3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
HC Benátky nad Jizerou
Čtvrtek 24.10.2019, 18:00 • Zimní stadion Eden • Chance liga • 17. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Přeji příjemné odpoledne všem fanouškům hokeje. V rámci 17. kola Chance ligy se proti sobě postaví domácí Slavia Praha a Benátky nad Jizerou.

Sešívaní se po dvou kolech znovu vrací na domácí led. V Edenu jsou zatím v letošním ročníku Chance ligy téměř k neporažení. O všechny body doma připravilo Slavii jen v prvním kole Ústí. V tabulce domácích zápasů jsou Pražané na druhém místě. Navíc se Říhovým svěřencům v posledních dvou kolech konečně zařadilo i na ledě soupeře, když přehráli Ústí i Kadaň. Vítězná série, která aktuálně čítá tři zápasy v řadě, vynesla pražskému klubu celkově páté místo v tabulce.

Poslední tři zápasy
    Ústí n/L – Slavia 2:4
    Kadaň – Slavia 2:5
    Slavia Třebíč 3:1

To Benátečtí tak úspěšnou sezonu neprožívají. V tabulce jsou až na dvanáctém místě a první osmička se jim pomalu vzdaluje (ztráta je aktuálně šestibodová). Středočechům se navíc moc nedařilo ani v posledních zápasech – padli na ledě Litoměřic i Ústí. Teď je čeká už třetí zápas na venkovním kluzišti v řadě. Proti sešívaným budou určitě chtít navázat na výsledek z druhého kola, kdy Pražany na svém ledě přehráli 3:1. Už k tomuto vítězství Benátky dotáhl Radek Duda, který je aktuálně nejproduktivnějším hráčem celku.

Litoměřice – Benátky n/J 4:2
    Ústí n/L – Benátky n/J 4:3p
    Benátky – Kadaň 3:2p

HC Slavia Praha: Michajlov (Málek) – T. Duda, J. Novák, P. Hořava, Ryzák, Barák, Hejda, Steinocher – Šmerha, Vampola, Vlček – J. Doležal, Vrdlovec, Šteiner – M. Ondráček, Kubík, Všetečka – Jar. Brož, Kohút, Furch.

HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík (Kašpar) – Žůrek, Buchtela, Kunst, Aubrecht, Kovář, Niko, Hampl – Průžek, Šír, R. Duda – D. Špaček, Najman, Rychlovský – Klapka, Chrtek, Jiruš – Šeliga, Šafařovský, Wiencek.

Rozhodčí: Maršálek, Vrba – Roupec, Šimánek.

V Edenu je vše připraveno. Do úvodního vhazování zbývají poslední minuty.

00:01

00:31
    Jako první se do útoku vydali hosté. K odraženému puku se dostal v pásmu Buchtela a pěkně se do něj opřel. Michajlov vyrazil nad.

01:16
    Další střelecký pokus Benátek. Z podobné pozice pálil i Rychlovský. Puk skončil vedle branky.

01:28
    I Žajdlík má už první zákrok. Sešívaná akce sice nejdříve skončila v ochranné síti, po buly už ale dokázali Pražané kotouč nasměrovat na branku. Nicméně brankář Středočechů neměl s touto střelou problém.

02:03
    Jiruš se dvěma rychlými kroky dostal se Šafařovským do přečíslení dva na jednoho. Druhý jmenovaný však pas před brankou nezpracoval.

02:53
    Hra se přesouvá znovu před brankáře domácího týmu. Sešívaní poslali kotouč na zakázané uvolnění.

03:12
    Průžek se dostal do první větší šance. Dostal kotouč zpoza branky, bruslí si ho šikovně přikopl a dostal se do dobré pozice před brankoviště. Michajlov však dokázal zasáhnout.

04:05
    Další střela z bezprostřední blízkosti. Rychlovský stál na správném místě, když se k němu odrážel kotouč. Brankář sešívaných připraven.

04:38
    Z následující akce zahrozili i slávisté. Ti s pukem zamířili okamžitě do útočné třetiny. Žajdlík si poradil i s následnými dorážkami.

05:29
    Benátky nad Jizerou právě vstřelily branku!
    Hosté otevírají skóre zápasu. Šeliga vedl rychlou akci svého týmu. V přečíslení dva na jednoho se rozhodl vystřelit. Trefil se sice jen do betonů brankáře, k odraženému puku se ale dostal PETR ŠAFAŘOVSKÝ. Před ním už byla odkrytá část branky, do které zvládl puk dorazit. Asistence: Dominik Šeliga.
    05:29 Petr ŠAFAŘOVSKÝ - 0:1

05:59
    Slávisté měli šanci vyrovnat. Furch dostal přesný pas na modré do jízdy. Na Žajdlíka se řítil zcela sám. V samostatném úniku nedokázal zakončit.

07:06
    Hraje se delší pasáž bez přerušení. Týmům se však nedaří vytvořit si větší tlak v útočné třetině.

07:31
    Buly před Michajlovem. Ten ve své výstroji raději podržel nahození ze středního pásma.

08:05
    Všetečka se dostal rychle přes modrou. Neměl komu nahrát, a tak zakončil sám. Trefil jen vyrážečku brankáře.

08:25
    Šmerha střílel z modré čáry. Jeho ránu chtěl ještě dorážet Vlček. Žajdlík zastavil oba pokusy.

08:42
    Průžek využil mezery v obraně slávistů a prohnal se středem kluziště s pukem až před branku sešívaných. V souboji jeden na jednoho úspěšnější Michajlov.

09:39
    K odraženému puku se dostal nejdříve Šteiner, po něm i Doležal. Ani jednomu se nepodařilo procpat kotouč přes obránce postavené před brankou.

09:59
    Šteiner si šikovně najel před branku. Zkoušel tečovat nahození. Brankář Benátek připraven.

10:18
    Slavia si zahraje úvodní přesilovku zápasu. Za sekání bude dvě minuty pykat Chrtek.

10:52
    Benátky už dvakrát vyhodily puk ze třetiny. Sešívaní musí útočnou akci založit znovu.

11:18
    Další puk směřuje za branku Michajlova.

11:45
    Duda dokonce nebyl daleko od nadějné střely. Benátečtí zachytili kotouč v pásmu soupeře a Duda dostal pas před branku. Rychle k němu sjel obránce.

12:18

12:30
    Chrtek se z trestné vydal do samostatného úniku. Barák ho zastavil i za pomoci háčku. Už míří na trestnou.

12:52
    Dobře sehrané první sekundy oslabení od sešívaných. Steinocher zavezl kotouč za branku soupeře. Dokázal ještě puk přistrčit před brankoviště do míst, kde operoval Hořava. Ten dokázal z první vyslat prudkou ránu. Žajdlík zasáhl.

13:40
    Benátky dlouze kombinovaly v pásmu. Jedinou střelu ale (po teči) vyslali hosté mimo tři tyče.

14:30

14:54
    Sešívaní chtěli několikrát rychle rozehrát. Zbrklá rozehrávka ale pokaždé skočila ve středním pásmu, kde ji zachytil obránce.

15:49
    Sešívaní začínají víc a víc tlačit. Žajdlík musí být na pozoru, i když většina střel domácích zatím míří mimo branku. Naposledy to zkoušel Šmerha. Trefil jen mantinel za brankou.

17:30
    Dobrá šance sešívaných. Vlček měl už sám dobrou pozici na zakončení, chtěl ale ještě pozici vylepšit pro Šmerhu. Tomu ale soupeř v rozhodující chvíli vysekl hůl. Slávista by na zakončení měl před sebou prázdnou branku.

17:30
    Chrtek už je podruhé na trestné lavici. Dvě minuty za sekání.

18:24
    Domácím se přesilovka zatím moc nedaří. Benátečtí dvakrát vyhodili. Jendou musel zasahovat i Michajlov.

18:28
    První zákrok v oslabení pro Žajdlíka. Nahození z rohu ho moc nevylekalo.

18:49
    Šmerha pálil z dobré pozice. Do jeho prudké rány ale padl jeden z obránců a kotouč zastavil.

19:30

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:49.

I když sešívaní v druhé polovině třetině přidali, vyrovnání se nedočkali. Benátky vstoupily do zápasu aktivněji. Aktivitu dokázali přetavit i ve vedení. Skóre zápasu otevřel v šesté minutě Šafařovský.

20:01

20:23
    Vampola zavezl kotouč na pravá straně pásma. Následně vyslal pas na Šmerhu. Ten zkoušel zakončovat z prostoru mezi kruhy. Jeho bekhend se ale neujal.

20:51
    Buly před Michajlovem. Slávisté vyhodili na zakázané uvolnění.

21:18
    Aubrecht nahazoval z modré čáry. Najman ještě dokázal vložit hůl do dráhy puku. Do sítě ho však nenasměroval.

21:45
    Už druhé přečíslení sešívaných v krátkém časovém sledu. Následuje buly po pravé ruce brankáře Pražanů.

22:12
    Sešívaní nevystřídali ideálně. Šeliga toho využil a vedl přečíslení dva na jednoho. Zakončení vzal na sebe. Michajlov puk udržel ve své výstroji, což byl pro něj významný zákrok. Šafařovský byl totiž připraven dorážet.

23:15
    Benátky prchají do dvoubrankového vedení. S pukem zůstal delší dobu na levé straně nepokrytý JÁN NIKO. Měl dost času na to, aby zamířil. Svou ránu dokázal nasměrovat přesně do horního rohu branky. Velký podíl na gólu měl i útočník postavený před brankářem, který mu zakryl výhled a v poslední chvili dokázal kotouči letícímu přesně do rohu branky ustoupit. Asistence: Adam Najman.
    23:15 Ján NIKO - 0:2

24:15
    Sešívaní se pokoušejí co nejrychleji odpovědět. Jejich nahození ale moc nebezpečná nejsou.

25:27
    Slavia právě vstřelila branku!
    I sešívaní se trefují a snižují. Ondráček poslal puk do prostoru levého kruhu. Tam byl připravený JINDŘICH BARÁK. Prostoru před brankou dokázal využít a skórovat. Asistence: Martin Ondráček.
    25:27 Jindřich BARÁK - 1:2

25:37
    Dva bleskové góly sešívaných a je srovnáno. TOMÁŠ DUDA nahazoval z modré čáry. Brankář Benátek puk vůbec neviděl, ten nakonec zapadl pod horní tyč. Asistence: Jan Novák.
    25:37 Tomáš DUDA - 2:2

25:59
    Sešívaní jdou do přesilové hry. Klapka si odsedí menší trest za podrážení.

25:59
    Přesilovka sešívaných skočila doslova dříve, než začala. Sešívaní inkasují menší trest za zdržování hry – porušení postupu na vhazování. Trest odpyká Šmerha, pokračuje se ve čtyřech.

26:38
    Vampola vyslal nadějnou ránu z otočky. Žajdlík zasahuje.

26:59
    Sešívaní jsou ve čtyřech aktivní. Z modré se do kotouče opřel Ryzák. Před brankou nebyl ale nikdo v červenobílém, kdo by puk dorážel.

27:30
    Hra se stěhuje před Michajlova. Slávisté rozehráli na zakázané uvolnění.

27:41
    Šteiner si dokázal sklepnout kotouč na modré do jízdy. Přetlačil i obránce, který ho stíhal. Před Žajdlíkem už ale tak úspěšný nebyl.

27:59
    Oba týmy hrají v plném počtu.

28:14
    Slavia jde znovu do přesilové hry. Šír si v obraně pomohl háčkem a dostává menší trest.

28:59
    Dvakrát po sobě se k puku dostal Vampola. Žajdlík sice neměl ideální výhled, pokaždé si ale našel skulinkou, kterou jinak povedené střely zlikvidoval.

29:26
    Benátky vyhazují až na branku domácích.

30:14

30:27
    Dobrá akce slávistů, na jejímž konci stál Steinocher. Ten dostal v útoku pas do jízdy. Nakonec měl dost prostoru na střelu, ránu ale nezamířil přesně.

31:58
    Oba týmy se snaží o rychlý přechod do útoku. Jejich akce ale končí stejně rychle, jak začaly.

32:12
    Skrumáž před Žajdlíkem. Ten neměl přehled, kde je kotouč. Nakonec ho našel jeden z Pražanů a vypálil. Rozvlnil jen boční síť, což ale část domácích příznivců považovala za gól. K jejich zklamání ale hra pokračovala za brankou.

32:19
    Benátky jdou do přesilové hry. Ryzák si chtěl pomoci v souboji v útoku hokejkou. Udělal to ale tak nešikovně, že soupeře podrazil. Už sedí na trestné.

33:03
    Doležal zachytil kotouč na modré a mohl jet sám na branku. Buchtela ale zatáhl za záchrannou brzdu a stáhl soupeře k zemi. Rozhodčí nařizuje trestné střílení!

33:03
    Doležal to zkoušel střelou nad pravý beton brankáře. Ten si ale tento prostor pohlídal a zasáhl.

33:40
    Pokračuje sice přesilovka Benátek, hraje se ale hlavně ve středním pásmu. Slávisté brání dobře.

33:56
    Niko se dobře opřel do kotouče. Michajlov vyrazil jen před sebe, ale skokem dokázal kotouč přikrýt. K jeho brance se už sjížděli útočníci dychtící po dorážce.

34:19

35:06
    Další vyloučení, tentokrát si v početní převaze zahrají domácí. Aubrecht si odsedí menší trest za faul kolenem.

35:34
    Už druhé vyhození Benátek. Sešívaným se nedaří založit útok a usadit se v pásmu.

36:18
    Šmerha dostal kotouč do prostoru pravého kruhu. K jeho smůle ale z dobré pozice trefil jen stínícího Ondráčka.

36:56
    Doležal vybruslil s pukem od mantinelu. Na modré si vyměnil kotouč Novák s Barák. Zakončoval druhý jmenovaný. Žajdlík na jeho ránu dobře viděl.

37:05
    Hned po vypršení trestu Aubrechta jdou hosté do přesilovky. V oslabení totiž ujeli do šance. Doležal chtěl zabránit šanci soupeře, udělal to ale nedovoleně (dvě minuty – hákování).

37:06

38:05
    Benátečtí skřípli svého soka za modrou. Z ochozů v Edenu se dlouho ozývalo jen nesouhlasné bučení. Hosté z tlaku ale moc nevytěžili. Jedinou nadějnou střelu vyslal Špaček. Úspěšný ale nebyl. Při cestě na střídačku si svou frustraci vybil na hokejce, kterou rozmlátil o mantinel.

39:05

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:48.

Druhá třetina nabídla svižný hokej. Benátečtí sice nejdříve utekli soupeři na rozdíl dvou branek, nakonec ale jdou do kabin oba týmy za stavu 2:2. Pražanům se totiž povedlo vstřelit dvě branky v rozmezí půlminuty a srovnali. I v závěru třetiny bylo k vidění hodně šancí. Ani jednomu z týmů se ale nepodařilo využít některou z nabídnutých přesilových her.

40:01

40:45
    První střelu třetí části vyslal Aubrecht. Michajlov na kotouč dobře viděl, chytil ho do lapačky.

41:33
    Ve třetí třetině je zatím vidět hodně nepřesností. Hráčům se ale chyby soupeře nedaří trestat.

41:45
    Ač se to domácím nelíbí, Doležal musí na trestnou za nedovolené bránění.

41:59
    Benátečtí se pod vedením Šíra snažili zběsile dorážet. Obrana sešívaných odolala.

42:12
    Málem se do šance dostali v oslabení hrající Pražané. Žajdlík musel vyjet z branky a urychleně rozehrát. Kotouč poslal na střídačku svého týmu.

43:13
    Michajlov neměl kotouč po nahození Nika pod kontrolou. Šír nahození nejdříve tečoval a následně se snažil tečovat. Brankář sešívaných musel vleže pokrýt lapačkou prostor u levé tyče. Následně se strhla strkanice.

43:45

44:21
    Kotouč je už podruhé ve třetí třetině na střídačce hostů. Tam skončil poté, co sešívaní dobře napadali rozehrávku soupeře.

44:40
    Šeliga nabral rychlost na pravé straně. V jízdě zkoušel i vypálit, brankář sešívaných na ránu dobře viděl.

45:19
    Další Michajlovův zákrok. Benátky jsou v posledních minutách mířeně aktivnější.

45:49
    Šmerha přiletěl do útočné třetiny a stejně rychle se dostal i ke střele. Bez přípravy se opřel puku a jeho rána se k překvapení brankáře Benátek zastavila až o vnější část jeho pravé tyče.

46:14
    Kubík byl dobře postavený před brankou, odkud dokázal tečovat nahozený puk. Žajdlík zasáhl. Následně byli sešívaní vykázáni z pásma pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

46:58
    Michajlov neměl situaci ve svém brankovišti pod kontrolou. Klapka se horlivě snažil dorážet. Puk přes betony ale nepřecpal.

47:07
    Dnešní utkání sleduje 751 diváků.

47:44
    Sešívaní sice mají kotouč na svých hokejkách, soupeř jejich rozehru ale dobře napadá. Výsledkem je hra v rozích obranného pásma domácího celku.

48:05
    Ryzák vyslal prudkou ránu po ledě. Kotouč se zastavil až o beton Žajdlíka.

48:57
    Začíná se hrát v hodně rychlém tempu. Zakončení obou týmů však chybí větší přesnost.

50:00
    Vampola zachytil pas v obranné třetině Benátek. Proháčkoval se kolem obránce a zakončoval z bezprostřední blízkosti. Úspěšný ale nebyl.

50:14
    Sešívaní dokonávají obrat skóre z 0:2 na 3:2. vedoucí branku svého týmu zajistil ADAM KUBÍK. Ten se nejlépe zorientoval před brankovištěm a dokázal usměrnit do branky volný kotouč. Žajdlík nestihl reagovat. Asistence: Petr Vampola.
    50:14 Adam KUBÍK - 3:2

51:39
    Nyní jsou hosté v pozici týmu, který musí dotahovat. To mu ale komplikují slávisté, kteří drží kotouč.

52:21
    Vampola nepouštěl v rohu útočného pásma soupeře k puku. Když se ho konečně obránce zhostil, vyhodil jen na zakázané uvolnění.

53:10
    Přesně toto slávisté potřebují. Skvěle napadali rozehrávku soupeře, až nakonec puk pro sebe vybojovali. Duda tak mohl vypálit od modré. Šteiner se ještě snažil dorážet, Žajdlík ale puk ze své moci nepustil.

53:50
    Komplikace pro domácí. Všetečka zasáhl soupeře vysokou holí a odsedí si menší trest.

53:58
    Šír se snažil tečovat před brankou. Svou snahu nepřerušil ani poté, co brankář sešívaných držel puk ve své moci. To „ocenili“ i domácí obránci a strhla se šarvátka. Sudí bude vylučovat.

53:58
    K nespokojenosti domácích na trestnou usedá jen Ryzák (hrubost). Benátky si zahrají přesilovku pěti proti třem.

54:23
    V prostoru mezi kruhy zakončoval Duda. Michajlov šanci Benáteckých likviduje.

54:49
    Dlouhá kombinace hostů, při které se Michajlov v brankovišti pořádně rozhýbal. Zakončoval Buchtela, který ale zamířil vedle.

54:58
    Branka domácích vypadala ze svého postavení. Hra přerušena.

55:27
    Sešívaný v rohu získali kotouč a vyhazují.

55:58
    Domácí v plném počtu. Slavia se (prozatím) ubránila.

56:31
    Sešívaní dělají všechno pro to, aby se Benátky neusadily v útočené třetině. Zatím se jim to daří.

56:51
    Buly v útoku ale vybojoval nahozením z pravé strany Průžek. Michajlov zasáhl lapačkou.

57:35
    Špatná rozehrávka Středočechů. Vampola zachytil kotouč a posílá ho do obranné třetiny Benátek.

58:37
    Benátky se sice dokázaly vymanit z rohu pásma, ale jejich následně zakončení přesné nebylo. Z modré pálil Niko.

59:05
    Zato Vrdlovec byl na druhé straně ve svém počínání úspěšnější. Žajdlíka donutil alespoň k zákroku.

59:18
    Šance hostů se snižují. Slavia jde do přesilové hry, Buchtela dostává 2+10 min za vražení na hrazení.

59:48
    Sešívaní kombinují v útoku.

Sešívaní berou všechny tři body. V závěru dokázali uhájit těsné vedení. Benátky sice vedly 0:2, slávisté ale dokázali stav zápasu otočit. Rozhodující branku zapsal ve třetí třetině Kubík. Na jeho trefu už hosté odpověď nenašli.

To je z Edenu vše. Přeji hezký zbytek dne a znovu na shledanou. (20:32:14)

David Soumar

Branky a nahrávky: 26. Barák (M. Ondráček), 26. T. Duda (J. Novák), 51. Kubík (Vampola) – 6. Šafařovský (Šeliga), 24. Niko (Najman)

Rozhodčí: Maršálek, Vrba – Roupec, Šimánek