Florida – Carolina 3:6 (kon.) | Pittsburgh – Winnipeg 1:4 (kon.) | Washington – Dallas 3:4 (po pr.)
NY Islanders – Edmonton 2:5 (kon.) | Detroit – Anaheim 1:3 (kon.) | Nashville – San Jose 5:2 (kon.)
Calgary – Los Angeles 3:4 (po pr.) | Vegas – Boston 3:4 (kon.)
Pittsburgh Penguins
1:4 (1:2, 0:2, 0:0)
Winnipeg Jets
Středa 09.10.2019, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

Československá stopa

Dominik Simon (PIT) 0+0, 3 střely, čas na ledě 19:22 (03:49:08)

1. Mark Scheifele (WPG) 0+3
    2. Patrik Laine (WPG) 0+3
    3. Tucker Poolman (WPG) 1+0

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 38:22 (10:8, 14:12, 14:2)
    Zblokované střely – 7:11
    Vyhraná vhazování – 25:24
    Trestné minuty – 0:4
    Hity – 49:39

Hokejisté Pittsburghu dnes neodehráli proti Winnipegu dobrý zápas. Už ve 32. sekundě je sice poslal do vedení Sidney Crosby, ale pak už se trefovali jen hosté. V 6. minutě srovnal premiérovým zásahem v NHL obránce Ville Heinola a ještě v první třetině otočil skóre Nikolaj Ehlers. Ve druhé části pak Jets dílo zkázy dokonali. Po necelé minutě se trefil Tucker Poolman a velký den hostujících zadáků pak ještě podtrhl Neal Pionk. I Tučňáci měli své šance, ale výtečný brankář Hellebuyck už za svá záda žádný kotouč nepustil. Ve třetí třetině se hráči Winnipegu nikam nehnali. Na branku soupeře sice vystřelili jen dvakrát, ale svůj náskok již v klidu ubránili.

59:51
    Ještě zakázané uvolnění hostů.

59:34
    Do útoku vyrazili hosté. Blake Wheeler hledal před brankou Letestua, jehož zakončení bylo zablokováno.

59:01
    Začala poslední minuta zápasu.

58:49
    Další zákrok hostujícího brankáře. Vyzkoušel ho Dumoulin.

58:40
    Pro tečovanou střelu Dominika Kahuna si sáhl Connor Hellebuyck.

58:25
    Zach Aston-Reese měl dobrou příležitost. Z levé strany najížděl proti hostující brance, ale ani on nemířil přesně.

58:05
    Zakázané uvolnění Pens. Hra se stěhuje před Murrayho branku. Myslím si, že je rozhodnuto. Stejný názor mají i domácí fanoušci, kteří ve velkém opouštějí arénu.

57:18
    Na skóre nic nezměnil ani volej Alexe Galchenyuka z pravého kruhu. Domácí útočník netrefil branku.

56:05
    Když už se domácí do šance dostanou, tak s ní naloží prachbídně! Guentzel našel v přečíslení 2 na 1 Crosbyho, který se už ale dostal ze střeleckého úhlu a tak ještě vracel na z druhé vlny najíždějícího Simona. Český útočník přestřeluje!

55:36
    Hosté hrají, co potřebují. Pošetřili čas v útočném pásmu a následně navíc neumožnili soupeři pořádně rozehrát.

55:00
    Pět minut do konce třetí třetiny. Momentálně se hraje bez šancí a střel.

54:04
    Dominik Simon puk protečoval jen na střídačku Tryskáčů. Čas na poslední reklamní přestávku.

53:20
    Domácí se teď nemohou dostat ani do útočného pásma. Čas už Tučňákům ubíhá velmi rychle.

52:15
    Domácí zastavilo postavení mimo hru. Reklamní přestávka.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 1. Crosby (Guentzel, Letang) – 6. Heinola (Scheifele, Laine), 10. Ehlers, 21. Poolman (Laine, Scheifele), 32. Pionk (Laine, Scheifele)

Pittsburgh Penguins: M. Murray (Jarry) – Letang (A), Dumoulin (A), J. Schultz, M. Pettersson, Gudbranson, J. Johnson, Marino – Simon, Crosby (C), Guentzel – B. Tanev, McCann, Galchenyuk – Hörnqvist, Blueger, Aston-Reese – Kahun, Lafferty.
    Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Pionk, Heinola, Poolman, Bitetto, Niku, Dahlström – Wheeler (C), Scheifele (A), Laine – Ehlers, Copp, Connor – Letestu, Lowry, G. Bourque – Appleton, Roslovic, Perreault.

Rozhodčí: Dwyer, St. Laurent – Driscoll, Suchánek

Diváci: 18 420