Junosť Minsk – Mnichov 2:3 (kon.) | Tappara – Zug 3:3 (kon.) | Färjestad – Frölunda 6:3 (kon.)
Skellefteå – Djurgården 3:3 (kon.) | Plzeň – Lausanne 1:2 (kon.) | Augsburg – Biel 2:2 (kon.)
Bern – Luleå 0:3 (kon.)
Skellefteå AIK
3:3 (2:1, 1:1, 0:1)
Djurgårdens IF
Úterý 12.11.2019, 18:00 • Skellefteå Kraft Arena, Skellefteå • Play-off Hokejové Ligy mistrů • Osmifinále

Statistiky: Střely na bránu: 42-28; Zablokované střely: 14-10; Vhazování: 44%-56%; Góly: 3-3; Přesilové hry: 0/3-0/3; Trestné minuty: 6-6. (20:24:12)
    Niklas Svedberg se stal hrdinou, kuriózním gólem zařídil remízu!

Mantas Armalis ve třetí třetině vyrazil na střídačku, aby se jeho spoluhráči pokusili pojistit jednobrankové skóre 3:2 během poskytnuté výhody, jenže kotouč se po zákroku Niklase Svedberga odrazil do jejich prázdné brány. Kuriózní gól připravil domácí výběr o vítězství, v odvetě ovšem mohou své zaváhání napravit. Konečný výsledek střetnutí. Skellefteå AIK 3 Djurgårdens IF 3.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

57:53
    Skellefteå vypálila na pravém křídle a po zákroku Niklase Svedberga mohla skórovat na vzdálenější levé tyči, dorážka poté ale skončila těsně mimo!

57:07
    Niclas Burström vypálil hodně nepřesně a jeho střela skončila v ochranné síti. Hra byla přerušena.

56:33
    Niklas Svedberg si pohlídal prostor u své levé tyče a nahození domácích hráčů vyrazil ramenem za bránu.

56:26
    Hostům se nepodařilo rozehrát podél střídaček a dlouhá přihrávka zamířila na zakázané uvolnění.

55:10
    Djurgården už hraje v závěru zápasu hodně jednoduše a snaží se především o to, aby neinkasoval.

54:48
    Andreas Wingerli vystřelil na bodu pravého kruhu a jeho pokus skončil v lapačce Niklase Svedberga.

54:38
    Robin Norell vystřelil od modré čáry a jeho táhlá střela zápěstím byla přizvednuta do ochranné sítě.

53:13
    Domácí Skellefteå nyní vyhodila puk podél střídaček na zakázané uvolnění, jinak je ale mnohem lepším týmem a kuriózní gól na domácích hráčích není vůbec znát.

52:22
    Nahození hostujícího týmu skončilo v lapačce Mantase Armalise a prostor dostává Powerbreak.

50:53
    Tom Nilsson je zpět na ledové ploše a může mít obrovskou radost, protože Skellefteå početní výhodu nevyužila a navíc inkasovala gól do prázdné brány.

48:52
    Tom Nilsson každopádně dostal dvě minuty za krosček poté, co fauloval před bránou Niklase Svedberga.
    48:52 Niklas SVEDBERG - 3:3

48:52
    Djurgårdens právě vstřelilo branku!
    Domácí hokejisté měli poskytnutou výhodu a Mantas Armalis ze střídačky sledoval, jak si jeho spoluhráči poslali puk do vlastní sítě! Kuriózní gól, který se jen tak nevidí! Za střelce gólu byl označen NIKLAS SVEDBERG – 3:3! Bez asistence.

47:47
    Skellefteå předvedla nádhernou přihrávku přes šířku útočného pásma a na vzdálenější levé tyči vypálila z ostrého úhlu, Niklas Svedberg ale puk dokázal vyrazit.

46:48
    Linus Hedman vystřelil na bodu pravého kruhu a jeho střela zápěstím skončila v náručí Niklase Svedberga.

46:23
    Djurgården na pravém křídle vystřelil od modré čáry a sražený kotouč skončil v lapačce Mantase Armalise.

45:22
    Thomas Pyatt je zpět na ledové ploše a domácí hrají po jeho návratu z trestné lavice v plném počtu.

44:42
    Domácí hokejisté hrají s obrovskou obětavostí a nyní tělem zablokovali dvě ostré rány Djurgårdenu.

43:44
    Hosté vystřelili na bodu levého kruhu a Mantas Armalis dobře vyjel z brány, aby jejich ránu vyrazil.

43:22
    Thomas Pyatt dostal dvě minuty za hákování a hosté mají příležitost vyrovnat skóre během přesilové hry.

43:00
    Jonathan Pudas na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho pokus minul vzdálenější levý horní roh brány.

42:32
    Mantas Armalis se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Djurgårdenu a podél hrazení rozehrál.

41:50
    Obránce domácího týmu je hodně aktivní a hýří pohybem, nyní ho ale na levé straně zastavilo postavení mimo hru a Djurgården se mohl v klidu připravit na vhazování.

41:44
    Patrik Norén vypálil od modré čáry a jeho táhlá střela skončila v náručí brankáře Niklase Svedberga.

40:33
    Domácí mohli pojistit své vedení na pravém křídle, střela z ostrého úhlu ale byla zablokována.

40:01
    Skellefteå vyhrála úvodní vhazování třetí třetiny, do které vstupuje s těsným jednobrankovým vedením.

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 29-20; Zablokované střely: 10-6; Vhazování: 40%-60%; Góly: 3-2; Přesilové hry: 0/2-0/2; Trestné minuty: 4-4.

Třetí třetina začne přibližně v 19:47.

Adam Petterson odpověděl na vyrovnávací gól Mattiase Gutera a Skellefteå bude vstupovat i do třetí třetiny s těsným jednobrankovým vedením. Gustav Possler sice mohl krátce před přestávkou vyrovnat, jeho střela ale skončila na tyči. Skóre po druhé třetině. Skellefteå AIK 3 Djurgårdens IF 2.

40:00

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

38:52
    Niclas Burström vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a puk skončil v náručí Niklase Svedberga.

38:29
    Djurgården se ocitl pod obrovským tlakem a rána domácího týmu od modré čáry těsně minula pravou tyč.

36:35
    Závěr prostřední části má obrovské tempo a hra se přelévá v rychlém sledu ze strany na stranu.
    35:58 Gustav Possler orazítkoval pěknou střelou pravou tyč!

35:58
    Gustav Possler vystřelil na vrcholu mezikruží a jeho nádherná střela zápěstím mířila do pravého horního rohu brány, nakonec ji ale zastavila tyč!

35:04
    Domácí vystřelili na ose útočného pásma a střela od modré čáry mířila k levé tyči, Niklas Svedberg ji ale záhadným způsobem dokázal vytěsnit mimo a nevěděl, kde je puk.

34:14
    Olle Alsing si málem vstřelil vlastní gól, naštěstí pro něj ale usměrnil puk do náruče Niklase Svedberga.

33:59
    Olle Alsing vypálil od modré čáry a jeho ostrá rána s příklepem byla přizvednuta do ochranné sítě.

32:57
    Jason Garrison vypálil na vrcholu levého kruhu a jeho střela s příklepem skončila v ochranné síti. Jako by za to mohla čepel hole, kterou si po přerušení hry zahnul.

32:25
    Niclas Bergfors se dostal na levém křídle k nahození, které mířilo nad, a Mantas Armalis ho stáhl do lapačky.

32:08
    Mattias Guter mohl skórovat podruhé v zápase, jeho střela z mezikruží ale skončila v náručí Mantase Armalise a po zákroku domácího brankáře následuje Powerbreak.

31:48
    Skellefteå se snažila prosadit na pravém křídle, jenže její útočné snažení zastavilo postavení mimo hru.

31:03
    Mantas Armalis nyní předvedl dva skvělé zákroky, když zasáhl proti střele od modré čáry a poté z levého kruhu.

30:04
    A další zákrok domácího brankáře, tentokrát proti táhlé střele Adama Falka z vrcholu mezikruží.

29:51
    Alexander Holtz na pravém křídle vystřelil od modré čáry a kotouč skončil v lapačce Mantase Armalise.

29:07
    Vyloučený Robin Norell je zpět na ledové ploše a oba týmy dnes měly dvě přesilové hry, nevyužily ale žádnou.

29:05
    Niklas Svedberg nyní nedokázal udržet střelu z vrcholu mezikruží, nakonec ale kotouč úspěšně zmrazil a domácí hráči se k dorážce nedostali!

28:48
    Následovala střela z bodu pravého kruhu pro vhazování, která těsně minula bližší horní roh brány.

28:14
    Niklas Svedberg toho sice příliš mnoho neviděl, střelu od modré čáry ale dokázal vyrazit mimo bránu.

27:08
    Robin Norell dostal dvě minuty za hákování a domácí si po Powerbreaku zahrají druhou přesilovou hru.
    26:27 Adam PETTERSON - 3:2

26:27
    Skellefteå právě vstřelila branku!
    ADAM PETTERSON v levém kruhu pro vhazování zamíchal s pukem a rychlou střelou zápěstím vymetl nad vyrážečkou Niklase Svedberga přední levý horní roh brány! Domácí opět vedou – 3:2. Asistence: Jesper Frödén a Andreas Wingerli.

25:42
    Domácí Tom Pyatt na levém křídle nemohl pokračovat v útoku, protože se ocitl v postavení mimo hru.

24:36
    Niklas Svedberg si snadno poradil s nahozením od modré čáry, ještě předtím ale předvedl parádní zákrok, když betony vychytal Linuse Lindströma, který se řítil sám na bránu hostů!

22:31
    Niklas Svedberg nedokázal udržet střelu z pravého kruhu pro vhazování a měl kliku, že dorážka domácího týmu těsně minula vzdálenější levou tyč brány.

22:07
    Djurgårdenu se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a jeho přihrávka zamířila na zakázané uvolnění.
    21:08 Mattias GUTER - 2:2

21:08
    MATTIAS GUTER na útočné modré čáře parádně převzal puk po dlouhé kolmé přihrávce a rychlou střelou zápěstím zamířil nad vyrážečkou Mantase Armalise do pravého horní rohu brány! Hosté vyrovnali skóre na 2:2! Asistence: Olle Alsing.

20:33
    Albin Grewe rychle vybruslil zpoza brány a pokusil se skórovat v blízkosti levé tyče, jenže Mantas Armalis šel rychle do kolen, aby puk zmrazil mezi betony.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 12-11; Zablokované střely: 5-2; Vhazování: 35%-65%; Góly: 2-1; Přesilové hry: 0/1-0/2; Trestné minuty: 4-2.

Druhá třetina začne přibližně v 18:56.

Domácí prožili skvělý vstup do utkání, když se během necelých šesti minut prosadili hráči Jonathan Pudas a Jacob Olofsson. Hosté sice bleskově snížili zásluhou Henrika Erikssona, nebýt ale dvou senzačních zákroků Niklase Svedberga, mohli prohrávat rozdílem tří branek. Skóre po první části. Skellefteå AIK 2 Djurgårdens 1.

20:00

19:52
    Djurgården se řítil v závěru první části duelu do přečíslení dva na jednoho a mohl vyrovnat skóre během oslabení, střela z levého kruhu ale těsně minula přední tyč! Domácí si hlasitě oddechli.

19:18
    Oscar Möller mohl skórovat v blízkosti levé tyče, Niklas Svedberg ale jeho střelu vyrazil do ochranné sítě.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

18:34
    Vyloučený Petter Granberg je zpět na ledové ploše a začíná zkrácená přesilová hra domácího týmu Skellefteå.

18:05
    Henrik Eriksson fauloval v blízkosti domácí brány a byl vykázán na trestnou lavici za nedovolené bránění.

18:01
    Hosté vypálili na pravém křídle od modré čáry a jejich ostrá rána byla sražena vedle vzdálenější levé tyče.

17:37
    Nahození Manuela Ågrena skončilo v lapačce Mantase Armalise a hra byla přerušena. Snadný zákrok.

16:34
    Petter Granberg fauloval Michaela Haga a dostal dvě minuty za vražení na hrazení. Přesilová hra pro hosty.

16:23
    Mantas Armalis nedokázal udržet střelu z levého kruhu pro vhazování a vzápětí mu pomohli spoluhráči.

15:30
    Skellefteå vyrazila na steč a pokusila se vstřelit třetí gól v zápase, její akci ale zastavilo postavení mimo hru.

14:50
    Svěřenci Roberta Ohlssona se snažili prosadit na pravém křídle, kde jejich útok rozbil pozorný Arvid Lundberg.

14:02
    Mantas Armalis si snadno poradil s střelou od modré čáry a vyrazil puk do rohu ledové plochy.

13:19
    Nahození domácího týmu z pravého křídla minulo vzdálenější levou tyč a Djurgården mohl v klidu rozehrávat.
    12:03 Brankář Niklas Svedberg zabránil dalšímu jistému gólu!

12:03
    Robin Alvarez byl zřejmě hráčem, který mohl v blízkosti levé tyče skórovat do prázdné brány a také se o to pokusil, jenže Niklas Svedberg poté skákající puk na brankové čáře shrábl pod sebe!

11:40
    Jeden z hráčů Djurgårdenu spěchal za nahozeným pukem a za bránou Mantase Armalise skončil na ledě, rozhodčí se ovšem vylučovat podruhé v zápase nerozhodli.

09:17
    Patrik Norén se vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a domácí hráči hrají opět v plném počtu.

09:13
    A další střela hostujícího týmu, tentokrát od modré čáry, výsledek byl ale stejný. Mantas Armalis našel puk v lapačce.

09:07
    Simon Johansson vypálil na vrcholu mezikruží a jeho ostrá rána bez přípravy skončila v náručí Mantase Armalise.

08:06
    Domácím hráčům se podařilo v rychlém sledu dvakrát vyhodit a Djurgården musí rozehrávat zpoza brány.

07:17
    Patrik Norén dostal dvě minuty za podrážení a hosté mohou vyrovnat během první přesilové hry zápasu.
    05:57 Henrik ERIKSSON - 2:1

05:57
    HENRIK ERIKSSON vystihl rozehrávku domácího brankáře a z pravého kruhu skóroval k přední tyči! Mantas Armalis se nedokázal zpoza brány vrátit včas a Djurgården rychle odpověděl na druhý gól domácího týmu – 2:1. Bez asistence.
    05:24 Jacob OLOFSSON - 2:0

05:24
    JACOB OLOFSSON vystihl rozehrávku hostujícího týmu z rohu obranného pásma a řítil se sám na bránu, čehož využil, a rychlou střelou zápěstím zamířil k levé tyči! Nyní je to 2:0. Bez asistence.

05:15
    Patrik Norén se v blízkosti pravé tyče ke střele nedostal a Niklas Svedberg zmrazil kotouč pod lapačkou. Po přerušení hry následuje Powerbreak.

04:23
    Skellefteå hraje s obrovskou chutí a nyní mohla skórovat po střele z levého kruhu pro vhazování, hostující brankář ale puk dobře vyrazil vyrážečkou.
    03:34 Spektakulární zákrok v podání Niklase Svedberga!

03:34
    Joakim Lindström měl na holi druhý gól zápasu, když na vzdálenější pravé tyči mohl skórovat po přečíslení dva na jednoho do prázdné brány, Brankář Niklas Svedberg se ale rychle přesunul a v rozkleku předvedl spektakulární semafor!

03:06
    Domácím hokejistům se nepovedl přechod přes útočnou modrou čáru, Djurgården ale vzápětí předvedl zbrklou rozehrávku a vyhodil puk na zakázané uvolnění.

01:59
    Oscar Möller na pravém křídle vystřelil od hrazení a jeho pokus skončil v náručí Niklase Svedberga.
    01:25 Jonathan PUDAS - 1:0

01:25
    Bek JONATHAN PUDAS krásně vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a vymetl přesně bližší horní roh brány! Skellefteå vstoupila do zápasu parádně a rychle se ujala vedení. Je to 1:0. Asistence: Robin Alvarez a Niclas Burström.

01:04
    Utkání začalo náporem domácích hokejistů, dvě nebezpečné přihrávky přeš šířku pásma ale střelu nepřinesly.

00:01
    Kotouč dopadl na led a ryze švédský souboj byl zahájen. Mírným favoritem zápasu je Skellefteå.

00:01

Skellefteå AIK: Armalis (Östlund) – Pudas, Burström, Granberg, Andersson, Berglund, Lundberg, Norén – J. Lindström, Pyatt, Kiiskinen – Alvarez, L. Lindström, Möller – A. Pettersson, Wingerli, Frödén – Hugg, Olofsson, Widerström – Hedman. Hlavní trenér: Tommy Samuelsson.

Djurgårdens IF: Svedberg (Rämö) – Hultström, Garrison, Nilsson, Alsing, J. Pettersson, Norell, Johansson – Bergfors, Wandell, Grewe – Holtz, Strandberg, Kahilainen – Guter, Haga, Ågren – Falk, Possler, Östman – Eriksson. Hlavní trenér: Robert Ohlsson.

Rozhodčí: Christian Persson, Joonas Kova. Čároví: Johannes Käck, Emil Yletyinen.
    Skellefteå na tréninku napodobila Lindvallův seznační zákrok

Vzájemné zápasy

Oba celky se v letošní sezóně potkaly již dvakrát v domácí soutěži a oba dva vzájemné zápasy vyhrála Skellefteå, když venku zvítězila 3:1 a doma poté 4:0.
    Obránce Olle Alsing si o víkendu plnil reprezentační povinnosti

Djurgården Stockholm se v základní skupině F potkal s Mannheimem, Viennou a polským týmem GKS Tychy. Hokejisté švédského týmu postoupili ze druhého místa a za vítězem skupiny z Německa zaostali o dva body. Hosté se letos účastní CHL popáté a poprvé v historii mohou postoupit do čtvrtfinále. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Michael Haga, který letos zaznamenal deset kanadských bodů za tři góly a sedm asistencí, a v těsném závěsu je Olle Alsing. Obránce Djurgårdenu má na svém kontě 9 bodů za tři góly a šest asistencí.
    Domácí se mohou opřít o skvělého brankáře Gustafa Lindvalla

Skellefteå AIK se v loňském ročníku evropské soutěže dostala do čtvrtfinále, ve kterém ji vyřadila HC Škoda Plzeň. Český tým tedy dokráčel až do semifinále, ve kterém narazil na další klub ze Švédska, a Frölunda po jeho hladkém vyražení nakonec celou soutěž vyhrála. Svěřenci hlavního trenéra AIK Tommyho Samuelssona postoupili do vyřazovací části z prvního místa skupiny E, která byla velice vyrovnaná. První Skellefteå, druhý SC Bern a třetí Kärpät Oulu nasbíraly shodně 11 bodů. Jediný, kdo výrazně zaostával, byl Grenoble z Francie.
    Pozvánka na úvodní zápas mezi celky Skellefteå a Djurgårdens

Švédská hokejová liga má letos jistotu, že bude mít ve čtvrtfinále Champions Hockey League minimálně dva zástupce. Úvodní kolo vyřazovací části nabídne dvojici ryze švédských soubojů. V prvním klání na sebe narazí Färjestad a Frölunda, zatímco ve druhém Skellefteå a Djurgårdens. Společně budeme sledovat druhý duel.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 2. Pudas (Alvarez, Burström), 6. Olofsson, 27. A. Petterson (Frödén, Wingerli) – 6. Eriksson, 22. Guter (Alsing), 49. Svedberg

Rozhodčí: Christian Persson, Joonas Kova. Čároví: Johannes Käck, Emil Yletyinen
    Úterý 19.11.2019
    Djurgården - Skellefteå 4:1

Branky a nahrávky: 15. Axelsson (Berglund), 39. Possler (Östman), 49. Bergfors (Alsing, Hultström), 53. Berglund (Guter, Holtz) – 46. Lindström (Möller, Pudas)