Barys – Čerepovec 5:1 (kon.) | Jaroslavl – Omsk 2:1 (kon.) | Soči – Chabarovsk 1:2 (kon.)
Minsk – Kazaň 2:4 (kon.)
HC Dinamo Minsk
2:4 (0:0, 1:2, 1:2)
Ak Bars Kazaň
Neděle 06.10.2019, 16:10 • Minsk Arena, Minsk • KHL

Nakonec je to tedy jasné, Kazaň si odváží všechny body. Po první třetině, kdy bylo Dinamo o dost lepší se vzchopila a v dalších dvou třetinách už ve hře jasně vedla. Dinamo stále dotahovalo a to týmu úplně nesedlo. Kazaň byla lepší, hladovější, tvořila si lepší pozice a kvůli tomu taky dnes boduje naplno.

Děkuji, že jste přenos sledovali, loučí se Jiří Polášek. (18:38:53)

59:34
    Gragnani výborně zaskočil brankáře, když se nechal v brance trefit, avšak puk zastavil.

59:06
    Kazaň míji odkrytou branku po perfektním zákroku jednoho z domácích hráčů.

58:47
    Branka Dinama je bez svého strážce! Minsk hraje v šesti.
    58:43 Teemu PULKKINEN - 2:4

58:43
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je TEEMU PULKKINEN. Minsk předvedl hezkou kombinaci, kterou na poslední chvíli zastavil hokejkou jeden z hostů. Ovšem puk srazil k volnému Pulkkinenovi a ten krásně překonal brankáře hostů.

58:22
    Střela ihned po buly se vznesla do vzduchu, ale spadla zpět k hráči Minsku, který vystřelil.

58:17
    Elliotova rána se zastavila až o Reideborna, který měl úplně zakrytý výhled! Následnou dorážku zase zastavila tyč.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty poslední – třetí třetiny.

57:14
    Cormier si puk potáhl a těsně před Osipkovem se snažil kličkou na bekhend poslat puk do branky. Osipkov ale jeho blafák vytušil a přesunul se.

56:48
    Hosté opět začínají až od své branky, avšak do obrany Dinama nyní pronikají jako nahřátý nůž do másla.

56:06
    Za brankou Reideborna vznikl chumel hráčů, kteří se snaží vydolovat kotouč.

55:50
    Nyní jsou hosté za svou brankou a čekají, až si Dinamo pro kotouč přijede.

55:28
    Kazaň kombinuje v útočném pásmu, avšak puk jí uniká za modrou čáru.

54:41
    Minsk se ještě snaží hrozit u branky Kazaně, avšak domácí jsou u všech hráčů v mžiku a ti tak ani vystřelit nemohou.

54:17
    Nyní dokázali zahrozit i hosté, jejichž střela ale končí na zadním mantinelu.

53:36
    Další kombinace končí až u Osipkova, který má poslední minuty plné ruce práce.

52:40
    Přímo před Osipkovem se zjevil jeden hráč Kazaně, který zachytil přihrávku a okamžitě pálil. Osipkov neskutečně zasáhl helmou ve výskoku.

52:21
    Vhazování pře brankou hostů hosté taky vyhráli a okamžitě se přesunuli až k Osipkovovi, který musel po ráně Fisenka skrýt puk na hrudi.
    51:41 Stanislav GALIJEV - 1:4

51:41
    Kazaň vstřelila branku!
    Autorem branky je STANISLAV GALIJEV. Neskutečná kombinace, doslova božská! Jarullin se otočil s kotoučem a poslal ho na Zaripova, ten v mžiku posunul na Galijeva a bum, prásk, puk byl v brance. Radost pohledět. Asistence: Danis Zaripov a Albert Jarullin.

50:58
    Ostrá střela jednoho z hostů končí na hrudi Osipkova.

49:52
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Dmitri Děrjabin – 2 min., podrážení).

48:37
    Autorem branky je ARŤOM GALIMOV. Kazaň se opět utrhává a skóre je opět o dva góly. Galimov si vyhlídl odražený kotouč a docpal ho do branky.

47:50
    Kazaň opět uzavírá domácí hráče v pásmu. Její kombinace ale není přesná.

46:54
    Kombinace v útočné třetině nakonec nenabyly na účinku a puk utekl až k Osipkovovi.

46:25
    Nyní střídala Kazaň a Dinamo okamžitě vyrazilo dopředu, avšak nedostalo se ani přes modrou.

45:51
    Nakonec se povedlo hráčům Dinama uvolnit a dokonce stihli všichni vystřídat.

45:17
    Misk je opět uzamčený už skoro minutu ve svém obranném pásmu. Kazaňští kombinují.

44:40
    Kazaň se snažila procpat u brankoviště puk přes Osipkovovy záda, ale nepovedlo se.

44:23
    Ofsajd nyní zastavuje akci Ak Bars Kazaně.

43:33
    Pulkkinen dostal krásný pas, avšak nebyl v jízdě, nýbrž stál, takže než se rozjel, dojeli ho hráči hostů.

42:47
    Kazaň nepřesně přihrávala a puk přebrali domácí, ovšem jejich nahození puku do pásma mělo opět za následek jenom předání zpátky původnímu majiteli.

42:03
    Závar před brankou domácích nakonec uvolnilo přejetí puku přes modrou čáru.

41:39
    Minsk nahodil do pásma, ale puk zachytili hosté, takže z akce nic nebylo.

40:58
    A Reindenborg zasahuje opět! Tentokrát vyrazil tvrdou střelu koncem hole.

40:45
    Vyhazování před Reidebornem vyhrál Minsk, ale puk ihned ztratil.

40:31
    První střelu hostů likviduje zalehlý brankář Reideborn.

40:01

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:53
    Domácí ještě vyváželi puk od své branky, avšak odjel jim od holí a následně už siréna ukončila třetinu.

39:24
    Za brankou Minsku se dohrávají poslední sekundy této třetiny. Nikdo nemůže vymanit puk z chumlu hráčů.

38:59
    Zaripov těsně před brankou dorážel puk, který před něj vyrazil Osipkov, avšak Zaripov ho nedokázal dostat za záda běloruského gólmana.

38:28
    Rychlý přechod domácích vypadal nebezpečně, avšak Kazaňská obrana byla nakonec stoprocentní.
    37:36 Francis PARÉ - 1:2

37:36
    Autorem branky je FRANCIS PARÉ. Kosticyn si najel s pukem a vystřelil na branku. Jeho ránu Reideborn vyrazil do strany, kde čekal připravený Paré a ten pohotovou dorážkou snížil na 1:2. Asistence: Andrej Kosticyn a Dmitri Děrjabin.

37:00
    Na druhé straně musel Reideborn čelit střeleckému pokusu, ale dobře vyplnil prostor u tyče a puk vyrazil.

36:25
    Obrovská šance, kdy se dva hráči Kazaně ocitli před Osipkinem, nakonec gólem nekončí! Osipkin vytáhl fenomenální zákrok.

35:58
    Domácí ztratili kotouč v kruhu před svou brankou a pramenila z toho střela, která však Osipkovovu klec netrefila.

35:20
    Dinamu se nyní nedaří dostat se a vůbec projít do útočné třetiny, Kazaň brání velmi dobře a efektivně.

34:42
    Nyní si hráči Minsku stáhli kotouč zpět doprostřed hřiště, chtěli ho nahodit do třetiny a jít vystřídat, ovšem zahráli icing.

34:16
    Vhazování před modrou vyhrál Minsk a okamžitě se přesunul do pásma, kde zatím kotouč drží.

33:48
    Kombinace hostů končí střelou, kterou pokryl Osipkov, a puk si podržel.

33:23
    Domácí mají nyní problémy z rozehrávkou ve svém vlastním pásmu.

32:52
    Kazaň vyhrála vhazování před Osipkovovou brankou a zatahuje hru "domů".

32:27

31:48
    První hráč se již vrátil z trestné lavice Kazaně.

31:32
    Další vyhození Kazaně opět šetří cenné sekundy.

31:10
    Kazani se teď dokonce ve třech podařilo vyhodit skoro až k Osipkovovi.

30:57
    Minsk zatím v dvojnásobné přesilovce kombinuje.

30:27
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Arťom Lukojanov – 2 min., podrážení).

30:08
    Dvě střely v rychlém sledu musel Reideborn likvidovat, a to je skoro ani neviděl.

29:48
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Albert Jarullin – 2 min., hrubost).

29:43
    Další obrovský tlak na hosty, opět se před Reidebornem utvořil chumel hráčů ale nakonec rozhodčí kvůli potyčce hru přerušuje.

28:59
    Velký tlak a chumel hráčů u branky Kazaně totálně zakryl výhled Reidebornovi, avšak hráči Ak Bars nepustili soupeře ke střele.
    28:01 Únik

28:01
    Jeden z hostů dostal puk a unikl do samostatného nájezdu, avšak domácí brankář tentokrát nemusel zasahovat, jelikož hráč Kazaně branku netrefil.

27:16
    Gragnani přihrál na Gotovetse, který pálil tvrdě od modré, avšak Reideborn opět výtečně zasáhl.

26:38
    Minsk vyhrál vhazování, puk dostal Gragnani a okamžitě pálil, avšak Reideborn byl proti.

26:36
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (2 min. – příliš mnoho hráčů).
    26:05 Emil GALIMOV - 0:2

26:05
    Autorem branky je EMIL GALIMOV. Kombinace nakonec vyústila až ve střelu Zhuravlyova, kterého ránu ale ještě Ospikov vyrazil. Následně se ale puk odrazil přímo k Galimovi, a ten se nemýlil. Asistence: D. Žuravljov, A. Pedan.

25:42
    Kazaň uzavírá již skoro minutu a půl svého soupeře před jeho brankou. Běloruští jsou již značně unavení.

25:05
    Hosté stále kombinují ve pásmu a vylepšují střeleckou pozici.

24:10
    Zaripov se dostal k odraženému kotouči v útočném pásmu a okamžitě vystřelil, jenže netrefil branku.

22:55
    Kazyanin získal puk a najížděl před brankáře druhého celku, vystřelil, ale gólman puk vyrazil. Dorážku si vzal na starost jeho spoluhráč, ovšem taktéž neuspěl.

22:02
    Kazaň ztratila kotouč přímo před svým gólmanem a získal ho Minsk, do kterého střely ale skočil jeden z hostů a zastoupil gólmana.
    21:25 Danis ZARIPOV - 0:1

21:25
    Autorem branky je DANIS ZARIPOV. Ten výtečně přebral kotouč za modrou čarou a poslal ránu z dálky, se kterou si Osipkov nedokázal poradit.

20:49
    Kazaň zatím velmi dobře kombinuje a Dinamo není schopné odebrat kotouč.

20:01

Zatím jsme viděli v první třetině velmi pohledný atraktivní hokej, ve kterém byly velké šance na obou stranách. Více příležitostí a střeleckých pozic si vypracovalo Dinamo, ovšem Reideborn byl proti všem pokusům běloruského týmu. V druhém dějství můžeme opět očekávat velmi rychlý a útočný hokej.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:28
    Vhazování vyhrál sice Minsk, avšak ihned puk poslal pryč od své branky. Následný útok Kazaně zastavuje ofsajd.

19:28
    Propagační nahození od Glukhova udělalo docela problém domácímu gólmanovi a ten musel kotouč podržet.

18:34
    Gragnani se snažil vybojovat kotouč před Reidebornem, ale neuspěl a na druhou stranu míří Kazaň.

18:10
    Misku utíká kotouč až ke svému brankáři, AK Bars střídá.

17:25
    V bojích o kotouč za brankou byli úspěšnější domácí, rychle posílali kotouč na modrou, ale střela od obránců byla zblokována.

16:55
    Před útočnou modrou se srazili dva hráči Kazaně a jejich akce tím byla zmařena.
    16:36 Šance - Kazaň

16:36
    Kontra útok kazaňského Barsu vyústil v nebezpečnou střelu, se kterou si ale poradil Osipkov.

16:08
    Elliot nabruslil až k Reidebornovi a z blízkosti se snažil kotouč procpat skrze jeho betony. Reideborn ale puk přikryl.

15:34
    Dva hráči Kazaně najednou skočili do střely jednoho z útočníků v modrém.

14:59
    Zaripov nyní nepřihrával vůbec přesně a Dinamo se tak vymanilo z tlaku soupeře. Dostalo se z pásma.

14:27
    Naopak nyní před Osipkovem vyhrává buly Kazaň a drží se v útočném pásmu kde kombinuje s pukem.

14:00
    Vhazování před Reidebornem vyhráli domácí a okamžitě se přesunuli na druhou stranu.

13:12
    Vhazování před brankou hostů vyhrává Kazaň a vyváží puk pryč z pásma.

12:50
    Jeden hráč domácího Dinama čekal s pukem u modré, avšak všichni jeho kolegové odjeli střídat.

12:01
    V další akci zastavuje Dinamo Minsk ofsajd a vhazuje se před modrou čárou.

12:00
    Američan Prince pálil na Reideborna z otočky, avšak ten puk dobře viděl a vyrazil ho.
    11:58 Šance - Gragnani

11:58
    Gragnani zachytil zpětnou přihrávku a pálil na Reideborna, ten puk vyrazil ale musel ještě čelit dorážce Shorea.

11:15
    Nahození Kazaně končí za brankou Osipkova a Dinamo zezadu rozehrává další akci.

10:30
    Petrov zachytil přihrávku a mířil na Osipkova, před ním si puk stáhl a chtěl ještě poslat zpětnou přihrávku, avšak tu mu už odebrali domácí.

09:36
    Pedan chtěl prostrčit kotouč do pásma, avšak u modré ho čekali tři hráči a navíc jeho ostatní spoluhráči odjeli střídat.

09:10
    Nahození Pareho minulo branku a puk tak byl jen odevzdán hostující Kazani.

08:45
    Nyní už ale Kazani puk utekl a domácí mohou vystřídat.

08:10
    Kazaň drží v tlaku domácí v jejich obranném pásmu. Hráči kombinují už skoro minutu, ale ke střele se ještě nedostali.

07:42
    Cormier byl faulován krosčekem, ale rozhodčí hru ponechává plynout dále.

07:07
    Galiev nyní dostal puk a od modré pálil, Osipkov ale zatím stále stoprocentní.

06:37
    Vhazování před Osipkovem vyhrála Kazaň, ovšem puk hráčům utekl až k jejich brance.

06:07
    První větší šanci nyní zaznamenali i hosté, ovšem jejich pokus pokryl výtečný brankář Osipkov.

05:14
    Dinamo jelo do akce dva na jednoho, ovšem puk stihl vyjetý brankář Kazaně, který ho hokejkou posunul do rohu kluziště.
    04:49 Šance - Shore

04:49
    Další velká příležitost domácích! Hlavním aktérem byl Američan Shore, který dostal puk a prověřil Reideborna, který puk chytil, ale vyletěl mu.

04:30
    Kazaň vyhodila a jela vystřídat. Domácí zatím čekají za svou brankou.

03:34
    Dinamo je opět v pásmu a střílí na brankáře Reideborna, ten však opět kryje i následnou dorážku Gragnaniho.

02:35
    Velká šance Dinama, jeden z útočníků se utrhl a jel sám na brankáře Reideborna, avšak ten puk pokryl a vyrazil.

01:58
    Domácí přebrali puk a unikají k druhé brance. Otestovali pozornost Reideborna, avšak ten byl připraven.

01:34
    Vhazování před brankou hostů vyhrává domácí celek a okamžitě se snaží vystřelit na branku.

00:58
    Hosté se stáhli před branku Dinama, ale nakonec domácí šanci zrušili a sami vystartovali dopředu.

00:25
    Kazaň dvakrát po sobě získává puk a stahuje se s ním za svoji branku.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Československá stopa v utkání

Za oba týmy aktuálně nehraje žádný Čech ani Slovák.

AK BARS KAZAŃ

Kazaň je na tom o dost lépe. Má o zápas méně a vede svoji konferenci, tedy konferenci východní. V dosavadních dvanácti zápasech ztratila jen čtyři body. V posledních pěti zápasech také čtyřikrát vyhrála. A hezky to vypadá i s poměrem vstřelených a obdržených branek. Celkově Kazaň nastřílela 43 branek (3,58 na zápas), avšak obdržela pouze 21.

Forma: V – V – V – V – P

Poslední zápasy:
    Kazaň – Petrohrad 2:1
    Kazaň – Nižněkamsk 3:2
    Kazaň – Kunlun 5:0

HC DINAMO MINSK

Dinamu se zatím daří tak napůl. V tabulce je přesně uprostřed. Tedy šesté v západní konferenci. Z třinácti odehraných zápasů má běloruský celek na kontě ale jen 15 bodů. V posledních pěti zápasech se čtyřikrát prodlužovalo, z toho dvakrát rozhodovaly nájezdy a dvakrát prodloužení. Skóre je skoro vyrovnané, když Dinamo vsítilo 40 gólů, což je 3,07 na zápas. Inkasovalo však třicet sedm.

Forma: V – V(pp) – P(sn) – P(sn) – P(pp)

Dinamo Minsk – Traktor Čeljabinsk 5:3
    Dinamo Minsk – Soči 2:1pp¨
    Nižněkamsk – Dinamo Minsk 5:4sn

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:10.

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 38. Paré (A. Kosticyn, Děrjabin), 59. Pulkkinen – 22. Zaripov, 27. E. Galimov (Žuravljov, Pedan), 49. Galimov, 52. Galijev (Zaripov, Jarullin)

HC Dinamo Minsk: Osipkov (Enroth) – Gragnani (A), Jerjomenko, Gotovec (C), Jevenko, Elliott, Děrjabin, Znacharenko – Pulkkinen, Shore, Prince – Stefanovič, Paré, A. Kosticyn (A) – An. Stěpanov, Děmkov, Martynov – Kogaljov, Kovyršin, Kitarov.
    Ak Bars Kazaň: Reideborn (Biljalov) – Wikstrand, Jarullin, Žuravljov, Judin, Chenkel, Pedan, Fazylzjanov – K. Petrov, Cormier, Azevedo – Zaripov, Galijev, Galimov – Lukojanov, Fisenko, M. Gluchov – Frattin, Tkačov, E. Galimov.