Kobra – Chrudim 3:2 (po pr.) | Žďár n/S – Písek 1:6 (kon.) | Havířov – Šumperk 6:0 (kon.)
Kralupy n. Vltavou – Havlíčkův Brod 6:5 (po pr.) | Litomyšl – Warriors Brno 4:1 (kon.) | Přerov – Poruba 10:1 (kon.)
AZ Havířov
6:0 (4:0, 2:0, 0:0)
DRACI PARS ŠUMPERK
Neděle 06.10.2019, 14:00 • Gascontrol Aréna, Havířov • DHL Extraliga juniorů • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu z utkání 8. kola REDSTONE Extraligy juniorů mezi AZ RESIDOMO Havířov a HK Mladí Draci Šumperk.

AZ RESIDOMO Havířov
    Havířovští mladíci jsou po první šestině soutěže v čele východní skupiny Extraligy juniorů. Ztratili totiž jen bod za výhru v prodloužení na Porubou, ale všechny ostatní soupeře dokázali porazit za tři body. Naposledy v pátek rozstříleli poslední tým tabulky Litomyšl 11:2.

HK Mladí Draci Šumperk
    Šumperku se podařilo v minulém kole překvapit, když vyhráli na ledě druhého Přerova 3:0. Celkově jim, s bilancí tři výhry a tři porážky, patří v tabulce 4. příčka.

V prvním kole vyhrál ve vzájemném duelu AZ v podhůří Jeseníků 4:2. Kdo se bude radovat tentokrát uvidíme v neděli odpoledne. Utkání začíná v havířovské Gascontrol Aréně ve 14:00.

AZ RESIDOMO Havířov: Štipčák (Atanasiadis) – Pavele, Ševěček, Kočí, Uhlíř, Koubek, Kubíček P., Thiel, Topolanský – Tomeček, Revaj, Mrkvica, Pindel, Ivašenko, Kubík, Vlček, Juhász, Byčkov, Hudeček

HK Mladí Draci Šumperk: Venouš (Kašpar) – Hladiš, Holub, Štrbík, Ott, Cekr, Blaháček, Plhal – Fibigr, Štefanišin, Poledna, Scheuter, Jurča, Šembera, Drlík, Vogel, Horký, Jučera

Rozhodčí: Mrkva – Janoško, Zicháček.

00:01

00:39
    Havířov právě vstřelil branku!
    Tak to je bleskový vstup AZetu do utkání. Revaj našel křížnou přihrávkou z pravé strany přesně hůl VOJTĚCHA PINDELA a ten doklepává puk do odkryté části Venoušovy branky. Asistence: Marek Revaj.

02:30
    Opět je to první útok Havířova, kdo se dostal do nebezpečného zakončení. Tentokrát byl šumperský strážce svatyně Venouš na místě.

03:30
    Na druhé straně musel být brankář Štipčák pozorný proti zakončení Poledny.

04:12
    Tomeček se dostal na pravém kruhu ke střele, Venouš zasáhl, a i když pak hrozily dorážky obránci Draků puk uklidili do bezpečí.

04:48
    Kočí nahazoval od modré, Venouš puk s přehledem zachytil.

05:51
    Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Štefanišin – 2 min., podrážení).

06:25
    Havířovští kombinují v útočné třetině.

06:44
    Až teď jejich kolotoč přihrávek přerušilo vyhození hostů.

07:04
    AZ nakonec přesilovku využívá. VOJTĚCH PINDEL dostal přihrávku do jízdy, prosmýkl se obranou a zasunul puk mezi betony přesouvajícího se Venouše. Asistence Marek Revaj a Fabien Kočí.

08:11
    Hosté na krátké návštěvě v útočném pásmu, ale jinak je aktivita více na havířovských hokejkách.

08:48
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Revaj – 2 min., podrážení).

09:10
    Štrbíkova střela míří těsně mimo.

09:30
    Havířovští vyrazili do přečíslení 2 na 1, ale finální přihrávku zablokoval poslední obránce.

10:21
    Druhá část přesilovky se hostům moc nedaří.

10:48

11:11
    AZ ubránil oslabení a hned z první další akce zvyšuje na 3:0. DAVYD IVAŠENKO se prosmýkl přes obránce a i když jeho první zakončení Venouš vyrazil, puk se k havířovskému útočníkovi vrátil z rohu do mezikruží a střelou švihem nad lapačku rozvlnil síťku. Asistence Vojtěch Pindel.

12:28
    Icing AZetu.

13:29
    Ofajd Mladých Draků.

14:08
    Hosté zkusili rozehrávku dlouhou přihrávkou, ale je z toho icing.

14:28
    Mrkvica zkusil své zakončení z otočky po vyjetí z poza branky, Venouš měl svou první tyčku pokrytou.

14:54
    Čárový rozhodčí pískl icing, ale po opravě rozhodnutí se vhazuje ve středu hrací plochy.

15:31
    Hudeček prošel indivuduálně obranou, zakončil však mimo.

15:59
    Na druhé straně se Draci dostali do útočné třetiny, ale nikoliv do zakončení.

16:52
    Hraje se ve středním pásmu, bez šancí.

17:34
    Štipčák zachytil Štrbíkovo nahození ze středního pásm a hned puk rozehrál na obránce.

17:50
    AZ má poskytnutou výhodu.

18:05

18:30
    Hosté se dvakrát málem dostali k vyhození, ale zatím AZ pokračuje v kombinaci.

18:55
    Teď už se hosté osvobozují.

19:39
    Ale i tuto přesilovku AZ využívá a vede už 4:0. Kočího nahození od modré čáry tečoval těsně před brankářem LUKÁŠ JUHÁSZ a puk skončil v brance. Asistence Fabien Kočí a Josef Uhlíř.

20:00

První třetina přinesla rychlý a svižný hokej a především čtyři havířovské branky. AZ má našlápnuto k další výhře. Jak bude zápas pokračovat ve druhé třetině uvidíme od 14:42.

20:01

21:20
    I druhé třetiny má AZ brankový vstup. Byčkov zavezl puk po pravém křídle až před šumperskou branku, Venouš sice napoprvé zakorčil, ale LUKÁŠ JUHÁSZ pak puk doklepl do branky – 5:0. Filip Byčkov.

22:38
    Na druhé straně pálil Scheuter v dobré pozici nad branku.

22:50
    Osajd hostů, nakonec posouzen jako úmyslný.

23:38
    Pozorný Štipčák betonem vyráží střelu Vogela.

24:09
    Na druhé straně Venouš sklapl betony včas proti střele Uhlíř.

25:34
    Puk mimo led, hra přerušena.

26:08
    Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Ott – 2 min., podrážení).

26:40
    Vogel vyvezl puk do útočné třetiny a svou přihrávkou z křídla rozezvučil oblouk branky.

27:05
    Revaj netefil v jasné šanci zcela odkrytou šumperskou branku.

27:30
    Buly ve středním pásmu.

28:08

28:48
    Hosté jsou i po skončení osalbení pod tlakem, až ted vyvezli puk a nahozením vyzvali Štipčáka k zákroku.

29:12
    Nejprve dravý Tomeček zavezl puk do pásma Šumperku, ale ke střele se havířovští nedostali.

29:18
    Pak se hra rychle přenesla na druhou stranu a Vogel trefil Štipčáka do hrudi.

30:46
    První útok AZetu se usadil v útočném pásmu a svírá soupeře.

30:59
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Uhlíř – 2 min., krosček).

31:37
    Až teď se hosté usadili v útočném pásmu.

31:45
    Štipčák likviduje střely Štrbíka a Horkého.

32:05
    Hladišova střela sražena mimo branku.

32:38
    Az se osvobozuje.

32:59

33:22
    Juhász se prosmýkl až před Venouše, ten včas sklapl betony.

33:41
    AZ načíná druhou pětici svých branek. MARTIN KUBÍK vyslal z pravého kruhu prudkou a přesnou střelu do vzdálenější šibenice a je to 6:0. Assitence Lukáš Juhász a Filip Byčkov.

34:40
    Hosté na chvíli usazeni v útočném pásmu, ale bez zakončení.

35:53
    Hosté jsou tu s dalším, a tentokrát mnohem nebezpečnějším náporem. Plhal dostal přihrávku před poloodkrytou branku, ale netrefil se mezi tři tyče.

37:22
    Závěr druhé třetiny patří opticky Drakům, až teď Juhász vyváží puk do střední třetiny.

38:08
    Nepřesná havířovská rozehrávka znamená icing.

38:45
    Vlčkovu bombu Venouš jen vyrazil, Mrkvica ale bekhendem neposlal puk do odkryté branky.

39:35
    Zásah šumperské střídačky, hra přerušena.

40:00

Ve druhé třetině přidal AZ další dvě branky a suveréně kráčí za výhrou. Hosté mají občas také slušné momenty, ale šanci nedokázali využít žádnou.

Třetí třetina začnev cca 15:25.

40:01

40:58
    Hosté se tlačili na Štipčákově brankovišti za pukem, ale domácí gólman odolal.

41:48
    Havířovští kombinují v útočném pásmu.

42:39
    Jejich kombinace ale k šanci nevedla.

43:37

44:59
    Mrkvica se prosmýkl středním pásmem, ale v útočném byl zastaven obranou.

46:30
    Kučera vybojoval puk v útočném pásmu a dostal se i do nebezpečného zakončení, ale Štipčák jej u své levé tyče vychytal.

47:38
    Oba týmy se dopuští řady nepřesností, úroveň hry poklesla.

48:05
    Další Kučerova střela letěla na Štipčáka, ten zasáhl levým betonem.

48:40
    Buly před hostujícím gólmanem Kašparem.

49:58
    Fibigr napřáhl k zakončení ze tří metrů, ale klubko hráčů nepropálil.

51:53
    Vlček se procpal do útočného pásma středem, ale pak o puk přišel.

52:18
    Revaj pálil z mezikruží do gólmana.

53:52
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou, ale šance nevidíme žádné. Na vině je spousta nepřesností.

55:50
    Blaháček si připisuje dvě střely od modré, Štipčák dva zákroky. Následně se AZ z menšího tlaku osvobozuje jen icingem.

56:44
    Dravý Bárta se tlačil do zakončení, ale proti převaze obránců to měl těžké.

57:38
    Štipčák zalehl puk ve svém brankovišti, hra přerušena.

58:36
    Zápas spěje ke svému konci, vypadá to, že už se nic podstatného nestane.

59:35
    Zřejmě poslední přerušení poté, co puk vyletěl nad šumperskou střídačku.

Třetí třetina už nepřinesla nic, co by stálo za zaznamenání a zápas tak končí jasnou výhrou AZetu nad Mladými Draky 6:0. V soutěži je tak Havířov i po 7. kole bez porážky v čele skupiny.

Ode mne je to pro dnešek vše, napočtenou u dalších přenosů. (15:51:30)

Tomáš Vlček

Branky a nahrávky: 1. Pindel (Revaj), 8. Pindel (Revaj, Kočí), 12. Ivašenko (Pindel), 20. Juhász (Kočí, Uhlíř), 22. Juhász (Byčkov), 34. Kubík (Juhász, Byčkov)

AZ Havířov: Štipčák (Atanasiadis) – Pavelek, Ševěček, Kočí, Uhlíř, Koubek, Kubíček P., Thiel, Topolanský – Tomeček, Revaj, Mrkvica, Pindel, Ivašenko, Kubík, Vlček, Juhász, Byčkov, Hudeček
    DRACI PARS ŠUMPERK: Venouš (30. Kašpar) – Hladiš, Holub, Štrbík, Ott, Cekr, Blaháček, Plhal – Fibigr, Štefanišin, Poledna, Scheuter, Jurča, Šembera, Drlík, Vogel, Horký, Jučera

Rozhodčí: Mrkva – Janoško, Zicháček