Vladivostok – Nižněkamsk 2:0 (kon.) | Novosibirsk – Dynamo Moskva 1:0 (kon.) | Jekatěrinburg – Čeljabinsk 3:0 (kon.)
Ufa – Magnitogorsk 0:3 (kon.) | Riga – Viťaz 1:2 (kon.) | Petrohrad – Spartak Moskva 2:3 (po pr.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Traktor Čeljabinsk
Pondělí 07.10.2019, 16:00 • Uralec Arena, Jekatěrinburg • KHL

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (18:20:19)

Vyhraná vhazování: 26:27

Ještě po druhé třetině platilo bezbrankové skóre, ovšem to se poprvé hnulo patnáct minut před koncem, kdy se chytrou tečí prosadil Sexton. O pár vteřinek později skóroval Dawes a dá se říci, že bylo rozhodnuto! Čejlabinsk se na závěrečný nápor nezmohl, a naopak to byli domácí, kteří hrozili z brejků. V poslední minutě se do odkryté branky trefil Garajev, který upravil na konečných 3:0!

59:19 Arťom GAREJEV - 3:0

59:19
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Definitivní pojistka je na světě! Domácí šli po zisku kotouče ihned dopředu, u střídaček zůstal úplně volný ARŤOM GAREJEV, který následně bez větších problémů trefil prázdnou klec! Asistence: Brooks Macek a Vjačeslav Litovčenko.

58:50
    Až teď! Hostující gólman je na střídačce, Čeljabinsk to zkouší v šesti!

58:29
    Hosté se drželi v útočné třetině a Děmčenko se hlásil. Lotyšský kouč Peteris Skudra mu ukazuje, ať prozatím zůstane v brance!

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:12
    Po delší době zasahoval Kovář! Bylo to proti střele z poloviny hřiště, snadná práce pro českého gólmana, už zase hrají domácí.

56:20
    U kotouče byl Golyšev, který jej chytře nahodil za branku soupeře a zamířil na střídačku, stejně jako jeho spoluhráči.

55:58
    Dvě hostující ztráty kotouče ve středním pásmu. Na nějaký zvrat to zatím nevypadá, Čeljabinsk se totiž vůbec nedostává k blízkosti Kováře.

55:10
    Po dlouho době se přerušuje! Děmčenko vyrážel střelu Sextona do ochranné sítě, je tady navíc reklamní přestávka.

54:18
    Z levé strany to zkoušel Berezin! Gólman Čeljabinsku vyrážel do rohu, kde se za kotoučem vydal právě střílející hokejista.

53:22
    Dlouho se hraje bez přerušení, což jde domácím do karet. Čas letí, hráči Čeljabinsku navíc nemají možnost porady s trenérem.

52:27
    Skvělá příležitost pro Litovčenka, který z dobré pozice mezi kruhy trefil prostředek branky, kde byl přichystaný Děmčenko!

51:31
    Domácí se osvobozují za cenu výhozu do středního pásma. Oba celky střídají, hostující akce začíná až od Děmčenka.

50:48
    Boj o kotouč v obranném pásmu Jekatěrinburgu. Rozhodčí zatím nepřerušují hru, pravděpodobně jim puk ještě nezmizel z dohledu.

Štěpán Slovák

Branky a nahrávky: 46. Sexton (D. Bodrov, Alexej Vasilevskij), 46. Dawes, 60. A. Garejev (Macek, Litovčenko)

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Gross) – I. Višněvskij, Gurkin, Alexej Vasilevskij, D. Bodrov, Trjamkin, Berezin, Valitov – Golyšev, Dacjuk (A), Dawes (C) – Sexton, Litovčenko, Platt (A) – Macek, Kučerjavenko, A. Garejev – Chripunov, V. Popov, Mozer – Ovčinnikov.
    Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Fedotov) – Menšikov (C), Virtanen, Sergijenko, S. Těreščenko, Borodkin, Karpuchin, Jasinskij – Thomas, Sedlák (A), Hyka – Calof, Šarov, Kručinin – Fatějev, Šolochov, Glinkin (A) – Kosov, Karlin, Tridčikov – Mansurov.

Rozhodčí: Sidorenko, Hribik – Goljak, Gordenko