Kladno – K. Vary 4:5 (kon.) | Č. Budějovice – Jihlava 3:4 (0:1 po s.n.) | Kobra – HC Litvínov 5:4 (3:1 po s.n.)
Vítkovice – Poruba 7:5 (kon.) | Vsetín – Zlín 0:6 (kon.) | Plzeň – Hvězda Praha 7:0 (kon.)
HK MD Šumperk – Havířov 1:8 (kon.) | Přerov – Olomouc 2:3 (0:1 po s.n.) | Mountfield HK – Havlíčkův Brod 9:1 (kon.)
Chomutov – PZ Kladno 8:2 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 6:3 (kon.) | Sparta – Třemošná 7:1 (kon.)
Pardubice – Technika Brno 15:0 (kon.) | Slavia – Liberec 2:4 (kon.) | Tábor – Mladá Boleslav 1:3 (kon.)
HC Kometa Brno
6:3 (2:1, 1:1, 3:1)
HC Oceláři Třinec
Čtvrtek 10.10.2019, 17:45 • DRFG arena • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:45.

Dobrý den z Brna. Máme čtvrtek o slovo se hlásí ELIOD extraliga dorostu. V našem přenosu se zaměříme na duel tabulkových sousedů. Brněnská Kometa se momentálně drží na 4.pozici, kterou bude hájit právě proti Třinci, jenž ztrácí pouhé dva body. Brňané navíc mohou v případě vítězství pomýšlet na dotáhnutí druhých Vítkovic a udržení kontaktu s čelem tabulky. O to stejné se budou pokoušet také Slezané, a tak budeme doufat, že nás čeká atraktivní hokejová podívaná.

HC Oceláři Třinec: Oceláře provází v první čtvrtině základní části divoké výsledky. Momentálně se Slezané nacházejí na 5. místě východní skupiny, ale co se týče množství inkasovaných branek jsou na tom s počtem 32 kusů na předposlední pozici, horší už je pouze Poruba, která inkasovala 41 branek. Třinec z posledních čtyř utkání zvítězil hned třikrát, ale podruhé v sezoně také schytal desítku. Porážka 10:2 určitě bolí i pro fakt, že se tak stalo v derby na ledě Vítkovic. Chuť si Oceláři spravili proti Přerovu. Nyní se pokusí ovládnout duel v Brně.

Bodování třineckého týmu je velice vyrovnané, na prvním místě se s deseti kanadskými body za 4 góly a 6 asistencí drží Filip Hrůzek, následují jej Matěj Kozlík (2+7) a Ondřej Hykl (0+8). Také mezi dalšími hráči je pouze bodový rozestup. Na čtvrtém místě bychom našli nejlepšího střelce, a to kapitána Serváce Petrovského s jeho bilancí 7+0. Třineckou vyrovnanou brankářskou dvojici tvoří Matěj Halouzka (86,90 %) a Jakub Klimek (85,88 %).

HC Kometa Brno: Brněnská Kometa po vydařeném startu soutěže míří do menšího herního výpadku. Od nečekané porážky na vsetínském Lapači 3:4 se modrobílí museli poklonit také Zlínu 2:3 po prodloužení a stejný výsledek se opakoval i v Havířově. Proti dalšímu slezskému celku by si Kometa ráda spravila chuť a vrátila se na vítěznou vlnu.

Při pohledu na týmové statistiky zjistíme následující fakta. S šestnácti kanadskými body jsou na špičce tabulky Ivo Sedláček (8+8) a Jakub Brabenec (5+11). Hned za nimi je neproduktivnější obránce Komety Patrik Fajmon (2+13). Mezi ním a čtvrtým hráčem v pořadí je pak sedmibodový rozdíl. O zápasy minulého týdne se oba brněnští brankáři spravedlivě rozdělili. Proti Zlínu chytal Michael Schnattinger, jehož celková úspěšnost je 88,89 %, v Havířově se pak do brány postavil Ondřej Bizoň (celkově 91,81 %).

HC Kometa Brno: Bizoň (Schnattinger) – Řehák, Fajmon, Běhůnek, Ulbricht, Němec, Prčík, Svozil – Brabenec, Vyroubal, Otava, Šalé, Sever, Sedláček, Horký, Pigl, Harmim, Boltvan.

HC Oceláři Třinec: Halouzka (Klimek) – Mošnička, Hykl, Cieciala, Andrle, Pospíšil, Bujak, Hrůzek – Šutý, Šotkovský, Petrovský, Jánošk, Tomiczek, Przybyla, Wawrzkiewicz, Ramik, Hlávka, Pánek, Kozlík, Procházka.

Rozhodčí: Kohoutek – Czubaj, Husák.

00:01

00:04
    Utkání bylo zahájeno , na úvodním buly úspěšnější Šutý a hosté zakládají první útočnou akci.

00:43
    Kometa se ovšem s přítomností Ocelářů vypořádala dobře a nyní již kombinuje v útočném pásmu.

00:59
    Hned na úvod je tady trest pro hráčskou lavici Komety. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě míří odpykat Vyroubal.

01:15
    Przybylova přihrávka z rohu pásma neměla adresáta a Třinec musí útočné pásmo vyklidit.

01:37
    Svozilovi se podařilo zachytit třinecký postup hned v zárodku a posílá kotouč k hostujícímu brankáři Halouzkovi.

02:06
    Dva střelecké pokusy v podání Třince, nejprve pálil od modré nad Hykl. Následně se kotouč dostal na pravý kruh ke Kozlíkovi, ten už dokázal prověřit Bizoně, jenž jeho prudkou střelu ukryl ve své výstroji.

02:26
    Kometa se osvobozuje.

02:39
    Dobrá práce v pádní domácího Ulbrichta, jenž držel kotouč v útočném pásmu a ušetřil cenné vteřinky pro svůj tým. Třinec navíc posílá kotouč na zakázané uvolnění.

02:59
    Kometa Brno hraje v plném počtu.

03:36
    Třinec je nebezpečný i v pěti, nyní se kotouč dostal na hůl Šutého, jehož střelu Bizoň vyrazil pouze na Procházku, ten z dorážky trefil tyč.

03:54
    Třinec v další slibné příležitosti, znovu byl u toho Šutý, Bizoň i tentokrát podržel svůj tým.

04:40
    Brabenec poslal kotouč na hůl Svozila a ten měl dostatek času zamířit z levého kruhu, jeho střela však byla sražena.

05:15
    Nyní je nebezpečná Kometa, Svozil připravil přihrávku Brebencovi, ten zakončoval z hranice brankoviště, ale kotouč za záda Halouzky nedostal!

05:42
    Třinec si zahraje druhou přesilovou hru v dnešním utkání. Menší trest za hákování obdržel Viktor Běhůnek.

05:45
    Kometa se ihned po vhazování osvobozuje.

06:27
    Třinec je usazen v útočném pásmu a střelecké hody předvádí Hykl, zatím však není přesný.

06:41
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři využívají přesilovou hru a otevírají brankový účet dnešního zápasu! Po nahození Ramika usměrnil kotouč za Bizoně FILIP HRŮZEK. Asistence: Michal Ramik.

07:25
    Kometa se snaží dostat do tempa, ale nyní její rozehrávka končí na zakázaném uvolnění.

08:02
    Kombinaci Komety vystihl Ramik a vyvezl kotouč do útočné třetiny.

08:35
    Němec pálil od modré, ale nikdo z jeho spoluhráčů v modrobílém nebyl schopný ztížit práci Halouzkovi, ten tak bez problému chytá.

09:27
    Třinec v akci, tentokrát se v palebné pozici ocitl Pospíšil, Bizoň pohotově vyrazil.

10:27
    Kometa má nyní více ze hry, ale nedostává se do vyložených příležitosti.

11:19
    Brabenec vybídl ke střele z mezikruží Pigla, tomu však střela ideálně nesedla.

11:25
    První přesilová hra pro Kometu Brno, menší trest za podrážení obdržel Ondřej Šotkovský.

12:13
    Kometa právě vstřelila branku!
    Kometa se prosazuje hned ve své první přesilové hře a nutno říci, že to byl opravdu povedený ťukec ze strany domácích. Kotouč poslal mezi kruhy Sedláček, kde se mezi třineckými obránci prokličkoval Brabenec a předložil puk do vyložené pozice ALEXI SEVEROVI, jenž uklidil touž za brankovou čáru. Asistence: Jakub Brabenec, Ivo Sedláček.

13:20
    Rozhodčí nyní přerušuje hru, protože v rohu obranného pásma zůstává ležet Sebastian Cienciala, zmíněný hráč se však zvedá a putuje na střídačku po svých.

13:59
    Brabenec se Severem nyní postupoval kupředu v přečíslení dva na jednoho, prvně jmenovaný se však odhodlal zakončit sám a branku přestřelil!

14:39
    Kometa v další slibné šanci, tentokrát zakončoval Pigl, Halouzka vyrazil.

14:56
    Zakázané uvolnění Třince.

15:10
    Přesilová hra pro Třinec, dvě minuty za podrážení fasuje Alex Sever.

15:48
    Svozil nyní dokázal osvobodit svůj tým, Kometa může v klidu prostřídat.

16:46
    Kometa obrací skóre ve vlastním oslabení! Kombinaci Ocelářů zachytil Šalé a okamžitě vybídl k samostatnému úniku MARTINA PIGLA, jenž zakončil svůj nájezd povedenou kličkou do bekhendu. Asistence: Eduard Šalé.

17:10
    Kometa zvládla oslabení s přehledem a hraje v plném počtu.

18:12
    Třinecký Petrovský se snažil prodrat do předbrankového prostoru, kde však neměl nikoho ze spoluhráčů, kteří by mu pomohli a byl odzbrojen bránícími hráči Komety.

18:24
    Sedláček se nyní dostal do palebné pozice na pravém kruhu, Halouzka jeho střelu zneškodnil.

19:02
    Brabenec našel křižnou přihrávkou Sedláčka, ten dokázal trefit skákavý kotouč, avšak svezl se těsně kolem třinecké branky.

19:40
    Kometa je v závěru mimořádně aktivní a drží Oceláře sevřené v obranném pásmu, nyní pálil od modré Prčík, Halouzka vyrazil.

20:00

Souboj tabulkových sousedů zahájil aktivně host z Třince. Ocelářům pomohla hned v úvodu přesilovka, ze které sice branku nevytěžili, ale následně se dostali do náporu, který kulminoval v čase 6:41 brankou z hole Filipa Hrůzka. Kometa se ovšem postupem času dostala do tempa a v přesilové hře skóre srovnala, když pohlednou kombinaci zakončil Alex Sever. Obrat ve skóre se dostavil při přesilové hře Třince, ale radovali se domácí, na Halouzku se řítil zcela osamocen Martin Pigl a krásnou kličkou do bekhendu otočil stav ve prospěch Komety. Druhá třetina odstartuje v Brně v 18:32.

20:01

20:09
    Hned v úvodu druhé třetiny jsme svědky vyloučení, dvě minuty za pozdní dohrání fasuje Filip Hrůzek.

20:31
    Podobně jako v první třetině padá branka ve vlastním oslabení. Tentokrát se husarský kousek povedl třineckému MICHALU RAMIKOVI, jenž vedl kotouč po levém křídle a zakončil přesnou kličkou do bekhendu. Asistence: Michal Pospíšil.

21:26
    Kometa se snaží o odpověď, jenž Svozilova prudká rána míří mimo.

21:43
    Šalé trefuje z pravého kruhu spojinici třinecké branky!

21:55
    Kometa si bere vedení zpět! EDUARD ŠALÉ napodruhé střelou z pravého kruhu uspěl a prostřelil Halouzku mezi betony. Asistence: Stanislav Svozil, Adam Horký.

22:29
    Kometa se nadále drží v útočném pásmu.

23:03
    Další přesilová hra pro Kometu, jejím strůjcem je Michal Pospíšil, jenž se proti pravidlům provinil sekáním.

23:43
    Ocelářům se nyní podařilo vytlačit soupeře, Kometa hledá ve středním pásmu cestu zpět.

24:49
    Kometa si ťuká kotouč v útočném pásmu, ale chybí jim střelba.

25:03
    Třinec hraje v plném počtu.

25:47
    Sever se nyní ocitl v samostatném úniku, ovšem se střelou nad lapačku neuspěl!

25:55
    Třinec je ve druhé třetině nadále nedisciplinovaný, menší trest za nedovolené bránění fasuje Matěj Kozlík.

26:13
    Kometa buší na čtvrtou branku, nyní se na hranici brankovišti snažil kotouč procpat za Halouzku Sever, třinecká obrana odolává.

27:50
    Třinec se brání statečně a kotouč je nyní v obranném pásmu Komety.

28:06
    Třinec už je kompletní a Kozlík se ihned zapojil do útočné činnosti, jeho individuální akci z levého křídla Bizoň pokryl.

28:30
    Na druhé straně ujížděl Svozil a střelou do protipohybu trefil tyč brněnské branky!

28:59
    Po delší době přesilová hra pro Třinec. Dvě minuty za držení pro Romana Otavu.

30:05
    Třinci se zatím přesilová hra vůbec nedaří, Kometa nepouští Oceláře do obranného pásma.

30:53
    Prudká rána v podání Filipa Hrůzka orazítkovala horní tyč brněnské svatyně!

30:59
    Kometa hraje v plném počtu.

31:43
    Při plném počtu hráčů se Kometa opět nastěhovala do útočného pásma, z levého kruhu pálil Svozil, Halouzka vyrazil.

32:51
    Třinec se nemůže vymanit z obranného pásma, jeho rozehrávka je aktivně napadána domácími hráči.

33:33
    Oceláři po delší době v útočném pásmu, do mezikruží si najel obránce Hrůzek, jeho pokus skončil těsně mimo.

34:01
    Hra je momentálně plná nepřesností.

34:18
    Individuální akce v podání Šutého, jenž prošel skrz brněnskou obranu a vykoupal i brankáře Bizoně, k dokonalosti scházelo, aby kotouč zajel za brankovou čáru, svezl se však pouze po její hranici a zamířil mimo!

35:46
    Znovu se hraje nahoru dolů bez brankových příležitostí, obrany nyní útočníkům nepovoluji prakticky nic, krom vedení kotouče skrz střední pásmo.

36:38
    Hra je nyní hodně kouskována, momentálně je v ofsajdu tým Třince.

37:10
    Kometě se nyní podařilo usadit v útočném pásmu, nahození Fajmona však míří mimo branku.

37:31
    Pobyt Brňanů v pásmu Ocelářů zakončil střeleckým pokusem od modré čáry Svozil, Halouzka pevně sevřel kotouč ve své výstroji.

38:41
    Aktivita Komety přináší přesilovou hru pro domácí, ti teď hrají ve signalizované výhodě.

39:05
    Třinec se bude ve zbytku druhé třetiny bránit, menší trest za podrážení fasuje Petr Andrle.

39:17
    Ke střele z levého kruhu se dostal Brabenec, ale kotouč se po zadním mantinelu svezl až do středního pásma.

39:42
    Po nahození Fajmona na brankovišti pracoval Svozil společně s Prčíkem, ale ani jednomu z Brněnských se nepodařilo kotouč dostat za Halouzku.

39:42
    Komplikace pro Třinec, další dvouminutový trest fasuje Filip Hrůzek a Kometa si zahraje jednu minutu a dvaadvacet vteřin dvojnásobnou početní výhodu.

40:00

Ve druhé třetině se skóre měnilo dvakrát. Nejprve se Ocelářům podařilo vyrovnat ve vlastním oslabení zásluhou Michala Ramika, jenže ještě v téže přesilové hře si Kometa vzala vedení zpět díky Eduardu Šalému. Brňané měli více ze hry, těžili především z třinecké nedisciplinovanosti, ale do výraznějšího náskoku se nedostali. Třinec si v závěru prostředního dějství zkomplikoval situaci dvěma po sobě jdoucími vyloučeními a na startu závěrečně periody bude bránit ve třech proti pěti hráčům domácích, stane se tak v 19:18.

40:01

40:03
    Odstartovala třetí třetina, Kometa jde do akce v pěti proti třem.

40:31
    Třinec se osmělil i ve třech, ke střele se dostal Pospíšil.

41:04
    Třinec ve čtyrech.

41:33
    Brabenec nasměroval puk na Sedláčka, ten však nedokázal vystřelit ihned z voleje a Halouzka se stačil přemístit.

41:41
    Už se zdálo, že jsou Oceláři z nejhoršího venku, ale proti pravidlům se hákováním provinil Filip Tomiczek.

42:03
    Kometa využívá přesilovou hru a odskakuje do dvoubrankového náskoku! Na modrou čáru dostal kotouč STANISLAV SVOZIL a vymetl pravý růžek Halouzkovy svatyně. Asistence: Adam Horký.

42:34
    Kometa je nadále aktivní, nyní se střelou skrz obránce prezentoval Prčík, Halouzka na místě.

43:05
    Individuální akce v podání Svozila, jeho bekhendové zakončení však Halouzku z míry nevyvedlo.

43:28
    Šalé vezl kotouč a zpoza branky našel přihrávkou Horkého, jenž mířil do odkryté brány, na poslední chvíli zasáhl lapačkou Halouzka!

43:36
    Přesilová hra pro Třinec. Naději Ocelářům může přinést sekání v podání Adama Horkého.

44:32
    Třinec usiluje o kontaktní branku! Hrůzek našel na brankovišti Ramika, ten však nadvakrát nedokázal dostat kotouč za Bizoně!

44:43
    Brabenec osvobozuje Brno.

45:36

46:42
    Třinec se snaží zařadit vyšší rychlostní stupeň a aktivně doráží na obranu Komety.

47:36
    Kometa však tlumí třinecký nápor tím nejlepším možným způsobem! Oceláři si teď vybrali dávku smůly. protože kotouč se od brusle brněnského Brabence odrazil do tutové příležitosti ALEXI SEVEROVI a ten jej procedil mezi Halouzkovy betony. Asistence: Jakub Brabenec.

49:00

49:07
    Další icing v podání Ocelářů.

51:17
    Oceláři se snaží kombinovat v útočné třetině, ale pozorná obrana Komety jim to nepovoluje a posílá kotouč do středního pásma.

52:36
    Kometa mohla upevnit své vedení, nahození Vyroubala usměrnil mezi betony Halouzky Otava, ovšem třinecký brankář dokázal včas sklepnout betony k sobě a šesté trefě ve své síti zabránil.

53:11
    Na druhé straně pálil bez přípravy Ramik a protáhl pozorného Bizoně.

53:41
    Domácí nyní drží Oceláře ve vlastním obranném pásmu, od modré čáry to zkoušel Horký, branku minul.

54:42
    Vyloučení na straně domácích, dvě minuty za pozdní dohrání obdržel Ivo Sedláček.

54:51
    Kometě se daří krátce po buly osvobodit. Třinec začíná od Halouzky.

55:19
    Přesilovka Třince je u konce, nedovoleným zákrokem si nyní pomohl Servác Petrovský.

55:53
    Zakázané uvolnění Komety.

56:32
    S kotoučem se do obranného pásma prodral Przybyla, jeho střela zápěstím měla potřebnou razanci, ale narazila na připravenou lapačku brankáře Bizoně.

56:42
    Kometa hraje v plném počtu, startuje její zkrácená přesilová hra.

57:10
    Sedláček to zkusil z ostřejšího úhlu, ale rozvlnil pouze boční síť.

57:19
    Kompletní už je i Třinec.

57:30
    Domácí dnes umocňují své vítězství a posílají do třinecké branky šestý puk! Přihrávku od Svozila zužitkoval střelou z voleje JAKUB BRABENEC. Asistence: Stanislav Svozil.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny a vzhledem ke stavu skóre i zápasu.

58:32
    Kometa dohrává utkání s přehledem a drží kotouč v útočném pásmu.

59:17
    Ovšem nyní se hrubou chybou prezentoval při rozehrávce domácí obránce Běhůnek a namazal kotouč na hůl VOJTĚCHA JÁNOŠE, jenž nepohrdl a prostřelil Bizoně. Bez asistence.

Utkání končí a z vítězství se raduje domácí tým Komety Brno, čímž v tabulce odskakuje Třinci na rozdíl pěti bodů. Brňané ve třetí třetině nepovolili Slezanům vyrovnávací branku a sami své vítězství potvrdili dalšími třemi trefami. S tímto konstatováním se s vámi loučím a z moravské metropole vám přeji příjemný zbytek večera. (19:53:12)

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 13. Sever (Brabenec, Sedláček), 17. Pigl (Šalé), 22. Šalé (Svozil, Horký), 43. Svozil (Horký), 48. Sever (Brabenec), 58. Brabenec (Svozil) – 7. Hrůzek (Ramik), 21. Ramik (Pospíšil), 60. Jánoš

Rozhodčí: Kohoutek – Czubaj, Husák