Zlín – Kometa Brno 5:4 (kon.) | Sparta – Kladno 6:2 (kon.)
konec
HC Sparta Praha
6:2 (1:0, 3:2, 2:0)
Rytíři Kladno
Středa 13.11.2019, 18:30 • O2 arena (Praha - Vysočany) • Tipsport extraliga (ČR) • 10. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  58:39
  A ještě jeden trest. Jaromír Jágr (KLA) podrazil ve středním pásmu Kalinu a odsedí si dvě minuty na trestné lavici. Sparťané budou hrát další přesilovku.
   
  55:32
  A právě Milan Jurčina (SPA) dostává od rozhodčích dvě minuty za hrubost. Kladenští mají zřejmě poslední šanci se zápasem něco udělat.
  50:56 Matúš SUKEĽ - 6:2
   
  50:56
  Sparta právě vstřelila branku!
  Ale další pokus už skončil v síti brankáře Godly! A byl to právě nejviditelnější hráč posledních vteřin MATÚŠ SUKEĹ, který napálil puk před brankovištěm a nakonec ho poslal až do cíle. Asistence: Robert Říčka.
  43:42 Lukáš ROUSEK - 5:2
   
  43:42
  Sparta právě vstřelila branku!
  A krátce poté zní v hale píseň Pátá! Sparťané se dostali do útočného pásma, po zmatcích před brankou Denise Godly se dostal k puku LUKÁŠ ROUSEK, který po své otočce překonal kladenského brankáře. Asistence: Jan Košťálek, Adam Polášek.
   
  41:58
  Tohle byla parádička v podání Jaromíra Jágra! Kladenský útočník se dostal až před Sedláčka, kterého ale svou jedovatou střelou nepřekonal.
   
  40:15
  Po patnácti vteřinách je vyloučen domácí Petr Kalina (SPA), který od hlavního rozhodčího dostal dvě minuty za hákování. Kladno hraje přesilovku.
  35:20 Antonín MELKA - 4:2
   
  35:20
  Kladno právě vstřelilo branku!
  A hosté se rázem vrací zpátky do hry! Jágr dobře načasoval svou přihrávku a poslal přesný pas na ANTONÍNA MELKU, který se do puku opřel z mezikruží a vymetl branku Jakuba Sedláčka! Asistence: Jaromír Jágr, Brady Austin.
   
  30:58
  Pražané se zatím brání na jedničku. Teď sparťané ujížděli do přečíslení tři na jednoho ve vlastním oslabení, Buchtele ale nenašel svým pasem Sukeĺa! Velká škoda pro domácí tým.
   
  29:50
  Sparťané budou hrát poprvé dnes v oslabení. Robert Říčka (SPA) inkasoval dvě minuty za nedovolené bránění a odsedí si svůj trest na lavici hanby.
  29:37 Jan BUCHTELE - 4:1
   
  29:37
  Sparta právě vstřelila branku!
  Je tu však rychlá odpověď, a to přímo z hole JANA BUCHTELEHO! Forman našel prvního jmenovaného přesným pasem u levé tyče Godlovy branky a Buchtele už jen doklepl kotouč do branky. Asistence: Miroslav Forman, Tomáš Dvořák.
  29:24 Ladislav ZIKMUND - 3:1
   
  29:24
  Kladno právě vstřelilo branku!
  A rozhodčí nakonec gól uznávají! LADISLAV ZIKMUND s pukem na hokejce obkroužil branku a zasunul puk u tyčky až za záda Jakuba Sedláčka. Kladenští tak snižují na rozdíl dvou branek. Asistence: Martin Kehar.
   
  29:24
  Pozor! Kladenští hokejisté zřejmě dosáhli gólu, ale rozhodčí si jede ještě celou situaci prohlédnout k videu! Další klíčový moment.
  23:49 Michal ŘEPÍK - 3:0
   
  23:49
  Sparta právě vstřelila branku!
  Teď se sparťané rozstříleli! MICHAL ŘEPÍK se dostal k puku ve středním pásmu a chladnokrevnou střelou z levého kruhu pro vhazování zavěsil do branky Denise Godly. Bez asistence.
  22:37 Miroslav FORMAN - 2:0
   
  22:37
  Sparta právě vstřelila branku!
  Teď už to sparťanům vyšlo na jedničku! Pech zavezl kotouč do útočného pásma, prohodil si ho s Růžičkou, který našel před brankou dobře postaveného MIROSLAVA FORMANA, jenž přesnou střelou rozvlnil síť za brankářem Godlou podruhé! Asistence: Lukáš Pech, Vladimír Růžička.
   
  21:47
  Po konci sparťanské přesilovky je tu další faul kladenského mužstva. Michal Barinka (KLA) totiž dostal dvě minuty za hákování. Sparta bude hrát přesilovku.
   
  19:11
  Druhá přesilovka pro Spartu. Brendan Nash (KLA) inkasoval dvě minuty za nedovolené bránění. Domácí čeká za kratičkou chvíli další přesilovka.
   
  14:28
  Velká šance Kladenských! Patrik Machač se dostal s pukem do útočného pásma, kličkou přelstil posledního obránce, ale poté střílel jen do připraveného Sedláčka. Výtečný zákrok.
  03:59 Andrej KUDRNA - 1:0
   
  03:59
  Sparta právě vstřelila branku!
  A krátce poté se sparťané radují z vedení! Rozhodčí celou situaci nakonec ještě zkoumal na videu, ale gólu bylo dosaženo v rámci regulí a domácí tedy jdou do vedení! Říčka vystřelil z levého kruhu pro vhazování a puk se od Godlovy masky odrazil na hůl ANDREJE KUDRNY, který dorazil kotouč do sítě. Asistence: Robert Říčka, Matúš Sukeĺ.
   
  01:20
  První přesilová hra pro domácí celek. Tomáš Redlich (KLA) dostává dvě minuty za podrážení. Kladenští budou hrát poprvé v dnešním utkání v oslabení.

  Petr Pavlík

  Branky a nahrávky: 4. Kudrna (Říčka, Sukeľ), 23. Forman (Pech, V. Růžička), 24. Řepík, 30. Buchtele (Forman, Tomáš Dvořák), 44. Rousek (Košťálek, Polášek), 51. Sukeľ (Říčka) – 30. Zikmund (Kehar), 36. Melka (Jágr, Austin)


  HC Sparta Praha: J. Sedláček (Machovský) – Kalina, Blain, Tomáš Dvořák, Jurčina, Polášek, Košťálek, Piskáček – Smejkal, Tomášek, Řepík – Kudrna, Sukeľ, Říčka – Buchtele, Pech, Forman – Rousek, V. Růžička, Dvořáček.
  Rytíři Kladno: Godla (Cikánek) – Austin, Nash, Lakos, Kehar, Zelingr, Barinka – Zikmund, O'Donnell, Jágr – Réway, Machač, Jelínek – Redlich, Melka, J. Strnad – Š. Bláha, T. Kaut, Hajný – Bílek.

  Rozhodčí: Jeřábek, Hejduk – Jindra, Zíka

  Diváci: 17 220