Toronto – Vegas 2:1 (po pr.) | Philadelphia – Montreal 3:2 (po pr.) | Carolina – NY Rangers 2:4 (kon.)
Florida – Washington 4:5 (po pr.) | NY Islanders – Pittsburgh 3:4 (po pr.) | Ottawa – Los Angeles 3:2 (po pr.)
Chicago – Vancouver 5:2 (kon.) | Colorado – Nashville 9:4 (kon.) | Calgary – New Jersey 5:2 (kon.)
Arizona – Columbus 2:3 (kon.) | San Jose – Minnesota 6:5 (kon.) | Buffalo – Tampa 2:3 (kon.)
San Jose Sharks
6:5 (4:0, 2:2, 0:3)
Minnesota Wild
Pátek 08.11.2019, 04:30 • SAP Center, San Jose • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezké ráno. (07:17:22)

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Hertl (SJS) 1+2, 1 střela, čas na ledě 15:51
    Radim Šimek (SJS) 1+0, 4 střely, čas na ledě 19:45

1. Logan Couture (SJS) 1+3
    2. Tomáš Hertl (SJS) 1+2
    3. Eric Staal (MNS) 1+2

Zápas skončil, San Jose nakonec udrželo těsné vedení a vyhrává na domácím ledě nad Minnesotou 6:5. Zápas přitom vypadal ještě po dvou třetinách naprosto jasně pro Sharks. Ti předvedli zejména skvělou první třetinu, kterou vyhráli 4:0 a vyhnali z branky Wild Stalocka. Ve druhé třetině už se začala prosazovat i Minnesota, ale Sharks pokaždé na její snížení reagovali a stále vedli o čtyři branky – 6:2. Až ve třetí třetině dokázala Minnesota zápas pořádně zdramatizovat. Nejprve se prosadil po špatné Jonesově rozehrávce Brad Hunt, v 50. minutě se prosadil Ryan Donato. Poté Wild ustáli dlouhou přesilovku soupeře a v 56. minutě snížil už na 5:6 Jason Zucker. V závěru to ještě hosté zkoušeli bez brankáře, ale na vytoužené vyrovnání už nedosáhli.

59:36
    Minnesota má obrovský tlak, do šance se dostali Staal a po něm Suter, ale gól z toho není!

59:13
    San Jose se zatím brání dobře, povedlo se mu dostat puk do střední třetiny.

58:30
    Minnesota zkouší power play, Dubnyk už je na střídačce.

57:37
    Zach Parise mohl dosáhnout na vytoužené vyrovnání, do šance se dostal po Karlssonově chybě. Ale tu nepotrestal, Jones tentokrát vytáhl perfektní zákrok.

57:16
    Klid na hokejky San Jose mohl vrátit Marcus Sörensen, ale svou šanci nevyužil, takže je to i dál pouze o gól.

56:50
    Minnesotě se nepovedlo správně projít přes modrou čáru, píská se ofsajd.
    55:25 Jason ZUCKER - 6:5

55:25
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Možná se nám přeci jen rodí velký obrat, protože je to už jen o gól! Zuccarello našel na pravém kruhu zcela volného JASONA ZUCKERA, a ten střelou z první překonal Jonese, který se nestihl přesunout. Asistence: Mats Zuccarello, Eric Staal.

55:10

54:06
    Sharks se už druhá část přesilovky moc nedaří, Minnesota často vyhazuje puky.

53:29
    Thortonova přihrávka v útočném pásmu nebyla dobrá a Minnesota opět dokázala vyhodit puk.

53:02
    Nakonec se přeci jen Wild povedlo dostat k puku a vyhodit ho do bezpečí.

52:42
    Logan Couture nahazoval puk před branku, ale tato nabídka se neujala. Talk Sharks však pokračuje.

51:59
    Další Dubnykův zákrok, tentokrát proti Burnsově ráně.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 1. Couture (E. Kane, Sörensen), 6. Meier (Hertl, E. Karlsson), 17. Sörensen (Marleau, Couture), 19. R. Šimek (Hertl, Meier), 38. Hertl (Couture, Burns), 40. E. Kane (Couture, Burns) – 36. Kunin (J. Eriksson Ek), 38. E. Staal (Hartman), 49. Hunt (Kunin), 50. Donato (E. Staal), 56. Zucker (Zuccarello, E. Staal)

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – R. Šimek, Burns, Vlasic (A), E. Karlsson, Dillon, Ferraro (C) – E. Kane, Couture, Labanc – Meier, Hertl, Goodrow (A) – Sörensen, J. Thornton, Marleau – Gregor, Gambrell, Bergmann.
    Minnesota Wild: Stalock (21. Dubnyk) – Suter (A), Spurgeon, Brodin, Dumba, Soucy, Hunt – Zucker, E. Staal, Zuccarello – Parise (A), M. Koivu (C), Fiala – Donato, Kunin, Hartman – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Greenway.

Rozhodčí: Rehman, Schlenker – Suchánek, T. Gawryletz

Diváci: 15 764