Havířov – Chomutov 2:3 (kon.) | Sokolov – Přerov 4:3 (2:1 po s.n.) | Prostějov – Motor ČB 0:5 (kon.)
Kadaň – Slavia 2:5 (kon.) | Vsetín – Litoměřice 4:2 (kon.) | Třebíč – Jihlava 2:4 (kon.)
Frýdek-M. – Poruba 2011 5:1 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
4:2 (1:0, 3:1, 0:1)
HC Stadion Litoměřice
Sobota 19.10.2019, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači • Chance liga • 15. kolo

Utkání končí a domácí Vsetín slaví důležitý tříbodový zisk. Vítězství Valachů je dnes zasloužené, Vsetínští o něm rozhodli ve druhé třetině, kdy soupeři odskočili na rozdíl tří branek. Povedenou premiéru ve vsetínském dresu má za sebou Sebastián Gorčík, jenž zaznamenal tři kanadské body. Litoměřice se snažily, ale obrana zelenožlutých pracovala precizně. Kosmetickou úpravu však ještě dokázal zajistit Peter Jánský, jenž střelou ze středního pásma zaskočil Bláhu. S konstatováním, že domácí hokejisté slaví se svými fanoušky se s vámi loučím a ze Vsetína přeji hezký zbytek sobotního večera i víkendu.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni:

Sebastián Gorčík (VSE)

David Vitouch (LIT) (19:58:10)

59:40
    Ještě se bude vylučovat, za hrubost míří na trestnou lavici Jan Strejček.
    58:58 Peter JÁNSKÝ - 4:2

58:58
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Pozor! Litoměřice ještě kosmeticky upravují výsledek. Tuto střelu si však Bláha za rámeček rozhodně nedá, protože PETER JÁNSKÝ napřáhl v úrovní středního pásma a kotouč vsetínskému brankáři propadl. Asistence: Michael Gaspar.

58:43
    Slováčkova střela byla sražena do ochranné sítě.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:19
    Mlčák vyhazuje, Vsetín musí začít od vlastní branky.

56:46
    Vsetín si zahraje přesilovou hru, dvě minuty za sekání obdržel Peter Jánský.

56:46
    Vsetín se nyní drží v útočném pásmu a mezi kruhy dostal nabito Hryciow, jenž vyprášil lapačku Lukeše.

56:16
    Karafiát nyní postupoval individuálně a vylepšil střeleckou pozici Šilhavému, ten pálil z voleje a protáhl brankáře Lukeše, který však nakonec kotouč dostal pod kontrolu.

55:15
    Šilhavý vyzval ke střele Slováčka, ale jeho slibná střela mu první branku v sezoně nepřinesla.

55:01
    Stadion hraje v plném počtu.

54:30
    Procházka pálil z levého kruhu, Lukeš pouze vyrazil a následně se do puku na modré čáře opřel Kudělka, litoměřický brankář měl však dobrý výhled a schoval kotouč ve své výstroji.

54:03
    Tůma nabil Drtinovi, jeho střelu z voleje Lukeš vyrazil, Vsetín nadále kombinuje.

53:15
    Rehušovu přihrávku Kudělka nezpracoval a Vsetín musí pro kotouč k Bláhovi.

53:01
    Nyní už se však vylučuje, dvě minuty za podrážení pro litoměřického Miroslava Kuklu.

52:05
    Kotouč nyní opustil ledovou plochu a Lapač i vsetínský brankář se bouří, protože dle pravidel by měl litoměřický hráč putovat na trestnou lavici, rozhodčí se však rozhodl netrestat.

50:45
    Litoměřice jsou více na kotouči a snaží se najít cestu ke zdramatizování zápasu, Vsetín ovšem výborně brání modrou čáru a s klidem sleduje, jak ubíhá čas do konce třetí třetiny.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 10. Gorčík (Pechanec), 23. Dostálek (Ondračka), 28. L. Volf (Gorčík, Pechanec), 32. Pechanec (Gorčík) – 27. Vitouch (Dajčar, Gaspar), 59. Jánský (Gaspar)

VHK ROBE Vsetín: Bláha (Gába) – Hryciow, Slováček (A), Holomek, Kudělka, Jeřábek, J. Drtina, Ondračka – D. Tůma, Kucharczyk (C), Jonák – Dostálek, Rehuš, Procházka – Gorčík, L. Volf, Pechanec – Karafiát, Šilhavý, Hořanský.
    HC Stadion Litoměřice: Š. Lukeš (Sklíba) – Klejna, Marcel, Kukla (C), Strejček, Mlčák, Dajčar, Gaspar – M. Kadlec, Jícha, Voženílek – Jánský, Střondala, M. Beran – Kangas (A), Štohanzl, Korkiakoski – Vitouch, Přikryl, Kropáček.

Rozhodčí: Čech, Doležal – Štofa, Beneš