K. Vary – Litvínov 4:3 (po pr.)
HC Energie Karlovy Vary
4:3 (2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)
HC VERVA Litvínov
Středa 09.10.2019, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 9. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.
    První letošní podkrušnohorské derby je tady!

Pěkný středeční podvečer, v rámci devátého kola TELH nás v karlovarské aréně čeká první letošní podkrušnohorské derby. To v loňském ročníku patřilo vždy Litvínovu, dnes ale může přijít změna. Pojďme si představit oba týmy.

HC Energie Karlovy Vary Domácí energetici se potýkají se sérií proher, po třech prvních kolech vedli tabulku, následně však čtyřikrát prohráli, z Třince si po prohraném prodloužení 3:4 odvezli alespoň bod, mohou tedy doufat, že je bod z mistrova ledu nastartuje. V tuto chvíli jsou Karlovy Vary s celkovým ziskem deseti bodů na desáté příčce tabulky.

HC Verva Litvínov Ačkoliv Litvínov první utkání v sezóně vyhrál, dalších pět však podobně jako jeho dnešní soupeř prohrál, po této šňůře porážek však dokázala VERVA přehrát Hradec Králové 6:5 a připsala si důležité tři body. S celkovým ziskem šesti bodů jsou nyní litvínovští hráči na předposledním místě.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Bednář) – Šenkeřík, Stříteský, Graňák (A), Plutnar, M. Rohan, Eminger, Kubka – T. Rachůnek (A), Gríger, Flek – T. Mikúš, Raška I, O. Beránek – Gorčík, T. Knotek, Kohout – Koblasa, Skuhravý (C), Vondráček.

HC VERVA Litvínov: Janus (Honzík) – Kubát, Jánošík, Ščotka, J. Říha, L. Doudera, Štich – F. Lukeš, V. Hübl (A), Kašpar (A) – Petružálek, M. Hanzl, Jarůšek – Trávníček (C), Helt, Jurčík – Gerhát, J. Mikúš, Myšák – Válek.

Rozhodčí: Pešina, Hradil – Frodl, Komárek.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:15
    Úvodní buly patřilo domácím, ti s kotoučem okamžitě zajeli před Januse.

00:47
    Na druhé straně se hosté natlačili před Novotného a po nahození kotouče doráželi co to bylo možné, jako poslední vystřelil Helt, Novotný ale jeho pokus chytil do náruče.

01:14
    Je tu první vyloučení, Ondřej Jurčík (LIT) si odpyká dvě minuty za držení.

01:31
    Šenkeřík na úvod přesilovky vypálil od modré, Janus ale jeho střelu zlikvidoval.

02:17
    Litvínov získává puk a posílá jej na druhou stranu ledové plochy.

03:02
    Helt se uvolnil při vlastní přesilovce a dostal se k zakončení z levého kruhu, domácí brankář ale nezaváhal.

04:33
    Kubát poslal rychlý puk na bránu od modré, Novotný ale tuto střelu zastavil.

05:44
    Litvínov zavezl puk za vlastní branku a střídá.

06:46
    Energetici mířili s kotoučem přes střední pásmo, kvůli nepřesné přihrávce o něj však na pomezí modré čáry přišli.

07:38
    Hosté posílají puk na zakázané uvolnění.

07:41
    Vondráček tvrdě pálil ihned po vhazování, Janus ale zastavil kotouč ramenem.

08:13
    Graňákovo nahození sklepával před bránou ještě Koblasa, puk skončil těsně vedle brány.

08:22
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Tak toto je nepříjemné, při obraném zákroku poslal Dominik Graňák puk do vlastní klece a hosté tak jdou do vedení. Branku si připisuje JAKUB PETRUŽÁLEK. Bez asistence.
    08:22 Jakub PETRUŽÁLEK - 0:1

10:43
    Koblasa pálil z levého kruhu po obdržené přihrávce, Januse ale nepřekonal.

11:44
    Energie kombinuje před litvínovskou bránou, nedaří se jim však vystřelit.

12:42
    Kubát to zkusil zleva od modré, Novotný ale chytil puk do lapačky.

13:21
    Raška nabil Mikúšovi zpoza brány, druhý jmenovaný ale z mezikruží vsítit nedokázal.

14:14
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    A je vyrovnáno! TOMÁŠ VONDRÁČEK se dostal za modrou i s pukem a následně se dostal za hostující obranu, z mezikruží následně propálil Januse mezi betony. Asistence: Václav Skuhravý, Martin Rohan.
    14:14 Tomáš VONDRÁČEK - 1:1

15:49
    Domácí zajeli s kotoučem za vlastní bránu a vyrážejí odtud do útoku.

16:19
    Lukáš Kašpar (LIT) si odsedí dvě minuty za sekání.

16:50
    Jurčík uklidňuje situaci před vlastní klecí vyhozením.

17:30
    Domácí využívají přesilovku a jdou do vedení, parádní akci připravil Gríger, který nabil zpoza klece JAKUBU FLEKOVI, ten z předbrankového prostoru propálil Januse. Asistence: Dávid Gríger, Tomáš Rachůnek.
    17:30 Jakub FLEK - 2:1

19:18
    V posledních sekundách se nepolevuje a oba týmy bojují, hosté se snaží o kombinaci před Novotným, to se jim ale nedaří.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Prvních dvacet minut bylo divácky velice zajímavých. Od začátku hrály oba týmy na plno, první branky jsme se však dočkali až v deváté minutě, kdy se při obraném zákroku trefil Graňák do vlastní klece a hosté šli do vedení. Vyrovnání přišlo po šesti minutách poté, co Vondráček přebruslil i s kotoučem za hostující obranu a z mezikruží se trefil mezi Janusovy betony. Dvě minuty před první sirénou se dostali domácí do vedení díky parádní trefě Jakuba Fleka, ten dostal nabito zpoza brány a z předbrankového prostoru propálil Januse. Druhá třetina začne v 18:21.

20:01

20:23
    Na úvod třetiny zavezli energetici puk před Januse, dvojicí střel však hostujícího gólmana nepřekonali.

20:58
    Jarůšek z těsné blízkosti dorážel nahozený kotouč, s úsilím nepřestal ani po hvizdu sudích, a tak jej od Novotného odstavili domácí hráči.

21:46
    Knotek zpracoval dlouhou přihrávku na modré, z následné kombinace však gól vstřelit nedokázali.

22:48
    Koblasa to zkusil sám z velkého úhlu, trefil však jen tyč brány Litvínova.

23:24
    Petružálek na druhé straně tvrdě pálil zleva, Novotný se ale stihl přesunout k levé tyči a jeho střelu zablokoval.

23:32
    Je znovu vyrovnáno! RICHARD JARŮŠEK vystřelil zpoza kruhů, i když to vypadalo, že Novotný kotouč zachytil, puk za něj po chvíli propadl a hosté mohou slavit. Asistence: Jan Ščotka.
    23:32 Richard JARŮŠEK - 2:2

24:47
    Špatné zpracování kotouč vyhání litvínovské hráče za modrou.

25:52
    Jarůšek zkoušel doklepnout kotouč zblízka do brány, domácí gólman si však jeho dorážku pohlídal.

26:43
    Energie neproměnila šanci před bránou a hosté vyrážejí do protiútoku.

27:35
    Domácí rychle vyrazili na Januse, v jejich snažení je však zastavil ofsajd.

28:39
    Kubka poslal rychlý puk na bránu zprava od modré, Janusovu klec ale minul.

29:31
    Šenkeřík tvrdě pálil z modré, kotouč ale skončil na brusli jednoho ze clonících hráčů.

30:01
    Energie úspěšně dorazila kotouč za Januse, o chvilku dříve však sudí pozastavili hru, celou situaci nyní zkoumá videorozhodčí.

30:01
    Gól po přezkoumání situace uznán nebyl. Domácí fanoušci hlasitě projevují svůj nesouhlas.

31:33
    Karlovarští jsou s pukem před litvínovskou bránou a kombinují, ke střele se však zatím nedostali.

32:45
    Jarůšek to zkusil sám a z mezikruží vystřelil, Novotný ale jeho pokus chytil do lapačky.

33:04
    Skuhravý vypálil z otočky, Janus ale jeho ránu vyrazil betonem.

33:13
    Petr Koblasa (KVA) je vyloučen na 2+10 za vražení na hrazení, dvouminutový trest odpyká Adam Raška (KVA).

34:31
    Litvínov kombinoval před Novotným, domácí se ale úspěšně osvobodili vyhozením.

35:22
    Raška naskočil zpět do hry a domácí se s pukem přesouvají před Januse.

36:46
    Domácím se nepodařilo využít kombinaci před bránou hostí a Litvínov míří před Novotného.

37:29
    Jarůšek dorážel se snažil dorazit jedoucí puk, Novotný se ale rychle přesunul a chytil kotouč do náruče.

38:54
    Raška zkoušel najít některého ze spoluhráčů zpoza brány, to se mu ale nepodařilo a hosté s kotoučem míří na druhou stranu.

39:42
    Hraje se ve středním pásmu a skóre si již do konce třetiny nezmění.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

I v druhé periodě bylo na co koukat. Litvínov po necelých čtyřech minutách od začátku třetiny vyrovnal díky trefě Jarůška, ten poslal puk na karlovarskou bránu, a i když to vypadalo, že Novotný kotouč zastavil, po chvíli za něj propadl do brány a hosté mohli slavit. V půlce prostřední dvacetiminutovky se prosadili i karlovarští hráči, puk za brankovou čáru však dostali až po hvizdu sudích, ani přezkoumání situace videorozhodčím jim nepomohla a gól neplatil. Tři minuty na to mohla VERVA jít znovu do vedení, Petr Koblasa byl vyloučen na 2+10 minut za vražení na hrazení, přesilovku však hosté využít nedokázali. Skóre se pak neměnilo a třetina skončila za stavu 2:2. Poslední dějství začne v 19:18.

40:01

40:34
    Gerhát pálil zleva, Novotný si ale jeho střelu pohlídal.

40:53
    Tak to bylo rychlé, Energie jde po necelé minutě třetí třetiny do vedení. O branku se postaral TOMÁŠ RACHŮNEK, který ujel litvínovským hráčům a z mezikruží poslal puk k levé tyčce brány hostí. Asistence: Jakub Flek.
    40:53 Tomáš RACHŮNEK - 3:2

42:18
    Po vstřeleném gólu domácí nepolevují a kombinují před Janusem.

43:45
    Gríger to zkusil z mezikruží, hostující gólman ale vyrazil jeho středu betonem.

44:33
    Plutnar po obdržené přihrávce poslal rychlý puk zprava, brankář hostí však jeho střelu zablokoval.

45:53
    Energie neuspěla v boji před litvínovskou bránou a VERVA vyráží na Novotného.

Dnešní utkání sleduje 3399 diváků.

46:47
    Po domácím nátlaku se Litvínov zhostil kotouče a míří s ním do útočného pásma.

47:45
    Karlovarští posílají puk na zakázané uvolnění.

48:29
    Mikúš obdržel přihrávku do předbrankového prostoru, svou střelou ale Januse nepřekonal.

49:51
    Novotný zastavil tři nebezpečné rány z holí Litvínova a drží tak jednobrankové vedení domácího celku.

50:47
    Domácí najeli s kotoučem před Januse a kombinují.

52:06
    Beránek tvrdě pálil od mantinelu, Janus ale kotouč zastavil betonem.

53:04
    Kašpar měl obrovskou šanci poté, co obdržel přihrávku do protipohybu domácího brankáře, odkrytou síť ale netrefil.

54:38
    Říha nahodil puk na bránu od modré, Novotný ale dokázal zastavit tuto střelu i následující dvě dorážky.

55:32
    Nepřesná rozehrávka donutila energetiky opustit útočné pásmo.

56:48
    Energie je znovu před Janusem a kombinuje, nedaří se jí ale vystřelit.

57:41
    Dvě minuty před koncem je znovu vyrovnáno! Viktor Hübl nabil JAKUBU PETRUŽÁLKOVI, který z pravého kruhu poslal puk do mezírky u pravé tyče. Asistence: Viktor Hübl, František Lukeš.
    57:41 Jakub PETRUŽÁLEK - 3:3

59:03
    Zbývá necelá minuta do sirény a obě mužstva se snaží ze všech sil strhnout výhru na svou stranu.

59:20
    Litvínov je v posledních vteřinách oslaben z důvodu příliš mnoha hráčů na ledě, trest odpyká Jakub Petružálek (LIT).

59:43
    Eminger pálil z vrcholku levého kruhu, Janus jeho pokus vyrazil betonem.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Díky litvínovskému vyrovnání na poslední chvíli nás čeká prodloužení, které začne za několik okamžiků.

60:01

60:27
    Energetici kombinovali před Janusem, Rachůnkovu střelu ale vyrazil hostující gólman na druhou stranu hřiště.

61:39
    Domácí se při přechodu modré dopouštějí ofsajdu.

62:30
    Po souboji u mantinelu je puk za litvínovskou bránou a oba týmy střídají.

62:51
    PETR KOBLASA rozhoduje dnešní duel, s kotoučem si sjel do levého kruhu a přesně trefil pravý horní roh litvínovské klece. Bez asistence.
    62:51 Petr KOBLASA - 4:3

Hráči dnešního zápasu: Richard Jarůšek (LIT) a Jakub Flek (KVA)

Energie tedy nakonec až v prodloužení dokázala rozhodnout utkání ve svůj prospěch díky trefě Petra Koblasy a po čtyřech prohrách v rámci podkrušnohorského derby vítězí.

Z tohoto online přenosu je to ode mne vše, děkuji, že jste ho sledovali a u dalších se budu těšit napočtenou. Jakub Mahr (20:05:52)

Jakub Mahr

Branky a nahrávky: 15. Vondráček (Skuhravý, M. Rohan), 18. Flek (Gríger, T. Rachůnek), 41. T. Rachůnek (Flek), 63. Koblasa – 9. Petružálek, 24. Jarůšek (Ščotka), 58. Petružálek (V. Hübl, F. Lukeš)

Rozhodčí: Pešina, Hradil – Frodl, Komárek