Poruba 2011 – Litoměřice 0:6 (kon.) | Havířov – Motor ČB 2:5 (kon.) | Prostějov – Slavia 4:1 (kon.)
Kadaň – Ústí n/L 2:5 (kon.) | Sokolov – Jihlava 4:5 (kon.) | Vsetín – Chomutov 5:2 (kon.)
Třebíč – Benátky n/J 2:3 (kon.) | Frýdek-M. – Přerov 1:2 (0:1 po s.n.)
HC RT TORAX Poruba 2011
0:6 (0:2, 0:2, 0:2)
HC Stadion Litoměřice
Sobota 12.10.2019, 17:00 • RT TORAX ARENA • Chance liga • 13. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

12.10. je na řadě 13. kolo Chance ligy a Poruba v něm vyzve Litoměřice.

HC RT TORAX Poruba 2011 se až do posledního zápasu slunil na prvním místě tabulky. Z dvanácti zápasů momentálně počítá dvě prohry a jen díky skóre je na druhé pozici za Motorem České Budějovice.
    Poprvé Poruba padla na Slavii, druhou ránu v podobě vysoké prohry 3:8 ji v posledním kole uštědřil loni extraligových Chomutov.

Vladimír Svačina odehraje z 90% asi poslední utkání v drese Poruby, kdy za 12 utkání nastřádal 4 góly a 14 nahrávek. V zádech má parťáka z obrany Patrika Husáka, který vsítil také 4 góly a u 12 byl jako asistent.

Velkou oporou týmu HC RT TORAX Poruba 2011 je mladičký gólman Frederik Foltán. Z 365 střel inkasoval jen 29 krát a průměr gólu na utkání má 2,57, což je 92,05% úspěšnost.

HC Stadion Litoměřice je s dvaadvaceti body na šesté pozici s šesti výhrami, třemi prohrami a tři krát bodoval méně než za tři body.
    V posledním utkání vyhrál doma proti Kadani, když v kole před tím jen o gól podlehl Chomutovu na jeho ledě. To s Horáckou Slavií nevstřelil ani gól a z Přerova si odvezl prohru 2:5.

Nejproduktivnějším hráčem kabiny Litoměřic je útočník Daniel Voženílek se 4 góly a 10 nahrávkami, statistiky obránců vede Patrik Marcel s 3 góly a asistencí. Top střelcem s 5 góly je ovšem Markus Korkiakoski.

Nejvíc utkání odchytal ze čtyř klubových gólmanů Jan Škorpík a má 93,33% úspěšnost s 1,66 gólem na utkání.

A jelikož České Budějovice hrají v Havířově, odehraje se v podstatě zde na severu Moravy boj o první pozici v tabulce.

Kdo uspěje? Udrží Poruba domácí neporazitelnost a bude eventuální rozlučka Svačiny s dresem Poruby vítězná a s lepším skóre než skončí utkání Havířov – Č. Budějovice? V případě výhry hostů?

Utkání začíná úderem 17 hodiny, vstupné činí 80,-Kč, pro děti do 15-ti let je vstup zdarma. Rentiéři mají 50% slevu a spoluobčané s průkazem ZTP, ZTP/P a doprovod mají vstup zdarma.

Přijďte podpořit tým trenérského tria Holaň – Pavlačka – Vrba. A jestli není z jakýchkoliv důvodů možné, abyste se na utkání osobně podívali, budeme jej komentovat zde na onlajnu s ukázkami gólů.

HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán (Kůdela) – Husák, Slavík, Dundáček, Dluhoš, Pastor, Bodák, Rudl – Sikora (A), Zdeněk (C), Svačina – Nejezchleb, T. Jáchym, Kanko – Toman, Hudeček, Gřeš – J. Káňa (A), M. Hlinka, Špaček.

HC Stadion Litoměřice: A. Beran (Sklíba) – Šalda, Dajčar, Mlčák, Strejček, Marcel (A), Klejna, Kukla – Voženílek (C), Jícha, M. Kadlec – M. Beran, Střondala, Jánský – Šik, Přikryl, Korkiakoski – Grim, Štohanzl, Kangas.

Rozhodčí: Doležal, Kopeček – Gančarčík, Konvička.

Krásný sobotní podvečer z RT TORAX ARENY!

Na utkání jsme připraveni, jen se čeká na aktéry dnešního duelu. Litoměřice v jejímž drese se představí odchovanec Vojtěch Střondala se postaví proti doma neporažené Porubě. Tento zápas bude pravděpodobně posledním pro Vladimíra Svačinu v drese Porubském.

Hráči vjíždí na led za bouřlivého potlesku početného publika.

00:01

00:30
    Svačina vypíchl kotouč Dajčarovi před litoměřickou brankou a jen díky pohybu puku mimo střed hřiště se porubský forvard nedostal ke klidnému zakončení.

01:41
    Poruba se provinila ofsajdem.

01:55
    Bodák nahodil do pásma, kde si pro puk sjel Gřeš a z první zkusil zakončit. Puk blokoval obránce za branku.

01:57
    Branka Berana je mimo své postavení. Technici musí její usazení překontrolovat.

02:17
    Litoměřice se dostali do pásma, ale o kotouč rychle přichází. nahrávka po mantinelu na Dluhoše je protažená až na útočnou modrou, kde puk posílá za branku Jáchym. Nejezchleb z otočky okamžitě pálí na bránu a trefuje boční konstrukci.

03:43
    Foltán byl v pohotovosti při útočném nasazené Voženílkovy formace. Jícha jen těsně minul letící puk. Ke střele se tudíž nedostal.

04:42
    Bude se vylučovat v týmu Poruby.

04:47
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Filip Dundáček – 2 min., nedovolené bránění).

05:05
    Puk dostává až k Beranovi Bodák.

06:19
    Kombinace v útočné třetině končí Jánského nepřebráním nahrávky. Jinak by zakončoval do prázdné brány, resp. odkryté, pokud by se Foltán včas nepřemístil.

06:48

07:20
    Korkiakoski střílí, Foltán vyráží zpět na jeho hůl a prudká následná střela končí vysoko nad brankou.

08:30
    Icing Poruby.

08:50
    Domácí se osvobodili z tlaku, ale hosté se záhy dostávají před porubského gólmana. Voženílek se Strejčkem se ale přes obranu neprotlačili.

09:21
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Nakonec přetlačovanou ukončuje DANIEL VOŽENÍLEK propasírování kotouče za Foltána po objetí branky.
    09:21 Daniel VOŽENÍLEK - 0:1

09:51
    Druhá vlna útoku se řítí na porubskou bránu. Obránci hru vytěsnili za branku, kde osobní souboj vyhrává Matěj Beran. Střela Marcela končí v ochranné síti.

10:46
    Domácí se v pásmu Litoměřic moc dlouho nezdrželi. Střelu Pastora uzmul Grim a směroval hru k bráně Foltána.

11:21
    Ofsajdem se ale hosté zabrzdili.

11:36
    Střela Bodáka trefuje jen Přikryla. RT TORAX je ale stále na kotouči a hledá cestu k vyrovnání.

12:32
    Voženílek s Jíchou zdramatizovali hru. Foltán střelu druhého jmenovaného z bezprostřední blízkosti chytá do výstroje. V brankovišti ještě menší šarvátka, kterou sudí neodmění tresty.

13:35
    Icing Litoměřic.

14:06
    Porubští vyhrávají buly a střílí. Jáchym trefuje Šaldu.

14:57
    Na výlet se probruslil Hlinka, objel obranu, ale v zakončení mu zabránil brankář Beran vyjetím z brány. Při nekontrolovaném pádu narazil pak na mantinel a s bolestivou grimasou odjíždí na střídačku.

15:31
    RT TORAX drží pásmo. Střela Hudečka končí vysoko nad bránu.

16:29
    Ve středním pásmu přichází Poruba o kotouč a Litoměřice míří před Foltána.

16:36
    Obrana neuhlídala MATĚJE BERANA, který nenápadnou střelou jen tak na bránu navyšuje vedení na 2:0. Asistence: Peter Jánský.
    16:36 Matěj BERAN - 0:2

18:18
    Střela Svačiny z pravé strany nemíří přesně do brány. V druhé polovině útočné třetiny sbírá puk Sikora, ale je u něj protihráč, takže ke klidné střele nemá prostor.

19:10
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Patrik Marcel – 2 min., faul loktem).

19:43
    Do nahrávky Zdeňka vložil hůl Jícha. Poruba musí pásmo vyklidit.

19:58
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Tomáš Jáchym – 2 min., příliš mnoho hráčů).

20:00

První třetina je minulostí a spokojenější je rozhodně Litoměřická lavička. Domácí přes veškerou střeleckou aktivitu gól nedali, naopak Foltán lovil ze své sítě dva kotouče. V desáté minutě se prosadil mezi betony po objetí branky Daniel Voženílek a o sedm minut později překvapil Foltána Matěj Beran. RT TORAX si vypracoval šance, jenže Adam Beran je zatím bezchybný.

Další třetina začne přibližně v 17:50.

20:01

20:32
    Hra ve čtyřech dává na ledě mnoho prostoru. Porubané se nyní v útoční zastavili sami ofsajdem.

20:42
    Stejně si počínali Litoměřice.

20:53
    Dlouhou nahrávku přebírá Nejezchleb na útočné modré ale puk končí mimo hrací plochu.

21:10
    Hosté jsou v plném počtu a čeká je krátká přesilovka.

21:58

22:29
    Aktivním přístupem a chtěním získat puk se Střondala dostává k zakončení. Foltán puk vyráží hokejkou do levého rohu.

23:25
    Jáchym udržel kotouč v pásmu, jenže není nikdo, kdo by převzal nahrávku.

24:14
    Zdeněk nahazuje do pásma do jízdy Svačinovi, který střelou míjí vzdálenější levou gólmanovu tyč.

24:29
    Šarvátka v brankovišti Berana je ukončena píšťalkou. Svačina se snažil vydolovat puk a přes ležícího Berana snížit ztrátu. Nepodařilo se.

25:00
    Foltán vykryl dalekonosnou střelu Štohanzla.

25:39
    Špaček projel kolem obránce Kukly a zakončil k první tyči. Bude se vhazovat po pravici Berana.

25:43
    Káňova střela končí sražena v ochranné síti. Vhazuje se na stejném místě.

26:01
    Foltán si poradil se střelou Matěje Berana. Vhazuje se po jeho levici.

26:42
    Foltán vykryl střelu Strejčka od modré a v protiútoku se ocitl Zdeněk. Místo střely volil prudkou brzdu a když nenašel nikoho na příhodnou nahrávku, zacílil a střelil přímo do výstroje gólmana Adama Berana.

27:24
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Adam Beran – 2 min., podrážení). Trest odpyká Filip Přikryl.

27:53
    První část přesilovky se domácí musí bránit. Když se dostávají do útočné třetiny, vůbec se jim nedaří udržet pásmo.

29:08
    Až nyní se k zakončení dostává Zdeněk se Svačinou. Puk jen těsně minul levou tyč.

29:24

29:44
    Stelu Jáchyma má Beran v lapačce.

30:23
    Po závaru za brankou Litoměřic a přetlačované, kdo získá puk, se nakonec Litoměřice dostávají do útoku. Jenže blokovanou nahrávku na střed hřiště sbírá Pastor a rozjíždí protiútok. Nahrává nalevo jedoucímu Jáchymovi, který střílí. Následně je v brankovišti hostů nepřehledno a až vypadnutí brány z postavení přerušuje hru. Sudí budou vylučovat. Počkáme si koho.

30:47
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Adam Beran – 2 min., držení).

31:28
    Hosté jsou i ve čtyřech aktivnější a na puku silnější. Domácí mají problém kotouč získat do držení a udržet si jej na holích.

31:56
    Střela Kanka přerušuje hru. Beran je bez přilby.

32:06
    Vyhraná buly, ale neudržené pásmo. Litoměřice jsou obětaví a sklepávají puky tělem.

32:40
    Beran vyráží stelu Kanka i Jáchyma.

32:47

33:42
    Porubský ofsajd přerušuje navýšenou aktivitu domácího týmu.

34:07
    Káňa střílí zpoza hráče, jenže Beran puk instinktivně vyráží ramenem mimo tyče.

34:18
    Buly se bude opakovat.

34:31
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Marek Sikora – 2 min., nedovolené bránění). zatáhl za záchrannou brzdu, když se za hrou ocitl druhý obránce Slavík.

35:03
    Po necelé půl minutě využívají hosté přesilovku. Fotlán byl bezmocný proti RADIMU ŠALDOVI. Asistence: Daniel Voženílek.
    35:03 Radim ŠALDA - 0:3

36:09
    Foltán chytá střelu Šika.

36:44
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Marek Špaček – 2 min., napadení).

37:15
    Produktivita střelby na Foltána je obdivuhodná. Foltán drží tříbrankové manko.

37:50
    Střela Strejčka míří těsně kolem pravé tyče.

38:23
    Litoměřice se provinili přihrávkou rukou.

38:30
    Až za Beranovu branku vyhazuje Bodák.

38:44

38:49
    Icing Poruby. Kanko nezachytil nahrávku Pastora.

39:10
    Porubané se snaží o kontrolované vyhození puku, ale hosté si jej vždy ve středním pásmu sbírají.

39:24
    Puk létal od hokejky k hokejce až domácí zapomněli hlídat střed hřiště, kam si najížděl PETER JÁNSKÝ a střelou po ledě mezi betony navyšuje těsně před přestávkou vedení. Asistence: Vojtěch Střondala a Matěj Beran.
    39:24 Peter JÁNSKÝ - 0:4

40:00

Druhá třetina byla více méně pod režií hostujícího týmu. Oslabení hrál aktivně a v útočné třetině, snažil se získávat puky za každou cenu, navíc se drze dral do brány, z čehož vypramenily další dva góly. Přesilovku proměnil Radim Šalda a 36 vteřin před sirénou ukončující třetinu se mezi betony trefil Peter Jánský.

Poruba má dvacet minut na to, odčarovat neprůstřelnost Adama Berana. Kvality na to má, jen najít správnou cestu přes houževnatého soupeře.

Další třetina začne přibližně v 18:48.

Střely po dvou třetinách jsou 19:19.

40:01

40:31
    Zdeněk vypomohl v obraně a s pukem, který na útočné modré Litoměřic odebral Voženílkovi uhání do útočné třetiny.

41:10

41:12
    Beran vytěsnil pokus Kanka.

41:48
    Poruba to zkouší střelami z dálky. Beran kotouče vyráží.

42:28
    Husák vyslal dlouhou nahrávku na útočnou modrou Sikorovi, který puk protáhl tečí do pásma. Tam o něj bojuje Zdeněk. Hra se ale záhy přesouvá do středního pásma.

43:35
    Střondala vyjel do pásma, píská se ofsajd.

44:01
    Podruhé se hosté dostávají do nevýhodného postavení. V ofsajdu teď první útočná trojice.

44:42
    Icing Stadionu. RT TORAX přitvrdil na důrazu.

44:49
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Martin Kadlec – 2 min., podrážení).

44:55
    Puk Husákovi projel pod hokejkou. Domácí zakládají útočnou jízdu od vlastní branky.

45:45
    Svačina i Husák trefují hráče před sebou.

45:50
    Foltán si kryje pravou tyč. Střela jde stejně do boční sítě brány.

45:53
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Patrik Husák – 2 min., držení hole).

56 vteřin budou týmy hrát ve čtyřech.

46:18
    Vhazování před Beranem se bude opakovat.