Augsburg – Bayern 2:2 (kon.) | W. Brémy – Hertha 1:1 (kon.) | Düsseldorf – Mohuč 1:0 (kon.)
RB Lipsko – Wolfsburg 1:1 (kon.) | Union Berlín – Freiburg 2:0 (kon.) | Dortmund – Mönchengladbach 1:0 (kon.)
RB Lipsko
1:1 (0:0)
VfL Wolfsburg
Sobota 19.10.2019, 15:30 • Red Bull Arena, Lipsko • Německá Bundesliga • 8. kolo

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 6:5. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 10:9. (17:24:17)

Tři nastavené minuty jsou minulostí a zápas osmého kola končí. Lipsko se s Wolfsburgem rozchází smírně 1:1.

Ani jeden z týmů se v úvodu nehnal do útoku. Kombinační hra příliš nevycházela ani na jedné straně. Až Christopher Nkunku lehce rozhýbal hostující obranu, ale jeho přihrávka na osamoceného Wernera nebyla nejpřesnější. Na druhé straně poté zahrál rukou po malé domů Gulácsi, ale Wolfsburg nepřímý volný kop téměř z bodu pro penaltu nepotrestal.

Po změně stran se zničehonic prosadil domácí celek. Po dlouhém nákopu Gulácsiho balon propadl až k Wernerovi, ten ještě udělal kličku Pervanovi a poté zakončil do odkryté branky. O vyrovnání se postaral až deset minut před koncem Wout Weghorst, který využil lehkého zaváhání domácí obrany a překonal Gulácsiho z blízkosti.

90+3

90+2
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.

90+1
    Saracchi se uvolnil kolem Tisseranda k centru do vápna. V šestnáctce se dostal ke hlavičce Matehus Cunha, ale Pervana nezaměstnal.

90
    Upamecano se rozhodl přihrávat středem na Poulsena. Dánský útočník byl ale pokrytý hned dvojicí soupeřů, nakonec ale vybojoval faul.

89
    Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Joao Victor, přichází Felix Klaus.

88
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Timo Werner, přichází Matheus Cunha.

87
    Saracchi přihrával na hranici vápna přesně do pohybu Forsbergovi. Ten se ještě obtočil kolem Brumy, ale poté zakončil jen nad branku.

86
    Lipsko se snaží rychle zareagovat na vyrovnávací branku. Kamplova přihrávka směrem na Forsberga se ale neujala.

84
    Wolfsburg právě vstřelil branku!
    Wolfsburg srovnává krok těsně před koncem druhé půle. Akci rozjel na pravé straně Mbabu, poté se ještě domácí ubránili, ale hosté mohli pokračovat. Po autovém vhazování odcentroval do vápna Nmecha a WOUT WEGHORST už měl snadnou úlohu.

83
    Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Lipsko na domácí půdě stále vede pouze o jednu branku Timo Wernera.

82
    Po faulu na Maximiliana Arnolda mohl sám faulovaný odcentrovat do vápna. Weghorst měl míč na hlavě, ale neumístil ho přesně mezi tři tyče.

80
    Nasazení Wolfsburgu se o něco zvyšuje. William byl ale po přihrávce Arnolda přistižen v ofsajdu a musel míč odevzdat.

79
    Na pravé straně se otevíral prostor Nmechovi, ten poté ještě přihrával do vápna Victorovi, ale jako první byl u balonu Gulácsi.

78
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Konrad Laimer, přichází Kevin Kampl.

77
    Steffen vhodil míč do hry zpoza postranní lajny. Následně se hosté usadili na moment v blízkosti pokutového území, ale Gulácsi opět nemusel zasahovat.

76
    Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Josip Brekalo, přichází Lucas Nmecha.

75
    Hostům začíná docházet čas. Wolfsburg si stále nemůže vytvořit slibnou příležitost na srovnání stavu.