Nitra – Nové Zámky 4:0 (kon.) | Poprad – Košice 3:2 (po pr.) | Lipt. Mikuláš – Zvolen 2:6 (kon.)
MAC Budapešť – Banská Bystrica 2:5 (kon.) | Miskolc – HC Slovan 2:4 (kon.) | Trenčín – Michalovce 3:0 (kon.)
HK Poprad
3:2 (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)
HC Košice
sk Neděle 06.10.2019, 16:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 10. kolo

61:16
    Poprad dal gól!
    Predĺženie je na konci, Poprad skóruje a rozhoduje o osude duelu. PATRIK SVITANA vyrazil dopredu po pravom krídle a strelou z kruhu prekonal Škorvánka.
    Asistencia: Joona Erving.

58:56
    Vylúčená je dvojica hráčov. Na popradskej strane je to Petr Ulrych a na košickej Dalibor Bortňák. Obaja dostávajú po dve minúty za hrubosť.

55:42
    Presilovku získava tím Popradu. Dve minúty za hákovanie dostáva Branislav Rapáč.

54:00
    Popradčania vyrazili do výrazného prečíslenia. Takáč potiahol puk po ľavom krídle a prihrávkou pred bránku hľadal Zagrapana, ktorý sa puku dotkol, ale Škorvánek ho potom upratal.

44:28
    Haščákova strela Vošvrdovi vypadla a o dorážku sa pokúšal Juraj Majdan, ktorý to zblízka napálil do betónu popradského gólmana.

43:27
    Presilovku si teda zahrá celok oceliarov. Dve minúty za hákovanie dostáva Dominik Kramár.

41:40
    Kamzíci vyrovnávajú stav stretnutia! LUKÁŠ KOZÁK iba jemne nahadzoval puk spoza pravého kruhu, strela bola niekým tečovaná a preskočila cez prekvapeného Škorvánka.
    Asistencia: Andreas Štrauch.

35:28
    Popradská trojica útočníkov sa takmer dostala do úniku, v ktorom bol Leclerc faulovaný. Dve minúty za nedovolené bránenie dostáva Tomáš Slovák.

34:49
    Chybná košická rozohrávka znamenala popradskú príležitosť. Takáč medzi kruhmi zastavil zlú prihrávku, prenechal puk Zagrapanovi, ktorý šiel sám na Škorvánka, no ten strelu vychytal.

33:20
    Kamzíci ofenzívny tlak premieňajú na skórovaný gól. Mlynarovič získal puk medzi kruhmi a nakrátko ho posunul PATRIKOVI SVITANOVI, ktorý prudkou strelou znížil na 1:2.
    Asistencie: Samuel Mlynarovič, Petr Ulrych.

29:32
    Do zakončenia cez ležiaceho Škorvánka sa dostal Andreas Štrauch, voľné miesto v jeho sieti však z tesnej blízkosti nájsť nedokázal.

25:23
    Košice dali gól!
    Hostia využívajú túto presilovku a vo východniarskom derby vedú už o dva góly. Bezúch z pravého kruhu našiel medzeru a krížnou prihrávkou na opačný kruh našiel PAVLA KLHUFEKA, ktorý zamieril a trafil do voľného miesta. Stal sa dvojgólovým strelcom.
    Asistencia: Juraj Bezúch.

23:33
    Košičania sa môžu dostať na koňa. Budú hrať presilovku. Dve minúty za podrazenie dostáva Guillaume Leclerc.

23:18
    Oceliari strieľajú úvodný gól tohto stretnutia. Bučkovu strelu z pravého kruhu dokázal Vošvrda vyraziť betónmi, proti dorážke PAVLA KLHUFEKA z opačného kruhu však už bol bezmocný a Klhůfek to využil a skóroval.
    Asistencie: Martin Bučko, Michal Chovan.

19:55
    V závere tretiny sledujeme ešte jedno vylúčenie. Juraj Bezúch dostáva dve minúty za hákovanie.

17:21
    Zbytočný faul zo strany popradského útočníka. Guillaume Leclerc dostáva dve minúty za krosček.

11:51
    Presilovku si znovu zahrá Poprad. Patrik Koch dostáva dve minúty za nečakané napadnutie.

06:32
    Sledujeme ďalšie vylúčenie. Dve minúty za podrazenie dostáva hosťujúci Pavel Klhůfek.

03:30
    Aj košická početná prevaha sa končí predčasne. Jurij Repe dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

02:19
    Popradská presilovka sa predčasne končí. Dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou dostáva Matúš Paločko.

00:52
    Poprad získava prvú presilovku. Na dve minúty za držanie je vylúčený Dávid Skokan.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 34. P. Svitana (Mlynarovič, Ulrych), 42. Kozák (Štrauch), 62. P. Svitana (Erving) – 24. Klhůfek (Bučko, Chovan), 26. Klhůfek (Bezúch)

HK Poprad: Vošvrda (Halo) – D. Brejčák (A), Ulrych, Kozák, Magovac, Erving, Kramár, Česánek, Fabian (C) – Štrauch, Mlynarovič, P. Svitana (A) – Karterud, Paukovček, Matis – Takáč, Zagrapan, Leclerc – Matúš Paločko, Matej Paločko
    HC Košice: Škorvánek (Košarišťan) – Koch (A), Slovák, Repe, Ružička, Cibák, Bučko – Haščák, Chovan, Majdan – Bezúch, Skokan (C), Klhůfek – Belluš, Bortňák, Rapáč – Jokeľ, Suja (A), Milý

Rozhodčí: Baluška, Štefik – Durmis, Jobbágy

Diváci: 2 151