Slavia – Chomutov 1:4 (kon.) | Ústí n/L – Vsetín 2:3 (po pr.) | Litoměřice – Motor ČB 5:8 (kon.)
Benátky n/J – Poruba 2011 6:2 (kon.) | Kadaň – Frýdek-M. 2:7 (kon.) | Prostějov – Sokolov 4:2 (kon.)
Jihlava – Přerov 0:1 (po pr.) | Třebíč – Havířov 4:3 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
HC Škoda Plzeň
Sobota 16.11.2019, 13:00 • Ostravar aréna • turnaj O Pohár DHL • 19. kolo

Dnešní body jsou rozdány. Hosté si z výletu do Moravskoslezského kraje odvážejí všech šest bodů, které byly ve hře. V prvních dvou třetinách na ledě dominovali a přehrávali vítkovické, ti předvedli větší touhu po výhře až ve třetí třetině, kdy z hole Potočného vstřelili kontaktní branku, ale na pozorně hrající Plzeň to už nestačilo.
    Z Ostravy je to vše, mějte příjemný zbytek dne a já se budu těšit zase brzy na počtenou. (15:07:43)

59:58
    Ještě jeden pokus Mrvy, ale už je málo času.

59:54
    Vítkovičtí mohli přece jen srovnat, ale kotouč posílají nad branku.

59:44
    Ani další pokus o zpečetění dnešní výhry nevychází a puk míří mimo tři tyče.

59:28
    Vítkovičtí se usadili v pásmu, hosté ale po chvíli hry znovu vyhazují a míjí opuštěnou branku.

59:01
    Plzeň posílá puk na prázdnou klec, ale nastřeluje jen tyč!!

58:53
    Vítkovičtí nastupují zpět na led bez Pitáka.

58:53
    Vítkovičtí trenéři si berou oddechový čas a pomáhají tak trochu i hostům.

58:53
    Plzeň potřebovala uklidnit hru a posílá od své branky puk na zakázané uvolnění.

58:00
    Hostující gólman se musel mít na pozoru proti střele Kylnara.

57:48
    Staněk vystartoval do pásma, u modré ale zpomalil a jen nahazuje kotouč.

56:49
    Vítkovice u Micky, puk ale trefuje místo branky jeho.

56:11
    Rychlý přesun plzeňských k domácí kleci končí vyraženým pukem, kterého se bleskově ujímají domácí.

56:00
    Vítkovičtí touží po vyrovnání, ale hosté jim to nehodlají usnadnit.

55:03
    Vhazuje se před útočnou modrou Vítkovic.

54:36
    Další ofsajd domácích hráčů.

54:02
    Střelu domácího Mrvy zblokoval holí couvající Kvasnička.

53:34
    Snaha Vítkovic je pozastavena pro ofsajd.

53:11
    Domácí měli šanci srovnat stav, ale chyběla větší přesnost.

52:54
    Slaninovu střelu vytěsnil Piták ramenem.

52:38
    Šuhaj protáhl Pitáka v brance, ale skóre se nemění.

51:59
    Plzeň se v pásmu příliš neohřála a musí se vrátit.

51:23
    Tvrdý si najel do pásma po levém křídle, jeho nahození na branku Micka neudržel, ale nikdo z vítkovických nebyl nablízku, aby toho dokázal využít.

50:40
    Ženíšek se dostal s pukem až za domácí branku, Kunc mu pomohl najít cestu z pásma ven.

50:07
    Bernovský poslal na branku dělovku, Micka se spíše bránil než chytal.

49:31
    U Mickovy klece to zkusil Mrva, ale puk už je v náručí gólmana.

49:03
    Potočný dokázal dostat puk do pásma, ale vítkovičtí se v něm i přesto dlouho neudrželi.

48:02
    Beránek dokázal poslal puk přes bránící hokejky, ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl na místě včas.

Vítkovičtí se snaží udržet v pásmu, ale nedostávají moc prostoru k prověřování hostujícího Micky.

46:32
    Hostující Marcel se přemisťoval do pásma, ale za útočnou modrou byl obrán o kotouč.

45:58
    Domácí v pásmu, Potočný přiťukl puk na modrou k Zapletalovi, Micku ale domácí bek nepřekvapil.

45:05
    Plzeň vletěla do pásma jako velká voda, Kvasnička chtěl ale zavézt puk až do branky, chyběla mu ale přesnost.

44:22
    Ženíšek si poklepáním řekl o puk a zleva vyslal na domácí branku skákavý kotouč, Piták si však dokázal poradit.

44:09
    Smolkova střela od modré končí v lapačce hostujícího gólmana.

43:44
    Vše je jinak, domácí mění směr hry, Tvrdého střela z mezikruží ale Micku nepřekvapila.

43:27
    Vítkovičtí se v pásmu neudrželi a tak musejí pospíchat zpět k Pitákovi.

42:12
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Domácí využívají rychle svou přesilovku, s asistencí Kylnara posílá puk do horní části Mickovy klece MATĚJ POTOČNÝ – 2:3. Asistence: Jakub Kylnar.

41:43
    Podrážením se provinil hostující Říha, domácí tak mají šanci snížit.

41:29
    Beránek s Vojtovičem dokázali přejít přes bránící hráček až téměř k brance, ale Micka ve pozorný.

40:55
    Vítkovičtí bojují ve svém obranném pásmu o prostor.

40:15
    Domácí nahazují puk do pásma, ale je z toho jen zakázané uvolnění.

40:01

Druhá třetina přinesla jen jednu branku, hosté díky Čermákovi navýšili své vedení a odskočili znovu na rozdíl dvou branek. Hosté na ledě znovu dominovali, vítkovické mužstvo stojí hodně sil prodrat se do pásma, kde nemají příliš času na zbytečné parádičky. Uvidíme, jak se oběma týmům bude dařit ve třetí části hry.

Další třetina začne přibližně v 14:34.

40:00

39:48
    Domácí gólman musí být stále ve střehu, hosté se neustále snaží dobýt jeho branku.

39:08
    Po boji o kotouč zamířil puk do pravého kruhu, kde jej chtěl zkrotit Tvrdý, hostující Staněk byl ale rychlejší a hned u první vystřelit na branku, Piták však zareagoval včas.

38:01
    Nastřelený kotouč se odrazil od Pitákových betonů a projel jen pár centimetrů od tyče vítkovické branky.

36:46
    Kunc rozjel dobrý útok, našel u modré Kylnara, ale toho si hosté rychle pohlídali.

36:25
    Nepřesná rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Vítkovic.

35:03
    Hosté se drží v pásmu, Slanina si obkroužil domácí klec a z kruhu pak vystřelit, ale jen do dobře postaveného Pitáka.

34:25
    Urputná snaha domácích končí znovu na zakázaném uvolnění.

33:50
    Vojtovič si zpracoval kotouč a zavelel k útoku, hosté byli ale ve svém obranném pásmu proti.

32:44
    Ryšavý poslal z rohu puk před branku k opačné tyči, ale na Kylnara to bylo daleko.

32:11
    Domácí posílají už podruhé za sebou kotouč na zakázané uvolnění.

31:49
    Říha, Princl, ani Šuhaj teď nedokázali dostat puk do branky, vítkovičtí byli u své klece rozestavěni na výbornou.

31:14
    Těsně nad branku poslal svou střeluou puk Říha.

30:43
    Západočeši v plném počtu.

30:22
    Hosté vyhodili kotouč, Kopic velmi zdatně a účelně narušuje domácí rozehrávku.

29:50
    Vítkovičtí zpět u Micky, Potočný střílel z levého kruhu, ale lapačka hostujícího gólmana byla rychlejší.

29:38
    Plzeň vyhazuje kotouč a přesunuje se do středního pásma.

29:20
    Branka Micky je mimo svou pozici a hra je přerušena.

29:13
    Vítkovičtí pálí na branku, ale puk končí na zadním mantinelu.

28:43
    Za hru vysokou holí je potrestán hostující Ženíšek.

28:43
    Vítkovičtí dlouho v pásmu nepobyli, hosté se dostali k puku a hra je přerušena.

28:18
    Domácí Piták je na střídačce, bude se vylučovat na straně hostů.

27:50
    Domácí posílají puk na zakázané uvolnění.

26:19
    Hosté se drží na své útočné polovině a hledají cestu k navýšení skóre.

25:02
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Plzeň využívá přesilovku, ve spolupráci s Kremláčkem skóruje TOMÁŠ ČERMÁK – 1:3. Asistence: Vladimír Kremláček, Filip Kovářík.

24:50
    Hosté se drží u domácí branky.

24:24
    Do potyčky se pustili domácí Věntus a hostující Slanina, oba jsou současně vyloučeni za hrubost. Plzeň hraje přesilovku 4 na 3.

24:17
    Domácí Machů dobře šetří vteřiny, krouží s pukem před středním pásmem a nakonec ho vyhazuje daleko do bezpečí.

23:50
    Domácí vletěli do útočného pásma, nejprve pálil Bernovský, z druhé vlny to zkusil Beránek, ale skóre se nemění.

23:35
    Plzeň si zahraje další přesilovku, za podražení bude pykat Potočný.

23:03
    Kylnar vyzkoušel pozornost Micky, ten měl ale dobrý výhled.

22:41
    Vítkovičtí se snaží rozehrát do pásma, ale nedaří se jim.

21:58
    Po krátké chvíli v obranném pásmu se hosté znovu dostali k Pitákovi a dělají domácímu celku velké potíže.

21:00
    Plzeňští operují u domácí branky, Čermák měl před sebou odkrytou klec, ale trestuhodně ji minul.

20:35
    Ryšavý chtěl za svou brankou odehrát puk, ale proti dvěma soupeřovým hráčům neměl příliš šancí, nakonec skončil na ledě, Piták musel schovat puk pod sebe, aby zabránil dotírajícím Adamcovi a Ženíškovi dostat puk rychle do branky.

20:15
    Hosté v ofsajdu.

20:01

První třetinu ovládli hosté, hráčů v modrých dresech byl plný led a domácí k mnoha akcím nepustili. V poslední minutě se dostali do dvoubrankového vedení, ale vítkovickým se podařilo ještě před první sirénou vstřelit kontaktní gól kapitánem Mrvou. Nechme se překvapit, jak se bude utkání vyvíjet dál.

Další třetina začne přibližně v 13:48.

20:00

19:44
    Domácí rychle odpovídají a snižují náskok Plzně, rychle se protáhli do pásma a nahrávku Zapletala zužitkoval střelou po ledě JAKUB MRVA – 1:2. Asistence: Filip Zapletal,

19:30
    Hosté navyšují své vedení, ADAM ŽENÍŠEK nejprve nastřelil jen tyč, puk se dostal ale poté dostal od Slaniny znovu k němu a tentokrát už se nemýlil – 0:2. Asistence: Jan Slanina, Václav Adamec.

19:15
    Potočný sklepl puk ze vzduchu, hra je přerušena pro hru vysokou holí. Bude se vhazovat před útočnou modrou Plzně.

18:33
    Vítkovičtí v pásmu, ale přihrávky nefungují, hosté jsou hned u nich.

18:11
    Vítkovičtí se dostali do ofsajdu při boji o kotouč.

17:40
    Kvasnička dostal dlouhou přihrávku do pásma, kousek od branky nahrál zpět najíždějícímu Čermákovi, který ale pálil jen do Pitáka.

17:01
    Ryšavý se protáhl až k brance, ale měl špatně postavený kotouč a nedokázal vystřelil podle představ.

16:28
    Plzeňští okupují prostor u vítkovické branky.

16:02

15:08
    Hostující Micka byl mimo svou branku, ale jeho spoluhráči se dokázali včas dostat k puku a odeslat jej do bezpečí.

14:47
    Bernovský si v útočném pásmu dokázal udělat prostor, ale jeho spoluhráči cestu do branky nenašli.

14:22
    Vítkovičtí bojují v pásmu o kotouč, Piták je v pohotovosti.

13:43
    Hosté pokračují v útočení, z otočky střílel Dáňa, ale nepřesně.

12:00
    Hosté jako první překonávají soupeřova gólmana, Princl nahrál zpoza branky na Čermáka, ten našel volného VLASTIMILA KVASNIČKU, která se střelou do horní části branky nemýlil – 0:1. Asistence: Tomáš Čermák, Marek Princl.

11:12
    Domácí jen vyhazují puk směrem na gólmana hostů a střídají, Micka rychle puk zpracovává a vysílá své spoluhráče kupředu.

10:34
    Věntus nastřelil kotouč na branku, ten se odráží od Micky do rohu.

10:18
    Vítkovičtí mají puk pod kontrolou, oba týmy střídají.

09:41
    Hraje se v rychlém sledu od branky k brance, žádný z týmů si ale výraznější šanci nevypracoval, je to spíše boj.

07:05
    Plzeň v plném počtu.

06:31
    Hosté se brání na jedničku, nedávají svému soupeři čas ani prostor na usazení v pásmu.

06:07
    Vítkovičtí v této přesilovce ještě Micku příliš neprověřili.

05:38
    Vítkovičtí sprintují zpět ke své brance, Plzeň se brání velmi dobře.

05:05
    Vítkovičtí budou hrát přesilovku 5 na 4, Potočný dostává 2 minuty za hrubost, hostující Malák je pak potrestán na 2+2 minuty za hrubost a 10 minut za bitku.

05:05
    Na ledě dochází k první roztržce, Potočný si podal hostujícího Maláka. Nyní se debatuje o trestech.

04:51
    Hosté se drží v pásmu a prověřují připravenost Pitáka.

04:01
    I přes zavolaného lékaře dokázal Princl sám odjet na střídačku, kde se na jeho zranění lékař podívá.

04:01
    Tvrdá střela zasáhla plzeňského Princla do oblasti hlavy, hra je přerušena.

03:35
    Bernovský se protahoval do pásma, ale narazil do soupeře a ztratil kotouč, hostující hráč bude ale v pořádku.

03:05
    Domácí posílají zbrkle kotouč na zakázané uvolnění.

02:27
    Vítkovičtí následovali do pásma Bochnaka s pukem, ten zakroužil rameny a vystřelil z kruhu, ale Micka byl ve střehu.

01:41
    Menší závar před domácí brankou, ale Princl puk za Pitáka neprotlačil.

01:03
    K puku se znovu dostávají hosté a domácí gólman řeší zapeklité situace.

00:33
    Vítkovičtí získali kotouč a mění směr hry, Potočný ale nemá moc prostoru.

00:05
    Hosté vyhráli úvodní bully a ihned se derou před Pitáka.

00:01

HC Vítkovice Ridera: Piták (Dolíška) – Smolka, Zapletal, Kunc, Věntus (A), Machů – Tvrdý, Bernovský, Bochnak, Mrva (C). Kylnar, Potočný (A), Gebauer, Vojtovič, Ryšavý, Beránek

HC Škoda Plzeň: Micka (Pícl) – Pánek, Staněk, Kremláček, Kovářík, Šilhán, Malák (A), Dáňa, Marcel, Kvasnička, Kopic, Adamec, Šuhaj, Říha, Slanina, Čermák, Kolář (C), Ženíšek, Princl (A)

Rozhodčí: R. Mrkva – V. Lederer, P. Bartek.

Tyto dva týmy se v letošní sezóně ještě nepotkaly, bude to jejich premiéra a vy byste u toho neměli chybět.

Nejproduktivnějším hráčem Plzně je s jednadvaceti kanadskými body útočník Marek Princl (8+13), nejlepším střelcem je s devíti góly útočník Tomáš Čermák (9+9). Prvenství mezi obránci patří s dvanácti body Vladimíru Kremláčkovi (1+11). Nejtrestanějším hráčem je s devětačtyřiceti trestnými minutami obránce Daniel Malák. Gólman Michal Pícl má z dvojice gólmanů o něco lepší statistiky, jeho průměr je 1,61 a úspěšnost 92,92 %.

Lídrem kanadského bodování Vítkovic je s osmnácti body útočník Matěj Potočný (5+13), nejlepším střelcem je s deseti góly útočník Jakub Mrva (10+6). Nejlepším bekem je se třinácti body Marcel Kunc (3+10). Šestadvacet trestných minut udělili rozhodčí obránci Dominikovi Věntusovi. Z vyvážené dvojice gólmanů má momentálně o něco lepší statistiky Ondřej Dolíška s jedním čistě vychytaným kontem, průměrem 2,70 a úspěšností 90,74 %,

Domácí v pátečním kole měřili síly s Karlovými Vary, přetahovaná nakonec dopadla lépe pro vítkovické, když vyhráli 5:4 po prodloužení. Z posledních pěti zápasů si pak domácí vybojovali devět bodů a patří jim v neúplné tabulce 8. místo s bilancí 7-4-2-4 a aktivním skóre 65:56 a zatím si připsali 31 bodů. Plzeňští zavítali v předchozím kole na led Třince, odkud si odvezli tři body za výhru 3:1. V posledních pěti zápasech si západočeši připsali plný počet bodů, tedy 15. V tabulce okupují 1. příčku, s bilancí 11-1-2-3 a aktivním skóre 56:39 mají na svém kontě 37 bodů.

V 19. kole turnaje O pohár DHL se utkají domácí Vítkovice se západočechy z Plzně.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 20. Mrva (Zapletal), 43. Potočný (Kylnar) – 12. Kvasnička (Čermák, Princl), 20. Ženíšek (Slanina, Adamec), 26. Čermák (Kremláček, Kovářík)

Rozhodčí: R. Mrkva – V. Lederer, P. Bartek