Poruba 2011 – Vsetín 3:1 (kon.) | Ústí n/L – Benátky n/J 4:3 (po pr.)
3:5 (1:2, 1:2, 1:1)
HC Kometa Brno
Čtvrtek 17.10.2019, 17:00 • MFH Ostrava • turnaj O Pohár DHL • 30. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

V předehrávce 30. kola se na ledě Multifunkční haly utká juniorka Vítkovic o tři body do tabulky s brněnským týmem Komety,

Vítkovice se v neúplné tabulce nacházejí na 8. místě, za bilanci 3-3-1-2 a aktivní skóre 36:34 nasbírali celkem 16 bodů. Jen o pět bodů více má na svém kontě Sparta, které patří 3. místo. Junioři Komety mají oproti domácím o dva odehrané zápasy navíc, patří jim 4. příčka, s bilancí 5-1-0-5 a aktivním skóre 38:28 mají na svém kontě 17 bodů.

Lídrem Vítkovic je se dvanácti body útočník Adam Beránek (8+4), šesti přesnými nahrávkami se mohou pyšnit útočníci Matěj Potočný, Martin Ryšavý (oba 3+6) a Vojtěch Lednický (1+6). Po šesti kanadských bodech mají na svém kontě obránci Dominik Věntus (2+4) a Tomáš Machů (1+5). Nejtrestanějším hráčem je s 20 trestnými minutami bek Dominik Věntus. Z dvojice gólmanů má lepší statistiky Ondřej Dolíška s průměrem 2,60 a úspěšností 90,35 %.

Nejproduktivnějším hráčem Komety a zároveň lídrem kanadského bodování celého turnaje O pohár DHL, je se sedmnácti body útočník Michal Kunc (12+5). Nejlepším nahrávačem a zároveň nejlepším obráncem je s deseti přesnými příhrami obránce Daniel Kowalczyk (1+10). Ten je také s dvaadvaceti trestnými minutami nejtrestanějším hráčem hostů. Z trojice gólmanů má nejlepší statistiky Matěj Rachůnek s průměrem 2,26 a úspěšností 91,53 %.

V případě výhry by domácí celek mohl atakovat čtvrtou příčku a přeskočit tak svého soupeře. Nechme se překvapit, kdo bude mít v utkání navrch a ba kterou stranu se přikloní tíha tří bodů.

HC Vítkovice Ridera: Dolíška (Piták) – Bílý, Zapletal, Smička, Kunc, Věntus (A), Machů – Tvrdý, Bernovský, Krška, Lednický, Bochnak, Mrva (C), Kylnar, Potočný (A), Gebauer, Ryšavý, Beránek

HC Kometa Brno: Kubík (Rachůnek) – Holemý, Furch, P. Vašíček, Sedláček, Studený (A), Kowalczyk (C) – Žák, Indrák, Bartes, Svoboda, Dufek, Stránský, Malý, Martiška, D. Vašíček, Kunc (A)

Rozhodčí: P. Adamec – J. Gebauer, V. Rožánek.

00:01

00:05
    Vítkovice se ženou za pukem do útočného pásma.

00:26
    Kotouč je zašlápnut u mantinelu, sudí vyčkávají.

00:45
    Potočný se u branky natahoval po puku, ale nedosáhl na něj.

01:18
    Bernovský zavezl puk znovu do pásma, ale hosté hrají pozorně.

01:33
    Kometa v pásmu, Malý nastřelil přes hráče jen Dolíškovy betony.

02:08
    Spolupráce Martišky s Bartesem končí nad brankou.

02:21
    Vítkovičtí mění směr útoku, ale končí i s pukem za brankou.

03:00
    Hostující Matěj Svoboda mířil sám na branku, byl ale tísněn Zapletalem a k lepšímu zakončení se už nedostal.

03:39
    Domácí špatně rozehráli, bude z toho zakázané uvolnění.

04:11
    Indrák se prokličkoval až do kruhu, ale tam jeho cesta skončila.

04:25
    Hra na opačné straně, Bernovský vyzkoušel Kubíkovu pozornost.

05:14
    Hraje se v rychlém sledu na obě strany, Kometa má momentálně puk pod kontrolou.

05:32
    Domácí Ryšavý při blokování Stránského zlomil hůl a chvíli hraje bez ní.

06:18
    Vítkovice znovu u Kubíka, Lednický si objel branku, z otočky ale nemířil přesně.

06:48
    Kometa uklidňuje hru vyhozením puku na zakázané uvolnění.

07:09
    Mrva využil hrubky soupeře v rozehrávce, ale k šanci se nedostal, hosté si betou puk zpět.

07:53
    Kubík si nebyl jistý, odkud Zapletalova střela přiletěla, měl ale dobře postavené betony.

08:20
    Kometa je v útoku, stahuje se blíž a blíž k brance.

09:00
    Hostující Bartes dostal přihrávku na paty, a tak nemohl přejít do protiútoku.

09:09
    Za nedovolené bránění je potrestán hostující Furch.

09:20
    Vítkovičtí ztrácejí pásmo.

9:50
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Domácí využívají přesilovku!!! Vítkovičtí se tlačili do branky, Kubík nejprve zkrotil skákavou střelu Bernovského, ale v další chvíli už nestačil na pokus ADAMA BERÁNKA. Asistence: Jan Bernovský, Dominik Věntus.

11:15
    Domácí bojují v útočné třetině o kotouč.

11:48
    Dominick Vašíček dokázal dostat puk pod kontrolu, projel se do pásma, ale vystřelil nepříliš důrazně ještě před kruhy.

12:47
    Bude se vhazovat u Kubíka, v jehož lapačce je puk v bezpečí.

12:56
    Hra je vykázána do středního pásma kvůli ofsajdu.

13:16
    Indrák se s pukem dostával do pásma, kotouč mu ale trochu ujel.

13:50
    Přetahovaná o kotouč ve středním pásmu končí výhrou Komety.

14:24
    Hostující kapitán Kowalczyk si najížděl po levém křídle, měl ale před sebou couvajícího Zapletala a posílá puk za branku.

14:54
    Vítkovičtí se přesunovali do pásma, Ryšavý se ujal zapomenutého puku a posílá jej do masky Kubíka.

15:10
    Kotouč za hostující brankou, pohotový Ryšavý jej znovu posílá do Kubíka, od kterého se puk odráží na brněnské hokejky.

15:42
    Kometa se protahuje do pásma, Stránského pokus končí na připraveném Dolíškovi.

16:28
    Matěj Svoboda zavezl puk až téměř za branku, ale před ní přihrávkou nikoho ze spoluhráčů nenašel.

17:31
    Kometa právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno!!! Hosté předvedli několik nájezdů na branku, až se jeden z nich ujal. Zdá se ale, že si vítkovičtí kotouč nešťastnou náhodou dopravili do branky sami. Vyrovnání je připsáno SEBASTIANOVI BARTESOVI – 1:1. Bez asistence.

18:17
    Za hákování bude pykat domácí Potočný.

18:42
    Kometa se drží těsně u branky domácích, útočník Vašíček nastřelil jen Dolíšku, Dufek se k dorážce nedostal.

18:55
    Hosté využívají přesilovku, rychlou reakci a důraz v brankovišti předvedl MICHAL KUNC – 1:2. Asistence: Daniel Kowalczyk, Dominick Vašíček..

19:26
    Domácí získávají puk a míří do pásma.

19:51
    Ryšavý se ocitá ve velmi dobré pozici před Kubíkem, ale je atakován.

20:00

Další třetina začne přibližně v 17:45.

Kometa vede po první třetině těsným, jednobrankovým rozdílem. V desáté minutě otevřel dnešní střelecký účet vítkovický Beránek, který trestal vyloučení Furcha, hosté ale necelé tři minuty před koncem první části se štěstím srovnali a v následné přesilovce strhli vedení na svou stranu. Uvidíme, jak bude boj o body pokračovat v dalším průběhu utkání.

20:01

20:10
    Domácí Ryšavý se hned po vhazování prodíral k brance, ale byl zastaven.

20:32
    Kometa v pásmu, Dolíška je pozorný.

21:14
    Lednický si k brance najížděl s Beránkem, druhý jmenovaný útočník neměl klid pro zakončení kvůli bránícím hráčům, ale puk udržel, Kubík si poté připisuje další zákrok.

23:00
    Krška se dostal do šance, měl prostor, ale nastřelil jen Kubíkovy betony.

23:28
    Hosté zvyšují své vedení, nahrnuli se k brance, DANIEL KOWALCZYK i přes bránícího hráče poslal puk mazácky pod víko – 1:3. Asistence: Matěj Svoboda.

24:48
    Oba týmy pokračují ve hře nahoru-dolů, gólmani mají nejvyšší pohotovost.

25:21
    Brňané odehrávají puk na zakázané uvolnění.

25:50
    Nahození před Kubíkovu klec nemohl Kylnar těsně před brankou zpracovat.

25:56
    Hosté v ofsajdu.

26:17
    Brněnský Matěj Svoboda končí na ledě, puk po jeho pokusu naopak v Dolíškově lapačce.

26:48
    Matěj Svoboda poslal puk na Dufka, ten zkusil zakončit dvakrát po době, ale na gólmana domácích nevyzrál.

27:30
    Zmatky před brněnskou brankou, ale puk neposlouchá ani jeden celek.

28:21
    Vítkovičtí se dlouhými přihrávkami dostali do pásma, ale Potočný nezakončil přesně.

28:44
    Bernovský prudce nastřeluje tyč brněnské klece!!

30:00
    Martiška si najel sám až k brance, ale jeho zakončení tlumí Dolíškova výstroj.

30:22
    Za podrážení putuje mezi trestoměřiče domácí Smička.

30:57
    Vítkovičtí se dostali k puku, k brance mířil Potočný, ale v tísni nastřeluje brankovou konstrukci Komety!!

31:17
    Brňané v pásmu, stahují se těsně k brance.

31:42
    Vítkovičtí se brání dobře, daří se jim posílat puky od své branky.

32:00

32:56
    Hosté odskakují na tříbrankový rozdíl, Kowalczyk našel u branky MARCELA MARTIŠKU, který zasunul puk do uvolněného místečka mezi tyč a beton – 1:4.. Asistence: Daniel Kowalczyk.

34:17
    Vítkovičtí pořádají nájezdy na hostující klec, ale Kubík odolal střele Ryšavého, Potočného i Beránka.

34:53
    Domácím se snaha vyplácí, ve spolupráci s Mrvou se podařilo překonat brněnského gólmana JAKUB GEBAUER – 2:4. Asistence. Jakub Mrva, Marcel Kunc.

35:59
    Kometa atakovala domácí branku intenzivně, Dolíška několikrát skryl puk pod lapačkou.

36:48
    Vítkovičtí v pásmu, Krška si vybruslil do výhodnější pozice, ale Kubík jeho střelu zpracoval holí.

38:19
    Vítkovičtí ukončují hru nahoru a dolů a drže se v pásmu, velkou šanci si připravil Lednický, ale brněnský gólman byl na místě, zkusil to ještě i Beránek, ale skóre se nemění.

39:17
    Domácí v přečíslení dva na jednoho, Mrvova střela ale končí u Kubíka, Krška byl připraven , ale domácím se nepodařilo vydolovat kotouč zpod brankáře.

39:42
    Kometa je ve svém útočném pásmu a drží puk pod kontrolou.

40:00

Další třetina začne přibližně v 18:30.

Druhá třetina končí stejným poměrem jako ta první, znamená to, že hosté vedou od dvě branky. Kometa ovládla první část této třetiny, domácím se ale zvedli a začali si také připravovat šance. Ty jim ale trpělivě mařil Kubík za podpory svých spoluhráčů. Nechme se překvapit, co týmy vymyslí na třetí část.

40:01

40:17
    Dva vítkovičtí hráči se srazili v útočném pásmu.

40:23
    Domácí Kylnar našel puk, ujížděl sám na branku, ale Kubík jeho úmysly přečetl dobře.

40:41
    Za podrážení je vyloučen domácí Kylnar.

41:06
    Brňané se usadili v pásmu a číhají na chybu domácích.

41:27
    Od modré pálil Holemý, puk před brankou změnil směr a jen velmi těsně minul vítkovickou klec.

41:48
    Hosté rozehrávají od své klece, Mrva dobře forčekuje.

42:17
    Dolíška v nejvyšší pohotovosti, hráči Komety pálí ze všech pozic.

42:37
    Machů hrál snad dvacet vteřin bez hole, ale hosté toho nedokázali využít.

42:41

43:48
    Za katr usedá Stránský za sekání.

44:17
    Kylnar nabil před brankou Ryšavému, ale ten pálil jen do Kubíka.

44:50
    Hosté posílají kotouč do středního pásma.

45:01
    Znovu domácí Ryšavý ve výhodné pozici, ale Kubík měl jasný výhled.

45:27
    Souhra domácí pětice gólem nekončí.

45:48

46:39
    Vítkovičtí se tlačí do branky, ale Kubik je i nadále neoblomný.

47:10
    Domácí se musejí rychle vrátit, Dolíška je prověřován brněnskými hráči.

47:32
    Vítkovice se brání dobře, maíí puk pod kontrolou.

49:06
    Hraje se znovu rychlý hokej, oba týmy touží po další oslavě gólu.

50:09
    Zakázané uvolnění Komety.

50:50
    Hosté okupují útočné pásmo, ale puk je příliš neposlouchá.

51:21
    Nepřesné přihrávky v pásmu využil Bartes, ale nikdo se mu nenabídl.

51:55
    Oba týmy střídají.

52:13
    Domácí posílají kotouč zleva nepřesně za branku.

52:46
    Potočný si přihrával se Zapletalem, vítkovický útočník nakonec v pádu posílá puk mimo tři tyče.

53:11
    Za podrážení je potrestán domácí Potočný.

53:19
    Kometa v přihrávkovém kolotoči.

53:34
    Hosté využívají přesilovku a zvyšují, po přesné přihrávce Malého překonává Dolíšku JAN HOLEMÝ – 2:5. Asistence: Jakub Malý,Sebastian Bartes.

54:25
    Za hákování bude pykat hostující Dufek.

54:33
    Ryšavý vystřelil na vyrážečku, puk se ocitá v ochranné síti.

54:46
    To byla rychlovka, vítkovičtí využívají přesilovku už po jednadvaceti vteřinách, se zaduněním betonů posílá puk do sítě MARCEL KUNC – 3:5. Asistence: Tomáš Machů.

56:46
    Domácí okupují útočné pásmo, několikrát se jim otevřel prostor v brance Komety, ale ani Ryšavý, ani Gebauer či Lednický toho nedokázali využít.

57:03
    Věntus střílel od modré, ale nepřesně.

57:39
    Hosté na skok v pásmu, ale vítkovičtí si znovu berou puk a míří ke Kubíkovi.

58:29
    Brňané se znovu dokázali poměrně lehce dostat až k Dolíškovi, ten ale střelu Dominicka Vašíčka lapá.

59:18
    Domácí v pásmu, ale Dufek se po chvíli dostal k puku a šetří vteřiny.

59:51
    Bernovský s Beránkem se ocitají u branky Brna, ale nemají dost prostoru.

Předehrávka 30. kola už zná svého vítěze. Oba týmy sehrály dobré utkání, vítkovičtí ale své vypracované šance nedokázali na rozdíl od svého soupeře využít, a to hlavně ve třetí třetině, kdy měli několikrát na svých holích gól, ale výborný Kubík s podporou svých spoluhráčů těmto šancím odolal. Brno si zaslouženě odváží tři body. Na vedlejší hale hrají vítkovičtí dorostenci utkání také s Kometou, tři minuty před koncem třetí části vedou od dvě branky, zdá se tedy, že aspoň nějaká radost dnes v Ostravě bude. Mějte příjemný zbytek večera, budu se těšit znovu brzy na počtenou při dalších zápasech Vítkovic. (19:10:19)

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 10. Beránek (Bernovský, Věntus), 35. Gebauer (Mrva, Kunc), 55. Kunc (Machů) – 18. Bartes, 19. Kunc (Kowalczyk, Vašíček D.), 24. Kowalczyk (Svoboda M.), 33. Martiška (Kowalczyk), 54. Holemý (Malý, Bartes)

Rozhodčí: P. Adamec – J. Gebauer, V. Rožánek