Třinec – Mladá Boleslav 3:0 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 4:3 (1:0 po s.n.) | Plzeň – K. Vary 4:3 (kon.)
Pardubice – Olomouc 1:2 (po pr.) | Liberec – Litvínov 6:1 (kon.) | Kladno – Zlín 1:0 (kon.)
Sparta – Mountfield HK 2:1 (kon.)
HC Sparta Praha
2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Mountfield HK
Pátek 15.11.2019, 18:30 • O2 arena, Praha 9 (Libeň) • Tipsport extraliga • 18. kolo

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Na počtenou příště! (21:12:23)

V Libni je konec, Sparta otočila duel s Hradcem a po těsném vítězství 2:1 bere další tři body! Oba celky dnes na ledě O2 areny předvedly velmi solidní výkon, vyhrát ale mohl jen jeden. Pražané měli sice méně střeleckých šancí, na rozdíl od svého soupeře je však dokázali přetavit v góly. Hosté si naopak celý zápas nevěděli rady s výborným Matějem Machovským, který na výhře domácích nese obrovský podíl.

59:59
    Sparta vyhrála vhazování a zavezla kotouč do rohu, je konec. Tři body dnes zůstanou v Praze!

59:57
    Ani tenhle pokus do hradecké branky nezaplul, tentokrát ji domácí minuli jen o pár centimetrů.

59:44
    Rosandič zachytil kotouč už těsně za modrou čárou, sudí tak po jeho výjezdu dopředu přerušil hru.

59:28
    Mohlo být rozhodnuto, jeden z domácích ale z vlastního pásma hradeckou klec minul. Další icing.

59:21
    Machovský znovu podržel kotouč, čtyřicet sekund před koncem se bude vhazovat po jeho pravici.

59:09
    Sparťané vyhodili puk na druhý konec ledové plochy, Mountfield se musí stáhnout za modrou.

58:43
    Robert Říčka po incidentu u modré čáry opouští ledovou plochu a míří do kabin, snad bude v pořádku.

58:28
    Je to tak, hradecká klec zeje prázdnotou! Hosté už nemají co ztratit a zkusí štěstí v šesti.

58:28
    Oddechový čas pro hosty.

58:28
    Závěr základní hrací doby je na icingy bohatý, Sparta se teď dopustila dalšího. Mazanec pravděpodobně během přestávky zamíří na střídačku.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí části!

57:35
    Hradec ještě nehodlá složit zbraně a trápí houževnatou domácí obranu, která ho nehodlá pustit před klec.

56:45
    Domácí brankář zneškodnil Cibulskisovo zakončení takřka hned z vhazování a přerušil opět hru.

Dnešní utkání sleduje 9 772 diváků (56,2% kapacity).

56:31
    Sukeľ u modré čáry chvilku bojoval se Smoleňákem, kotouč následně zajel před Machovského.

56:15
    Smoleňák zakopl ve středním pásmu a přišel o puk, který jeden z domácích následně poslal na icing.

55:40
    Tomáš Vincour se pokusil vypálit z vysokého úhlu, ani on ale svojí střelu nenamířil ideálně.

54:55
    Polášek chtěl Mazance překvapit ranou z modré čáry, projektilu ale chyběla notná dávka přesnosti.

54:02
    Před domácí svatyni se začínali sjíždět protihráči, gólman pro jistotu rychle přerušil hru přikrytím puku.

53:24
    Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho, Červený ovšem kvůli dotěrnému Jurčinovi nezvládl pořádně zakončit. Machovský mohl zůstat v klidu.

52:53
    Probíhá další a doufejme poslední komerční přestávka, spojená s drobnými úpravami ledové plochy.

52:27
    Další zakázané uvolnění na chvilku pošle hru zpátky před svatyni Matěje Machovského.

51:49
    Na Radka Smoleňáka zívala prázdná klec, zkušený tahoun Hradce ji ale přestřelil!

51:02
    Přesilovka vypršela, hradečtí hráči se snaží co nejrychleji dostat ke kotouči a zklidnit hru.

50:37
    Mazanec se teď musel hodně natáhnout, aby zakončení jednoho z domácích z hranice brankoviště vykryl! Tohle bylo těsné!

50:09
    Michal Řepík chvilku váhal, nakonec se rozhodl poslat puk na modrou Kalinovi. Ten následně přestřelil.

49:39
    Mazanec poprvé v oslabení zasáhl, jeden z jeho spoluhráčů následně puk vyhodil za modrou.

49:14
    Mountfield zatím svého soupeře drží na uzdě, Sparta se v přesilovce dosud nedostala do pořádné šance.

48:34
    Richard Nedomlel (HKM) míří na trestnou za nedovolené bránění, domácí mají šanci svůj čerstvý náskok navýšit.
    47:36 Jan BUCHTELE - 2:1

47:36
    Sparta právě vstřelila branku!
    Domácí po fatální chybě Marka Mazance otáčí stav utkání na 2:1! Hostující gólman zastavil kotouč za svou brankou a odjel pryč, přičemž jako první k němu dojel Pech. Ten našel Formana, který obratem nahrál JANU BUCHTELEMU, jenž bez váhání prostřelil hradeckého brankáře! Asistence: Miroslav Forman, Lukáš Pech.

46:47
    Další icing, nekonečná sedmačtyřicátá minuta bude ještě o chvilku delší. Buly proběhne před Machovským.

46:28
    Červený nahrál za sebe Jerglovi, kterého agresivně pronásleduje Košťálek. Sparta výborně brání.

46:04
    Po dalším úspěšném zákroku maskovaného strážce domácí svatyně následuje komerční přestávka.

45:48
    Do slušné šance se dostal Adam Kubík, který zakončením z mezikruží vymetl pavučiny z rukavice Matěje Machovského.

44:58
    Sparta vyhrála buly před vlastním obranným pásmem a následně se do něj stáhla.

44:15
    Machovský po zneškodnění Pavlíkovy střely zahodil hůl do rohu, Kalina mu jí rychle vrátil.

43:57
    Machovský se před dojíždějícími protihráči raději rozhodl puk schovat pod rukavici. Přerušuje se.

43:34
    Sledujeme vyrovnanou bitvu, větší šance mají hokejisté pražské Sparty. Mazanec je ale ve střehu.

42:52
    K dovršení obratu Spartě nechybělo mnoho, Jiří Smejkal z levého kruhu trefil tyč hradecké klece!

41:52
    Dvořákovu odraženou střelu se z předbrankového prostoru za Mazance pokusil doklepnout Kudrna, jehož zakončení ale těsně minulo levou tyč svatyně.

41:19
    Cibulskis drží kotouč za svou svatyní a čeká, až jeho spoluhráči dostřídají. Hradec má zatím více ze hry.

40:43
    Čárový rozhodčí Mountfield nachytal v ofsajdu, první ofenzivní tažení hostů tak končí předčasně.

40:26
    Třetí třetina je tu, na kotouči jsou momentálně hokejisté Hradce, kteří se s ním pohybují před Mazancem.

40:01

Další třetina začne přibližně v 20:25.

Nejvíce času na ledě dosud v zápase strávil hradecký obránce Mislav Rosandič, a to bez šesti sekund přesně patnáct minut. Icetime Milana Jurčiny, leadera Sparty, je pak o patnáct vteřin kratší.

Druhá třetina nám nabídla jeden gól, v třiadvacáté minutě po rychlé souhře s Řepíkem srovnal Jiří Smejkal. V prostřední periodě jsme opět sledovali poměrně rovnocenný souboj – Hradec sice na střely jasně vede, větší gólové šance ovšem měli domácí. Máme tedy vyrovnáno, uvidíme, na čí stranu se pomyslné misky vah překlopí v závěrečném dějství.

Statistické okénko
    Střely na branku: 15 – 22.
    Zblokované střely: 1 – 1.
    Vhazování: 26 – 25.
    Trestné minuty: 6 – 6.
    Využití přesilovek: 0/3 – 0/3.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:58
    Říčka z vysokého úhlu minul hradeckou klec, Blain pak o pár sekund později trefil vnější stranu sítě.

39:43
    Sedmnáct sekund před sirénou je opět odpískáno zakázané uvolnění, buly před Mazancem.

39:23
    Vincour chtěl nabídnout puk Klímovi, ten však už byl za modrou čarou. Ofsajd.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:47
    Košťálek jednoduchým vypíchnutím připravil Hradec o útočné pásmo, Zámorský si na modré nechránil puk.

38:13
    Druhá třetina se pomalu ale jistě chýlí ke konci, zbývá odehrát jen něco málo přes minutu a půl.

37:59
    Na druhém konci ledové plochy musel zasahovat zase Mazanec, a to po zakončení Andreje Kudrny.

37:36
    Cibulskis vyzkoušel pozornost Machovského střelou ze středové čáry, domácí gólman se nenechal nachytat.

36:55
    Domácí vyhodili puk za Mazance a odjeli střídat, dopředu vyrazil jen jeden borec Sparty.

36:17
    Tomášek vysunul dlouhou přihrávkou na kruh Řepíka, který ze slibné pozice následně přestřelil klec.

35:42
    Řepík poslal kotouč na druhý konec ledové plochy, po icingu se bude vhazovat před Machovským.

35:07
    Radovan Pavlík za brankou odzbrojil Dvořáčka a ukončil tak působení Sparty v útoku.

34:23
    Mazanec si připsal na své konto další zákrok, sparťané se jej pokusili překonat z bezprostřední blízkosti brankoviště.

33:47
    Červený vyráží s kotoučem na holi do útoku, uvidíme, co hosté vymyslí tentokrát.

33:12
    Hradečtí posílají na sparťanskou klec jednu střelu za druhou, jen málo z nich je ale nebezpečných.

32:40
    Dalším pánem na holení byl Daniel Rákos, který z kruhu Machovského nijak nepřekvapil.

31:53
    Mazanec zastavil nepříjemně poskakující kotouč ve svém brankovišti, buly proběhne po jeho levici.

31:33
    Machovského lapačka je v jednom kole, domácí brankář do ní teď lapil Nedomlelovo nahození z hranice pásma.

30:58
    Mountfield bude muset na početních výhodách ještě zapracovat, více ze hry mají na ledě domácí.

30:27
    Koukal byl na kruhu odzbrojen dvěma protihráči. Puk následně doklouzal před Machovského, který jej schoval pod vyrážečku.

30:09
    Prudkou ranou z pravé strany se prezentoval Aleš Jergl, který zasáhl jen připraveného domácího gólmana.

29:30
    Robert Říčka (SPA) opouští ledovou plochu s menším trestem za hákování ve statistikách.

29:19
    Paže sudího vyletěla vzhůru, Mazanec míří na střídačku. Hradec má ponechanou výhodu.

28:46
    Z prostoru mezi kruhem a modrou čárou zkusil štěstí Smoleňák, Machovský odpověděl rukavicí.

28:25
    Tempo hry v posledních minutách polevilo, sledujeme poněkud hluchou pasáž utkání.

27:46
    Proti Cingelově střele z mezikruží domácí gólman předvedl naprosto rutinní zákrok, puk vykopl betonem.

27:15
    Hru kouskuje jedno přerušení za druhým, nyní je průběh pozastaven po zákroku Matěje Machovského.

26:23
    Košťálek silou vůle prorazil do útočného pásma, Sparta operuje před Mazancem a čelí přitom velkému odporu ze strany hradeckých borců.

25:52
    Třetí hostující lajna je dnes na ledě vidět, Vincourovo zakončení z kruhu Machovský zneškodnil.

25:32
    Puk po krátkém souboji skončil mimo hrací plochu, buly proběhne u domácí modré čáry.

24:55
    Ostrý hit za domácí brankou schytal Smoleňák, hradečtí hráči následně přišli o kotouč.

24:23
    Rychlý protiútok Východočechů skončil úspěšným zákrokem Machovského, hra je přerušena.

23:58
    Sparta má na ledě mírnou převahu, Mountfieldu se nedaří domácí udržet za modrou čárou.

23:26
    Z mezikruží chtěl strážce hostující svatyně ohrozit Forman, jeden z Hradeckých ale do pokusu vložil hůl.
    22:22 Jiří SMEJKAL - 1:1

22:22
    V Libni je vyrovnáno, začínáme zase od začátku! Po vyhraném buly se puku ujal Michal Řepík, který našel před svatyní nikým nehlídaného JIŘÍHO SMEJKALA. Ten následně puk usměrnil za bezmocného hradeckého gólmana – 1:1! Asistence: Michal Řepík.

22:16
    Kudrna se pokusil Mazance překonat z bezprostřední blízkosti klece, ten ale zakročil včas.

21:50
    Hradec vyráží do útoku, na kotouči je Perret. Usadí se tentokrát hosté před Machovským?

21:23
    Hra se přelévá z jednoho konce ledové plochy na druhý, ani jednomu týmu se nedaří se udržet před soupeřovou svatyní.

20:43
    Nepřesná dlouhá přihrávka na Buchteleho skončila až za Mazancem, zakázané uvolnění.

20:26
    Matěj Machovský si na své konto připsal už dva zákroky, po zneškodnění další střely opět podržel kotouč.

20:15
    Jako první se ve druhé třetině do útočného pásma probojovali sparťané, Mazance však neohrozili.

20:01

Další třetina začne přibližně v 19:28.

Nejvyšší icetime měl v první třetině David Tomášek (SPA), který na ledě strávil osm minut a jedenáct sekund. Hradeckou statistiku pak s časem 7:33 vede lotyšský bek Oskars Cibulskis (HKM), jenž byl vidět hlavně v přesilovkách svého výběru.

První dějství je minulostí! Sparta do něj sice vstoupila aktivněji, svou převahu ale nedokázala přetavit v úvodní gól, a z první trefy se tak v desáté minutě po brance Filipa Pavlíka radoval Hradec. O2 arena následně sledovala relativně vyrovnanou podívanou, která ovšem už žádnou další branku nenabídla. Po siréně tak oba celky odchází zpět do kabin za stavu 0:1.

19:38
    Jeden z domácích dostal u mantinelu hokejkou do obličeje, zřejmě od Cingela. Rozhodčí ale zůstal v klidu.

19:21
    Přesilovky dnes nejsou silnou stránkou ani jednoho týmu, svěřenci Tomáše Martince se znovu osvobodili.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

18:41
    Pražané se vrátili do útočného pásma, Hradečtí jim ale rychle vzali puk a vyhodili jej za modrou.

18:03
    Jan Košťálek vyslal na Mazance prudkou ránu z modré čáry, gólman Hradce zakročil včas.

17:49
    Radim Šalda (HKM) podruhé míří na trestnou lavici, tentokrát za hrubost. Využijí domácí přesilovku?

17:32
    Klíma v prostoru pro vhazování bojuje s Dvořákem, sparťanský obránce mu nechce nechat pokoj.

16:53
    Červený zachytil Cibulskisovu přihrávku a chtěl puk poslat dál, omylem jej ale namířil na sparťanskou hůl. Domácí se následně opět na chvilku osvobodili.

16:30
    Domácí jsou pod tlakem, jejich soupeř se ovšem od vhazování ke střele zatím neodhodlal.

15:58
    Hradečtí rozjeli krátkou kombinaci, na jejímž konci stál Cibulskis. Machovský jeho střelu schoval do výstroje.

15:11
    O2 arena se zlobí, domácí jdou do tří! Jan Buchtele (SPA) dostává menší trest za hákování.

15:05
    Ve vlastní oslabení se do úniku dostal Matúš Sukeľ, jenž ale Mazancovu svatyni přestřelil!

14:24
    Pražané vyhodili, v útočném pásmu se navíc ke kotouči dostal Smejkal. Početní výhoda zatím Mountfieldu vůbec nevychází.

14:12
    Sudí po incidentu v rohu kluziště přerušil hru a ukázal na Lukáše Rouska (SPA), kterého za držení poslal na dvě minuty na lavici hanby. Přesilovka pro Hradec.

13:50
    Smoleňák zavezl kotouč do útočného pásma, Dvořák jej následně okamžitě přišpendlil na mantinel.

13:14
    Rákos nahrál před klec Vincourovi, který ale nabídku nezvládl zachytit. Kotouč se odrazil přímo k brankáři, jenž jej bez váhání schoval pod rukavici.

12:50
    Smejkal omylem vychýlil východočeskou klec z její pozice, vhazovat se bude před hradeckým pásmem.

12:07
    Kruppovi svěřenci početní výhodu vůbec nezvládají, hosté mají vše plně pod kontrolou.

11:38
    Hradec se osvobozuje o odjíždí střídat, sparťané se pro puk musí vrátit až za vlastní klec.

11:12
    Další přesilovka pro domácí hráče. Na trestnou lavici tentokrát putuje Radim Šalda (HKM) za hákování.

10:51
    Sparta se snaží na inkasovaný gól rychle odpovědět, Mountfield je ale k ničemu nepouští.
    09:46 Filip PAVLÍK - 0:1

09:46
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hradečtí mírnou optickou převahu v polovině první části přetavují v úvodní gól! Ke kotouči se v prostoru pro vhazování dostal FILIP PAVLÍK, jenž následně najel do mezikruží a překonal Machovského jednoduchou střelou mezi betony – 0:1! Bez asistence.

09:26
    Filip Pavlík neváhal a jen pár milisekund po zachycení kotouče na modré čáře vypálil, klec Sparty ale přestřelil.

08:54
    Mountfield se poprvé v zápase na delší dobu usadil před soupeřovou brankou, sparťané jim ovšem pořádně znepříjemňují život.

08:09
    Ze stejné pozice jako před chvilkou Zámorský zkusil štěstí zase Vincour, Machovský byl připraven.

07:46
    Sparta dostřídala, Tomášek nabídl kotouč Kalinovi. Ten byl hradeckou obranou následně zastaven už v neutrální části kluziště.

07:21
    Sledujeme relativně vyrovnanou bitvu, které ovšem chybí větší gólové šance.

06:51
    Zámorský se dostal do dobré střelecké pozice, klec z prostoru pro vhazování ovšem minul.

06:25
    Marek Mazanec se může těšit z dalšího úspěšného zákroku, kotouč se ohřívá v jeho výstroji. Následuje první komerční pauza dnešního střetnutí.

06:16
    Hraje se výhradně před Mazancem, domácí soupeře už nějakou dobu nepustili za modrou čáru.

05:39
    Po Řepíkově ráně z modré čáry nastala před Mazancem pořádná mela, hradecký gólman ale kotouč nakonec dostal pod kontrolu!

05:14
    Odpískáno první zakázané uvolnění, do statistik si ho připisují svěřenci trenérského dua Martinec-Růžička.

04:52
    Pražané mají sice na ledě stále mírnou převahu, Mountfield si nimi už ovšem začíná srovnávat krok.

04:21
    Smoleňák v rohu za Machovským sestřelil Dvořáka, puk se ale dostal na hokejku jiného sparťana.

03:56
    Říčka zachytil ujíždějící pryž před modrou čárou a zavezl ji k mantinelu, Sparta se drží vepředu.

03:23
    Pavlík se vrací na ledovou plochu, hosté první oslabení přežili bez větších komplikací.

03:14
    Gólman Hradce se tentokrát po zastavení projektilu rozhodl pryž podržet, hra je přerušena.

02:55
    Mazanec si na své konto připsal další zákrok, se střelou Formana z kruhu si hravě poradil.

02:24
    Dlouhou bitvu vyhrál jeden z Hradeckých, který následně poslal puk na druhý konec ledové plochy.

02:03
    Za Mazancem se nyní bojuje o pryž, do tahanice je zapojeno hned několik borců z obou celků.

01:38
    Hradec se ve vlastním oslabení probojoval do útočného pásma a nechce pustit soupeře ke kotouči.

01:22
    Sparťané budou hrát přesilovku, Radovan Pavlík (HKM) je po minutě a půl hry vykázán za držení.

00:49
    Moc dlouho tam ovšem nepobyli, hra se úvodu střetnutí přelévá z jednoho konce ledové plochy na druhý.

00:27
    Domácí přežili první ofenzivní tažení soupeře a nyní se sami snaží usadit před Mazancem.

00:09
    Úvodní buly vyhrála Sparta, Blain následně z modré čáry nahodil kotouč za Mazance.

00:01

Sudí svolává hráče do středového kruhu, začínáme!

Oba celky se vrací na ledovou plochu, od startu střetnutí nás dělí jen několik desítek sekund!

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Rozbruslení je u konce, O2 arena se ponořila do tmy. Duel Sparty s Hradcem začne za dvacet minut.

Jedenáctý start za Spartu v letošním ročníku si připíše Matěj Machovský, jehož procentuální úspěšnost zákroků je 91,8%. Marek Mazanec, opora Hradce, je na tom o něco hůře – zastavil jen 89,4% všech střel.

Na ledě zatím skromně zaplněné libeňské haly probíhá rozbruslení, pojďme si představit brankáře obou celků.

První start proti svému bývalému zaměstnavateli si dnes připíše forvard Mountfieldu Kevin Klíma, zatímco na opačné straně barikády bude stát mimo jiné i hradecký rodák a odchovanec Jan Buchtele.

Ještě jednou vám přeji příjemný páteční večer, níže si můžete prohlédnout dnešní sestavy. Pozoruhodné je, že duel s Hradcem vynechá útočník Sparty Vladimír Růžička, který tak proti svému otci nenastoupí.

HC Sparta Praha: Machovský (J. Sedláček) – Kalina, Blain, Tomáš Dvořák, Jurčina, Polášek (A), Košťálek, Piskáček – Smejkal, Tomášek, Řepík (C) – Kudrna, Sukeľ, Říčka – Buchtele, Pech (A), Forman – Pšenička, Rousek, Dvořáček.

Mountfield HK: Mazanec (Š. Lukeš) – Zámorský, Linhart, Cibulskis, Nedomlel, Rosandić, F. Pavlík, Šalda – Červený (A), Koukal, Jergl – R. Pavlík (A), Cingel, Smoleňák (C) – Perret, Rákos, Vincour – Klíma, Kubík, Paulovič.

Rozhodčí: Hodek, Sýkora – Komárek, Frodl.
    Zvítězi opět Sparta?

RŮŽIČKA VS. RŮŽIČKA

Vladimír Růžička ml. strávil většinu kariéry po boku svého otce, během jeho štací ve Slavii a Chomutově nebyl hlavním trenérem nikdo jiný než Vladimír Růžička st. Dnes se ovšem vůbec poprvé postaví proti sobě, otec coby kouč Hradce a syn v dresu Sparty.
    Sestřih prvního letošního duelu Sparty s Hradcem.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

První vzájemné střetnutí dnešních soupeřů proběhlo na konci září v hradecké ČPP Aréně. Na první gól bez mála pět a půl tisíce diváků čekalo až do šestadvacáté minuty, kdy poslal domácí do vedení Radek Smoleňák. Těsně před koncem prostřední části ale vyrovnal Miroslav Forman, a do třetí třetiny se šlo za vyrovnaného stavu.

Závěrečné dějství pak jasně ovládli domácí hráči, kteří svého soupeře přestříleli výrazně 13:6. Převahu v čase 47:53 v branku přetavil Radovan Pavlík, na jehož zásah jen o pár minut později navázal Jordann Perret. Ve čtyřiapadesáté minutě pak pro hosty ještě vykřesal jiskru naděje svou první trefou ve sparťanském dresu Vladimír Růžička, další kotouč už za sebe ale Mazanec nepustil, a hradeckou výhru tak jen zásahem prázdné branky potvrdil Radek Smoleňák.

27. září 2019 (5. kolo) – ČPP Aréna, H. Králové
    Mountfield HK – HC Sparta Praha 4:2
    Třetiny: 0:0, 1:1, 3:1.

Branky a nahrávky: 26. Smoleňák, 48. Pavlík R. (Zámorský, Pavlík F.), 51. Perret, 60. Smoleňák – 38. Forman (Ďaloga, Pavelka), 54. Růžička (Ďaloga, Pavelka).
    Střely na branku: 29 – 22.
    Zblokované střely: 5 – 8.
    Vyloučení: 2 – 2.
    Využití: 1 – 0.
    Vhazování: 29 – 31.

Mountfield HK: Mazanec – Nedomlel, Zámorský, Gaspar, Cibulskis, Rosandič, Pavlík F. – Perret, Bicevskis, Miškář – Červený (A), Rákos, Smoleňák (C) – Pavlík R. (A), Cingel, Paulovič – Chalupa, Kubík, Jergl – Pilař.

Sparta Praha: Sedláček – Kalina, Blain, Košťálek, Polášek (A), Ďaloga, Pavelka, Jandus – Kudrna, Pech (A), Forman – Buchtele, Růžička, Řepík (C) – Rousek, Sukeľ, Říčka – Dočekal, Klíma, Dvořáček.

Rozhodčí: Jeřábek, Lacina – Brejcha, Komárek.

18 Z, 7-2-1-8, 48:53 (-5), 26 bodů

Hradečtí jsou na tom o poznání hůře. Ve středu sice v osmifinále Ligy mistrů přetlačili německý Mannheim fotbalovým výsledkem 1:0, v domácí soutěži se jim ale nedaří. Ambiciózní celek z posledních sedmi duelů vyhrál jen tři, v základní hrací době uspěl dokonce jen jednou.

Vůbec poslední extraligový duel před reprezentační pauzou byl pro Mountfield hodně hořký. Na led ČPP Arény zavítal úhlavní rival z Pardubic, který si po výhře 5:2 odvezl všechny body. To byla pro mnohé domácí fanoušky poslední kapka do už tak přeplněného poháru trpělivosti, z hradeckého kotle se ozýval pískot a skandování "My chceme Hradec!" "Kdybych já byl fanoušek, taky bych byl nespokojený s tou hrou, kterou jsme předváděli," nechal se po prohře slyšet bek Mislav Rosandič. "Byl to těžký zápas jako každé derby. Nedokázali jsme dát víc než dva góly, a to budeme těžko vyhrávat zápasy. Udělali jsme chyby, i já jsem tam udělal chybu, ze které jsme dostali gól. Musíme si každý jeden hráč sáhnout do svědomí a začít dělat ty malé věci poctivě."

Tomáš Martinec s Vladimírem Růžičkou na střídačce zatím zůstávají, hradecký kádr se ovšem v reakci na bídné výsledky mírně obměnil – po osmi utkáních se s týmem rozloučil americký obránce Conor Allen, zatímco pod Bílou věž se vrátil Lukáš Vopelka.