Česko – Rusko 0:1 (kon.)
Česko
0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Rusko
Čtvrtek 10.10.2019, 17:30 • Zimní stadion Příbram, Příbram (CZE) • Reprezentace do 18 let

Hráči utkání

Maksim Motorygin (RUS) 26 zák., 0 gólů, 100,0%
    Nick Oliver Malík (CZE) 36 zák., 1 gól, 97,3% (19:29:20)

Česká hokejová reprezentace do 18 let v úvodním zápase nestačila na Rusko, v jehož bráně vychytal shutout Maksim Motorygin. Brankář Nick Oliver Malík dělal v české bráně co mohl, jenže ve třetí třetině ho překonal během přesilové hry Arťom Muryljov. Svěřenci kouče Karla Berana doplatili na nulové využití početních výhod. Konečný výsledek. Česko 0 Rusko 1.

59:59
    Marek Bláha ještě dostal se závěrečnou sirénou dvouminutový trest za držení. Výsledek to ale nemění.

59:33
    Ivan Didkovskij chtěl skórovat v pravém kruhu do prázdné brány, jenže fauloval a dostal dvě minuty za držení.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:51
    Kapitán českého týmu to správně bere na sebe a opět se dostal ke střele na vrcholu levého kruhu pro vhazování, jeho pokus byl ale tentokrát přizvednut nad bránu.

58:40
    Tomáš Chlubna vypálil na bodu levého kruhu s příklepem a Maksim Motorygin jeho střelu lapil do náručí.

58:27
    Maksim Motorygin vyrazil ránu českého týmu od modré čáry pouze před sebe a u pravé tyče mohl skórovat Stanislav Vrhel, jenže ruský brankář ho senzačně vychytal! Hlavní trenér Karel Beran si vyžádal oddechový čas a česká brána zeje prázdnotou.

57:51
    Tomáš Chlubna chtěl vypálit na bodu levého kruhu bez přípravy, střela s příklepem mu ale vůbec nesedla.

57:05
    Ilija Ryčkov dostal dvě minuty za podrážení a český tým si v závěru utkání zahraje přesilovou hru. Vyrovná?

56:53
    Tomáš Chlubna předvedl na vrcholu levého kruhu pěknou kličku, během které byl podražen. Češi mají šanci.

56:07
    Nahození českého týmu od modré čáry bylo přizvednuto do vzduchu, ze kterého ho Maksim Motorygin stáhl do lapačky.

55:45
    Češi vystřelili od střídaček a Maksim Motorygin na přední tyči snadno zasáhl. Ruský brankář poté rozehrál.

55:00
    Šakir Muchamadullin na pravém křídle vystřelil z vrcholu kruhu a Nick Oliver Malík po zásahu lapačkou rozehrál.

53:36
    Jakub Naar se rozhodl před boxem časoměřičů pro nahození, které Maksim Motorygin zastavil a rychle rozehrál.

52:02
    Český tým nevyužil další přesilovou hru a na levém křídle pálil Tadeáš Talafa, Maksim Motorygin byl ale v ruské bráně připraven a levým betonem puk vykopl mimo.

50:36
    Češi se ocitli v pravém kruhu ve slibné šanci, jenže jejich střela zápěstím minula pravý horní roh brány.