HC Slovan – Nové Zámky 2:1 (kon.)
HC Slovan Bratislava
2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
HC MIKRON Nové Zámky
sk Úterý 12.11.2019, 18:30 • Aréna Ondreja Nepelu, Bratislava • Tipos Extraliga (SR) • 50. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Po reprezentačnej prestávke sa hokejisti HC Slovan v predohrávke 50. kola predstavia pred domácim publikom v druhom vzájomnom meraní síl s hokejistami HK Mikron Nové Zámky v aktuálnom ročníku. V tom prvom videli diváci v Bratislave gólovú divočinu. Belasí viedli po dvoch tretinách nad súperom o dva góly, rovnakým odstupom aj v 51. minúte duelu. Hostia však pridali plyn a v posledných deviatich minútach nasúkali domácim štyri góly. Nuž a v samom závere belasí už len dali výsledku kozmetickú podobu. V odvete na ľade v Nových Zámkoch belasí nič neponechali na náhodu a vymaľované bolo už na konci druhej tretiny. Slovan tak odchádzal z ľadu súpera so ziskom troch bodov. Aký priebeh bude v treťom meraní síl? Tabuľka formy hovorí v prospech domácich. Potvrdí tím od Dunaja úlohu favorita duelu?

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho domáceho zápasu Tipsport ligy, Aréna Ondreja Nepelu privíta klub HK Mikron Nové Zámky a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na bratislavskej ľadovej ploche.

Úvodné zostavy:

HC Slovan Bratislava:

HC Mikron Nové Zámky:

Kristín (Pavlas) – Hatala, Ordzovenský, Pavúk, Mikuš (A), Drtina, Šmach, Fereta – Pospíšil, Hruška, Stupka – Jakúbek, Fábry (A), Bajtek – Rogoň, Urban, Jurík (C) – Múčka, Andrisík

Rozhodca:

Müllner, D. Konc st. – J. Konc ml., Synek.

Príjemný podvečer vám všetkým želám z upršanej Bratislavy. Na ľadovej ploche nám skončilo rozkorčuľovanie oboch tímov, tribúny v Aréne Ondreja Nepelu, no do začiatku je predsa ešte len dvadsať minút. V bránke domácich sa predstaví Barry Brust, v bránke hostí Matej Kristín.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:48
    Jendek si to namieril s pukom na ľavý kruh a na bránkovisko, vystrelil, Kristín v pokľaku pri pravej žrdi puk zneškodnil.

01:02
    Na rozkorčuľovaní sa zranil Barry Brust, v bránke tak vidíme Vladislava Habala a na striedačke Roman Sabo.

02:11
    HC Nové Zámky dali gól!
    Od modrej puk na bránku vyslal MAREK DRTINA, Habal mal zakrytý výhľad a puk skončil pod brvnom jeho bránky. Asistencie: Tomáš Urban a Juraj Jurík.

04:53
    Nič mimoriadne sa na ľadovej neudialo, Pance zakončil akciu belasých, Kristín mal rukavicu pripravenú a puk v nej bezpečne schoval.

06:08
    Spoza pravého kruhu vystrelil Hatala, Habal mal rukavicu pripravenú a puk tak skončil v jeho lapačke.

06:59
    Belasí teraz vyrobili trochu nepresností a tak sa hostia v defenzívnej činnosti veľmi nenadrú.

07:34
    Po zakázanom uvoľnení sa hra presťahuje pred Habala, vhadzujeme po jeho pravici.

09:25
    Urbának z vrcholu kruhov poslal puk do stredu bránky, Kristín ho pohotovo usmernil do rohu klziska. Puk majú na hokejkách hostia, oba tímy striedajú počas hry a na útok hostí si počkáme.

10:18
    Nedovolené bránenie, dve minúty pre Mikuša a presilovka pre Slovan.

10:46
    Hostia v oslabení na výbornú, puk na chvíľu opustil hraciu plochu, vhadzujeme pri obrannej modrej domácich.

11:36
    Slovan držal hostí v pásme, napokon sa pre strelu rozhodol Abdul, trafil však len hráča hostí a ten puk okamžite poslal až za bránku domácich.

12:14
    Ďalšie prerušenie hry, vhadzujeme pri obrannej modrej domácich, je po presilovke. Slovan počas nej neposlal na bránku hostí ani jeden puk. Nové Zámky to zvládli bez ujmy.

12:18
    Hostia v plnom počte, Slovan ponuku na vyrovnanie neprijal.

12:56
    Petraš sa s pukom dostal k zakončeniu, Kristín v bránke hostí naďalej pozorný a puk bezpečne zlikvidoval.

14:15
    Nepresnou prihrávkou sa Slovan sám pripravil o pásmo, akcia začína od brankára Habala.

14:40
    Pospíšil sa dostal s pukom až pred bránkovisko, pekne vystrelil, Habal puk poslal späť do hry a zmenu skóre nepripustil.

15:57
    Puk mimo hracej plochy, vhadzovať budeme pri útočnej modrej domácich, pomaly, ale isto, sa blíži záver tretiny.

16:32
    Sloboda vystrelil z vnútornej strany pravého kruhu, Kristín puk schoval vo svojej rukavici. Predtým sme videli akciu belasých, Kukumberg zo stredu našiel vľavo na kruhu Panceho, ktorý vystrelil, Kristín puk poslal za svoju bránku.

17:35
    Podlipnik to vyskúšal od modrej, puk bol zblokovaný, skončil pred Kristínom, ktorý ho pohotovo schoval pod svoju rukavicu.

17:49
    Pri signalizovanom vylúčení pred bránkoviskom hostí zakončil puk z pravej strany Zigo, Kristín bol pozorný a malú skrumáž zvládol na výbornú.

17:49
    Fábry dostal dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, v závere tretiny presilovka pre domácich.

18:39
    Slovan zakombinoval s pukom v pásme, na odkrytej pravej strane sa k puku dostal Abdul, nakorčuľoval vpred a vystrelil, Kristín jeho úmysel vystihol a puk zlikvidoval. Nuž a podržal tím hostí.

19:10
    Opäť na konci domáceho ťaženia Kristín, ktorý v bránkovisku puk bezpečne zneškodnil pod svojou rukavicou.

19:49
    Zigo zakončil po ľade na pravej strane pri bránkovisku, Kristín puk cez betóny zastavil a opäť schoval pod svoje rukavice.

19:49
    Hostia v plnom počte, Slovan hral presilovku dobre, divákom na tribúnach však radosť neurobil.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

V prvej tretine sme videli hokej s rýchlym gólom hostí, keď účet večera otvoril Drtina. Slovan akoby to zlomilo, vyrábal nepresností a aj keď sa snažil, hostia bránili a hrali, čo potrebovali. Až v závere druhej tretiny poslal domáci tím na bránku hostí viacero pukov, výborný Kristín však svoj tím podržal. Pomer striel medzi žrde v prvej tretine 11:5.

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:24.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

21:29
    Jendek pekne vystrelil na pravej strane pri bránkovisku, Kristín puk poslal za svoju bránku na ochranné sklo a domáci si na gól budú musieť počkať.

23:06
    Šedivý síce korčuľoval za pukom, z brejku nič nebolo, arbitri to posúdili inak, zakázané uvoľnenie, vhadzujeme po pravej ruke Habala.

23:40
    Najskôr vyrobili brejk domáci, bolo to však bez strely na bránku. Potom sme videli peknú akciu na strane hostí, ktorá skončila faulom, budeme vylučovať.

23:40
    Za seknutie dvojka pre Dema, presilovka pre Nové Zámky.

24:40
    Jedna minúta z presilovky je preč, spoza bránky Kristína začína presilovková akcia hostí.

25:31
    Domáci vyhodili puk von z pásma, od Kristína začína akcia Nových Zámkov.

25:40
    Domáci v plnom počte, ani hostia vo svojej dnešnej prvej presilovej hre toho veľa neukázali.

26:11
    Zakázané uvoľnenie Nové Zámky, striedať hostia nemôžu, vhadzovať budeme po ľavej ruke Kristína.

26:23
    Čo viac si priať? Meszároš našiel milimetrovou prihrávkou na pravej strane pri bránkovisku voľného Ziga, ktorý puk neposlal do odkrytej časti bránky hostí.

27:46
    Matoušek na ľavej strane na kruhu vystrelil, Drtina puk zblokoval na ochrannú sieť, vhadzujeme po pravej ruke Kristína.

29:21
    Slovan chyboval v prihrávke, k puku sa dostal Urban, ktorý napriahol od modrej, bol nepresný a puk poslal len na ochranné sklo.

29:45
    Zigo zakončil na ľavej strane pri bránkovisku, Kristín cez hokejku puk poslal hore na sieť a naďalej drží čisté konto.

30:54
    Za vrazenie na mantinel dostal dve minúty Zigo. Pred týmto zákrokom sme videli strelu hostí od modrej z ľavej strany, Habal puk poslal späť do hry. Presilovka pre hostí, druhá v dnešnom zápase.

30:54
    Zigo k svojmu trestu ešte dostal automaticky aj trest v trvaní desiatich minút.

31:43
    Druhý puk poslali počas oslabenia belasí von z pásma, hostia budú musieť vymyslieť ďalšiu presilovkovú akciu.

32:04
    Slovan opäť chyboval pri prechode cez útočnú modrú ofsajdom a darí sa mu hru počas oslabenia umne kúskovať.

32:54
    Domáci v plnom počte, v závere presilovky si hostia vypracovali akciu so streleckým zakončením, Habal puk z ľavej strany poslal cez svoju hokejku na stranu pravú a tak sa na svetelnej kocke skóre meniť nebude.

33:51
    Pavúk za podrazenie Petráša inkasuje menší trest, presilovka pre domácich.

34:11
    Sersenov puk od modrej defenzíva hostí usmernila na ochrannú sieť.

34:47
    Hostia poslali puk von z pásma a získali cenné sekundy zo svojho oslabenia.

35:23
    Opäť ďalší puk mimo zóny hostí, Habal rozohral akciu domácich.

35:38
    Abdul sa do listiny strelcov nateraz nezapíše, Kristín ukázal ďalší pekný zákrok a puk pravým betónom poslal späť do hry.

35:51
    Hostia v plnom počte, Slovan presilovku využiť nedokázal.

35:53
    Slovan Bratislava dal gól!
    Z bránkovej čiary Matoušek poslal puk na pravý kruh, odkiaľ z prvej zakončil JAKUB URBÁNEK a puk skončil v sieti bránky hostí. Asistencie: Tomáš Matoušek a Jindřich Abdul.

36:29
    Kristín kryje puk vo svojom bránkovisku pod svoje rukavice, žiadnu skrumáž Matej nepripustil.

36:45
    Puk mimo hracej plochy, vhadzujeme po ľavej ruke Kristína.

38:03
    Abdul vystrelil z ľavého kruhu, Kristín roztiahol betóny a puk poslal späť do hry, no hlavný hru prerušil, budeme vylučovať.

38:03
    Nedovolené bránenie a dve minúty pre Feretu, presilovka v závere tretiny pre belasých.

38:39
    Hostia poslali puk von zo svojho pásma, predtým sme videli strelu Bačika od modrej z ľavej strany, Kristín puk poslal k mantinelu.

39:26
    Je po presilovke, za podrazenie dostal dvojku Meszároš a vhadzovať budeme pred Habalom.

39:39
    Zakázané uvoľnenie hostí, vhadzovanie sa mení, teraz po pravici Kristína.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine sme videli rovnako jeden gól a tak je pred treťou časťou všetko otvorené. Hra sa nám trochu pritvrdila a videli sme aj vylúčenia na oboch stranách, tretiu časť začneme hrou štyria proti štyrom, po troch sekundách bude nasledovať presilovka hostí. Slovan spálil tutovky a hostia majú navyše v bránke spoľahlivého Kristína. Pomer striel medzi žrde v druhej tretine 11:6.

Ďalšia tretina sa začne približne o 20:19.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:03
    Hostia v plnom počte a uvidíme teraz ich presilovú hru.

41:10
    Pospíšil pálil príklepom z prvej z ľavého kruhu, minul bránku domácich, hostia držia belasých v pásme pred Habalom.

41:26
    Domáci v plnom počte, pokračujeme teda s piatimi korčuliarmi v hre na oboch stranách.

42:49
    Hostia chybovali pri zakladaní útočnej akcie a vyrobili zakázané uvoľnenie. Vhadzujeme po pravej ruke Kristína, len čo si gólman hostí upraví svoj výstroj.

42:49
    Striedanie v tíme HC Mikron Nové Zámky: z ihriska odchádza Kristín, prichádza Pavlas.

42:49
    Oddychový čas hostí, predpokladám, že je nutné upraviť Kristínovi výstroj, niečo zrejme s korčuľou alebo betónom.

42:58
    Z pravého kruhu vystrelil Jurík, minul bránku domácich, Slovan bude môcť založiť svoju útočnú akciu.

43:23
    Hostia poslali puk von cez všetky čiary a vyrobili zakázané uvoľnenie. Vhadzujeme pred Pavlasom.

44:12
    Žitný sa prezentoval strelou spoza kruhov, puk však po teči končí na ochrannej sieti.

44:12
    Striedanie v tíme HC Mikron Nové Zámky: z ihriska odchádza Pavlas, prichádza Kristín.

44:18
    Kristín v akcii, keď likviduje v pokľaku pri pravej žrdi puk domácich z ľavej strany.

44:49
    Po skrumáži pred bránkou hostí Jendek puk posunul za ľavý kruh, kde napriahol k streľbe ANDREJ MESZÁROŠ a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Situáciu skúmal aj videorozhodca zápasu. Asistencia: Dominik Jendek.

45:58
    Puk skončil mimo hracej plochy, arbitri nariadili vhadzovanie po ľavej ruke Habala.

46:31
    Meszárošov puk spoza pravého kruhu bol usmernený na ochrannú sieť, vhadzujeme po ľavej ruke Kristína.

46:55
    Krásna akcia hostí po osi Rogoň – Jurík a Urban. Posledne menovaný zakončil, Habala v bránke domácich však neprekonal.

48:13
    Hatala vystrelil od modrej z pravej strany, Sloboda do dráhy puku vložil hokejku a puk poslal na ochrannú sieť.

48:44
    Puk spoza bránky dostal na hokejku pred bránkovisko Fábry, ktorý dokázal prestreliť bránku domácich. Aj toto počítam medzi tutovky.

49:44
    Po prechode modrou pekne vystrelil Drtina. Puk letiaci tesne nad ľadom Habal schoval vo svojej lapačke.

50:03
    Za vyhodenie puku dve minúty pre Ziga, možnosť pre hostí na vyrovnanie.

50:50
    Hostia držia puk za svojou bránkou, čakajú na dostriedanie a založia svoju útočnú akciu.

51:32
    Najskôr Drtina od modrej opečiatkoval ochranné sklo, zakrátko sa k šanci pred bránkoviskom dostal Rogoň, no aj on minul priestor bránky a spálil šancu hostí na vyrovnanie.

52:03
    Domáci v plnom počte, hostia kombinujú s pukom na hokejkách pred Habalom.

52:23
    Slovan zaviezol puk do pásma a prevetral lapačku Kristína. Matej puk zlikvidoval, vhadzujeme po jeho ľavej ruke.

52:40
    Pekná akcia hostí, Bajtek bol zoči-voči Habalovi, zakončil po ľade a minul bránku domácich. Vidíme festival zahodených šancí hráčov Nových Zámkov.

53:40
    Drtina z ľavého kruhu minul bránku Habala a puk skončil v rohu klziska.

53:50
    Slovan pokazil prechod do útočného pásma, zakázané uvoľnenie, vhadzovať budeme pred Habalom.

53:50
    Oddychový čas domácich, tréner ordinuje recept, v defenzívnej činnosti to belasým teraz zlyhávalo.

53:55
    Puk mimo hracej plochy, hostia sa dožadujú vylúčenia, arbitri tam videli teč, nariadili vhadzovanie po ľavej ruke Habala. Napokon nie, po porade rozhodcov sa bude vhadzovať v strednom pásme.

54:48
    Hostia vyrobili zakázané uvoľnenie, hra sa sťahuje pred Kristína, času do konca tretiny ešte dosť.

55:46
    Rogoň zakončil na pravej strane pred bránkoviskom, Habal pravým betónom puk vykopol späť do hry.

56:25
    Stupka po prechode modrou vystrelil po ľade, Habal puk poslal do rohu klziska, belasí pôjdu do akcie.

56:43
    Po zakázanom uvoľnení sa hra sťahuje pred Habala, vhadzujeme po jeho ľavej ruke.

56:52
    Opäť prerušenie hry, vhadzovanie pred Habalom sa zopakuje, teraz na druhej strane.

57:00
    Ďalšie zakázané uvoľnenie, hra sa nám kúskuje, vhadzujeme po ľavej ruke Habala.

57:32
    Bačik sa na modrej oprel do puku príklepom. Ten letel tesne nad ľadom a Kristín ho zatočil do svojej lapačky.

58:42
    Puk lieta z pásma do pásma, strelu na tú ktorú bránku sme teraz nevideli. Predsa len hostia musia tvoriť hru.

58:59
    Puk v rukavici Kristína, Slovan drží hru ďaleko od svojej bránky, Matej puk už rozohrať nestihol, ozvala sa píšťalka rozhodcu.

59:42
    Hráme v zóne súpera, Nové Zámky asi dnes už útočnú akciu nezaložia.

Aj v tretej tretine sme videli jeden gól a jeho autorom bol Meszároš, ktorý svojim príklepom rozhodol o víťazstve domácich. Slovan pálil tutovky v druhej tretine, Nové Zámky v tej tretej. V závere zápasu sa už Kristínovi nepodarilo vykorčuľovať na striedačku a hostia aj keď chceli power play, Slovan to pozične zvládol na výbornú. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 8:11, celkom 30:22, dobrú noc z Bratislavy priaznivcom hokeja želá Vladimír Korduliak. (21:04:35)

Vladimír Korduliak

Branky a nahrávky: 36. Urbánek (Matoušek, Abdul), 45. Meszároš (Jendek) – 3. Drtina (Urban, Jurík)

HC Slovan Bratislava: Habal (Sabo) – Bačik, Sersen (C), Hudec, Meszároš (A), Šedivý, Podlipnik, Demo – Bondra, Zigo, Abdul – Jendek, Puliš, Matoušek – Pance, Kukumberg (A), Sloboda – Žitný, Urbánek, Petráš
    HC MIKRON Nové Zámky: Kristín (43. Pavlas, 45. Kristín) – Hatala, Ordzovenský, Pavúk, Mikuš (A), Drtina, Šmach, Fereta – Pospíšil, Hruška, Stupka – Jakúbek, Fábry (A), Bajtek – Rogoň, Urban, Jurík (C) – Múčka, Andrisík

Rozhodčí: Müllner, D. Konc st. – J. Konc ml., Synek

Diváci: 3.276