Chabarovsk – Čerepovec 1:0 (kon.) | Vladivostok – Jaroslavl 3:4 (0:1 po s.n.) | Kazaň – Jokerit 4:3 (po pr.)
Nižněkamsk – Petrohrad 2:1 (kon.) | Minsk – N.Novgorod 0:6 (kon.) | Viťaz – Čeljabinsk 3:1 (kon.)
HC Dinamo Minsk
0:6 (0:3, 0:1, 0:2)
Torpedo Nižnij Novgorod
Čtvrtek 17.10.2019, 18:10 • Minsk Arena, Minsk • KHL

Československá stopa v utkání

Do zápasu nezasáhl český ani slovenský hokejista. (20:21:43)

Dinamo Minsk utrpělo na domácím ledě těžkou porážku 0:6. Naopak Nižnij Novgorod dokázal proměnit nabídnuté šance a po zásluze bere všechny tři body.

Hned v úvodní třetině se prosadil Stanislav Bočarov, o několik sekund později byl přesný i Jordan Schroeder a v závěr první části dokázal využít přesilovou hru Damir Žafjarov. Ve druhém dějství se sice hra o něco vyrovnala, ale prosadili se opět jen hosté. Sergej Gončaruk proměnil vnikající nabídku Paula Szczechury. Právě Sczcechura poté sám skóroval ve třetí třetině. Na konečných 6:0 poté čtyři minuty před koncem z proměněného přečíslení Kirill Urakov.

59:25
    Dinamo bylo u puku před Tichomirovem, ale bídnou koncovku potvrdil i Francis Paré, který ve výhodné pozici pálil mimo tři tyče.

58:59
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Andrej Kosticyn – 2 min., podrážení).

58:00
    Do konce třetí třetiny zbývají odehrát dvě minuty.

57:21
    Tak přece jen se domácí mohli dostat ke snížení. Nadějnou akci ale nedokázal zakončit přesnou ránou Francis Paré.
    56:36 Kirill URAKOV - 0:6

56:36
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Na řadu přichází i šestá branka! Domácí sice měli dlouho puk pod kontrolou daleko od své klece, ale nakonec přišla ztráta a smrtící protiútok. Parádní souhru v rychlosti zakončil přesnou střelou k přední tyči KIRILL URAKOV.

56:22
    Nikita Tolopilo měl opět práci. V úniku se najednou zjevil Šenfeld, ale jeho střela bez důrazu nemohla uspět.

55:58
    Domácí už nemají příliš mnoho sil, aby nadále vzdorovali přesné hře soupeře. Navíc se nemohou prosadit přes Tichomirova.

55:01
    Obrana Torpeda měla co dělat s Kosticynem. Hostující hráči ale dokázali vypíchnout puk ještě před zakončením.

54:08
    Ani hostům nyní nevyšlo přečíslení dvou na jednoho. Genowayova přihrávka skončila mimo dosah najíždějícího Howdena.

53:19
    Michail Orlov posílal puk lehce směrem na Tolopila. Před brankou bylo velké klubko hráčů a domácí gólman nakonec zasahovat nemusel.

52:36
    U pravého mantinelu se ujal puku Prince, ten poté nahazoval před Tichomirova, ale hostující gólman předvedl rychlou ruku.

51:08
    Minsk se sice držel na útočné polovině, ale souhra mezi Parém a Pavlovičem zaskřípala až příliš.
    50:01 Paul SZCZECHURA - 0:5

50:01
    Nižnij Novgorod přidává také pátý zásah! Dlouhá část zápasu bez přerušení končí pukem za Tolopilem. Na modré čáře propadl domácí obránce, k puku se dostal PAUL SCZCECHURA, který v plné rychlosti napálil kotouč do sítě.

49:47
    Stále se nepřerušuje. Před Tolopilem se ocitl s pukem Šenfeld, ale ani jeho klička nebyla nejpřesnější. Domácí se osvobodili vyhozením.

48:25
    Hned ve třech proti samotnému obránci ujížděli domácí hokejisté. Mizerné řešení ale předvedl Kosticyn, který přihrával jen na paty Parému.

47:37
    Dlouhá část bez přerušení pokračuje. Ani jeden z týmů se nemůže na delší dobu usadit na útočné polovině kluziště.

46:39
    Jordan Schroeder ještě zůstal na ledě a mohlo být zle pro domácí. Tentokrát ale přihrávka nenašla připravenou hůl Michaila Varnakova.

45:58
    Naopak hosté chtějí ještě zvýšit své vedení ve třetí třetině. Průnik Schroedera ale nebyl zakončen před ránou, poté byl hostující centr natlačen na branku.

45:19
    Kogaljov měl sice kotouč pod kontrolou, ale dále než několik metrů na hostující polovinu se neprokousal.

44:27

44:02
    Domácí byli nebezpečí i v oslabení. Nebezpečný únik Parého s Kosticynem však skončil jen mizernou ránou.

43:37
    Na pravém křídle si zpracoval puk do jízdy Žafjarov, přihrávku před branku ale srazil Gotovec a bylo po šanci.

42:58
    Ani v přesilové hře se hosté nedokázali usadit před Tolopilem. Domácí se drží u puku dostatečně daleko od své branky.

42:27
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Dmitrij Znacharenko – 2 min., podrážení).

42:04
    Na modré se rozhodl o střelu Gragnani, puk se odrazil před Shoreho, který ale z úhlu nedokázal trefit téměř prázdnou branku.

41:39
    Ale i Torpedo se tlačí do útoku. Howdenovo nahození dojel Šenfeld, další přihrávka před branku už ale hráče hostů nenašla.

40:49
    Ihned po úvodním vhazování ve třetí třetině musel Tichomirov zasahovat. Minsk se pokusí ještě zdramatizovat závěrečnou část.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:48.

Po jednoznačné první třetině, ve které se hosté prosadili hned třikrát bylo druhé dějství o poznání vyrovnanější. Minsk dokázal čelit náporu hostujícího týmu. Andrej Tichomirov však příliš práce neměl, to Tolopilo musel znovu jednou lovit puk ze své sítě. Když po Szczechurově přihrávce skvěle zamířil k pravé tyči Sergej Gončaruk.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:19
    V poslední minutě druhé třetiny se dostal k puku domácí Shane Prince. Druhá formace se natlačila před Tichomirova, ale nebezpečnou ránu zblokoval Aljajev.

38:39
    Od brusle se puk odrazil k Parému. Další postup na hostující branku ale zastavil tělem Michail Orlov.

38:05

37:45
    Přesilová hra zatím hostům nevychází podle představ. Stále se nemohou usadit v útočné třetině.

36:59
    Paradoxně v oslabení se mohli domácí prosadit. Z brejku pálil na Tichomirova Jevenko, ale jeho pokus nebyl důrazný.

36:05
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Marc-Andre Gragnani – 2 min., držení).

35:58
    Iljin se hnal za nahozeným pukem. Na levé straně si poté narazil s Urakovem, ale od mantinelu se nakonec přes Pavloviče nedostal.

35:12
    V nouzi musel vyhazovat z vlastního pásma Barancev. Domácí toho ale nevyužili a také oni přišli o puk velmi snadno.

34:48
    Na levé straně měl více prostoru Kosticyn. Následně cpal puk před branku, kde se ale neměl šanci prosadit Paré.

33:19
    Prudkou ránu od modré dokázal zblokovat před hostující brankou Orlov. Minsk se přece jen dostává více a více k ofenzivní hře.

32:43
    Za Tolopilem vybojoval puk pro domácí Jevenko. Minsk se ale s hracím předmětem nedostal ani z vlastní třetiny a už musí znovu bránit.

31:27
    Do slibné pozice vyjel od levého mantinelu Varnakov. První formace hostů se však ke střele nedostala, Schroeder měl zablokovanou hůl.

30:48
    Za hostující brankou bojoval neúspěšně o puk Shore. Domácí se přece jen dostali ke kotouči, ale přes zhuštěný prostor nemohli Tichomirova ohrozit.

30:04
    Druhá část zápasu pokračuje v rychlém tempu. Nejprve neuspěli hosté v přečíslení ve třech proti dvěma. Na druhé straně poté chyboval v nadějné pozici i Pavlovič.

29:32
    Před brankou domácího celku bylo opět pořádně horko. Po přihrávce Mišarina prošvihl puk na zadní tyči Šenfeld.

28:01
    Po vhazování před Tolopilem se pokoušel vystřelit Orlov. Od modré čáry ale puk k domácí brance neprošel.

27:09
    Minský tým se stále nemůže prosadit do větší šance. Barancev velmi snadno vyhodil puk do střední třetiny.

26:48
    Souhra ofenzivních hráčů běloruského týmu vázne. Kosticynova přihrávka sice našla Parého, ale ten v rychlosti napálil jen Tichomirova.

25:59
    Také Torpedo muselo po dlouhé době sáhnout k vyhození přes všechny čáry. Vhazovat se tak bude před Tichomirovem.

24:37
    I Minsk se snaží útočit, ale kolem zformované obrany hostujícího celku se mu nedaří projít ke střele.
    23:39 Sergej GONČARUK - 0:4

23:39
    Čtvrtá branka v domácí síti! Jevenko zaváhal při rozehrávce od mantinelu, k puku se bleskově dostal Szczechura, který nahrál před branku SERGEJI GONČARUKOVI a ten z voleje překonal Tolopila.

23:23
    Ani jeden tým se zatím nemůže ve druhé části dostat k připravené střele. Navíc nyní se píská postavení v brankoviště domácího hráče.

23:01
    Druhá třetina pokračuje bez přerušení v rychlém tempu. Nebezpečnou ránu ze stoje ale napálil Genoway daleko od domácí branky.

22:43
    Za brankou hostů získal puk Shore. Následná přihrávka ke kruhům našla sice Kogaljova, ale ten nedokázal vystřelit.

21:04
    Také Torpedo se dostalo ve druhé části ke slovu. Howdenova přihrávka přes celou šířku kluziště našla Šenfelda, který ale lehkým pokusem Tolopila nezaskočil.

20:19
    Druhou třetinu odstartoval výpadem Kosticyn. Levé křídlo první formace vlétlo do útočného pásma, ale jeho ránu zblokoval hokejkou Barancev.

20:01

Další třetina začne přibližně v 19:00.

První dvacetiminutovka je za námi. Minsk sice vkročil do zápasu aktivněji, ale postupem času se více a více ke slovu dostávali hostující hokejisté. O otevření skóre se postaral v jedenácté minutě Stanislav Bočarov, o několik sekund později přidal i druhý zásah v domácí brance Jordan Schroeder. V samém závěru první třetiny poté využil přesilovou hru i Damir Žafjarov.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00
    19:27 Damir ŽAFJAROV - 0:3

19:27
    A přesilová hra je využita! Ve dvacáté minutě se Torpedo usadilo před Tolopilem. S velkou dávkou štěstí se puk odrazil přesně do jízdy Varnakova, který poté křížnou přihrávkou našel zcela volného DAMIRA ŽAFJAROVA a ten z první dokázal prostřelit domácího gólmana.

19:00
    Do konce první třetiny zbývá odehrát poslední minuta.

18:05
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Oleg Jevenko – 2 min., krosček).

17:42
    Po dvou slepených gólech se hra výrazně uklidnila. Novgorod už nemá tak velkou převahu na puku a k útočení se dostávají i domácí.

16:21
    Po vhazování před Tichomirovem se ujal kotouče domácí Paré. Přihrávku na modrou ale nedal přesně a puk přeskočil do střední třetiny.

15:36
    Nikita Tolopilo musel být opět ve střehu. Zpoza obránce vyzkoušel vystřelit Howden, ale na domácího gólmana nevyzrál.

14:59
    Jakoby hráli hosté přesilovou hru. Domácí se nemohou dostat ze svého pásma a jen zkouší dohnat puk, který si Novgorod posouvá ze strany na stranu.

14:08
    Minsk je po dvou obdržených gólech v krátkém čase velmi zaskočen. Navíc hostům se daří kombinovat i na útočné polovině.

13:30
    Nápor Novgorodu pokračuje. Tentokrát pálil z velkého úhlu Varnakov, ale branku o něco minul.
    12:07 Jordan SCHROEDER - 0:2

12:07
    A druhý zásah Torpeda ve velmi krátkém čase! Obrana Minsku propadla již ve se středním pásmu. Přečíslení třech proti jednomu vedl Žafjarov, ten našel na levém křídle JORDANA SCHROEDERA a ten z voleje poslal puk do sítě.

11:29
    Závar byl také před brankou hostů. Tichomirov se musel pro puk natáhnout mimo brankoviště.
    10:56 Stanislav BOČAROV - 0:1

10:56
    Zničehonic se dostává Novgorod do vedení! STANISLAV BOČAROV prošel středem do útočné třetiny, poté nahrál na levou stranu Šenfeldovi. Střílenou přihrávku ještě dokázal Tolopilo vyrazit, ale jen na hůl dojíždějícího Bočarova, který už si kličkou poradil.

10:09
    Také Minsk se dostal ke slovu. Pavlovičova pobídka sice skončila za brankou, ale tam se nacházel volný Paré. Další přihrávka už ale našla jen hostující hole.

9:29
    Pavlovič měl na levé straně solidní rychlost, už to vypadalo, že se dostane tělem před obránce, ale nakonec mu puk odskočil od hole.

8:45

7:49
    Souhru ve středu kluziště dokázal rozbourat Gragnani. Ani domácí nemají větší problém ubránit se v početní nevýhodě.

7:09
    Přesilovou hru mají k dispozici také hosté. Žafjarov byl u pravého mantinelu, ale jeho nahození se před branku nedostalo.

6:54

6:45
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Andrej Pavlenko – 2 min., podrážení).

6:11
    Torpedo se dokázalo osvobodit. O vyhození se postaral Barancev a hosté mohli poprvé v oslabení střídat.

5:26
    Úvodní přesilovku rozehrálo Dinamo velkým tlakem. Od modré zkoušel nahodit puk před Tichomirova Paré, ale obrana Novgorodu dokázala zasáhnout.

4:54
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Anton Volčenkov – 2 min., podrážení).

4:36
    Kapitán domácích Kirill Gotovec byl v rohu kluziště pod tlakem a tak raději vyhodil puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

3:57
    Do otevřenější obrany se hnal Bočarov. Na levé straně poté číhal na šanci Šenfeld, ale ani jeden ze zmiňované dvojice nevystřelil.

3:19
    Minsk se dokázal udržet u puku. První formance domácího týmu si posunula kotouč do útočného páska. Napadající Paré však proti Orlovi neuspěl.

2:59
    Grecky vyhrál vhazování, poté se ale k puku dostal hostující Szczechura, který dlouhou přihrávkou nenašel na středu Beleviče.

2:31
    Svižný úvod zápasu pokračuje. Do výpadu po zisku se hnal Iljin společně s Urakovem. Ten ale z levého křídla nedokázal obstřelit bránícího Elliotta.

1:01
    Také druhá formance Torpeda dokázala domácí zatlačit. Howden proskakoval do útočného pásma mezi dvěma obránci, ale Tolopila nakonec neohrozil.

0:20
    Domácí tým dokázal vybojovat puk ve středním pásmu po úvodním vhazování. Následně se ale Minsk musel stáhnout do vlastní třetiny. Souhra Žafjarova s Varnakovem střelou neskončila.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HC Dinamo Minsk: Tolopilo (Enroth) – Gotovec (C), Jevenko, Gragnani (A), Jerjomenko, Elliott, Znacharenko, Ďukov – Pavlovič, Paré, A. Kosticyn (A) – Prince, Shore, Kogaljov – An. Stěpanov, Děmkov, Martynov – Pavlenko, Grecky, Feoktistov – Kitarov.

Torpedo Nižnij Novgorod: Tichomirov (Molkov) – Barancev (C), Orlov, Ch. Genoway, Mišarin, Volčenkov (A), Aljajev, Zborovskij – Žafjarov, Schroeder, Varnakov (A) – Bočarov, Q. Howden, Šenfeld – Verjajev, D. Iljin, Urakov – Szczechura, Belevič, Gončaruk..

05.08. 2018 Nižnij Novgorod – Dyn. Minsk 6:1

Torpedo nevstoupilo do nového ročníku KHL ideálně. Ve dvou úvodních duelech prohrálo s Dynamem Moskva, respektive Rigou. Následně ale tým z Nižného Novgorodu nastartovaly dvě výhry v prodloužení, poté si dokonce připsal i trumfy nad Omskem a Nižněkamskem. Nestabilní výkony se projevily ve venkovních kláních, kdy si Nižnij Novgorod nepřivezl ani bod z Ufy i Barysu. Naposledy se ale muselo Torpedo znovu dvakrát sklonit před soupeři. S Ufou až po samostatných nájezdech, s Petrohradem už jasně 1:4.

Ani běloruský tým si nevede v úvodu nového ročníku skvěle. Na tři těsné porážky v samém startu ligy zareagovalo Dinamo povedenější částí na domácím ledě, ale v poslední době už se vše vrátilo do vyjetých kolejí. V duelech proti Kazani, Rize, Jokeritu ani Viťazu si Minsk nepřipsal jediný bod. Naposledy Bělorusové padli 0:3, když brankáře soupeře zasypali jen dvaceti pokusy.

Krásný čtvrteční podvečer, vítám všechny příznivce ledního hokeje. Kontinentální hokejová liga pokračuje dalším hracím dnem a my se společně zaměříme na utkání Dinama Minsk, které přivítá na domácím ledě Nižnij Novgorod.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.

Vít Schück

Branky a nahrávky: 11. Bočarov (Šenfeld), 13. Schroeder (Žafjarov, Aljajev), 20. Žafjarov (Varnakov), 24. Gončaruk (Szczechura), 51. Szczechura (Gončaruk), 57. Urakov (Gončaruk, D. Iljin)