Vsetín – Kadaň 5:2 (kon.) | Poruba 2011 – Ústí n/L 6:2 (kon.) | Chomutov – Benátky n/J 1:2 (po pr.)
Motor ČB – Jihlava 3:2 (kon.) | Sokolov – Litoměřice 2:3 (0:3 po s.n.) | Havířov – Prostějov 3:2 (kon.)
Frýdek-M. – Třebíč 3:5 (kon.) | Přerov – Slavia 2:4 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
6:2 (1:1, 4:0, 1:1)
HC Slovan Ústí nad Labem
Středa 13.11.2019, 17:30 • RT TORAX ARENA • Chance liga • 21. kolo

Z dnešního středečního večera je to ode mne z RT TORAX ARENY vše.
    Děkuji za pozornost a zítra u semifinále Visegrádského poháru na počtenou a na shledanou. (19:56:02)

Po reprezentační pauze se z výhry raduje HC RT TORAX Poruba 2011, když po vydařené druhé třetině hrál s Ústím nad Labem gólově vyrovnanou třetí třetinu. Do střelecké listiny se zapsal v sedmé minutě třetího dějství Richard Nejezchleb.
    Hosté korigovali výsledek v proměněné přesilovce pět na tři. Dolejše překonal Matyáš Svoboda a protože v dalších útočných šancích Ústí neskórovalo, odváží si z RT TORAX ARENY prohru 2:7.

59:53
    Dolejš zachytil bekhendový pokus Pšeničky.

59:22
    Poslední z možných ústeckých střel vyprodukovala dvojice Svoboda – Filip.

57:59
    Na ose hřiště zkusil střílet na porubskou bránu Brož. Dolejšovi vypadla hokejka z ruky do brány, ale další zásahy nebyly v dohledu. Porubská obrana zvládla Ústecké střelecky eliminovat.

57:10
    Domácí hrají s pukem na mantinelu. Jsou tam soupeřem tlačeni, ale už není kam spěchat. Utkání se zřejmě už dohraje v klidném tónu.

56:30

56:00
    Jáchym – Husák a další střílí z každé možné pozice. Co ale Brízgala vidí, chytí nebo odrazí mimo brankoviště.

55:09
    Klidný přechod od vlastní brány zvolil Sikora. Poruba se ale dlouho v útočné třetině nezdržela. Puk přes všechny čáry vyhazuje Hes.

Dnešní utkání sleduje 521 diváků.

54:30
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jakub Müller – 2 min., hrubost).

54:29
    Rudl na modré po nahrávce Zdeňka napřáhl a bránu těsně minul.

53:54
    Hosté udržují hru na mantinelu, takže střelecky se zatím nic neděje.

53:16
    Hru zastavuje ofsajd. Ústečtí měli dobře našlápnuto do útočné třetiny!

52:12
    Brízgala se protočil na zádech, aby zabránil dalšímu gólu. Vychytal tak Hudečka.

51:25
    Pšenička prověřil Dolejšovy betony. Za brankou si pro kotouč ještě dojel a svedl souboj s Rudlem.

51:13
    Hosté se provinili zakázaným uvolněním.

50:48
    49:31 Matyáš SVOBODA - 6:2

49:31
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    1:27 měli hosté přesilovku pět na tři, kterou využívá MATYÁŠ SVOBODA. Asistence: Daniel Kružík.

48:48
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Filip Dundáček – 2 min., vražení na hrazení + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení).

48:33
    Domácí vyhazují až k Brízgalovi a vystavili se tak i úmyslnému ofsajdu. Bude se tedy vhazovat u Dolejše.

48:15
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Roman Szturc – 2 min., podrážení).
    46:53 Richard NEJEZCHLEB - 6:1

46:53
    Poruba právě vstřelila branku!
    Jáchym zkusil z bezprostřední blízkosti zakončit lehkým posunutím, ale puk se mu odrazil od betonu zpět na hůl, když už byl skoro zády k bráně. Tak z polo otočky poslal kotouč do brankoviště, kde jej do odkrytého prostoru brány dopravil RICHARD NEJEZCHLEB. Asistence: Tomáš Jáchym.

46:00
    Dolejšova lapačka po dlouhé době v akci! Střela Brože od modré končí právě tam. Bude se vhazovat po levici porubského gólmana.

45:02
    Hráči přichází o puk ve středním pásmu, takže sledujeme spíš ala tenis. Puk střídá majitele podobně, jako to má v utkání tenisový míček.

43:49
    Dolejš zasahovat nakonec nemusel. Za to Brízgala semkl betony při blízké střele Sikory.

42:20
    Vildumetz s Maršounem zavezli kotouč do útočné třetiny, kde prvně jmenovaný otálel se střelou tak dlouho, až se dostal za branku, kde musel o puk zabojovat. Sice se hra dostala do středního pásma, ale Ústí je nadále na kotouči a zkusí zaútočit.

41:28
    Ústí si vyjelo na krátko k Dolejšovi, ale ke střele nedošlo. RT TORAX se ujímá puku a momentálně to v pásmu hostů vypadá, jako by hráli v oslabení. Nechávají Porubany tvořit hru, což není pro případný zvrat v utkání dobrá taktická varianta.

40:31
    Gřeš při zakončení před brankou zlomil hůl a spěchá na střídačku, aby tým nebyl dlouho ve čtyřech, protože dál je v držení kotouče a snaží se čtyřbrankové vedení navýšit.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:22.

Do druhé části vstoupili Porubané s větší aktivitou a silou na kotouči. Sice vyloučením se neubránili, ale ani Ústí v trestech nezaostávalo.
    Zvrat ve skóre nastartoval ve čtvrté minutě Petr Kanko, o čtyři minuty později uklidnil tým třetí brankou Marek Sikora. Na další gól čekali diváci i všichni přítomní deset minut. Druhý přesilový gól vsítil Marek Špaček a v poslední minutě druhé třetiny skóroval ROman Szturc.
    Ústí si vytvořilo několik krásných šancí, mělo sice krátkou přesilovku pět na tři, ale tlak si vytvořilo, jenže bez gólového úspěchu. Kombinace troskotaly na leckdy zbytečných nahrávkách místo zakončení. Dolejš si na kotouč sáhl jen šestkrát. zatímco Brízgala čelil v druhém dějství 23 střelám.

40:00
    39:22 Roman SZTURC - 5:1

39:22
    Brízgala si neutěsnil prostor u pravé tyče, kam nasměroval puk ROMAN SZTURC a těsně před druhou přestávkou navyšuje porubské vedení. Asistence: Petr Obdržálek a Filip Dundáček.
    37:22 Marek ŠPAČEK - 4:1

37:22
    Necelá minuta stačila domácím k využití početní výhody. MAREK ŠPAČEK byl na konci přesilového zámku. Asistence: Tomáš Jáchym a Patrik Husák.

37:12
    Szturc při střele z první uklouzl, ale na zadním mantinelu kotouč zachytil Jáchym, který puk poslal zpět před branku.

36:40
    TORAX se musel probojovat zpět do útočné třetiny, kde zaujal přesilovkové postavení a nahrávkami kombinuje zakončení.

36:24
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Lukáš Zukal – 2 min., hákování).

35:16
    Vhazování před Brízgalou vyhrává Poruba, ale u kotouče dlouho není. Krejčí s Brožem mají puk v moci a vyváží jej z pásma. K útočné akci ovšem nedojde. Porubané otáčí hru a zakončení Hlinky má gólman v lapačce. Vhazuje se vlevo od ústecké brány.

34:26
    Kružík s Havlem prokombinovali jízdu k Dolejšovi. Nahrávky nezakončili střelou, puk jim byl porubským gólmanem odňat hokejkou a poslán za bránu.

33:40
    Müller zakončoval v plné rychlosti. Mířil k vzdálenější tyči a je možné, že Dolejš puk dokázal špičkou brusle ještě víc posunout mimo cíl.

33:26
    Branka Brízgaly je mimo postavení, když v ní místo puku skončil jak gólman, tak jeden z obránců. Opětovné ukotvení brány se podařilo po snaze obou čárových zdárně dokončit.

32:40
    Vildumetz promáchl kotouč a zamýšlená nahrávka přes třetinu na Bláhu se tedy nekonala.

32:29
    Bleskový přesun deseti hráčů k Dolejšovi zakončuje střelou Maršoun. Bude se vhazovat napravo od porubské brány.

32:14
    Střela Szturce je Brízgalou zachycena u pravé tyče.

31:55

31:33
    Sikora od střídačky namířil puk doprostřed brány, kde hostující brankář pohotově sklapl betony. Odrazem se kotouč dostává do středu hřiště, kde na něj nedosáhl Hudeček a tak Grim může puk dostat za modrou čáru.

31:10
    Káňa v šanci minul bránu.

30:15

30:09
    Brízgala chytá střelu Rudla a hned rozehrává. Kotouč přebírá Brož a vyváží jej do středního pásma.

29:55
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Matěj Hes – 2 min., nedovolené bránění).

29:23
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Tomáš Pastor – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

29:23
    Ve středu útočné třetiny zůstává ležet Müller. Po delší době se z ledu sám zvedá a za potlesku diváků odjíždí na střídačku. Sudí budou vylučovat.

29:07
    Vyhazování kotoučů nedává Slovanu prostor zaujmout ofenzivní postavení v útočné třetině.

28:15
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Patrik Husák – 2 min., nedovolené bránění).

28:07
    Domácí se po přestávce vrátili v jiném rozpoložení a momentálně jsou to Porubané, kdo diktuje hru.
    27:24 Marek SIKORA - 3:1

27:24
    Ústecká obrana byla rozhozena, když puk po neustálém odstřelování dopravil do brankové sítě MAREK SIKORA. Asistence: Tomáš Gřeš a Jan Hudeček.

26:28
    Odstřelování ústecké brány zvedá diváky ze sedadel. Neuspěl Zdeněk a z dalšího střídání Nejezchleb.

26:18

25:21
    Dolejš si pohlídal vjetí Kružíka do pásma i jeho obkroužení brány.

24:55
    Poruba je ve čtyřech a hosté stále nemohou udržet puk v útočné třetině na delší dobu.

24:48
    Poruba ve třech odvrací střelecké pokusy Ústeckých. Dolejš si bedlivě hlídá tyče a případné odrazy zpoza brány, kde porubští borci hru drží.

24:18
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Filip Dundáček – 2 min., podrážení).

24:10
    Hosté se nemohou usadit v pásmu a vytvořit si početní tlak.
    23:21 Petr KANKO - 2:1

23:21
    PETR KANKO zachytil rozehrávku a po přejetí útočné modré vypálil pod horní tyč. RT TORAX se v oslabení ujímá vedení!

22:55
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Jan Dluhoš – 2 min., příliš mnoho hráčů).

22:34
    Husákovo zaváhání na vlastní modré dostává Ústecké do útočné třetiny. Kordule se zmocňuje kotouče a uhání na bránu. Husák jej ale vytěsnil mimo střeleckou pozici a dokonce až za bránu.

22:02
    Dolejš sleduje aktivní hru spoluhráčů. Hostující gólman si připisuje jeden zásah za druhým a drží vyrovnaný stav.

21:48
    Urbancova střela končí na betonech. Hra pokračuje a Ústí rotuje po třetině, aby všemožně zabránilo úspěšnému porubskému zakončení.

21:11

20:42
    Husák trefuje záda Havla, padající puk zpracovává Špaček a z otočky pálí. Brízgala odvrací puk doleva, kde v útočné akci pokračuje Jáchym. Ani jemu se nedaří dostat puk mezi tři tyče.

20:23
    Akci střelou ukončuje Špaček.

20:01
    Domácí mají ještě minutu přesilovku.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:24.

Vlažný začátek zápasu poslal do větších obrátek úvodní gól Ústí nad Labem, který úplně na začátku přesilovky vstřelil Tomáš Pšenička. Domácí se dlouho snažili o vyrovnání, které přišlo v přesilovce. Od jedenácté minuty je tedy utkání 1:1, díky, oficiálně Janu Hudečkovi, ale ze streamu jde vidět, že gól vsítil Patrik Urbanec.

20:00

19:49
    Po opětovném získání pásma střílí z kruhů Hudeček. Ústecký gólman má puk v lapačce.

19:16
    Střelu z buly Brízgala chytá.

19:11
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Ondřej Smetana – 2 min., držení).

18:59
    Poruba hraje ve výhodě. Špaček se probíjel do pásma a byl faulován Smetanou.

18:38
    RT TORAX se radoval z gólu, kterého po peripetiích na brankovišti docílil Špaček, ale sudí ještě dřív zapískal a gól tak neuznává.

17:36
    Rychlý protiútok zastavil Slavík s Husákem těsně za obranou modrou.

17:18
    První icing utkání a provinil se Slovan.

17:02
    Sikora z bezprostřední blízkosti brankoviště poslal kotouč příliš vysoko. Tribuny jen zahučely.

16:44
    I Dolejš se blýskl zákrokem. Dörner prověřil jeho lapačku opět po rychlém přenesení hry.

16:31
    Vhazuje se po pravici Brízgaly, když zachytil střelu Jáchyma.

16:03
    Protiútok Slovanu zakončuje Vildumetz střelou z první. Dolejš si pro kotouč s přehledem zaslejdoval.

16:00
    Brízgala odvrátil střelu Kanka.

13:17
    Pokusy Porubských končí mimo bránu. Střelecká muška není vycentrována jak by měla. Stejně se (ne)daří, nyní již občas, i Slovanu.

12:57

12:53
    RT TORAX dostal hru před ústeckou bránu, kde si ani Brízgala po střele Zdeňka nebyl jistý, kde kotouč má. Raději nehybně ležel a čekal na hvizd rozhodčího.

12:28
    Závěr přesilovky se odehrává sice v obranném pásmu Poruby, ale hráči soupeře tlačí na mantinel, takže ke střelbě na bránu nemůže dojít.

11:10
    Pšenička střílel do bloku, takže kotouč si to namířil do ochranné sítě.

10:57
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Richard Nejezchleb – 2 min., hákování).
    10:52 Jan HUDEČEK - 1:1

10:52
    Tři vteřiny chyběly k návratu Grima na led, když PATRIK URBANEC vystřelil zpoza hráče a Brízgala puk uviděl až za sebou. Asistence: Jan Hudeček.

10:04
    Po vhazování se do střely opřel Sikora. Zadní mantinel posílá puk na druhou stranu, kde se ke střele chystal Hudeček. Ale ani on neskóruje.

09:12
    Střela Husáka od modré míří těsně kolem pravé tyče. Odraz od mantinelu Brízgala kryje s pomocí Smetany.

09:07

08:55
    Na dvanáct vteřin se síly na ledě vyrovnají. Pak začne Porubě přesilovka.

08:55
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jan Grim – 2 min., vysoká hůl).

08:40
    Puk se před Dolejšem odráží přes horní tyč brány. Pšenička nezaznamená svůj druhý gól.

08:18
    Slovan začíná druhou půli přesilovky z vlastní poloviny.

07:26
    Prudká střela Krejčího od modré zaměstnala Dolejše. Následně se diváci zlobí, že sudí neodpískal faul na porubského obránce, který se snažil odražený puk odpálit do středního pásma.

07:07
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Filip Dundáček – 2 min., držení).

06:40
    Hraje se opatrný hokej s mnoha nepřesnostmi. Ústí je ale aktivnější a je tím pádem nebezpečnější v předbrankovém prostoru.

04:25
    Gřeš s Hudečkem zakombinovali před ústeckou brankou, kdy i Brízgala měl co dělat, aby kotouč zpracoval v náručí. Vypadl mu a jen obranná hra hostů zamezila vyrovnání. Sikora to měl ke kotouči daleko.

03:38
    Pastora objel celkem lehce Grim a zakončil k bližší tyči. Dolejš byl na ni ale nalepen, takže puk nepropadl.

03:01
    Poruba je vykázána z útočné třetiny pro hru vysokou holí. Dolejš si hlídá vhazování po své pravé ruce.

01:38
    Špaček vypálil tvrdě z jízdy, ale Brízgala trajektorii střely viděl, takže neměl sebemenší problém kotouč chytit.
    01:16 Tomáš PŠENIČKA - 0:1

01:16
    Blesku rychle využitá přesilovka v podání dorážky TOMÁŠE PŠENIČKY. Stál na ose hřiště a odražený puk dopravil bez rozmyslu za Dolejšova záda. Asistence: Jan Havel.

01:07
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Jan Káňa – 2 min., pozdní dohrání).

01:07
    Brož zachytil kotouč ještě v pásmu! Ústí může dál útočit.

00:38
    Už i Dolejš přerušil hru a stejně jako na protější straně, bude se vhazovat po pravici gólmana.

00:17
    Brízgala si jako první z gólmanů chytil puk. Bude se vhazovat po jeho pravici.

00:01

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš (Foltán) – Dluhoš, Urbanec, Slavík, Husák, Pastor, Dundáček, Rudl – Sikora (A), Hudeček, Gřeš – Szturc, M. Hlinka, Obdržálek – Kanko, Zdeněk (C), J. Káňa (A) – Nejezchleb, T. Jáchym, Špaček.

HC Slovan Ústí nad Labem: Brízgala (Hamalčík) – Müller, Smetana (C), Vl. Brož (A), D. Krejčí (A), Veber, Hes, Zukal – Kružík, Grim, J. Havel – Kordule, Vildumetz, Maršoun – Filip, Pšenička, Ma. Svoboda – Dörner, O. Bláha.

Rozhodčí: Obádal, Vrba – Polák, Zedník.

Jak už bylo zmíněno, Poruba odehraje během týdne pět zápasů a to proto, že ji čeká semifinále Visegrádského poháru s Nitrou.
    Na první čtvrteční utkání si vstupenky můžete zakoupit během zápasu se Slovanem Ústí nad Labem.

Navíc ve Fanshopu je k zakoupení mnoho zajímavých předmětů s novým logem i se jménem Vladimíra Svačiny.

Slovan má za sebou šňůru pěti proher a celkově má z dvaceti utkání na kontě jen pět výher.
    Poslední vzájemné utkání skončilo výhrou Poruby 4:2 a to po první třetině bylo utkání bezbrankové.

Nejproduktivnějším, zároveň nejlepším nahrávačem je s 16 body, dvanácti nahrávkami, Tomáš Vildumetz. Nejvíc gólů, sedm, si do statistik zapsal Daniel Kružík.

Přesto není pochyb, že RT TORAX je v tomto utkání favoritem. Už i proto, že na domácím ledě z deseti utkání nebodoval jen jednou.
    Kanadské bodování s devatenácti body vede obránce Patrik Husák, který je se 14 asistencemi i top nahrávač. S devíti góly je nejlepším střelcem Tomáš Gřeš.
    Nová akvizice v drese Poruby, která přišla po odchodu Vladimíra Svačiny, Roman Szturc, v odehraných čtyřech zápasech nasbírala sedm bodů, když v utkání s Třebíčí (výhra 4:3) vstřelila hattrick.

V rámci 21. kola Chance ligy se střetnou týmy, které dělí deset příček, ale jak víme z posledního kola před repre přestávkou, kdy Poruba nevyhrála ani nebodovala na ledě poslední Kadaně, postavení v tabulce není leckdy směrodatné.

Reprezentační přestávka je minulostí a pro HC RT TORAX Poruba 2011 začíná hektické období. Během týdne odehraje pět utkání.
    Hokejovou jízdu začíná s HC Slovan Ústí nad Labem.
    A POZOR!!! Poprvé v novém čase!
    Nezapomeňte být v RT TORAX ARENĚ již v 17:30, kdy sudí vhodí úvodní buly.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 11. Urbanec (Hudeček), 24. Kanko, 28. Sikora (Gřeš, Hudeček), 38. Špaček (T. Jáchym, Husák), 40. Szturc (Obdržálek, Dundáček), 47. Nejezchleb (T. Jáchym) – 2. Pšenička (J. Havel), 50. Ma. Svoboda (Kružík)

Rozhodčí: Obádal, Vrba – Polák, Zedník