Chabarovsk – Jaroslavl 2:1 (kon.) | Kunlun – Čerepovec 1:2 (po pr.) | Omsk – Petrohrad 3:2 (kon.)

Libor Šulák (CER) 0+0, 1 střela, čas na ledě 13:38
    Adam Liška (CER) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:52 (16:14:27)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 22:34 (10:11, 7:10, 4:10 – 1:3)
    Zblokované střely – 12:9
    Vyhraná vhazování – 40:21
    Trestné minuty – 10:8
    Hity – 5:5

Z vítězství v prodloužení se radují hokejisté Čerepovce. Domácí přitom od 27. minuty vedli po gólu Ethana Wereka a už to začínalo vypadat, že by jeho zásah snad i mohl stačit. V 55. minutě ale vyrovnal Andrej Alexejev a v prodloužení pak bylo klíčový momentem vyloučení Spencera Fooa. To potrestal pouhou sekundu před koncem střelou od modré čáry Vladislav Provolněv, jenž tak trefil pro Severstal druhý bod.

64:59 Vladislav PROVOLNĚV - 1:2

64:59
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Hosté se trefují pouhou sekundu před koncem prodloužení! Přesilovou hru využívá VLADISLAV PROVOLNĚV, který rozhodl zápas čistým průstřelem od modré čáry! Výbornou práci odvedl i Jakimov, jenž stačil před pukem uhnout nohou a Smith přes něho asi nic neviděl. Asistence: Daniil Vovčenko.

64:39
    Domácí vyhazují.

64:16
    Dělovku Provolněva Smith viděl a vyrazil ji.

63:42
    Trest za vysokou hůl dostává Spencer Foo! Hosté si berou oddechový čas a vysvětlují si, jak přesilovku 4 na 3 sehrát...

63:35
    Cory Kane zavezl puk před branku po pravé straně a svou přihrávkou hledal Jakea Cheliose. Ten na puk nedosáhl.

63:10
    Puk mají na holích hosté, kteří se snaží proti trojici soupeřů něco vymyslet.

62:05
    V souboji 1 na 1 se dostal přes protihráče Brandon Yip. Bekhendem ale hostující branku minul.

61:07
    Dobrou rychlost nabral ve středním pásmu Geraskin. Jeho střelu z levého kruhu ale nadvakrát pokryl Smith.

60:08
    Zakázané uvolnění hostí.

60:01

Utkání končí remízou 1:1 a vítěze tak bude muset určit prodloužení, případně nájezdy. V čase 54:19 srovnal Andrej Alexejev, kterému nabídl puk před odkrytou klec Kodola. Hosté mohli i zvítězit, ale zásah Chochlova nebyl uznán pro nedovolené počínání Trubačova v okolí brankoviště.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:03
    Nepříjemnou střelou z mezikruží se prezentoval Dmitrij Markovin. Puk prošel kolem nohou obránce, naštěstí pro Smithe trefil jeho pravý beton.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 27. Werek (Maione) – 55. A. Alexejev (Kodola), 65. Provolněv (Vovčenko)

Red Star Kunlun: J. Smith (Hrubec) – T. Murphy, Chelios, Bartley, D. Osipov (A), Maione, Šustr – Foo, Cracknell (A), Wong – Miller, Brulé, Yip (C) – Lockhart, Werek, DeFazio – Palola, Kane, Bondra.
    Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Chakimov) – Šulák, Provolněv, Kudako, Baldajev, Chochlov, Chabarov, Rogov, N. Chlystov – Monachov (C), Jakimov (A), Liška – Morozov, Kodola, Markovin – Vovčenko, Trubačjov, Geraskin – Kupcov, A. Alexejev, J. Bodrov (A).

Rozhodčí: Sidorenko, Soin – Lazarev, Šišlo