Ústí n/L – Motor ČB 1:8 (kon.) | Litoměřice – Slavia 6:4 (kon.) | Benátky n/J – Jihlava 1:3 (kon.)
Kadaň – Přerov 1:2 (kon.) | Prostějov – Poruba 2011 3:4 (po pr.) | Sokolov – Vsetín 2:6 (kon.)
Třebíč – Chomutov 3:1 (kon.) | Havířov – Frýdek-M. 4:2 (kon.)
SK Trhači Kadaň
1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
HC ZUBR Přerov
Sobota 26.10.2019, 17:00 • ZS Kadaň • Chance liga • 18. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Přerov se nachází na druhém místě Chance ligy s 35 body a skóre 51:33. Zubři vstoupili do druhé poloviny první části dvěma výhrami. Nejdříve si odvezli tři body z Prostějova a na výhru navázali také v domácím zápase s Třebíčí. Vyrovnaný zápas, který skončil poměrem 3:2, rozhodl ve 36. minutě Jiří Krisl.

Sestava Přerova ze zápasu s Třebíčí:

Klimeš – Krisl, Černý, Weinhold, Zbořil, Čáp, Šnajnar – Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Hejcman, M. Kratochvil – Popelka, Sýkora, Š. Kratochvil – Goiš, Süss, Dvořák.

Nejproduktivnějším hráčem hostů je s 18 body Roman Pšurný, který je s 12 brankami také nejlepším střelcem Chance ligy. Nejvíce asistencí, 14, má na svém kontě Jakub Navrátil. Nejproduktivnějším obráncem je s 9 body(2+7) Mikuláš Zbořil. V brance se střídají Michael Petrásek(9 zápasů, 1.97 branky na zápas, úspěšnost 92.27%) a Lukáš Klimeš(7 zápasů, 1.29 branky na zápas, úspěšnost 95.54%), který je dle obou statistik nejlepším brankářem Chance ligy.

Domácí se nacházejí na posledním místě soutěže s 5 body a skóre 30:83. Trhačům se v posledním domácím zápase podařilo poprvé v ročníku zvítězit, když si vyšlápli na Duklu Jihlava. V následném zápase v Českých Budějovicích se podobné překvapení neopakovalo. Kadaňští sice v první části dokázali zásluhou Romana Chlouby vyrovnat, ovšem Motor v poslední minutě první části přidal druhou branku. Ve druhé třetině domácí nastříleli tři branky a rozhodli zápas, Trhači pouze druhou brankou Romana Chlouby snížili na konečných 5:2.

Sestava Trhačů ze zápasu v Českých Budějovicích:

Wolf – Trefný, D. Novák, L. Chalupa, Poizl, Eliáš, Jandus, Mert – Wojnar, Kůs, M. Zabloudil – Michnáč, Chlouba, Wágner – Koblížek, Čermák, Čech – Homer, Rindoš, Z. Zabloudil.

Nejproduktivnějším hráčem domácích je s 13 body (5+8) Roman Chlouba, který je zároveň jak nejlepším nahrávačem, tak střelcem. O korunu střelců se dělí sFrantiškem Wágnerem. Nejproduktivnějším obráncem je Jakub Trefný s 8 body(1+7). V brance se usadil Jakub Neužil(5 zápasů, 3.59 branky na zápas, úspěšnost 89.77%)

Vzájemné zápasy:

Trhači čekají na bodový zisk v zápase proti Přerovu od 13.01.2017, kdy zvítězili 2:1p. Zajímavostí je, že mezi Zubry působí hned trojice hráčů, kteří si tuto výhru pamatují z černožlutého dresu. Jedná se o Roberta Černého, Martina Weinholda a Dareka Hejcmana. V minulém ročníku si tři body vždy odnesl Přerov s celkovým skóre 6:23.

6.kolo, sobota 22.9.2018
    HC ZUBR Přerov – SK Trhači Kadaň 5:0 (4:0, 1:0, 0:0)
    21.kolo, sobota 3.11.2018
    SK Trhači Kadaň – HC ZUBR Přerov 3:4 (2:1, 1:1, 0:2)
    36.kolo, pondělí 17.12.2018
    HC ZUBR Přerov – SK Trhači Kadaň 8:2 (2:1, 4:1, 2:0)
    51.kolo, pondělí 28.1.2019
    SK Trhači Kadaň – HC ZUBR Přerov 1:6 (1:4, 0:2, 0:0)

Letošní vzájemný zápas:

3.kolo, pondělí 16.9.2019
    HC ZUBR Přerov – SK Trhači Kadaň 7:0 (3:0, 1:0, 3:0)
    Branky: 3. Dufek, 10. Pšurný, 11. Sýkora,, 25. Pšurný, 44. Pšurný, 57. Kratochvil, 60. Sýkora.

HC ZUBR Přerov: Klimeš – Krisl, Černý, Kubeš, Zbořil, Weinhold, Čáp – Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Hejcman, Číp – Goiš, Sýkora, Kratochvil – Dufek, Dvořák, Süss.
    SK Trhači Kadaň: Wolf (11. Štěpánek) – Poizl, Trefný, Šilhán, L. Chalupa, Eliáš, Mert, Klodner – Čech, Chlouba, Wágner – M. Zabloudil, Rindoš, Řepík – Matýs, Hotěk, Koblížek – Z. Zabloudil, Dubský

V brance hostů se dnes poprvé představí nová posila Štěpán Lukeš, který přišel z důvodů zranění brankářské jedničky Michaela Petráska.

SK Trhači Kadaň: Neužil (Wolf) – Trefný, Novák, L. Chalupa, Poizl, Foltýn, M. Jandus – Wojnar, Kůs, Zabloudil – Koblížek, Čermák, Čech – Michnáč, Chlouba, Wágner – Homer, Rindoš, J. Müller.

HC ZUBR Přerov: Š. Lukeš (Šimonů) – Krisl, R. Černý, Kubeš, Zbořil, Čáp, Weinhold, Šnajnar – T. Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Hejcman, M. Kratochvil – Goiš, T. Sýkora, Š. Kratochvil – F. Dvořák, Süss, Číp..

00:01

00:28
    Přerovská rozehrávka končí zakázaným uvolněním.

01:00
    Koblížek vybojoval kotouč v rohu kluziště, následná přihrávka skončila s přispěním hokejky jednoho z bránících hráčů mezi diváky

01:21
    Hosté zahrozili z rychlého protiútoku, Hejcmanovu rychlou střelu poslal Neužil do ochranné sítě.

01:36
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Roman Chlouba – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

01:45
    Trhači vyhráli vhazování a vyhazují přes všechny čáry.

02:10
    Hosté se navrátili do útočného pásma a zkoušejí najít skulinu v domácí obraně.

03:10
    Přihrávku na nebezpečně postaveného Moučku zablokovala domácí obrana.

03:36

03:53
    Zakázané uvolnění domácích.

04:55
    Müller vybojoval kotouč za brankou Přerova, ovšem jeho přihrávka nenašla žádného ze spoluhráčů.

05:32
    Po chybě v domácí rozehrávce se ke střele dostal Navrátil, jeho střela skončila v ochranné síti.

06:18
    Wágner se vyhnul obránci, jeho střela skončila na zadním mantinelu.

06:50
    Novákův pokus od modré čáry skončil na noze jednoho z bránících hráčů.

07:40
    Lukeš vyjel za pukem až k vlastní střídačce, ale nedosáhl na něj. Následně zkoušel Koblížek střílet do odkryté branky, ale trefil pouze jednoho z blokujících hráčů Zubrů.

08:20
    Rindoš na dlouhou přihrávku nedosáhl, píská se zakázané uvolnění.

08:35
    Rindoš se rozjel do rychlého protiútoku,jeho střela těsně minula pravou tyč Lukešovy branky!

09:40
    Černého rychlá střela skončila na pravém betonu domácího brankáře.

10:26
    Dvořák se vyhnul obránci, jeho přihrávku na rozjetého spoluhráče zastavil jeden z bránících hráčů.

10:59
    Foltýnův pozdrav od modré čáry ukryl Lukeš do lapačky.

11:40
    Trhači drží kotouč ve vlastním pásmu, hosté napadají rozehrávku.

12:29
    Trhači zavřeli svého soupeře do vlastního pásma, ale po zmatcích na modré čáře skončil kotouč ve středním pásmu.

13:03
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomáš Sýkora – 2 min., hákování).

13:14
    Po nepřesné přihrávce se kotouč stěhuje před Neužilovu branku.

13:38
    Doležal vystihl domácí rozehrávku a zamířil do rychlého protiútoku, jeho střelu vyrazil Neužil ramenem.

14:16
    Rychlou kombinaci domácích zakončoval Wágner, ale trefil pouze nohu jednoho z obránců.

14:32
    Jandus našel rychlou přihrávkou nikým nehlídaného Čermáka, ten nedokázal zpracovat kotouč.

14:40
    Hosté vyhazují kotouč a mohou vystřídat.

15:03

15:12
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Albert Michnáč – 2 min., podrážení).

15:26
    Doležal číhal u pravé tyče na odražený kotouč, ale domácí obrana mu nedovolila zakončit.

16:20
    Po Moučkově střele opustil kotouč hrací plochu.

16:32
    Po zmatcích před domácí brankou zkoušel zakončit Sýkora, ale přestřelil domácí branku.

16:43
    Přerov právě vstřelil branku!
    Hosté v přesilové hře otevírají skóre! Hejcmanovu rychlou střelou z rohu kluziště tečoval TOMÁŠ SÝKORA za záda domácího brankáře. Asistence: Darek Hejcman, Mikuláš Zbořil.
    16:43 Tomáš SÝKORA - 0:1

17:51
    A hosté rychle odskakují na rozdíl dvou branek! Süsovu přihrávku srazil jeden z obránců pouze na hůl JIŘÍHO KRISLA, který rychlou střelou k tyči přidává druhou branku. Asistence: Jan Süss, Radek Číp.
    17:51 Jiří KRISL - 0:2

18:08
    Číp tvrdým zákrokem sestřelil domácího hráče a rozhodčí se radí o trestu.

18:08
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Radek Číp – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).

18:08
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Radek Číp – osobní trest do konce utkání, nesportovní chování).

19:05
    Trhači neudrželi kotouč v útočném pásmu.

19:29
    Trhači se nemohou dostat před brankáře Zubrů.

20:00

V úvodu první třetiny jsme viděli vyrovnaný hokej s šancemi na obou stranách. V průběhu třetiny získával Přerov větší a větší převahu, která vyústila ve dvoubrankové vedení. V závěru třetiny došlo ke tvrdému střetu u domácí střídačky, následný konflikt na trestné lavici ukončil zápas pro hostujícího útočníka. Druhá třetina začne přibližně v 17:54.

20:01

20:07

21:00
    Foltýn v souboji jeden na jednoho nevyzrál na jednoho z obránců hostů.

21:13
    Po přihrávce rukou se hra stěhuje do středního pásma.

21:46
    Domácí rozehrávka končí zakázaným uvolněním.

22:20
    Trhači drží kotouč, ale Lukeš je zatím bez práce.

23:09
    Müller zachytil přihrávku mezi obránci, následná Homerova střela skončila na levém betonu brankáře Zubrů.

23:44
    Jandusova střela od modré čáry si našla cestu do lapačky hostujícího brankáře.

24:17
    Kubeš nahodil kotouč před branku, ale nikdo ze spoluhráčů na něj nedosáhl.

24:38
    Novákovu prudkou střelu od modré čáry zastavil Lukeš levým betonem.

25:30
    Šnajnar se dostal k odraženému kotouči, jeho střela z prostoru mezi kruhy trefila vyrážečku domácího brankáře.

26:06
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (František Wágner – 2 min., podrážení).

26:45
    Hosté vyhráli vhazování a kombinují v útočném pásmu.

27:15
    Černý si sjel do prostoru mezi kruhy, jeho střelu domácí brankář se štěstím vyrazil nad branku.

27:45
    Tlak hostů pokračuje, domácí čtveřice je dlouho na ledě.

28:06

28:13
    Kadaň právě vstřelila branku!
    Trhači snižují na rozdíl jediné branky! FRANTIŠEK WÁGNER opustil trestnou lavici, dostal kotouč a střelou mezi betony překonává Lukeše. Asistence: Matěj Zabloudil, Jakub Neužil.
    28:13 František WÁGNER - 1:2

28:49
    Chlouba vystihl přihrávku hostů, ale nedokázal udržet kontrolu nad poskakujícím kotoučem.

29:41
    Neužil raději přerušil hru. Následovala drobná strkanice, která se obešla bez trestů.

30:33
    Hra vysokou holí znamená vhazování před Lukešem.

30:42
    Novákovu střelu od modré čáry vyrazil Lukeš pouze před sebe, ale tam nebyl nikdo z domácích útočníku, kdo by dokázal dorazit kotouč.

31:26
    Proti Čápově prudké střele od modré čáry ukázal Neužil pohotový zákrok vyrážečkou.

31:54
    Sýkora se dostal k odraženému puku a okamžitě jej nasměroval zpět před domácí branku. Následná chaotická situace skončila přerušením hry.

32:40
    Zabloudil vystihl přihrávku hostů, mezi třemi hráči se individuální akcí neprosadil.

32:50
    Z následného protiútoku znovu zahrozili hosté, Süssova prudká střela těsně minula pravou tyč domácí branky.

33:09
    Michnáč se dostal do samostatného úniku a měl na hokejce vyrovnání, ale nedokázal překonat Lukeše!

33:26
    Na ledě zůstává Darek Hejcman, rozhodčí přerušuje hru.

34:09
    Homer projel podél levého mantinelu, jeho přihrávka před branku našla pouze Krislovu hokejku.

34:50
    Po sérii nepřesných přihrávek se kotouč stěhuje za domácí branku.

35:57
    Šnajnar ukázal, že by z něj nebyl špatný rychlobruslař a donutil Lukeše vyjet za branku a odehrát kotouč.

36:50
    Ke kotouči se po delší chvíli dostávají také hosté, Neužil zatím nemusí zasahovat.

37:30
    Müller ujel obránci, střela z ostrého úhlu skončila na Lukešově hrudi.

38:11
    Trefný nahodil kotouč před branku, Lukeš raději přerušil hru.

38:30
    Goiš se dostal k odraženému puku, jeho střela z prostoru mezi kruhy postrádala přesnost

39:09
    Jandus šikovným průnikem zavezl kotouč do útočného pásma.

39:50
    Přerov drží kotouč ve vlastním pásmu.

40:00

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji hosté, ovšem branky se dočkali domácí. Dvě minuty obléhali Zubři domácí branku, po skončení trestu přišla přesná přihrávka a provinilec Wágner odčinil svůj nedovolený zákrok přesnou střelou mezi betony. Poté se hra vyrovnala, oba celky si vypracovaly hned několik střeleckých příležitostí. Rozhodnutí zápasu přinese třetí třetina, která začne přibližně v 18:45.

40:01

40:46
    Rozehrávka Trhačů končí zakázaným uvolněním.

41:40
    Hosté drží kotouč, ale nemohou se dostat do domácího pásma.

42:19
    Navrátil ujel domácí obraně, ale Neužil se nenechal zmást a s jeho samostatným únikem si poradil!

42:58
    Hosté drží kotouč za domácí brankou.

43:30
    Zatím se hraje pouze na jednu branku, a to na branku Trhačů.

44:19
    Wojnar se dostal až před Lukeše, ten sice po jeho střele neudržel kotouč, ale naštěstí pro hosty hlavní rozhodčí přerušuje hru.

45:04
    Přečíslení tři na dva mohl zakončovat Kratochvíl, ale kotouč mu přeskočil hokejku.

45:28
    Süss zkusil vystřelit z ostrého úhlu, jeho střela proletěla vedle domácí branky.

46:09
    Rychlou akci hostů zastavil ofsajd.

46:29
    Kratochvílova rychlá střela od levého mantinelu proletěla nad brankou.

47:07
    Kotouč přišel do kontaktu s konstrukcí nad ledovou plochou, vhazovat se bude ve středním pásmu.

47:43
    Goiš zkusil překvapit domácího brankáře střelou na bližší tyč, ten si prostor u tyče dokázal uhlídat.

48:07
    Proti Dvořákově střele z prostoru mezi kruhy vytasil Neužil rychlý zákrok betonem.

48:34
    Po dlouhé době se dostali do útočného pásma Trhači, nepřesná přihrávka však vrací kotouč do obranného pásma domácích.

49:39
    Nenápadná Jandusova střela od modré čáry nadělala Lukešovi spoustu problémů.

50:03
    Neužil zasáhl proti Moučkově střele rychlým zákrokem ramenem.

51:02
    Ofsajd hostů. Ti se ve třetí části snaží pojistit vedení, ale Neužil předvádí skvělý výkon.

51:48
    Koblížek dostal přihrávku za obranu, ovšem i jeho přerušuje čárový rozhodčí – ofsajd.

52:35
    Souboj o kotouč u střídačky hostů skončil útočným faulem domácího hráče.

52:43
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Matěj Zabloudil – 2 min., sekání).

Komerční přestávky využívá domácí kapitán k diskusi s rozhodčími. Zřejmě se mu nelíbilo vyhodnocení souboje u střídačky Zubrů.

52:52
    Trhači vyhráli vhazování a vyhazují kotouč.

53:15
    Zbořilova prudká střela proletěla nad brankou.

53:49
    Domácí obránce zachytil kotouč a posílá jej přes všechny čáry.

54:13
    Navrátilovu střelu od modré čáry udržet Neužil ve výstroji.

54:32
    Strkanice před domácí brankou mezi Trefným a Doležalem. Hra se pro postavení útočícího hráče v brankovišti přesunuje do středního pásma

54:48

55:28
    Ofsajd hostů a další strkanice v obranném pásmu Trhačů.

55:45
    Další Navrátilův pokus od modré čáry, Neužil i tentokrát úspěšný.

56:03
    Po střele od modré čáry další nešetrný zákrok na domácího brankáře, po kterém se do strkanice zapojil Chalupa.

57:09
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).

57:35
    Krislova střela proletěla nad domácí brankou.

57:58
    Domácí se dostali k puku, ale nedokázali jej vyhodit ze třetiny. Tlak hostů pokračuje.

58:26
    Navrátilova střela z ostrého úhlu trefila Neužila do masky.

58:26
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Martin Jandus – 2 min., sevření puku rukou).

58:47
    Moučka z bezprostřední blízkosti přestřelil domácí branku.

59:09
    Domácí ve čtyřech.

59:25
    Hejcman střílel do odkryté branky, ovšem Neužil se dokázal roztáhnout a ukrýt kotouč do lapačky!

59:42
    Nepřesnosti v obraně mohl využít Navrátil, ale jeho přihrávka nenašla žádného ze spoluhráčů.

Ve třetí třetině Zubři dominovali a odváží si tři body. Naději pro domácí držel skvělými zákroky Neužil, ale na bodový zisk to dnes nestačilo. To je pro dnešní večer vše, já děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek prodlouženého víkendu. (19:22:50)

Filip De Bolle

Branky a nahrávky: 29. Wágner (Zabloudil, Neužil) – 17. T. Sýkora (Hejcman, Zbořil), 18. Krisl (Süss, Číp)

Rozhodčí: Kostourek, Jaroš – Štofa, Beneš