Boston – San Jose 5:1 (kon.) | Carolina – Calgary 2:1 (kon.) | Toronto – Washington 3:4 (po pr.)
Pittsburgh – Philadelphia 7:1 (kon.) | NY Rangers – Tampa 4:1 (kon.) | Detroit – Edmonton 3:1 (kon.)
Nashville – Chicago 3:0 (kon.) | Dallas – Minnesota 6:3 (kon.) | Anaheim – Winnipeg 7:4 (kon.)
Carolina Hurricanes
2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Calgary Flames
Středa 30.10.2019, 00:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL
    Canes oslavili vítězství halloweenskou koledou.

Československá stopa

Martin Nečas (CAR) 0+0, 1 střela, čas na ledě 13:38
    Petr Mrázek (CAR) 60 minut, 28 zákroků, 1 gól, 96,6 %

Michael Frolík (CGY) 0+0, 0 střel, čas na ledě 12:50
    David Rittich (CGY) 59 minut, 26 zákroků, 2 góly, 92,9 % (02:56:17)

1. Andrej Svečnikov (CAR) 2+0
    2. Petr Mrázek (CAR) 28 zák., 1 gól, 96,6 %
    3. Jaccob Slavin (CAR) 0+0

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 28:29 (10:11, 8:14, 10:4)
    Zblokované střely – 9:19
    Vyhraná vhazování – 32:28
    Trestné minuty – 6:6
    Hity – 17:12

Hokejisté Caroliny ve třetí třetině otočili utkání proti Calgary a užívají si se svými fanoušky tradiční děkovačku! Dnes se jedná o halloweenskou koledu, kdy Joel Edmundson rozdává svým spoluhráčům z dýně pomyslné dobrůtky.

Hosté vedli od 14. minuty díky voleji Eliase Lindholma a těsný náskok drželi ještě v 50. minutě. Pak si však vzal slovo Andrej Svečnikov. Ruský útočník nejprve srovnal floorbalovým či lakrosovým trikem, kdy si za brankou nalepil puk na čepel hole a pak ho ze vzduchu poslal nad rameno brankáře a v čase 52:35 rozhodl střelou v přesilové hře. Flames už nepomohla k vyrovnání ani přesilovka, která byla ještě vylepšena hrou bez gólmana. Velkou zásluhu na výhře Canes má brankář Petr Mrázek. Na druhé straně se za svůj výkon nemusí stydět ani David Rittich.

60:00
    Domácí situaci po buly zkušeně zvládli a vyhrají!

59:58
    Zakázané uvolnění domácích 1,9 sekundy před koncem. Flames mají čas možná na poslední střelu...

59:31
    Petr Mrázek pokryl střelu Gaudreaua i bekhendovou dorážku Matthewa Tkachuka a uhájil tak Carolině vedení! Domácí už jsou v pěti.

59:01
    Poslední minuta třetí třetiny...

58:40
    Hosté si vyžádali oddechový čas.

58:40
    Rittich je na střídačce a hosté tak hrají s šesti hráči v poli! Mrázek udržel ve výstroji puk po střele Tkachuka z pravého kruhu a a hostující hráči tak nemohli dorážet.

58:21
    Domácí zatím brání výborně. Nyní Aho vytlačil Giordana do středního pásma.

58:01
    Dvě minuty do konce třetí třetiny. Hosté se zatím nedokázali usadit v útočném pásmu.

57:28
    Závěr bude asi hodně dramatický! Dougie Hamilton totiž podrazil Mangiapaneho a hosté tak budou hrát přesilovku!

57:19
    Pesce na druhé straně vyhodil tak, že puk nepřešel brankovou čáru a hosté tak museli hrát.

56:37
    Zakázané uvolnění Plamenů.

56:18
    Puk byl zašlápnut u mantinelu a rozhodčí po chvilce přerušili hru. Reklamní přestávka.

55:01
    Do konce třetí třetiny zbývá pět minut. Aréna je na nohou a žene hráče Caroliny.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 50. Svečnikov (Wallmark), 53. Svečnikov (D. Hamilton, T. Teräväinen) – 14. E. Lindholm (J. Gaudreau, Hamonic)

Carolina Hurricanes: Mrázek (Reimer) – D. Hamilton, Slavin (A), Pesce, Gardiner, T. van Riemsdyk, Edmundson – T. Teräväinen (A), Aho, Svečnikov – Foegele, J. Staal (C), Niederreiter – Nečas, Haula, Dzingel – Gibbons, Wallmark, B. McGinn.
    Calgary Flames: Rittich (Talbot) – Brodie, Giordano (C), Hamonic, Hanifin, R. Andersson, Kylington – Tkachuk (A), E. Lindholm, J. Gaudreau – S. Bennett, Monahan (A), Quine – Frolík, Backlund, Lucic – D. Ryan, Rieder, Mangiapane.

Rozhodčí: O'Rourke, South – Tobias, MacPherson

Diváci: 13 864