Vsetín – Havířov 2:4 (kon.) | Přerov – Vítkovice 0:3 (kon.) | Technika Brno – Liberec 1:6 (kon.)
Č. Budějovice – Pardubice 5:6 (po pr.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 1:3 (kon.) | Hvězda Praha – K. Vary 1:4 (kon.)
Chomutov – Třemošná 5:1 (kon.) | Tábor – Jihlava 2:6 (kon.) | Kladno – HC Litvínov 5:1 (kon.)
Poruba – Zlín 4:2 (kon.) | Sparta – Plzeň 1:2 (po pr.) | HK MD Šumperk – Třinec 2:4 (kon.)
Kometa Brno – Olomouc 11:0 (kon.) | Slavia – Havlíčkův Brod 5:0 (kon.) | Kobra – PZ Kladno 2:1 (kon.)
HC Kometa Brno
11:0 (4:0, 4:0, 3:0)
HC Olomouc
Sobota 12.10.2019, 16:00 • DRFG arena • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a přeji příjemný sobotní večer. (18:12:34)

Ani v závěrečné třetině Kometa Olomouc nešetřila a nasázeli soupeři další tři branky. Nejprve svůj čtvrtý gól v zápase přidal Alex Sever, následně se dvakrát trefil Eduard Šalé. Ten se poté pokoušel i o třetí gól, ale Špunar už za svá záda žádný další kotouč nepustil a konečný stav je tak 11:0.

58:29
    Ševčík to na Schnattingera zkoušel z malé vzdálenosti, ale brněnský gólman byl připraven.

57:49

57:37
    Svozilovu střelu tečoval Šalé, Špunar ale opět chytá.

57:09
    Svoziův pokus Špunar vyráží betonem.

56:33
    Brabenec dobře hledal Sedláčka před brankou, ten se snažil usměrnit kotouč mezi tři tyče, kotouč ale těsně minul olomouckou bránu.

55:49
    Kometa si zahraje další přesilovku, za faul kolenem si dvě minuty odsedí opět Lukáš Lajoš.

52:41
    O svůj druhý gól v zápase se teď snažil Ivo Sedláček, který nadvakrát projel kolem Špunarovy branky, ani jednou se mu ale nepodařilo procpat puk za brankovou čáru.

52:11
    Kometa stále drží soupeře pod tlakem, olomoučtí hokejisté vyhazují na zakázané uvolnění.

50:03
    Běhůnkovo nahození nikdo netečoval a Špunar si připisuje zákrok.

49:06
    Alex Sever se po zákroku soupeře těžce zvedá z ledu.

48:53
    Adam Havel měl teď dost času na přípravu střely, ovšem Schnattinger měl čistý výhled a vytáhl skvělý zákrok lapačkou.

47:46
    Kometa právě vstřelila branku!
    Ulbricht dokázal přesnou diagonální přihrávkou najít téměř v rohu kluziště EDUARDA ŠALÉHO, který střelou z ostrého úhlu zvyšuje už na 11:0. Asistence: Patrik Ulbricht, Adam Horký.

47:20
    Na druhé straně to zkoušel Prísažný, ale minul brněnskou bránu.

46:18
    Fajmonovu tvrdou střelu od modré vyráží Špunar do rohu kluziště.

45:07
    Kometa zaokrouhluje dnešní počet vstřelených gólů na deset. Po přihrávce Běhůnka se dokázal chytrou střelou prosadit EDUARD ŠALÉ. Asistence: Viktor Běhůnek, František Němec.

44:26
    Po delší době má na brněnském gólu zásluhu opět první formace. Nejprve to zkusil Brabenec, který ale trefil jenom tyčku. Poslal tedy kotouč ALEXI SEVEROVI, který našel mezeru mezi Špunarovými betony a střílí tak svůj čtvrtý gól v zápase.

42:37
    Svozilův pokus vyráží Špunar nad scoji bránu.

41:42
    Adam Horký chtěl procpat kotouč mezi Špunarovými betony, ale nepovedlo se.

40:59
    Kometa vyhrála úvodní buly, místo rozehrávky ale vyhazuje na zakázané uvolnění.

40:01

Stejně jako v první třetině i v té druhé nasázela Kometa soupeři čytři branky. Nejprve se prosadil Adam Boltvan a vyhnal tak Hořejšího z brány. Místo něho nastoupil Špunar, ale nebyl o moc úspěšnější. Po necelých třech minutách i on lovil kotouč zpoza svých zad, když se po krásné individuální akci prosadil Roman Otava. Další branku vstřelil v přesilovce Stanislav Svozil a o dvě minuty později se z podobné situace prosadil Jakub Brabenec. Po dvou třetinách je tak zápas téměř rozhodnutý a poslední část už bude zřejmě jen formalita.

40:00

39:20
    Poskakující kotouč před Schnattingerem se snažil trefit Ševčík, ale promáchl.

38:15
    Eduard Šalé si sjel s pukem až před Špunara, olomouckého gólmana ale nepřekvapil.

37:07
    Olomouc v plném počtu.

36:52
    Fajmonova střela od modré končí po Špunarově zákroku v rohu kluziště.

36:15
    Sedláček si nedokázal ideálně zpracovat kotouč a Olomoučtí se osvobozují.

35:07
    Kometu čeká další početní výhoda, na dvě minuty na trestnou za vysokou hůl zamíří Petr Ševčík.

33:30
    Gólový rozdíl je nyní již osmigólový a to zásluhou JAKUBA BRABENCE. Ten dostal parádní pas od Sedláčka a přesnou střelou upevňuje náskok svého týmu. Asistence: Ivo Sedláček.

32:44
    Sedláček vypálil od levého kruhu, Špunar chytá.

31:30
    O sedmý gól brněnského celku se po dobré přihrávce Šalého postaral tvrdou ranou z pravého kruhu obránce STANISLAV SVOZIL. Asistence: Eduard Šalé, Adam Boltvan.

31:23

31:03
    Svozil to zkusil sám, ale neprošel přes bránící hráče a Olomouc vyhazuje až ke Schnattingerovi.

30:25
    Svozilova rána od modré končí ve Špunarově lapačce.

30:05
    Ve vlastním oslabení Schnattingerovu pozornost prověřil Adam Havel, brněnský gólman raději přerušuje hru.

29:23
    Brněnští hokejisté si také zahrají svoji druhou přesilovku v zápase, na trestné opět Lukáš Lajoš, tentokrát za podrážení.

28:37
    Běhůnkova střela prosvištěla kolem Špunarovy brány a odrazila se o mantinel. V chvíli se puku ujal Pigl, olomoucký brankář se ale stihl včas přesunout.

27:57
    Velmi špatná rozehrávka hostů mohla skončit dalším gólem Komety, Špunar ale vytáhl dobrý zákrok ve správnou chvíli.

27:41

27:04
    Němec vyhazuje, Kometa může vystřídat.

25:58
    Stratilův pokus mířil vysoko nad Schnattingerovu bránu.

25:41
    Hosté si zahrají další přesilovku, sekáním se provinil Adam Horký.

24:39
    Dalším střelcem z brněnských řad se stává útočník ROMAN OTAVA. Ten se ujal kotouče ve středním pásmu, podél matinelu si sjel až ke Špunarovi a šikovnou střelou dokázal procpat puk za brankovou čáru. Asistence: Matěj Prčík.

21:43
    Svým pátým gólem vyhnali brněnští hokejisté Filipa Hořejšího z brány, místo něho nastupuje Jan Špunar.

21:43
    Necelé dvě minuty po začátku prostřední části a je tu další branka Komety. Tentokrát se po Prčíkově přihrávce dokázal prosadit ADAM BOLTVAN. Asistence: Matěj Prčík, Tomáš Vyroubal.

20:11
    Stejně jako v té první i na začátku druhé periody se domácí vrhli do útoku. K zakončení se dostal Fajmon, Hořejší ale dokázal vytěsnit kotouč mimo tři tyče.

20:01

V první třetině jakoby byl na ledě jenom jeden tým. Kometa zatím svého dnešního soupeře přímo drtí a to především zásluhou první lajny. Alex Sever už stihl zkompletovat hattrick, Ivo Sedláček vstřelil jeden gól a přidal tři asistence a Jakub Brabenec má na svém kontě také tři gólové přihrávky.

20:00

18:50
    ALEX SEVER kompletuje svůj hattruick ještě před koncem první třetiny! Brabenec celou akci započal rozehrávkou na Sedláčka, který opět svému spoluhráči naservíroval kotouč před odkrytou bránu. Asistence: Ivo Sedláček, Jakub Brabenec.

18:13
    Po odpískaném ofsajdu se Kometě nedaří probojovat do útočné třetiny a týmy si vyměňují kotouč ve tředním pásmu.

16:11
    Ihned po Běhůnkově návratu z trestné se modrobílí opět vrhli do útoku a podařilo se jim usadit v útočném pásmu.

15:38

15:25
    Lajošův pokus vyráží Schnattinger betonem.

14:49
    Hosté se usadili v útočném pásmu, ale nedaří se jim dostat k zakončení.

14:04
    Svozil vyhazuje přes všechny čáry a Brněnští můžou v klidu vystřídat.

13:38
    Přesilovku si zahrají i hosté, za podrážení míří na trestnou Viktor Běhůnek.

12:36
    Další akce brněnské první lajny opět končí v síti olomoucké svatyně. Sedláček si s kotoučem sjel podél pravého matinelu, parádní přihrávkou našel ALEXE SEVERA, kterému nezbývalo než poslat puk za bezmocného Hořejšího. Asistence: Ivo Sedláček, Stanislav Svozil.

11:43
    Ihned po vhazování brněnští hokejisté opět poslali kotouč na olomouckého gólmana, ani tentokrát ale neuspěli.

11:37
    Ulbrichtovu střelu od modré Hořejší chytá.

11:17
    Olomouc vyhazuje pouze na zakázané uvolnění.

11:02
    Hosté v plném počtu, Kometa však i nadále drží soupeře pod tlakem.

09:42
    Po sérii přihrávek měl před sebou Sedláček odkrytou bránu, Hořejší se ale dokázal přesunout a parádním zákrokem vyrážečkou zabránil dalšímu brněnksému gólu!

09:02
    Máme tu první vyloučení zápasu, dvě minuty za hákování si odpyká Lukáš Lajoš.

09:00
    Brabenec hledal před brankou Severa, ten si ale nedokázal zpracovat puk.

08:38
    Hosté faulovali a Kometa má ponechanou výhodu.

07:52
    Nesvadba se pokusil po obkroužení branky najít místo mezi tyčkou a Schnattingerovým betonem, ale neúspěšně.

06:48
    Ivo Sedláček se chystal střílet, ale Václavský ho odstavil od puku a Olomouckým se na chvíli daří odklidit kotouč ze svého obranného pásma.

05:40
    Kometa si ale rychle bere kotouč zpět a snaží se s ním projít do útočného pásma.

04:35
    Konečně si na puk sáhl i Schnattinger, do lapačky chytá Macháčův pokus od levého kruhu.

04:04
    Kvůli hře vysokou holí je časomíra zastavena, vhazovat se bude po levici olomouckého gólmana.

03:35
    Kometa stále drží svého soupeře pod tlakem, zatím je utkání velmi jednostranné.

02:19
    Brněnským očividně jeden gól nestačí. Akce v podání Brabence a Sedláčka končí po za zády Filipa Hořejšího poté, co tam kotouč bruslí nasměroval jeden z olomouckých obránců. Za autora je označen právě IVO SEDLÁČEK. Asistence: Jakub Brabenec

00:37
    Domácí se velmi rychle ujímají vedení. Sedláček dokázal zprvu nenápadnou akci proměnit v gólovou radost. Ujal se kotouče ve středním pásmu a podél mantinelu s ním sjel až k olomoucké bráně. Jeho pokus Hořejší vyrazil před sebe, kde ale číhal ALEX SEVER a pohotovou dorážkou zajišťuje svému týmu vedení. Asistence: Ivo Sedláček, Jakub Brabenec.

00:01

HC Kometa Brno: Schnattinger (Bizoň) – Řehák, Fajmon, Běhůnek, Ulbricht, Němec, Prčík, Svozil – Brabenec, Vyroubal, Otava, Šalé, Sever (C), Sedláček, Horký, Pigl, Harmim, Boltvan.

HC Olomouc: Hořejší (Špunar) – Nesvadba, Drábek, Přecechtěl (C), Mudrák, Stratil, Pekr, Holcman – Havel, Zelinka, Václavský, Lajoš, Macháč, Masare, Fasner, Ševčík, Prísažný, Ruda.

Rozhodčí: Čuňočka – Bernard, Zábršová.

Tak začátek se bude muset ještě na chvíli odložit, čeká se na rozhodčí.

V DRFG areně je již vše připraveno a zápas každou chvílí odstartuje.

Týmy už se jednou v sezóně potkaly a to hned v prvním kole. Olomoučtí nedokázali využít výhodu domácího prostředí a ve vyrovnaném utkání nakonec Kometa poměrem 5:4 ukořistila všechny tři body. Za domácí se prosadil třikrát Lukáš Přidal a jednou Petr Ševčík, z modrobílých skórovali Viktor Běhůnek, Jakub Brabenec, Patrik Fajmon, Martin Pigl a minutu a šest vteřin před koncem vstřelil vítězný gól Eduard Šalé. Jan Špunar na straně domácích si připsal 32 zákroků, Ondřej Bizoň na straně hostí 36 úspěšných zásahů.

Brněnskou Kometu se 17 body za pět vítězství a dvě prohry po prodloužení najdeme na čtvrtém místě skupiny Východ. Na třetí Havířov, který má ale ještě zápas k dobru, musí dohnat tříbodový náskok, na pátý Třinec má naopak pětibodovou rezervu.

Nejproduktivnějším hráčem modorbílých je s 19 (6+13) body Jakub Brabenec, nejlepšími střelci jsou s osmi brankami Ivo Sedláček a Alex Sever. Za zmínku stojí také počin obránce Patrika Fajmona, který má na svém kontě 15 (2+13) bodů a stejně jako v loňském ročníku i letos kraluje statistice +/- s 16 plusovými body. Z gólmanů si statisticky lépe vede častěji nasazovaný Ondřej Bizoň, jeho úspěšnost zákroků je 91,87 % a průměr obdržených branek na zápas 2,81.

Do svého minulého utkání nastoupili Brněnští na domácím ledě proti Ocelářům z Třince. Divácí mohli vidět velmi ofenzivní hokej, z více než 90 střel padlo devět gólů a z vítězství 6:3 se mohla radovat Kometa. Z modrobílých se prosadil dvakrát Alex Sever, po jedné trefě přidali Martin Pigl, Eduard Šalé, František Němec a Jakub Brabenec. Zápas odchytal Ondřej Bizoň, který si připsal 35 úspěšných zákroků a pomohl tak svému týmu přerušit třízápasovou sérii prohraných utkání.

HC Olomouc

Olomoučtí hokejisté si z devíti utkání odvezli pouze dvě vítězství po základní hrací době a jedno po prodloužení a s pouhými osmi body se nacházejí na 9., tedy předposledním místě tabulky skupiny Východ. S osmým Vsetínem je dělí pouze rozdíl ve skóre, na desátou Porubu mají dvoubodový náskok.

Nejproduktivnějším hráčem týmu a zároveň také nejlepším střelcem je s šesti body za čtyři góly a dvě asistence Andrej Prísažný. Navzdory špatným výsledkům si oba gólmani drží procentuální úspěšnost přes 91 %. Do většího počtu zápasů zasáhl Jan Špunar, ze sedmi odchytaných utkání průměr inkasovaných branek činí 3,49 a má 91,14% úspěšnost zákroků zákroků. I přes to, že Hanáci patří mezi méně trestané celky, z 33 oslabení obdrželi deset gólů, což je s necelými 70 % ubráněných přesilovek staví na poslední místo ve skupině.

Své poslední utkání odehráli hráči Olomouce ve čtvrtek na ledě Přerovu. Vyrovnaný zápas dospěl až k samostatným nájezdům, ve kterých byli úspěšnější hosté a přerušili tak pětizápasovou sérii proher. Z Hanáků se prosadili Petr Ševčík a Lukáš Přecechtěl, který se postaral také o rozhodující nájezd. Do brány nastoupil Jan Špunar, který si připsal 40 úspěšných zákroků.

Přeji hezké odpoledne a vítám vás u online přenosu z 10. kola ELIOD Extraligy dorostu, ve kterém domácí HC Kometa Brno na svém ledě v moravském derby vyzve soupeře HC Olomouc.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Adéla Hrabálková

Branky a nahrávky: 1. Sever (Sedláček, Brabenec), 3. Sedláček (Brabenec), 13. Sever (Sedláček, Svozil), 19. Sever (Sedláček, Brabenec), 22. Boltvan (Prčík, Vyroubal), 25. Otava (Prčík), 32. Svozil (Šalé, Boltvan), 34. Brabenec (Sedláček), 45. Sever (Brabenec, Sedláček), 46. Šalé (Běhůnek, Němec), 48. Šalé (Ulbricht, Horký)

HC Olomouc: Hořejší (22. Špunar) – Nesvadba, Drábek, Přecechtěl (C), Mudrák, Stratil, Pekr, Holcman – Havel, Zelinka, Václavský, Lajoš, Macháč, Masare, Fasner, Ševčík, Prísažný, Ruda.

Rozhodčí: Čuňočka – Bernard, Zábršová