Chrudim – Žďár n/S 0:0 (12:00) | Litomyšl – Vsetín 3:5 (kon.) | Poruba – Havířov 2:8 (kon.)
Havlíčkův Brod – Ústí n/L 3:6 (kon.) | HK MD Šumperk – Warriors Brno 6:1 (kon.)
HC Litomyšl
3:5 (1:3, 0:1, 2:1)
VHK ROBE Vsetín
Pátek 11.10.2019, 17:00DHL Extraliga juniorů • Skupina B

Ode mě je to pro dnešek vše. Vsetínští hokejisté si užívají děkovačku se svými fanoušky a já Vám z Litomyšle přeji příjemný zbytek pátečního večera. (19:21:59)

Domácí ve třetí třetině sahali po vyrovnání, když zásluhou Lukáše Lipenského a Lukáše Sajdla snížili na rozdíl jedné branky a stáli se lepším týmem. V rozhodujících chvílích však Vsetínské podržel gólman Málek a střelou do prázdné branky rozhodl 25 sekund před koncem základní hrací doby Daniel Klímek.

59:48
    O výsledku už je víceméně rozhodnuto, ale domácí nechtějí vypustit ani poslední sekundy a Málek musí likvidovat Bláhovu střelu z pravého kruhu.

59:35
    Vyloučení v týmu HC Litomyšl (Drbal – 2 min., nesportovní chování).

59:35
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Do prázdné branky Litomyšle se střelou od mantinelu na pravém křídle trefuje DANIEL KLÍMEK. Asistence: Bez asistence.

59:18
    Střela od modré trefila Vránu, který na modré čáře nabídl puk Vavříkovi. Ten jej tečoval k mantinelu. Puk končí v útočné třetině Vsetína.

59:09
    Vsetín se opět proviňuje zakázaným uvolněním a Batěk míří na střídačku.

58:48
    Vsetín se chopil kotouče a Myška je nucen rozehrát z vlastního pásma.

58:35
    Hra je přerušena. Večeřovu střelu z vrcholu levého kruhu ztečoval Liss do ochranné sítě.

58:10
    Domácí se cpou do branky. Málek si precizně hlídá levou tyčku.

58:03
    Bláhovi se také nepodařilo trefit volné místo za přemisťujícím se gólmanem. Vsetín vyhazuje na zakázané uvolnění.

57:45
    Ve velké šanci byl už Sajdl, jehož střelu ztečoval obránce Mikulík nad branku. Daleko větší příležitost k vyrovnání se ale otevřela Svatošovi. Ten měl před sebou zcela volný prostor a odkrytou bránu, ale také on přestřelil.

57:25
    Také Lipenskému se daří obrat soupeře o puk a Litomyšl může dopředu.

56:48
    Večeřa se vydal du útoku proti Kunstovi. Hostující obránce pečlivě sledoval pohyb puku, a tak jej nakonec z Večeřovy hokejky dostal. Za domácím útočníkem už čekal Frimel, jenž si puk převzal a vydal se do útočné třetiny.

56:10
    Lipenského střelu od modré tečoval na vrcholu pravého kruhu Jakubec. Kotouč končí na zadním mantinelu.

55:46
    Litomyšl opět kombinuje a zakládá útok z prostoru mezi modrými čarami.

54:49
    Drbal s Edlem si dvakrát vyměnili puk ve středním pásmu a už se chystali zaútočit. Do cesty se jim však postavili tři hráči Vsetína a Vašenka jim kotouč vypíchl.

Helena Hegeďová

Branky a nahrávky: 20. Jakubec (Hricuš), 47. Lipenský (Háněl), 49. Sajdl (Bláha) – 3. Klímek (Vašenka), 7. Vašenka (Vavřík, Ondračka), 17. Pospíšil (Liss), 24. Ondračka (Klímek), 60. Klímek

HC Litomyšl: Batěk – Fila, Myška, Bláha, Drbal, Lipenský, Zahradník – Háněl, Vytlačil, Voříšek, Svatoš, Jakubec, Sajdl, Edl, Hricuš, Večeřa, Lichtag.
    VHK ROBE Vsetín: Málek (Tkadlec) – Zeman, Ondračka, Liss, Mikulík, Kunst – Vašenka, Zemánek, Pospíšil, Klímek, Novosad, Vavřík, Frimel, Vrána.

Rozhodčí: Vepřovský – Hájková, Kalina