Kladno – K. Vary 4:5 (kon.) | Č. Budějovice – Jihlava 3:4 (0:1 po s.n.) | Kobra – HC Litvínov 5:4 (3:1 po s.n.)
Vítkovice – Poruba 7:5 (kon.) | Vsetín – Zlín 0:6 (kon.) | Plzeň – Hvězda Praha 7:0 (kon.)
HK MD Šumperk – Havířov 1:8 (kon.) | Přerov – Olomouc 2:3 (0:1 po s.n.) | Mountfield HK – Havlíčkův Brod 9:1 (kon.)
Chomutov – PZ Kladno 8:2 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 6:3 (kon.) | Sparta – Třemošná 7:1 (kon.)
Pardubice – Technika Brno 15:0 (kon.) | Slavia – Liberec 2:4 (kon.) | Tábor – Mladá Boleslav 1:3 (kon.)
HC Kometa Brno
6:3 (2:1, 1:1, 3:1)
HC Oceláři Třinec
Čtvrtek 10.10.2019, 17:45 • DRFG arena • Extraliga dorostu • Skupina Východ

59:17
    Třinec právě vstřelil branku!
    Ovšem nyní se hrubou chybou prezentoval při rozehrávce domácí obránce Běhůnek a namazal kotouč na hůl VOJTĚCHA JÁNOŠE, jenž nepohrdl a prostřelil Bizoně. Bez asistence.

57:30
    Kometa právě vstřelila branku!
    Domácí dnes umocňují své vítězství a posílají do třinecké branky šestý puk! Přihrávku od Svozila zužitkoval střelou z voleje JAKUB BRABENEC. Asistence: Stanislav Svozil.

55:19
    Přesilovka Třince je u konce, nedovoleným zákrokem si nyní pomohl Servác Petrovský.

54:42
    Vyloučení na straně domácích, dvě minuty za pozdní dohrání obdržel Ivo Sedláček.

47:36
    Kometa však tlumí třinecký nápor tím nejlepším možným způsobem! Oceláři si teď vybrali dávku smůly. protože kotouč se od brusle brněnského Brabence odrazil do tutové příležitosti ALEXI SEVEROVI a ten jej procedil mezi Halouzkovy betony. Asistence: Jakub Brabenec.

44:32
    Třinec usiluje o kontaktní branku! Hrůzek našel na brankovišti Ramika, ten však nadvakrát nedokázal dostat kotouč za Bizoně!

43:36
    Přesilová hra pro Třinec. Naději Ocelářům může přinést sekání v podání Adama Horkého.

43:28
    Šalé vezl kotouč a zpoza branky našel přihrávkou Horkého, jenž mířil do odkryté brány, na poslední chvíli zasáhl lapačkou Halouzka!

42:03
    Kometa využívá přesilovou hru a odskakuje do dvoubrankového náskoku! Na modrou čáru dostal kotouč STANISLAV SVOZIL a vymetl pravý růžek Halouzkovy svatyně. Asistence: Adam Horký.

41:41
    Už se zdálo, že jsou Oceláři z nejhoršího venku, ale proti pravidlům se hákováním provinil Filip Tomiczek.

39:42
    Komplikace pro Třinec, další dvouminutový trest fasuje Filip Hrůzek a Kometa si zahraje jednu minutu a dvaadvacet vteřin dvojnásobnou početní výhodu.

39:05
    Třinec se bude ve zbytku druhé třetiny bránit, menší trest za podrážení fasuje Petr Andrle.

34:18
    Individuální akce v podání Šutého, jenž prošel skrz brněnskou obranu a vykoupal i brankáře Bizoně, k dokonalosti scházelo, aby kotouč zajel za brankovou čáru, svezl se však pouze po její hranici a zamířil mimo!

30:53
    Prudká rána v podání Filipa Hrůzka orazítkovala horní tyč brněnské svatyně!

28:59
    Po delší době přesilová hra pro Třinec. Dvě minuty za držení pro Romana Otavu.

28:30
    Na druhé straně ujížděl Svozil a střelou do protipohybu trefil tyč brněnské branky!

25:55
    Třinec je ve druhé třetině nadále nedisciplinovaný, menší trest za nedovolené bránění fasuje Matěj Kozlík.

25:47
    Sever se nyní ocitl v samostatném úniku, ovšem se střelou nad lapačku neuspěl!

23:03
    Další přesilová hra pro Kometu, jejím strůjcem je Michal Pospíšil, jenž se proti pravidlům provinil sekáním.

21:55
    Kometa si bere vedení zpět! EDUARD ŠALÉ napodruhé střelou z pravého kruhu uspěl a prostřelil Halouzku mezi betony. Asistence: Stanislav Svozil, Adam Horký.

20:31
    Podobně jako v první třetině padá branka ve vlastním oslabení. Tentokrát se husarský kousek povedl třineckému MICHALU RAMIKOVI, jenž vedl kotouč po levém křídle a zakončil přesnou kličkou do bekhendu. Asistence: Michal Pospíšil.

20:09
    Hned v úvodu druhé třetiny jsme svědky vyloučení, dvě minuty za pozdní dohrání fasuje Filip Hrůzek.

16:46
    Kometa obrací skóre ve vlastním oslabení! Kombinaci Ocelářů zachytil Šalé a okamžitě vybídl k samostatnému úniku MARTINA PIGLA, jenž zakončil svůj nájezd povedenou kličkou do bekhendu. Asistence: Eduard Šalé.

15:10
    Přesilová hra pro Třinec, dvě minuty za podrážení fasuje Alex Sever.

13:59
    Brabenec se Severem nyní postupoval kupředu v přečíslení dva na jednoho, prvně jmenovaný se však odhodlal zakončit sám a branku přestřelil!

12:13
    Kometa se prosazuje hned ve své první přesilové hře a nutno říci, že to byl opravdu povedený ťukec ze strany domácích. Kotouč poslal mezi kruhy Sedláček, kde se mezi třineckými obránci prokličkoval Brabenec a předložil puk do vyložené pozice ALEXI SEVEROVI, jenž uklidil touž za brankovou čáru. Asistence: Jakub Brabenec, Ivo Sedláček.

11:25
    První přesilová hra pro Kometu Brno, menší trest za podrážení obdržel Ondřej Šotkovský.

06:41
    Oceláři využívají přesilovou hru a otevírají brankový účet dnešního zápasu! Po nahození Ramika usměrnil kotouč za Bizoně FILIP HRŮZEK. Asistence: Michal Ramik.

05:42
    Třinec si zahraje druhou přesilovou hru v dnešním utkání. Menší trest za hákování obdržel Viktor Běhůnek.

05:15
    Nyní je nebezpečná Kometa, Svozil připravil přihrávku Brebencovi, ten zakončoval z hranice brankoviště, ale kotouč za záda Halouzky nedostal!

03:36
    Třinec je nebezpečný i v pěti, nyní se kotouč dostal na hůl Šutého, jehož střelu Bizoň vyrazil pouze na Procházku, ten z dorážky trefil tyč.

00:59
    Hned na úvod je tady trest pro hráčskou lavici Komety. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě míří odpykat Vyroubal.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 13. Sever (Brabenec, Sedláček), 17. Pigl (Šalé), 22. Šalé (Svozil, Horký), 43. Svozil (Horký), 48. Sever (Brabenec), 58. Brabenec (Svozil) – 7. Hrůzek (Ramik), 21. Ramik (Pospíšil), 60. Jánoš

HC Kometa Brno: Bizoň (Schnattinger) – Řehák, Fajmon, Běhůnek, Ulbricht, Němec, Prčík, Svozil – Brabenec, Vyroubal, Otava, Šalé, Sever, Sedláček, Horký, Pigl, Harmim, Boltvan.
    HC Oceláři Třinec: Halouzka (Klimek) – Mošnička, Hykl, Cieciala, Andrle, Pospíšil, Bujak, Hrůzek – Šutý, Šotkovský, Petrovský, Jánošk, Tomiczek, Przybyla, Wawrzkiewicz, Ramik, Hlávka, Pánek, Kozlík, Procházka.

Rozhodčí: Kohoutek – Czubaj, Husák