Detroit – Boston 4:2 (kon.) | Winnipeg – Vancouver 4:1 (kon.) | Edmonton – New Jersey 4:0 (kon.)
Tampa – Buffalo 5:3 (kon.) | NY Islanders – Florida 2:1 (kon.)
Detroit Red Wings
4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Boston Bruins
Sobota 09.11.2019, 01:30 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Přeji Vám příjemné sobotní ráno při sledování textového přenosu z NHL. Hokejisté Detroitu Red Wings dnes na svém ledě přivítají Boston Bruins. Zápas startuje krátce po 1:30. Příjemnou zábavu!

BOSTON BRUINS

Boston prožil velmi povedený vstup do letošní sezony. Se ziskem 24 bodů v patnácti zápasech je druhým nejlepším celkem Východní konference a drží se na špici své divize. Medvědi sice minulé utkání na ledě Montrealu prohráli, avšak předtím slavili šest výher v řadě. Jednoznačně nejlepším útočným triem v NHL je momentálně první formace Bruins. Brad Marchand, Patrice Bergeron a hlavně David Pastrňák se značnou měrou podíleli na bostonských bodech do tabulky. Český útočník David Pastrňák je navíc nejproduktivnějším hráčem v celé NHL, jelikož nasbíral úctihodných 15 branek a stejný počet asistencí v patnácti zápasech. Svěřenci Bruce Cassidyho by měli být v dnešním zápase velkými favority.

DETROIT RED WINGS

Detroit zažívá velmi krušné časy. V posledních dnech se propadl až na úplný konec tabulky celé NHL, jelikož dosud, jako jediný tým v lize, se nepřehoupl přes hranici deseti bodů. Tým kouče Blashilla si zapsal 12 porážek z posledních třinácti duelů. Tato hrozivá série začala 13. října v souboji s Torontem. Následovalo sedm porážek v řadě a poté ojedinělá výhra s Edmontonem v poměru 3:1. Minulé čtyři zápasy však slavný celek z Michiganu znovu prohrál, naposledy vysoko 1:5 na ledě New Yorku Rangers. Alespoň mírným pozitivem v táboře Red Wings může být forma Anthonyho Manthy a Tylera Bertuzziho. Oba zmiňovaní hráči si v kanadském bodování drží bilanci téměř bodu na zápas.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Detroit Red Wings: J. Bernier (Howard) – Hronek, Nemeth, McIlrath, Cholowski, Green, Bowey – Mantha, D. Larkin (A), Bertuzzi – Erne, Nielsen (A), Perlini – Helm, Ehn, Abdelkader (A) – Fabbri, Athanasiou, Filppula.

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – McAvoy, Grzelcyk, Carlo, Krug (A), Clifton, Chára (C), Kampfer – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Heinen, Krejčí, Cehlárik – Senyshyn, Coyle, Bjork – Kuraly, Wagner.

Rozhodčí: Chmielewski, Dwyer – Daisy, Baker.

00:01

00:14
    Detroit začal utkání aktivně. Ihned po zisku puku se ke střele od modré čáry dostal Larkin. Jeho pokus byl sražen do rohu kluziště.

00:37
    Před bránou Bostonu zůstal nikým nehlídán Bertuzzi. Útočník domácích se neprosadil ani jednou ze tří pokusů. Rask si hned v první minutě připsal důležitou sérii zákroků.

01:09
    Bruins právě vstřelili branku!
    Hosté vystřelili poprvé na bránu a hned jdou do vedení! Cehlárik dokázal zkrotit puk na své holi, uklidnil situaci a následně uvolnil DAVIDA KREJČÍHO. Český centr si díky parádní střele pod horní tyč připsal druhou trefu v sezoně. 0:1. Asistence: Peter Cehlárik.
    01:09 David KREJČÍ - 0:1

02:15
    Hosté se opět natlačili před detroitskou bránu, avšak tentokrát nezacílili přesně.

02:18
    Detroit právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! DYLAN LARKIN nám předvedl své výborné bruslení. Projel přes celou útočnou třetinu až za bránu, zpoza které rychlým zastrčením puku za tyč překonal Raska. Finský brankář si touš za svá záda srazil. 1:1. Asistence: Madison Bowey a Jonathan Bernier.
    02:18 Dylan LARKIN - 1:1

03:40
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (David Pastrňák – 2 min., hákování).

04:18
    Detroitu se úvodní sekundy přesilovky nevydařily. Boston se zatím úspěšně brání.

04:50
    Carlo zastavil puk na své modré čáře a následně jej odpálil přes všechny čáry do bezpečí. Detroit poté vystřídal.

05:23
    Do konce přesilovky domácích zbývá něco málo přes 15 sekund. Detroit se i nadále pořádně neusadil před bránou Bruins.

05:40

06:03
    David Pastrňák se po návratu na ledovou plochu zmocnil puku a z pravého kruhu zápěstím vystřelil. Bernier neinkasoval a důležitým zákrokem podržel svůj tým.

06:15
    Carlovo nahození od modré čáry nebylo usměrněno mezi tři tyče. Na kotouči pokračuje Boston.

06:40
    Hra se ale rychle přesunula do pásma hostů a ke střeleckému pokusu z poměrně velké dálky se propracoval Bowey. Obránce Red Wings ale i přispěním teče poslal touš do ochranné sítě.

07:09
    Bernier zaváhal s rozehrávkou. Jelikož byl Wagner u puku rychle, tak domácí gólman měl štěstí, že se do branky vrátil celkem včas.

08:18
    David Pastrňák se parádním manévrem uvolnil podél obránce a následně se zjevil úplně sám před Bernierem. Domácího brankáře zkusil překonat dlouhou kličkou do forehandu, ovšem Bernier se v rozhodující moment vytáhl.

08:41
    Bernier byl v posledních sekundách v časté permanenci. Také s další střelou si dokázal poradit a hru přerušil.

09:17
    Domácí velmi zajímavě vystřelili od modré čáry. Rask toho moc neviděl a nakonec měl štěstí, že Abdelkader nezakončil těsně před brankovištěm lépe.

09:56
    Abdelkaderův pokus vyrazil Rask pouze před sebe. Před bránou se dobře zorientoval Perlini, ale finský brankář byl při dorážce úspěšnější.

10:39
    Útočná akce Detroitu skončila ofsajdem. Máme zde druhou komerční pauzu v první periodě.

11:12
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Brad Marchand – 2 min., nedovolené bránění).

11:23
    Kuraly získal puk a navíc jej také podržel. Ušetřil hned ze startu bostonského oslabení pár vteřin.

11:49
    Domácí využívají přesilovku po krásné kombinaci. Premiéru v dresu Red Wings si osladil gólem ROBBY FABBRI. Útočník s číslem 14 na dresu si počkal na přesnou přihrávku Bertuzziho mezi kruhy a dobře umístěným pokusem nedal Raskovi šanci. 2:1. Asistence: Tyler Bertuzzi a Anthony Mantha.
    11:49 Robby FABBRI - 2:1

12:24
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Madison Bowey – 2 min., držení).

13:08
    Boston zhruba minutu kombinoval v soupeřově pásmu. Jakmile byla obrana domácích už pod tlakem, tak Marchand skvělou střílenou přihrávkou vybídl ke skórování Heinena. Forvard Bruins ale neprotlačil ani nadvakrát touš za Bernierova záda.

13:44
    Prostor u modré čáry si udělal McAvoy. Obránce ve službách hostů si najel do lepší pozice a zápěstím zkusil své štěstí. Bernier byl na zemi včas a zasáhl.

13:58
    Larkin zablokoval Krejčího pokus a svůj tým osvobodil.

14:24

14:58
    Larkin si vyměnil puk s Bertuzzim ve střední třetině, ale útočné pásmo i přes svou velkou rychlost nepřejel.

15:22
    Od modré čáry pálil Hronek. Pokus českého beka zamířil na zadní mantinel.

15:59
    Fabbri projel útočným pásmem a z otočky zkusil překvapit Raska. Hostující gólman kotouč stáhl na svou hruď a následně hru přerušil.

16:25
    Detroit si vytvořil před hostující bránou optický tlak, kterého nedokázal využít Filppula, přestože měl na své holi zajímavou příležitost.

17:04
    Rask zasáhl a následně kotouč pod svou lapačkou raději přikryl. Hosté už nutně potřebovali vystřídat.

17:46
    Pastrňák byl při spolupráci s Bergeronem od puku odstaven. Domácí si splnili své defenzivní úkoly v danou chvíli na jedničku.

18:32
    Detroitu se nepovedl pokus o dlouhou přihrávku, a proto byl odpískán icing. Zatím jsme příliš mnoho zakázaných uvolnění dnes neviděli.

19:02
    Carlo u mantinelu ve vlastním pásmu puk ztratil, avšak domácí této chyby využít nedokázali.

19:39
    Poslední sekundy první třetiny se odehrávají v útočné třetině Detroitu.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Střely na bránu: 12 – 12.

První třetina je u konce. Boston se sice hned v úvodu ujal vedení, ale náskok Bruins trval jen něco málo přes minutu. Detroit poté také dokázal využít přesilovku a po první dvacetiminutovce vede 2:1. Sledujeme zajímavé a vyrovnané utkání.

20:01

20:25
    První lajna Bruins byla na začátku třetiny velmi aktivní. Bergeronova pobídka zpoza brány však byla zablokovaná.

20:28

21:30
    Detroit využívá druhou přesilovku a jde do dvoubrankového vedení. Opět se prosadil ROBBY FABBRI, který využil přihrávku Bertuzziho. Bývalý hráč St. Louis si znovu odskočil mezi kruhy a rychlou a prudkou střelou vsítil branku. Rask byl už potřetí v utkání překonán. 3:1. Asistence: Tyler Bertuzzi a Dennis Cholowski.
    21:30 Robby FABBRI - 3:1

22:28
    Aktivita domácích pokračuje. Rask musel znovu zasahovat.

23:30
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Torey Krug – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

23:50
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Dylan Larkin – 2 min., podrážení).

23:57
    Pastrňákův pokus bez přípravy zamířil o pár centimetrů nad horní tyč domácí brány. Bernier si mohl pořádně oddechnout.

24:29
    Boston se při hře čtyři na čtyři usadil v pásmu soupeře. Bernier ale také z následující rány neinkasoval.

25:14
    Hronek na útočné modré čáře puk ztratil, následoval rychlý protiútok Krejčího, kterému ale puk odskočil až k mantinelu.

25:30

25:50

26:22
    Mantha objel svatyni hostů a rychlou přihrávkou vybídl Nemetha. Obránce Detroitu neváhal a z prvního doteku poslal touš na bránu. Rask dokázal zakročit, přestože to měl velmi složité.

26:47
    Hosté rychle napadali rozehrávku Detroitu. Jelikož se domácí tým dostal pod tlak, tak musel odpálit kotouč na icing. Vhazovat se bude před Bernierem.

27:22
    Medvědi poměrně dlouho naháněli kotouč v okolí mantinelu. Detroit měl situaci pod kontrolou a s přehledem se dostal do střední třetiny.

28:12
    Heinen dostal puk do tandemu a následně rychle vypálil. Bernier měl se zákrokem plné ruce práce.

28:36
    Také další akci Bruins dokázal domácí brankář zastavit. Marchand se prosadit nedokázal.

28:45
    Křídla se opět nevymanila z tlaku hostů. Také tentokrát se domácí s ničím nepárali a pouze vyhodili na zakázané uvolnění.

29:26
    Bjork se k dorážce zablokované střely od modré čáry nedostal. Obrana Red Wings zatím funguje spolehlivě.

30:27
    První lajna Detroitu se dlouho držela na kotouči v útočném pásmu. Manthova finální přihrávka ale ani zdaleka přesná nebyla.

31:10
    Marchand nedokázal přesně sklepnout pobídku Bergerona.

31:16
    Filip Hronek se dostal do pěstního souboje s Bradem Marchandem. Úspěšnější byl hostující hokejista.

31:16
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Filip Hronek – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Brad Marchand – 5 min., bitka).

31:50
    McAvoy se napřáhl od modré čáry a pořádně vyprášil pravý beton domácího gólmana. Boston je v posledních minutách lepším týmem.

32:36
    Aktivita hostů u mantinelu zatím nepřinesla brankovou odměnu. Po pár sekundách následoval ofsajd. Po přerušení se bude vhazovat ve středním pásmu.

33:08
    Filppula šikovnou zadovkou vybídl Fabbriho ke střele. Útočník Detroitu ale hromadu těl, která stála před bránou, nepropálil.

33:35
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (David Krejčí – 2 min., hrubost).

33:53
    Detroit byl hned na začátku své přesilovky vyhoštěn z útočné třetiny.

34:16
    Rask si pokryl přední tyč a Bertuzzimu nedovolil vsítit čtvrtou branku Detroitu.

34:53
    Perlini před bránou pořádně zabojoval. Nakonec měl velkou smůlu, protože jeho střela jen o pár centimetrů mezi tři tyče nepropadla.

35:26
    Athanasiou krásnou přihrávkou přes celou šíři pásma uvolnil Perliniho, jehož zakončení z ideální pozice dokázal Rask vyrazit pravým ramenem.

35:35

35:56
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Valtteri Filppula – 2 min., podrážení).

36:00
    Ihned po vyhraném buly hostů si vybruslil Pastrňák těsně nad levý kruh, odkud rychle vystřelil. Bernierovi puk propadl výstrojí těsně vedle brány.

36:47
    Domácí se dokázali osvobodit.

37:35
    Bergeron zůstal mezi kruhy. Jakmile dostal pobídku na hůl, tak zkusil štěstí. Bernier dokázal zasáhnout.

37:52
    Boston snižuje stav a využívá svou přesilovku. TOREY KRUG nahodil puk od modré čáry na bránu a podruhé rozvlnil síť za Bernierem. Je možné, že kotouč ještě jemně tečoval Bergeron, a proto si počkáme, komu bude nakonec tato trefa připsána. 3:2. Asistence: David Krejčí a David Pastrňák.
    37:52 Torey KRUG - 3:2

38:40
    Bostonu závěr druhé třetiny vychází. Po dalším icingu se opět bude vhazovat před Jonathanem Bernierem.

38:53
    Davidu Pastrňákovi zatím dnes není přáno. Český útočník zůstal úplně sám před bránou a na hůl dostal pěknou přihrávku. Pastrňák se snažil zvednout touš pod břevno. To se mu de facto povedlo, ale Bernier předvedl dosud nejlepší zákrok zápasu a Pastrňákovi tutovku sebral.

39:35
    Také v poslední minutě třetiny je Bernier v permanenci. Tlak Bostonu je v těchto chvílích obrovský.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Střely na bránu: 22 – 24.

Skončila nám druhá třetina, která nabídla branku na každé straně. Oba celky se prosadily ze svých přesilovek, a proto je průběžný stav 3:2. Více šancí měl stejně jako v první třetině Boston, avšak Bernier dnes podává velmi spolehlivý výkon. Závěrečná třetina zřejmě bude dramatická.

40:01

40:36
    Bergeronovu rychlou střelu zápěstím dokázal Jonathan Bernier posunout do rohu kluziště.

41:12
    Boston načal třetí periodu ve stejné aktivitě, jako tu druhou skončil. Útočná akce, která byla k vidění před malým okamžikem, však skončila ofsajdem.

42:02
    Bostonští znovu získali puk na své hole a nyní kombinují v útočném pásmu.

42:28
    Grzelcyk dostal na modré čáře dostatek prostoru ke střele. Jeho pokus ale Bernier moc dobře viděl a vzápětí dokázal zakročit.

43:01
    Larkin zavezl touš do útočné třetiny a následně svedl ostrý souboj u mantinelu s hostujícím hráčem.

43:43
    Střela domácího celku z otočky přesná o pár čísel nebyla. Také Detroit se však po delší době ukázal před Raskem.

44:34
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Madison Bowey – 2 min., sekání).

44:38
    Hned po buly byla hra přerušena. Po přihrávce rukou byl hostující tým vyhoštěn z útočné třetiny.

44:52
    Krugovu dělovku od modré čáry dokázal Helm obětavě zastavit. Poté se Detroit dostal do středního pásma.

45:20
    Bergeron se ocitl na pravém kruhu. Rychle vypálil, ale Bernier stačil své betony zacvaknout včas.

45:36
    Pastrňákova střela byla tečovaná pouze do horní tyče. Za Bernierem to nyní pořádně zazvonilo.

46:34

46:47
    Domácí tým už poměrně dlouho nestřídal. Obranná formace však na ledě musí zůstat, neboť byl odpískán další icing Red Wings.

47:14
    Wagnerova přihrávka do levého křídla přesná nebyla. Hronek se vrátil včas a nyní svému týmu dovolí vystřídat.

47:46
    Mantha se natlačil až před bránu a navíc svým tělem trefil Raska. Vylučovat se nebude, přestože to v první chvíli vypadalo jako nedovolené bránění brankáři.

48:59
    Zhruba minutu se hrálo převážně ve středním pásmu. Ani jednomu celku se nepodařilo usadit se před bránou soupeře.

49:33
    Coyle si vybruslil do velkého úhlu. Přesto se střelou k bližší tyči pokusil o vyrovnání. Zařízení však netrefil.

50:19
    Rask zastavil nebezpečnou situaci. Poradil si se střelou od modré čáry.

50:56
    Tyler Bertuzzi střelou z prvního doteku pořádně provětral vyrážečku hostujícího brankáře.

51:20
    Dlouhá přihrávka v podání domácích nebyla přesná. Po icingu se hra přesune před Berniera.

51:35
    Filppula byl o pár setin rychlejší než jeho spoluhráč. Přechod do pásma soupeře se domácím nepovedl ideálně. Čeká nás první komerční přestávka v rámci třetí třetiny.

52:06
    Hosté se po krásné akci dostali až před bránu a vyrovnání měl na hokejce David Krejčí. McAvoy nabídl touš před bránu, ovšem český centr bekhendem pohotového Berniera nepřekonal.

52:39
    Marchand si opět vyřizoval účty se svými soupeři. Tentokrát chytil do kravaty Dylana Larkina. Teprve po další komerční přestávce se dozvíme, jestli budou rozhodčí vylučovat.

52:47
    Nakonec se nevylučovalo. Rask ale ihned po rozehrání hry musel zasahovat svou lapačkou.

53:01
    Nielsenovi se přechod do pásma soupeře vůbec nepovedl. Dánský útočník si nevšiml svého spoluhráče, který stále operoval v pásmu Bruins. Ofsajd.

53:24
    Hra se v posledních minutách často kouskuje. Detroit se opět osvobodil pouze za cenu zakázaného uvolnění.

54:03
    Larkin využil chyby Carla při převzetí puku a zavezl kotouč až pod Raska. Finský gólman raději hru přerušil. Bostonu se čas na vyrovnání pomalu krátí.

54:22
    Fabbri se znovu pokusil o vstřelení hattricku. Jeho tvrdý pokus z pravého kruhu ale Tuukka Rask dokázal vyrazit do bezpečí.

54:52
    Detroit šetří cenné vteřiny v pásmu soupeře. Alespoň pro tuto chvíli otupil tlak hostů.

55:32
    Marchandovi puk přeskočil čepel, a proto se Boston musí vracet do středního pásma.

56:13
    Krejčí nahodil touš do útočné třetiny, ale domácí hokejisté si dokázali s náporem Bostonu poradit.

56:48
    Erne pronikl i s pukem na holi do útočného pásma a těsně za modrou čárou vypálil. Rána útočníka Red Wings byla přizvednuta do ochranné sítě.

57:16
    Bernier nemusel zasahovat proti střele od modré čáry.

57:43
    Detroit dobře brání. Nyní se hostům nedaří se usadit v pásmu soupeře.

58:06
    Rask je na střídačce. Boston hraje se šesti hráči v útočném pásmu.

58:32
    Domácí tým už je blízko bodovému zisku z dnešního zápasu. ANTHONY MANTHA si ve vlastním pásmu vybojoval puk, poté jej parádně vyvezl do střední třetiny a následné namíření do odkryté brány mu nedělalo nejmenší problém. 4:2. Asistence: Jonathan Bernier.
    58:32 Anthony MANTHA - 4:2

59:31
    Utkání už putuje do svého závěru. Dvoubrankového manko hostů dnes bude nedotaženo. Ještě jednou se bude vhazovat před Bernierem.

David Krejčí (Boston) 1+1, 3 střely, +/-: 0, čas na ledě: 18:22
    David Pastrňák (Boston) 0+1, 5 střel, +/-: -2, čas na ledě: 23:38.

Skončilo nám utkání mezi Detroitem a Bostonem. Tento zápas dopadl naprosto proti papírovým předpokladům a radoval se nakonec Detroit. Sice se už ve druhé minutě utkání prosadil David Krejčí, ovšem rychlé vyrovnání Dylana Larkina a následná branka Robbyho Fabbriho v přesilové hře otočila stav na stranu domácích. Ve druhé třetině se opět trefil Fabbri a Detriot se mohl pyšnit dvougólovým vedením. Těsně před druhou sirénou však snížil Torey Krug. Ve třetí třetině jsme viděli mnoho šancí, avšak Detroit své vedení ubránil a navíc přidal zásluhou Anthonyho Manthy branku do prázdné svatyně. Konečný výsledek se zastavil na poměru 4:2.

Z mé strany je to vše. Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne. (04:45:17)

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 3. D. Larkin (Bowey, J. Bernier), 12. Fabbri (Bertuzzi, Mantha), 22. Fabbri (Bertuzzi, Cholowski), 59. Mantha (J. Bernier) – 2. Krejčí (Cehlárik), 38. Krug (Krejčí, Pastrňák)

Rozhodčí: Chmielewski, Dwyer – Daisy, Baker

Diváci: 19 515