Mladá Boleslav – Olomouc 5:1 (kon.) | Vítkovice – Zlín 4:3 (2:1 po s.n.) | Litvínov – Plzeň 1:3 (kon.)
K. Vary – Pardubice 8:0 (kon.) | Mountfield HK – Kladno 2:1 (po pr.) | Sparta – Liberec 0:2 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
8:0 (3:0, 3:0, 2:0)
HC Dynamo Pardubice
Úterý 29.10.2019, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 15. kolo

Energie v závěru vstřelila další dva góly, o které se postaral Dávid Gríger.

Nejlepšími hráči zápasu se stávají Matěj Blümel (PCE) a Dávid Gríger (KVA). Ode mě je to pro dnešní večer vše, loučí se s vámi Kamila Ströerová. (19:40:07)

59:34
    Do úniku se dostal Vondráček, proti Borovičkovi neuspěl.

59:15
    Blažej pálil na brankáře Energie, znovu zákrok lapačkou.

58:59
    Dynamo se drží v útočné třetině!

58:40
    Energie míchá s obranou Dynama.

58:04
    Tomáš Jelínek se prokousal karlovarskou obranou, koncovku mu zazdil Novotný svou lapačkou.

57:10
    Mladí hokejisté z Pardubic se nebojí jít do osobního souboje, drze dotýrají na hráče Energie a snaží se ještě s výsledkem něco udělat.

55:57
    Energie znovu získala prostor před Borovičkou. Dynamo se snaží napadat karlovarské rozehrávky a nakonec se to podařilo Michalu Rouhovi, který dovolil svým spoluhráčům vystřídat.

54:59
    Na druhé straně vypálil znovu Rohlík, ale o milimetry minul Novotného bránu!

54:30
    Po dvou minutách se Dynamu daří vyhodit kotouč k Novotnému. Zelená lavina se ale valí zpět do útočného pásma.

54:18
    Koblasa pálil z kruhu, ale rána mu absolutně nesedla.

53:41
    Nabití Fleka na Rachůnka prošlo skrze pardubické hráče, Rachůnek nezvládl před Borovičkou zakončit.

52:50
    Jakub Flek mohl vypálil z těsné blízkosti, ale trefil vlastního hráče.

Dnešní utkání sleduje 4128 diváků.

52:35
    Před reklamní přestávkou poslal dělovkou ránu od modré čáry Matěj Stříteský, ale Borovička se předvedl lapačkou.

51:50
    Karlovarští znovu motají perníkáře ve vlastní třetině, Dynamu se nakonec daří zavézt kotouč alespoň do neutrální zóny. Vzápětí však Pardubice vyhazují až na zakázané uvolnění.

51:10
    Knotek se snažil dorazit ránu Kohouta, ale netrefil levitující kotouč.

50:35
    Na druhé straně si velkou šanci vybojoval Ondřej Rohlík, kterého stačil vychytat Filip Novotný.
    49:48 Dávid GRÍGER - 8:0

49:48
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Rachůnek zastavil kotouč u mantinelu, na kruh si sjel DÁVID GRÍGER, který lehkou střelou poslal energetiky do osmibrankového vedení. Asistence: Tomáš Rachůnek, Jakub Flek.

49:15
    Hráči Dynama absolutně nestíhají tempo energetiků v útočném pásmu.

48:31
    Pardubice zavezly kotouč do útočné třetině, kde si jej znovu převzali Karlovarští, kteří míří do útoku. Rachůnek se pokoušel střelou zblízka propálit Borovičku, ale těsně minul.

47:57
    Ačkoli je Energie v sedmibrankovém vedení, fandí zejména kotel domácích fanoušků, zbytek haly se nepřidává.

47:32
    Další Mikúšův pokus, který orazítkoval pouze plexisklo za Borovičkou.

46:45
    Mikúš našel ped bránou volného Mikysku, který mohl dorazit do prázdné brány, ale do koncovky mu byla vložena hokejka jednoho z bránících hráčů Dynama.

46:10
    Následuje komerční přestávka.

45:40
    Po menším tlaku Pardubic, kterému úspěšně čelil gólman karlovarský hokejistů, se hra přesunula před Borovičku. Propasírovat puk za pardubického brankáře se snažil Martin Kohout.

44:42
    Martin Kostka se pokoušel propálit bezchybného Novotného střelou zpoza brány, puk přeskočil klec a brankář Energie ji před sebe stačil odehnat holí.
    43:40 Dávid GRÍGER - 7:0

43:40
    Přímo před bránou Borovičky zůstal úplně volný DÁVID GRÍGER, který poslat puk do horního patra hostující branky. Asistence: Tomáš Vondráček, Petr Šenkeřík.

43:27
    Zodpovědnost na sebe vzal Matěj Stříteský, Borovička ránu vyrazil betonem.

42:44
    Pardubicím se rychle daří znovu poslat kotouč do bezpečné vzdálenosti. Do třetiny se povedlo zavést puk Rachůnkovi, následně se sama Energie připravila o pásmo.

42:21
    Dynamo se osvobozuje, Karlovy Vary se znovu dostávají před brankáře hostů.

41:49
    Karlovarští jsou prozatím v dnešním zápase stoprocentní s úspěšností v přesilových hrách.

41:43
    Michal Rouha (PCE) si vysloužil dvě minuty za podrážení a Energii čeká další přesilová hra.

41:20
    Ondřej Beránek ujel všem pardubickým hokejistům, Borovička ho ale dokázal zastavit.

40:58
    Rachůnek po nepřesné přihrávce na Plutnara vypudil energetiky z obranného pásma Dynama.

40:10
    Energii se nedaří získat útočné pásmo, podobně jako Pardubicím.

40:01

Týmy jsou na ledové ploše a připravují se na závěrečnou třetinu.

Druhá třetina přinesla stejný počet gólů jako část první. Energii se podařilo odskočit na rozdíl šesti branek. Ve 24. minutě se prosadil Vojtěch Polák, o minutu později následoval gól Kohout a vzápětí Vondráčka. Na straně Pardubic došlo ke střídání brankářů, kdy Nečase vyměnil Borovička. Karlovarští hrají na půl plynu, nejedná se o typický, rychlý, bruslivý hokej plný brejků. Dynamo se snaží tempo dotáhnout, ale jde mu to těžce. Třetí třetina začne 19:11.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:18
    Rohlík se rozjel s pukem, karlovarský brankář se vytáhl zákrokem lapačkou.

38:50
    Do konce druhé třetiny zbývá jedna minuta.

38:19
    O tvrdou ránu se postaral Beránek, dělovku vyrazil Borovička.

37:30
    Dynamu se podařilo osvobodit.

36:40
    První formace neuvěřitelně dominuje a s mladými hráči si pohrává.

36:10
    Domácí snadno získávají útočné pásmo, nyní je zastavil ofsajd.

35:17
    Kaštánek prozkoušel pozornost karlovarského gólmana, ale nepodařilo se mu jej překonat.

34:08
    Stříteský vypálil od modré čáry, střela však byla zabržděna o bránícího hráče.

33:43
    Matěj Blümel ujel karlovarské obraně, na Novotného ale nevyzrál.

33:38
    Jakub Flek se postaral o další dělovku energetiků, jehož ránu ale Borovička vyrazil vlastním tělem. Následuje komerční přestávka.

32:45
    Před Filipem Novotným se nic závratného neděje, hraje se převážně v obranném pásmu Dynama.

31:50
    Karlovarští se na dlouho usadili ve třetině Pardubic. Domácí však dlouho hledali, kdo by vystřelil, až nakonec energetici přišli o pásmo po chybné přihrávce.

29:48
    Energie zavítala do třetiny, ujížděl Flek s Rachůnkem, o střelu se nakonec pokusil šéf kanadského bodování Karlových Varů Tomáš Rachůnek, ale minul hostující bránu.

29:18
    Za brankou Novotného se bojuje o puk, nakonec vítězí Energie, která o puk rychle přichází.

28:23
    Komerční přestávka.

27:10
    Šance střídá šanci a Novotný v brance pouze pozoruje hru svých spoluhráčů v útočné třetině.

26:22
    Ze spánku se probouzí také kotel domácích.
    24:36 Tomáš VONDRÁČEK - 6:0

24:36
    Do úniku pospíchal TOMÁŠ VONDRÁČEK, který hbitou střelou rozvlnit síť za Borovičkou. Asistence: Václav Skuhravý, Vladimír Eminger.

24:23
    Střídání v týmu HC Dynamo Pardubice: ze hřiště odchází Vojtěch Nečas, přichází Michal Borovička.
    24:23 Martin KOHOUT - 5:0

24:23
    Z pravého kruhu poslal kotouč za brankovou čáru MARTIN KOHOUT. Asistence: Adam Křemen, Dalimil Mikyska.
    23:47 Vojtěch POLÁK - 4:0

23:47
    Od Beránka dostal mezi kruhy nabito VOJTĚCH POLÁK, který rychlou střelou trefil horní část pardubické brány. Asistence: Ondřej Beránek, Matěj Stříteský.

23:30
    Gríger pospíchal s kotoučem po pravé straně, zbavil se dotěrného Kaštánka, v koncovce ale slovenský útočník neuspěl.

22:58
    Energetici získávají pásmo, znovu pálil Šenkeřík na Nečase nevyzrál.

22:15
    Energie se před Nečase ale nedostala. Naopak se o pásmo snažili hosté, rychle ale o třetinu přichází.

21:48
    Za bránou zastavuje puk Novotný a Graňák rozehrává na své spoluhráče.

21:21
    Pardubice se snaží dotáhnout tempo.

20:58
    Plutnar pálil od modré, před bránou se ještě o dorážku snažil Flek, ale Nečas byl úspěšný.

20:27
    S kotoučem pospíchal Jakub Flek, jehož ránu vyrazil Nečas tělem.

20:05
    Pardubice se do útočné třetiny sice dostaly, ale zároveň se dopustily ofsajdu.

20:01

Během první dvacetiminutovky se energetikům podařilo vsítit tři góly. Skóre zápasu otevřel Petr Koblasa v deváté minutě, následoval Adam Křemen a jeho první gól v extralize. A nakonec se v 15. minutě prosadil Matěj Stříteský. Energie měla v prvním dějství dvě přesilové hry a obě se karlovarským hokejistům podařilo proměnit, čímž pouze dokazují svou formu v této herní činnosti. Na led již vyjeli ukázkové vozy Škoda a druhá perioda začne v 18:21.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:16
    Šenkeřík se dychtivě pokouší o vstřelení gólu, jeho rány však nekončí za brankovou čárou.

18:57
    Aktivnějším celkem je jednoznačně karlovarská Energie, která má nejen věkově, ale také herně hodně navrch.

17:50
    Rachůnek se pokusil obhodit si obránce Dynama, bek jeho úmysl ale vystihl.

17:25
    Polák se znovu tlačil do hostujícího brankoviště, ale kotouč za Nečase nenarval.

16:30
    Další dělovka od modré čáry, tentokrát z hole Šenkeříka.
    14:55 Matěj STŘÍTESKÝ - 3:0

14:55
    Druhá přesilová hra Energie je využitá. Čistým průstřelem se gólově prosadil MATĚJ STŘÍTESKÝ a Karlovarští navyšují na 3:0. Asistence: Petr Šenkeřík, Tomáš Rachůnek.

14:13
    Po své sólo akce usedl na lavici hříchů Petr Antoníček (PCE), který se provinil za brankou energetiků sekáním.

14:10
    Petr Antoníček ujel Matěji Stříteskému, útočník hostujících se nakonec trefil pouze do Novotného.

13:21
    Polák se snažil před bránou tečovat střelu Beránka, ale promáchl kotouč.
    12:47 Adam KŘEMEN - 2:0

12:47
    Od modré čáry poslal dělovou ránu tečoval před brankou karlovarský mládežník ADAM KŘEMEN, který si tak zapsal svůj první extraligový gól. Asistence: Dominik Graňák, Michal Plutnar.

12:36
    Knotek měl dobrou šanci, ale minul téměř prázdnou bránu hostí.

12:18
    Domácí se snadno dostávají před Nečase.

11:38
    Skuhravý se pokoušel pálit, kotouč ale netrefil. Na druhé straně se o další větší šanci zasloužil Tomáš Jelínek, Novotný sklapl betony.

11:18
    Ondřej Rohlík pálil z kruhů, ránu ukryl brankář Energie do lapačky.

10:50
    Kaštánek prozkoušel pozornost karlovarského strážce brány, Novotný zakročil v pravý moment.

09:50
    Dynamo trápí přechod do útočné třetiny, téměř se před brankáře energetiků ještě nedostalo.

09:05
    Šenkeřík se snažil dostat kotouč do brány střelou od modré čáry, ale minul hostující svatyni.

08:48
    Mladý tým Pardubic na okamžik zapotil Filipa Novotného, brankář Energie si s pokusy Dynama ale poradil.
    08:17 Petr KOBLASA - 1:0

08:17
    Kapitán Energie Václav Skuhravý nabil na levý kruh, kde byl připravený PETR KOBLASA, jehož rána zavítala k pravé tyčce Nečasovy brány. Asistence: Václav Skuhravý.

07:50
    Nečas holí dokázal odpálit kotouč až do středního pásma, Energie se během krátké chvíle vrací zpět.

07:25
    Domácí ale o třetinu ještě nepřišli a nadále hledají cestu za záda pardubického brankáře. Koblasa z těsné blízkosti nedokázal propasírovat kotouč za brankovou čáru.

07:04
    Pálil Šenkeřík z pravého kruhu, ale minul hostující bránu. Od modré následně přidal dělovku Matěj Stříteský, jeho rána skončila v klíně Nečase.

06:30
    Karlovarští se drží v útočné třetině a hledají vhodnou pozici ke střele.

06:27
    Do početní převahy nastupuje Gríger, Flek, Rachůnek a obranu hlídá Stříteský se Šenkeříkem.

06:27
    Před komerční přestávkou usedl na trestnou lavici Martin Kostka (PCE), který se provinil vysokou holí.

06:15
    Do útoku se pouští Pardubice, kotouč však Rozlílkovi utekl a nedohnal jej.

05:38
    Kohout se pokoušel propálil Nečase, ale také orazítkoval jen plexisklo.

05:20
    Energie nepředvádí typicky rychlý a bruslivý hokej.

04:43
    Stříteský poslal dělovku od modré, která těsně před brankou změnila směr.

04:00
    Karlovarští se nadále drží před gólmanem Pardubic. Ke střele se dostal Gríger, jeho dělovka však orazítkovala pouze plexisklo za maskovaným mužem v bráně perníkářů.

03:24
    Flek pálil z těsné blízkosti, ale trefil se do těla brankáře Dynama.

03:20
    Na druhé straně byl Nečas zavezen do vlastní brány Jakubem Flekem.

02:58
    Šír se pokoušel z těsné blízkosti zavést kotouč za Novotného, ale brankář Energie si puk pohlídal.

02:30
    Koblasa pálil od modré, ale také trefil jen prvního bránícího hráče.

02:10
    Převážně se na puku drží domácí.

01:30
    Křemen získal třetinu, ale Nečas s jejich pobytem ve svém pásmu neměl žádnou práci.

01:02
    Graňák pálil, ale trefil pouze prvního hráče před sebou.

00:45
    Stříteský drží kotouč za vlastní branou a Energie zakládá útok.

00:20
    Ve třetině hostů se nic závratného nestalo.

00:10
    Karlovarští vyhrávají vhazování a míří do útočné třetiny.

00:01

V čele s Chárou nastupuje na led Dynamo. Energii na led vyvedl Jakub Flek.

Divákům je představena mladá soupiska Pardubic.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Bednář) – Šenkeřík, Stříteský, Graňák (A), Plutnar, M. Rohan, Eminger, D. Mikyska – T. Rachůnek (A), Gríger, Flek – V. Polák, T. Mikúš, O. Beránek – Křemen, T. Knotek, Kohout – Koblasa, Skuhravý (C), Vondráček.

HC Dynamo Pardubice: Nečas (Borovička) – Oliva (C), Kubíček, Kaštánek, Jelínek, Blažej, Leder – Rozlílek, Kostka, Bucek – Blümel (A), Rohlík (A), Costa – Antoníček, Chára, Rouha – Šťastný, Šír, Pavlík.

Rozhodčí: Lacina, Sýkora – Brejcha, Jelínek.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Ještě před samotným zápasem se na sociálních sítích a webech strhlo velké drama. Dnešní soupeř energetiků trpí akutní virovou střevní chřipkou. Vedení pardubického hokeje požádalo Karlovy Vary o odložení zápasu. Energie však odmítla a Dynamo tak nastoupí s kompletně juniorským týmem, který měl dnes hrát s Hradcem Králové.

K celé situaci se vyjádřil také Josef Řezníček!
    „Stejná pravidla platí i teď, dříve se to zneužívalo, takže už nějakou dobu se nebere na zdravotní problém zřetel. Vím, že tentokrát to asi nebude tenhle případ, ale jednou by se zápas odložil a vznikl by precedens. Tohle pravidlo si odsouhlasily samy kluby, takže není co řešit,“ vysvětlil pro isport.cz ředitel extraligy Josef Řezníček.

Z posledních sedmi utkání se energetikům podařilo šestkrát zvítězit. Po pádu na ledě Sparty si Karlovy Vary, jako první tým, odvezl body z ledu Liberce a následně nasázely do zlínské sítě čtyři góly. V utkání se Libercem si sedmnáctiletý gólman Jan Bednář připsal své první čisté konto v A-týmu. Aktuálně se Energie s dvaceti sedmi body nachází na čtvrté příčka. Dominantou energetiků jsou přesilové hry, ve kterých náleží karlovarským borcům druhé místo v extralize. Sběračem kanadských bodů je Tomáš Rachůnek, který se osmkrát přesně trefil a jedenáct na gól nahrál.

Nepodařený start do soutěže vyústil až ke změně na postu hlavního trenéra. Lubinu vystřídal bývalý asistent Radek Bělohlav. Ačkoli se perníkářům podařilo zvítězit v prvním klání pod taktovkou Bělohlava, nyní mají na svém kontě tři porážky v řadě. Dynamo navíc v posledních třech zápasech dokázalo vsítit pouhé tři branky. V neděli se Pardubice utkaly s Mladou Boleslaví, se kterou padly těsným výsledkem 1:2. Šéfem kanadského bodování v Dynamu je Radovan Tybor, který se zasloužil o šest gólů a tři asistence.
    Jan Bednář si připsal v pátek velký kariérní milník

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 9. Koblasa (Skuhravý), 13. Křemen (Graňák, Plutnar), 15. Stříteský (Šenkeřík, T. Rachůnek), 24. V. Polák (O. Beránek, Stříteský), 25. Kohout (Křemen, D. Mikyska), 25. Vondráček (Skuhravý, Eminger), 44. Gríger (Vondráček, Šenkeřík), 50. Gríger (T. Rachůnek, Flek)

HC Dynamo Pardubice: Nečas (25. Borovička) – Oliva (C), Kubíček, Kaštánek, Jelínek, Blažej, Leder – Rozlílek, Kostka, Bucek – Blümel (A), Rohlík (A), Costa – Antoníček, Chára, Rouha – Šťastný, Šír, Pavlík.

Rozhodčí: Lacina, Sýkora – Brejcha, Jelínek