Nitra – Nové Zámky 4:0 (kon.) | Poprad – Košice 3:2 (po pr.) | Lipt. Mikuláš – Zvolen 2:6 (kon.)
MAC Budapešť – Banská Bystrica 2:5 (kon.) | Miskolc – HC Slovan 2:4 (kon.) | Trenčín – Michalovce 3:0 (kon.)
HK Nitra
4:0 (0:0, 4:0, 0:0)
HC MIKRON Nové Zámky
sk Neděle 06.10.2019, 16:00 • Nitra Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 10. kolo

Ani minútová presilovka piatich na troch nepomohla hráčom hostí na strelenie čestného gólu a tak dnes Nitra konečne víťazí. O všetkom sa rozhodlo v druhej tretine, v ktorej padli všetky štyri góly. Dnes sme až na druhú tretinu dobrý hokej nevideli, no v hokeji bývajú aj také zápasy. Ja sa s Vami pre dnešok lúčim a prajem príjemný zbytok nedele. (18:41:26)

59:28
    Pospíšil nezachytil puk od Bajteka a Nitra sa oslobodzuje!

59:15
    Obrovský tlak Nových Zámkov!

58:50
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Scheidl – 2 min., zdržiavanie hry / zašľapovanie puku).

58:48
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Morrison – 2 min., nedovolené bránenie).

58:35
    Obrovská šanca Nitry! Dvaja hráči Nitry šli úplne sami na bránu Pavlasa. Minárik si hneď trikrát vymenil puk so svojim spoluhráčom, no Pavlas predviedol bravúrny zákrok betónom a vychytal čistý gól!

58:12
    Nové Zámky svoj presilovkový kolotoč ukončili Pavúkovov strelou. Hanuljak si ale s jeho strelou poradil.

56:51
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Čaládi – 2 min., držanie).

55:52
    Kerbashian teraz poslal z rohu klziska žabku na Blackwatera, ten ale nedokázal letiaci puk trafiť.

55:40
    Nové Zámky to skúsili nahodením puku za bránu Hanuljaka. Je z toho ale len zakázané uvoľnenie.

54:58
    Výsledok ale zatiaľ stráži veľmi dobre. Hanuljak nemá žiadnu prácu.

54:30
    Vyzerá to tak, že si Nitra stráži výsledok a do útoku sa už veľmi nehrnie.

53:46
    Nové Zámky si po tomto prerušení vzali oddychový čas.

53:46
    Nové Zámky boli teraz už hodne dlho pod tlakom a tak sa oslobodzujú aj za cenu zakázaného uvoľnenia.

52:58
    Opäť nevidíme moc atraktívny hokej, diváci sú ale s výsledkom spokojný a vytrvalo povzbudzujú svoj tím.

Ján Vojtaššák

Branky a nahrávky: 28. Blackwater, 31. Scheidl (Morrison), 32. Mezei (Lušňák, Morrison), 36. Blackwater (Kerbashian, Verrsteeg)

HK Nitra: Hanuljak (Šimboch) – Mezei, Morrrison, Olsen, Versteeg, Pupák, Rais,Sloboda, Korím, Blackwater, Kerbashian, Lušňák – Fominykh, Kollár, Csányi – Scheidl, Čaládi, Rác – Pätoprstý, Minárik, Hrušík
    HC MIKRON Nové Zámky: Kristín (Pavlas) – Hain, Drtina, Ordzovenský, Hatala, Mikuš, Pavúk,Dlugoš, Ondrušek, Jurík, Hruška, Pospíšil – Stupka, Urban, Bajtek – Mikula, Fábry, Rogoň – Andrisík, Kováčik, Bečka

Rozhodčí: Goga, Mullner – Gegáň, Jedlička, Konc st. (video)