Třinec – Líšeň 1:1 (kon.) | Vyšehrad – Pardubice 0:2 (kon.) | Chrudim – Sokolov 1:0 (kon.)
konec
FC Slavoj Vyšehrad
0:2 (0:1)
FK Pardubice
Sobota 09.11.2019, 10:15 • Stadion Evžena Rošického, Praha • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 15. kolo
Předzápasové kurzy
   
  To je z naší strany vše, my děkujeme za pozornost a někdy zase na viděnou. (12:09:43)
   
  Zápas je u konce. Pardubice podle očekávání vítězí a pojišťují si tak vedení v druhé lize.

  Na první gól museli fanoušci na Stadionu Evžena Rošického čekat 38 minut. Pavel Černý parádně prodloužil přihrávku do běhu na Tomáše Solila, který míč jednoduše uklidil k pravé tyči.

  Branka byla k vidění i ve druhém poločase, Michal Hlavatý si jednoduše zpracoval balón ze vzduchu a razantní trefou k tyči pojistil pardubické vítězství.
   
  90+1
  Konec zápasu.
   
  90+1
  Lukáš Pouček si při svém průniku po pravé lajně zakopl míč do zámezí. Vyšehrad tak zřejmě přišel o svou poslední možnost ohrozit hostující branku.
   
  90
  Bude se hrát o minutu déle.
   
  90
  Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Michal Kohút, přichází Pavel Sokol.
   
  90
  Vojtěch Šandera za cenu faulu zastavil rychlý pardubický brejk stažením Pavla Zifčáka k zemi.
  89. Domácí měli v závěru velkou šanci na snížení
   
  89
  Tak tohle je smůla! Po sérii hlaviček se do zakončení z bezprostřední blízkosti pardubické branky dostal Vojtěch Mareš, už to vypadalo, že přesouvající se Nicolas Šmíd na míč nedosáhne, balón z branky na poslední chvíli ale vylovil hlavou eden z obránců.
   
  88
  Za pět minut dvanáct teď vypíchl Tomáš Solil domácímu Vojtěchu Šanderovi míč z nohy, pražský obránce totiž unikal do velmi nadějně vypadající střelecké pozice.
   
  87
  Centrem z hloubi pole teď našel Adam Alexandr nabíhajícího Tomáše Čvančaru, ten své zakončení hlavou ale namířil těsně nad břevno východočeské branky.
   
  86
  Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Michal Hlavatý, přichází Filip Čihák.
   
  85
  Dobrý obranný zákrok teď předvedl jeden z domácích, když vystihl přihrávku Jiřího Mikera na nabíhajícího Michala Kohúta.
   
  84
  Elvis Mashike Sukisa si při zpracování míče ve vápnu soupeře pomohl rukou. K míči se tak dostává Nicolas Šmíd, který s výkopem rozhodně nepospíchá.
   
  83
  Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází Jiří Miker.
  Střídání v týmu FC Slavoj Vyšehrad: ze hřiště odchází Filip Drobílek, přichází Michal Rataj.
   
  80
  Vyšehrad kombinuje na polovině hřiště a snaží se ještě najít nějakou skulinku v pardubické obraně, která by vedla ve snížení. Zatím marně.
   
  78
  Michal Hlavatý (Pardubice) musel zatáhnout za záchranou brzdu, když k zemi stáhl unikajícího domácího útočníka. Rozhodčí mu za ukázal oprávněnou žlutou kartu.
   
  76
  Centr Michala Hlavatého zatočení na přední tyč skončil na hlavě jednoho z domácích obránců, který míč odhlavičkoval daleko od vlastní branky.
   
  75
  Tomáš Čvančara si v souboji s Janem Jeřábkem pomohl popostrčením pardubického kapitána, Východočeši tak budou rozehrát další standardní situaci.

  Libor Kokoška

  Branky: 38. Solil, 60. Hlavatý

  Karty:   78. Hlavatý (PCE)


  FC Slavoj Vyšehrad: Otáhal – Šandera, Nitrianský, V. Mareš, T. Jablonský – Drobílek (83. Rataj) – Kozel (70. Alexandr), Verner – Pouček (C), Mashike Sukisa, Vejvar (59. Čvančara).
  Náhradníci: Dočekal – Drozda, Rataj, Alexandr, Čvančara, Hani, Švejdík.

  FK Pardubice: Šmíd – Prosek, Toml, Šejvl, T. Čelůstka – Kohút (90. Sokol), Solil, Jeřábek (C), Hlavatý (86. F. Čihák) – Zifčák, P. Černý (83. Miker).
  Náhradníci: Hrnčíř – Sláma, F. Čihák, Lee, Mužík, Sokol, Miker.

  Rozhodčí: Cihlář – Vaňkát, Váňa

  Diváci: 386