Kunlun – Nižněkamsk 2:1 (po pr.) | Magnitogorsk – Vladivostok 3:4 (po pr.) | Jaroslavl – Soči 1:0 (kon.)
Omsk – Chabarovsk 1:0 (kon.) | Petrohrad – Jekatěrinburg 2:1 (po pr.)
Red Star Kunlun
2:1 (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Neftěchimik Nižněkamsk
Čtvrtek 10.10.2019, 13:30 • Peking • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Druhý vzájemný zápas ve dvou dnech čeká hokejisty Kunlunu a Nižněkamsku. Po včerejší výhře domácích má Neftěchimik svému soupeři co oplácet.

Trápící se tým prohrál své páté utkání v řadě a v tabulce Východní konference klesl na desáté místo. Hůře na tom jsou už jenom Magnitogorsk s Chabarovskem, kteří zaostávají shodně o jeden bod, avšak oproti Neftěchimiku mají hned dva zápasy k dobru. Pokud tedy nižněkamský celek nezačne v nejbližší době bodovat, může se jako mávnutím kouzelného proutku propadnout až na samé dno.

Nejproduktivnější hráči:
    Matt White (USA) – 10 bodů (3+7)
    Pavel Porjadin (RUS) – 8 bodů (7+1)
    Zack Mitchell (CAN) – 7 bodů (3+4)

Čínský klub se včerejším vítězstvím odrazil od spoda tabulky, přeskočil trojici protivníků a rázem má lepší vyhlídku na play-off. Ztráta na osmý Vladivostok se v případě dalšího úspěchu může smrsknout na rozdíl jediného bodu. K tomu, aby se tak stalo, má kunlunským hráčům pomoci domácí prostředí, ve kterém si udržují poměrně stabilní výkony.

Adam Cracknell (CAN) – 9 bodů (2+7)
    Tyler Wong (CAN) – 8 bodů (5+3)
    Andrew Miller (USA) – 8 bodů (3+5)

Včerejší vzájemný zápas

Hosté zaspali v Šanghaji začátek a vinou oslabení museli dohánět dvougólové manko. Jejich snaha byla oceněna až uprostřed třetí třetiny, ale skvěle chytající Šimon Hrubec (30 zákroků) jim víc než radost z kontaktního gólu nedopřál.

Kunlun – Nižněkamsk 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
    Branky a nahrávky:
    3. Miller, 10. Brulé (Miller, Yip) – 48. Šiksatdarov (Chisamutdinov, Chafizov).

Češi a Slováci

Šimon Hrubec (CZE) – Kunlun
    Andrej Šustr (CZE) – Kunlun
    Dávid Bondra (SVK) – Kunlun

Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou srdečně přivítat u sledování textové on-line reportáže z utkání KHL mezi Kunlunem a Nižněkamskem.

Red Star Kunlun: Hrubec (Muse) – Chelios, D. Osipov, T. Murphy, Bartley, Šustr (A), Maione – Foo, Cracknell (A), Wong – Brulé, Yip (C), Miller – Lockhart, DeFazio, Werek – Bondra, Palola, Kane.

Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (Šaryčenkov) – Rjasenskij, R. Murphy (A), Šaripzjanov, Bryncev, An. Sergejev (A), S. Zacharčuk (C), Volgin – White, Z. Mitchell, Porjadin – Černikov, P. Kulikov, Chajrullin – Chisamutdinov, Šiksatdarov, Chafizov – Grošev, Denis Kazionov, Bikmullin – Šarifjanov.

Rozhodčí: Morozov, Fraňo – Zacharenkov, Sivov.

Jak jste si už jistě všimli, kromě dvou českých hokejistů bude na ledě bruslit i český sudí Martin Fraňo.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

00:36
    Buly vyhrávající hosté z prvního útoku nic nevytěžii, stejně jako na druhé straně domácí.

01:25
    První přerušení hry. Došlo k němu v důsledku zakázaného uvolnění týmem Kunlun.

02:58
    Hrubec (Kunlun) vyjetím z brankoviště pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.

03:35
    Zatím bez střeleckého pokusu na jedné či druhé straně. Sledujeme tedy tradiční oťukávanou.

04:02
    Změnil to až Yip (Kunlun), rozjel se po levém křídle a bekhendem pozdravil Barulina.

05:10
    Svůj první zákrok už má také Hrubec (Kunlun), ten vyrazil Porjadinovu střelu betonem.

06:22
    White (Nižněkamsk) zavezl puk do rohu kluziště a jeho tým získal územní výhodu.

07:17
    Poté, co se hra obrátila, vznikla první vážná situace! Z úhlu Cracknell a po něm z bezprostřední blízkosti dorážející Wong pořádně zaměstnali nižněkamského brankáře.

07:33
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Pavel Porjadin – 2 min., podrážení).

07:33
    Blíže nespecifikované problémy s bránou nám zatím nedovolují pokračovat v zápase.

07:34
    Už je vše, jak má být. Kunlun tedy hraje přesilovku.

08:29
    Od modré čáry zakončující Bartley nechal puk prosvištět kolem Barulinovy tyče! Kunlun dokazuje, že v přesile hodlá být nebezpečný.

09:30
    A právě na jejím konci si domácí klub vytvořil další šanci! U své levé tyče však skvěle zasáhl Barulin, když ucpal i tu nejmenší mezírku. Cracknell tak odjížděl na střídačku zklamán.

10:57
    Bleskový brejk skončil střelou sraženou do ochranné sítě. Vhazuje se v obranném pásmu Kunlunu.

11:40
    Hrubec (Kunlun) vyrážečkou zlikvidoval zákeřnou ránu sestrojenou mezi vrcholy obou kruhů.

12:51
    Red Star Kunlun právě vstřelil branku
    Domácí jdou zaslouženě do vedení a nemalý podíl na tom má Andrej Šustr! Český hráč adresoval puk TYLERU WONGOVI, ten si sjel od levého mantinelu k bližšímu kruhu a odtamtud propálil Barulina. Asistence: Andrej Šustr.
    12:51 Tyler WONG - 1:0

14:17
    Inkasovaným gólem zkroušení hosté se snaží vrátit výsledek na nerozhodný stav.

15:58
    V tom jim skvělým zákrokem zabránil Hrubec (Kunlun), když hbitým přesunem ke své levé tyči vychytal Porjadina! Jen tak dál, Šimone!

17:06
    Na českého gólmana nevyzrál ani Bikmullin (Nižněkamsk). A to ani přesto, že byl v úniku. Hrubec ho vybruslil do nulového úhlu, z něhož už bylo obtížné jakkoliv zahrozit.

18:13
    A konečně se zase zapotil i Barulin (Nižněkamsk), jemuž chtěl na housle zahrát Yip. To vše po geniální přihrávce Millera.

19:08
    Hrubec (Kunlun) nadvakrát chytil pokus vyprodukovaný bezprostředně po vhazování.

19:23
    Hraje se nahoru dolů. Do šance se tlačil Miller (Kunlun), ale v souboji tělo na tělo neobstál.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Parádní hokej se spoustou šancí byl k vidění v první třetině, která vyzněla těsně ve prospěch Kunlunu. Čínský klub ji ovládl trefou Wonga, jemuž asistoval Andrej Šustr. Dalším českým hráčem, jenž se na celkově dobrém výkonu domácího mužstva podílel, byl Šimon Hrubec. Bývalý gólman Třince nepustil za svá záda jediný puk a se svými spoluhráči odcházel do kabiny spokojen.

20:01

20:45
    Domácí vytvořili zámek, ale nižněkamští hokejisté ho nakonec dokázali přelomit.

21:28
    Přesto se zpátky do pásma vrátil Yip (Kunlun) a švihem přinutil Barulina k zákroku.

21:34
    Okamžitě po buly vypálil na Barulina Šustr (Kunlun), ruský gólman byl i tentokrát ve střehu.

22:57
    Po pracovním nasazení spojeném s defenzivními činnostmi hosté konečně uklidnili hru.

24:09
    Zajímavý hokej pokračuje. Bartley (Kunlun) vypálil od modré a po Barulinově vyražení puku se před brankovištěm uskutečnila šermovačka.

25:34
    Hosté v přečíslení tři na dva. Kolmici na levou stranu vystřídala Bryncevova zblokovaná rána.

25:54
    Hrubec (Kunlun) musel zasahovat až o chvíli později, proti střele od mantinelu použil lapačku.

26:26
    Slovák Bondra (Kunlun) štípl Barulina do ramene! Tento pokus neměl ke gólu daleko!

27:13
    Barulin přispěl dalším důležitým zákrokem! Tentokrát se vyznamenal proti zblízka bekhendem zakončujícímu soupeři. Jak lze vidět, nižněkamský brankář nemá chvíli klid.

29:40
    Až teď mu ho nahozením puku do útočného pásma poskytl Volgin (Nižněkamsk). Ale na jak dlouho?

30:44
    Vypadá to, že na dýl, protože si zaútočil také Porjadin. Nižněkamský hráč se svezl podél pravého hrazení, ale jeden z robustních beků ho od kotouče odstavil.

31:14
    Puk na bránu teď nebezpečně nahazoval Sergejev (Nižněkamsk) a po nešikovné teči jednoho ze svých spoluhráčů musel být Hrubec obezřetný.

32:24
    To samé platilo pro Barulina, do jehož výstroje poslal kotouč Wong (Kunlun).

33:03
    V nižněkamské rozehrávce vznikla chyba, kterou soupeř nedokázal potrestat!

33:39
    Následně se nepotvrdilo pravidlo "nedáš – dostaneš", kdy Kazionov v samostatném úniku nepochopitelně selhal! Ani dorážka po nepřesné střele se nevyvedla a domácí si tak oddechli.

35:42
    A pak si šanci sami vytvořili! Bondra (Kunlun) nastřelil gólmana do výstroje, aby pohotově dorážející Palola udělal to samé.

37:22
    Narozdíl od svého protějšku teď Hrubec (Kunlun) neměl moc práce, pouze zkontroloval střelu letící kolem jeho levé tyče.

38:46
    Hosté zřejmě byli okradeni o přesilovku za hůl, která se objevila v Chafizovově obličeji.

39:07
    Ale po faulu DeFazia si ji stejně zahrají.

39:07
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Brandon DeFazio – 2 min., držení hole).

39:56
    Skvěle Hrubec (Kunlun)! Čtyři vteřiny před sirénou vychytal zblízka střílejícího Chafizova a čisté konto udrží i po druhé třetině.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

V právě skončené periodě měli opět navrch domácí. Oproti té úvodní si dokonce střelecky polepšili, zatímco jejich soupeři vyslali méně střel. Některé z nich však byly opravdu nebezpečné. Při vzpomínce na všechny ty šance je škoda, že v uplynulém dějství gól nepadl. Neházejme však flintu do žita. Před námi je totiž ještě závěrečná tercie, která začne v 15:08.

40:01

40:01
    Pokračuje nižněkamská přesilovka.

41:00
    Střely mezi tři tyče se hosté dočkali přesně po minutě. Hrubce k pokleku přinutil Porjadin.

41:07
    Kunlun je kompletní.

41:34
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Victor Bartley – 2 min., hákování).

42:47
    Dlouhá kombinační souhra dostala do palebné pozice Chafizova. Hrubec (Kunlun) po předchozím vyražení zachoval chladnou hlavu a puk podržel.

43:34
    I tohle oslabení Kunlun přežil bez úhony.

44:26
    Hosté ovšem pokračují v nastoleném tempu a jedovatou ránu musel Hrubec likvidovat vyrážečkou.

46:20
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Teď už Hrubec bohužel kapituluje! Ačkoliv předtím dvakrát výborně zasáhl, obránci mu vůbec nepomohli a nechali zblízka do prázdné brány dorážet MAXIMA GROŠEVA. Asistence: Pavel Porjadin a Zack Mitchell.
    46:20 Maxim GROŠEV - 1:1

47:54
    Vrátit vedení na kunlunskou stranu mohl po geniální přihrávce DeFazio, jenomže při zakončení u levé tyče trestuhodně promáchl!

49:30
    Vyrovnávací trefou povzbuzeni hosté vytrvale operují v obranném pásmu Kunlunu.

50:47
    Domácí se ubránili a zaveleli k brejku. Škoda pro ně, že ho nedotáhli do zdárného konce.

52:20
    Ozvali se také hosté a Hrubec musel vytáhnout další zákrok, ve třetí třetině už třináctý.

53:56
    Nyní se hra přelévá z jedné strany na druhou.

54:46
    Tomu učinil přítrž icing, kterým se provinil hostující Nižněkamsk. Barulin se tak musí připravit.

55:13
    Nakonec se hra přestěhovala před Hrubce a ten musel zasahovat proti ráně, kterou u levého mantinelu vyprodukoval Šaripzjanov (Nižněkamsk).

56:44
    Kunlunští uklidňují tempo.

57:56
    Dvě minuty před koncem základní hrací doby Barulin (Nižněkamsk) podržel svůj tým proti hráči zakončujícímu z hrany brankoviště! Pomalu, ale jistě se tak blíží prodloužení.

58:40
    Aktivita je na straně Kunlunu. Jak vidno, jeho hráčům se do prodloužení vůbec nechce.

59:49
    Poslední šance rozhodnout zápas v základní hrací době! Jedenáct sekund před sirénou se bude vhazovat v nižněkamském obranném pásmu.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Po šedesáti munutách ukazuje světelná tabule nerozhodný stav a nás tedy čeká prodloužení.

60:01

60:22
    Je dobojováno! BRANDON YIP zůstal u zadní tyče osamocený a po přesné přihrávce střelou do odkryté brány zápas jako správný kapitán rozhodl! Asistence: Trevor Murphy.
    60:22 Brandon YIP - 2:1

Kunlun druhý den po sobě udolal Nižněkamsk 2:1. Po včerejším vítězství v základní hrací době tentokrát rozhodovalo prodloužení, v němž dva body svému týmu přisoudil kapitán Yip. Kromě něj se raduje třeba i česká dvojice Hrubec, Šustr a Slovák Bondra.

Šimon Hrubec (KUN) – úspěšnost 96,88% (31/32)
    Andrej Šustr (KUN) – (0+1), 1 střela, čas na ledě: 19:51
    Dávid Bondra (KUN) – 3 střely, čas na ledě: 10:08

On-line přenos končí, na počtenou! (15:56:49)

Lukáš Jasoněk

Branky a nahrávky: 13. Wong (Šustr), 61. Yip (T. Murphy) – 47. Grošev (Porjadin, Z. Mitchell)

Rozhodčí: Morozov, Fraňo – Zacharenkov, Sivov

Diváci: 2 522