Čeljabinsk – Vladivostok 2:3 (0:2 po s.n.) | Omsk – Riga 4:1 (kon.) | Spartak Moskva – Chabarovsk 1:2 (0:2 po s.n.)
Čerepovec – Magnitogorsk 1:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Jekatěrinburg 6:3 (kon.)
Avangard Omsk
4:1 (1:1, 3:0, 0:0)
Dinamo Riga
Sobota 12.10.2019, 16:00 • Ledový palác Jurije Ljapkina, Balašicha • KHL

Skončilo nám utkání mezi Omskem a Rigou, které zvládl lépe domácí celek poměrem 4:1. Riga tak potvrdila roli nejhoršího celku v celé KHL, přestože už ve třetí minutě se ujala vedení zásluhou Danielse Berzinše. O šest minut později vyrovnal Valentin Pjanov a do kabin se šlo za stavu 1:1. Druhá třetina jednoznačně patřila domácím a trefy Roba Klinkhammera, Valentina Pjanova a Semjona Košeleva tento fakt potvrdily. Ve třetí třetině už gól nepadl. Dva body tak zůstávají v Omsku.

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost. Na počtenou! (18:31:36)

Československá stopa v utkání

Alexander Salák (Dinamo Riga) – 24 zásahů, 4 inkasované branky, úspěšnost 86%.

58:54
    Riga střídá a z přesilovky má před sebou 30 sekund.

58:32
    Omsk se dobře brání a drží hosty ve středním pásmu.

57:58
    Hosté už poměrně dlouho kombinují, jenže zatím je to bez střelby v jejich podání.

57:24
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Roman Manuchov – 2 min., podrážení).

56:49
    Džerinš je na ledě. Hokejisté Rigy jsou v plném počtu. Do konce zápasu zbývá něco málo přes 3 minuty.

56:13
    Až teď se hosté brání v podobě vyhození puku přes všechny čáry.

55:52
    Salák při nahození od modré čáry vůbec nic neviděl, přesto dokázal zasáhnout.

55:15
    Šumakov si na levém kruhu posunul touš do lepší pozice a následně vyprášil vyrážečku Alexandera Saláka.

54:49
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Andris Džerinš – 2 min., držení).

54:19
    Počet střel na bránu v tuto chvíli ukazuje čísla 23:21. Jde vidět, že domácí nemají nikterak závratnou střeleckou převahu. Na body to však u Rigy zřejmě stačit nebude, to by se musel stát hokejový zázrak.

53:28
    Riga se snaží za bránou Omsku něco kloudného vymyslet. Zatím se jí to nedaří.

52:57
    Omsk se nyní neudržel v útočném pásmu moc dlouho. Oba týmy střídají.

52:32
    Šumakov už si naváděl touš ke střele, jenže jeho spoluhráč přejel přes útočné pásmo rychleji. Ofsajd.

52:18
    Berglund dostal prostor na modré čáře, a tak po velkém nápřahu nasměroval svou dělovku pouze do míst, které stráží Bobkov.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 9. Pjanov (Vojnov, K. Semjonov), 21. Klinkhammer (K. Semjonov, Šumakov), 25. Pjanov (K. Semjonov, Šumakov), 34. Košelev (Ščerbak, Gračjov) – 3. Berzinš (Ashton, Bartulis)

Avangard Omsk: Bobkov (Sudnicin) – Pokka, Bondarev, Vojnov (A), Pivcakin, Manuchov, Martynov, Spicenko – Klinkhammer, Beck (A), Šumakov – Pjanov, Andrighetto, K. Semjonov – Stas (C), Dědunov, A. Potapov – Ščerbak, Košelev, Gračjov.
    Dinamo Riga: Salák (An. Makarov) – Ališauskas, Bartulis, Mamčics, Balinskis, Sotnieks (A), Berglund, Gimajev – M. Redlihs, Darzinš (C), McMillan (A) – Gillies, Ashton, Meija – Pavlovs, Džerinš, Lipsbergs – Razgals, Trastašenkovs, Batna – Berzinš.

Rozhodčí: Akuzovskij, Raming – Šadrin, Bitjukov