matt Roy (Los Angeles) sráží puk do vlastní branky bruslí. Asistence: Leon Draisaitl a Oscar Klefbom.

00:30
    Ryan Nugent-Hopkins (Edmonton) prověřil Quicka střelou z pravé strany, hra přerušena.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Klefbom, Persson, Nurse, Bear, K. Russell, Benning – Draisaitl, McDavid, Kassian – Nygård, Nugent-Hopkins, Neal – Khaira, Cave, P. Russell – M. Granlund, Haas, Jurčo.

Los Angeles Kings: Quick (J. Campbell) – Björnfot, Doughty, B. Hutton, Roy, Martinez, Walker – Iafallo, Kopitar, D. Brown – Kovalčuk, A. Kempe, J. Carter – Wagner, Lizotte, Toffoli – Clifford, Amadio, Lewis.

Rozhodčí: Charron, Hebert – Murchison, Rody.

Možná československá stopa v utkání

Tomáš JURČO (EDM)

Martin FRK (LAK)

LOS ANGELES KINGS
    Nejeden fanoušek zámořské NHL je zvědavý na to, jak si Králové z Los Angeles povedou v této sezóně. V přípravě se Los Angeles dařilo, z šesti zápasů třikrát Králové vyhráli, dvakrát v posledních dvou zápasech, kdy doma porazili Anaheim 3:0 a předtím Vancouver Canucks 7:5.
    Do nové sezóny pak Králové vtrhli cenným vítězstvím 3:2 na ledě Vegas Golden Knights.

EDMONTON OILERS
    Olejáři z Edmontonu v sedmi zápasech přípravy před startem nové sezóny hned čtyřikrát vyhráli. Dvakrát porazili Calgary a dvakrát Winnipeg. V domácím souboji s Vancouverem utrpěli debakl 1:6 a právě s tímto soupeřem se pak utkali i na úvod nového ligového ročníku.
    A to se již Edmontonu dařilo, nepříjemného soupeře dokázali Olejáři porazit těsně 3:2, byť v zápase prohrávali 1:2. O vítězství rozhodli v poslední třetině, kdy nejprve vyrovnal Kassian a vítězný gól vstřelil v čase 54:37 hvězdný Connor McDavid.

Vítejte u online přenosu hokejového utkání základní části NHL, v němž EDMONTON OILERS přivítá na svém ledě LOS ANGELES KINGS.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 1. McDavid (Draisaitl, Klefbom), 11. Neal (McDavid, Klefbom), 25. Kassian (Draisaitl, McDavid), 46. Nygård (Haas), 51. Nurse (Jurčo), 54. Neal (McDavid, Klefbom) – 5. D. Brown (Kopitar), 10. Lewis (Clifford), 15. Kopitar (D. Brown, B. Hutton), 44. Amadio (Clifford, Lewis), 49. Doughty (Kovalčuk, Kopitar)

Rozhodčí: Charron, Hebert – Murchison, Rody

Diváci: 18 347