Mountfield HK – Třinec 1:4 (kon.) | Kometa Brno – K. Vary 2:7 (kon.) | Litvínov – Sparta 3:4 (po pr.)
Zlín – Liberec 3:4 (kon.) | Vítkovice – Pardubice 3:2 (3:2 po s.n.) | Mladá Boleslav – Plzeň 4:3 (po pr.)
Olomouc – Kladno 1:3 (kon.)
po s.n. (3:2)
HC Vítkovice Ridera
3:2 (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0)
HC Dynamo Pardubice
Neděle 17.11.2019, 16:00 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 19. kolo

Z Ostravy je to ale už pro dnešek vše, přeji Vám příjemný zbytek večera a budu se těšit znovu brzy na počtenou. (19:17:26)

Vítkovickým se dnes nevydařila první třetina, ve které sice inkasovali jen jednou, ale herně to z jejich strany nebylo ono. Ve druhé části to byl znovu Svoboda, který lovil puk ze sítě a Pardubice získávaly na sebevědomí. Do třetí třetiny nastoupili ale domácí s viditelným odhodláním, po necelých třech minutách snižoval Bukarts a vítkovičtí začali roztahovat svá křídla. Zhruba v polovině této části srovnával Stránský, ale tato situace byla zkoumána hned dvakrát, poprvé, jestli nebylo gólu dosaženo vysokou holí, hned vzápětí využil trenérské výzvy kouč Bělohlav a nechal překontrolovat herní situaci v brankovišti. Vše prošlo a tak se mohlo pokračovat. Branka do třetí sirény nepadla, a tak došlo na prodloužení, ve kterém Dynamo sehrálo i přesilovku, ale chyběla jim přesnost a trochu štěstí, aby strhli vedení na svou stranu. Ani nájezdy nebyla procházka růžovou zahradou, po páté sérii nebylo rozhodnuto a tak se jelo dál. Oba týmy nasadily do hry borce úspěšné v první pětici nájezdů, ale zatímco Kousal už na Svobodu nevyzrál, Bukarts použil stejnou taktiku jako poprvé a ta mu vyšla. Vítkovice tak mohou slavit prémiový bod.

Končí další kolo Tipsport extraligy, tentokrát s dobrým konce pro Vítkovice. Ty mají za sebou šňůru tří domácích zápasů, všechny skončily až po normální hrací době. Vezmeme-li v úvahu i venkovní zápasy, mají domácí za sebou už sedm zápasů, ve kterých muselo rozhodnout prodloužení nebo nájezdy. Tuto šňůru jim narušila jen prohra v řádné hrací době na ledě Liberce.

Nejlepší hráči utkání:
    HC Vítkovice Ridera – MIROSLAV SVOBODA
    HC Dynamo Pardubice – ONDŘEJ KACETL

Roberts BUKARTS - 3:2

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Vítkovice Ridera.
    Autorem vítězné branky je ROBERTS BUKARTS.

6. série
    3:2
    Vítkovice také znovu vysílají úspěšného Bukartse, ten předvedl svůj nájezd jako přes kopírák a znovu úspěšně – 3:2.

6. série
    2:2
    Pět sérií máme za sebou, znovu tedy pojednou pardubičtí, kteří si vybrali úspěšného Kousala, který u branky perfektně zakroužil rameny, ale následně přestřelil vítkovickou klec – 2:2.

5. série
    2:2
    Pardubičtí posílají na letu obránce Harju, ten chtěl zakončovat mezi betony, ale Svoboda je sklapl včas – 2:2.

5. série
    2:2
    Vítkovice dávají důvěru Gumanovi, ten se rozjel rychle hostující na branku a následná prudká střela končí mezi gólmanovými betony – 2:2.

4. série
    1:2
    Za hosty se důležitého úkolu ujme Mandát, ten se rozjel na domácí branku a doslova vykoupal Svobodu v brankovišti – 1:2.

4. série
    1:1
    Za domácí pojede nejproduktivnější hráč, útočník Bukarts, ten se dostal do levého kruhu, kde vteřinu vyčkal a posílá puk nad gólmanovo rameno – 1:1.

3. série
    0:1
    Hosté dávají důvěru Tyborovi, jeho rychlá klička ale Svobodu nepřekvapila – 0:1.

3. série
    0:1
    Vítkovice vysílají do hry Romana, jeho klička ale nad lapačku Kacetla neprošla – 0:1.

2. série
    0:1
    Za hosty se své šance chopí Kousal, mířil mezi betony a svůj nájezd proměňuje – 0:1.

2. série
    0:0
    Za domácí pojede Stránský, rozjel se zeširoka a pomalu, jeho střela k tyči neprošla – 0:0.

1. série
    0:0
    Za pardubické se ke kotouči staví Knotek, předvedl pěknou kličku, ale zakončil do Svobody – 0:0.

1. série
    0:0
    Za domácí jako první pojede Lakatoš, jeho prudká střela mezi betony neprošla – 0:0.

64:59
    Na opačné straně to ještě zkoušel domácí Zdráhal, ale už neměl čas na přesnější zakončení.

64:55
    Svoboda musel čelit pokusu Tybora.

64:26
    Vítkovičtí zahájili útok od své branky, Lakatoš ale přišel mezi kruhy o kotouč.

64:11
    Ofsajd pro domácí trojici.

63:51
    Schleiss se dokázal za brankou zbavit protihráčů a vybruslit si do mezikruží, z otočky ale trefil jen bránící hráče.

63:13
    Vítkovice v pásmu, Trška si sjel z kruhu k brance, ale jeho střela trefila jen Kacetla.

62:50
    Kousal ani Kindl se před brankou neprosadili.

62:40
    Vítkovice v plném počtu.

62:21
    Domácí měli štěstí, po jednom z náporů zazvonila tyč vítkovické klece!

62:08
    Vítkovickým se podařilo poslal puk do středního pásma, po chvíli je pískán pardubický ofsajd.

61:41
    Dymano se drží těsně kolem Svobodovy klece a hodlá ukončit dnešní utkání.

60:54
    Bukarts narušil hostující rozehrávku a posílá puk do pásma před Kacetlem.

60:40
    Za držení je vyloučen domácí Roman. Hosté hrají přesilovku.

60:29
    Pardubičtí vzali otěže prodloužení do svých rukou a Svoboda dělá, co může.

60:01

Po krátké přestávce bude následovat další prodloužení, na které začínají být diváci pomalu ale jistě zvyklí jako na standard.

1/3 – 7:11
    2/3 – 17:14
    3/3 – 16:5

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:50
    Domácí kontrolují puk, ale už nikam nespěchají.

59:32
    Svoboda má plné ruce práce, pardubičtí jsou u puku.

59:02
    Domácí rozehrávali do středního pásma, ale tam číhají hosté a snaží se měnit směr hry.

58:15
    V ohrožení pro změnu vítkovická branka, ale ani hosté nestřílejí přesně.

57:23
    Hra u Kacetla, Holland hrál chvíli bez hole, ale domácí toho nevyužívají.

56:36
    Hosté jsou u domácí klece nebezpeční, vítkovičtí se snaží dostat puk co nejdál od branky.

56:03
    Na opačné straně si dobře najel Látal, ale Svoboda drží naděje domácích. Následuje komerční přestávka.

55:50
    Kvasnička od modré nastřelil Kacetla, odražený puk chtěl využít Schleiss, ale jeho pokus nebyl podle představ.

55:03
    Mallet zavezl kotouč do pásma, ale Dej se přihrávky nedočkal, pardubičtí měli s pukem jiné úmysly.

54:22
    Dej nezastavil hostujícího hráče, a tak se pardubičtí dostali rychle do pásma.

53:21
    Hosté se zdrželi před Svobodou, Hovorka mohl využít odkryté klece, ale minul.

53:17
    Domácí v plném počtu, přesilovka Dynamu příliš nevyšla.

51:54
    Další samostatný únik předvádí Mallet, ale ani on vedení na vítkovickou stranu nestrhává.

51:26
    Schleiss vyrazil sám na brankáře, ale tváří v tvář Kacetlovi neuspěl.

51:17
    Vítkovičtí špatně vystřídali a tak budou pykat. Trest pro hráčkou lavici odpykává Roman.

51:02
    Kousal následoval vyhozený puk, ale Výtisk si kotouč pohlídal.

50:43

50:15
    Pardubičtí znovu dokázali dostat puk do bezpečí, domácí musejí zaútočit od své klece.

49:45
    Hosté posílají puk ke Svobodovi a střídají.

49:28
    Pěkná souhra Bukartse s Romanem a Trškou, jehož střela končí u Kacetla v náručí.

49:00
    Trškova dělovka se odrazila od zadního plexiskla zpět ke kruhu.

48:43
    Hostující Tybor se provinil podrážením a odjíždí za katr.

48:09
    Porušení pravidel nebyl zjištěno a tak je vítkovický gól potvrzen i podruhé.

48:09
    Hostující trenér využívá pravidlo trenérské výzvy o porušení pravidel v brankovišti a bránění brankáři ve hře, na ledě tak máme veřejné bruslení.
    48:09 Šimon STRÁNSKÝ - 2:2

48:09
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Velmi dlouho zkoumali sudí videozáznam, nakonec bylo rozhodnuto o platnosti vyrovnávacího gólu – Patrik Zdráhal nastřelil Kacetla, kotouč se od něj odrazil do vzduchu a ŠIMON STRÁNSKÝ jej tečoval do branky – 2:2. Asistence: Patrik Zdráhal.

48:09
    Vítkovičtí trefují branku a srovnávají, Kacetl ale reklamuje vysokou hůl, a tak se budou sudí radit s videorozhodčím.

47:58
    Kacetl si připisuje další zákrok a múže vydechnout. Následuje komerční přestávka.

47:32
    Vítkovičtí v pásmu, Romanovi se nepodařilo najít skulinku v hostující brance.

47:07
    Domácí čekají na dostřídání a budou rozehrávat od Svobody.

46:14
    Výtisk brání tělem hostujícího Harju, ten tak nemá dostatek prostoru ani na přihrávku.

45:41
    Patrik Zdráhal se Stránským se drží kolem Kacetlovy klece, ale chybí jim větší přesnost.

45:22
    Na opačné straně se pokusil překonat gólmana Lakatoš, ale minul.

44:56
    Kousal rozjel další pardubický útok, jeho cesta končí ale za brankou Vítkovic.

44:27
    Blízko vyrovnání byl Werbik, ale Kacetl byl na místě.

43:49
    Domácí ožili, drží se u hostující klece a prahnou po vyrovnání, stejně jako fandící fanoušci.
    42:58 Roberts BUKARTS - 1:2

42:58
    Domácí se dostali do situace dva na dva, Roman chytře poslal puk v uličce před couvajícími beky a ROBERTS BUKARTS trefil místo nad ramenem klesajícího Kacetla – 1:2. Asistence: Ondřej Roman, Miroslav Svoboda.

42:25
    Puk mizí znovu na zakázaném uvolnění hostujícího týmu.

42:19
    Pěkná kombinace domácích, ale Werbikova střela mířila jen do gólmana.

41:38
    Střela Bodáka byla tečována do Kacetlovy masky, hraje se ale dál.

41:24
    Zbrklá rozehrávka zamířila na zakázané uvolnění Dynama.

41:08
    Hovorka se ocitl u domácí branky přesně jako puk, jeho střela z první našla ale jen Svobodu.

40:36
    Hostující Kousal se prodíral do pásma, ale ještě před kruhem byl zastaven.

40:06
    Kotouč je pod kontrolou domácího celku, který zahajuje od své klece.

40:01

Ve druhé třetině se znovu gólově dařilo hostům, kteří díky Látalovi odskočili na dvoubrankové vedení. Vítkovickým se nedá upřít snaha, ale tu jim kazí výborně chytající Kacetl, při kterém stojí i správná troška štěstí a vítkovičtí tak recept na vstřelení branky stále hledají. Uvidíme, jestli se jim ho podaří najít během přestávky a potěšit tak své fanoušky góly.

1/3 – 7:11
    2/3 – 17:14

Další třetina začne přibližně v 17:47.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:38
    Domácí se snaží udržet v pásmu a odkouzlit Kacetlovu klec.

39:01
    Na opačnou stranu míří domácí, ale Kacetl přitahuje puk jako magnet, všechny míří jen do něj.

38:40
    Z protiútoku zahrozil Látal s Hovorkou, ale Svoboda dobře vypíchl Látalovi puk v jisté šanci.

38:26
    Puk létal kolem hostující klece, ale ani jeden nenašel cestu do ní.

38:08
    Znovu se hraje u domácí branky, Svobody je v pohotovosti.

37:43
    Krenželok se dostává k puku a rychle s ním míří ke Kacetlovi.

37:21
    Kousal ve spolupráci s Tyborem, ale Svoboda byl ve střehu.

36:34
    Zmatky před svou brankou hasí Holland a přenáší hru do bezpečí.

36:15
    Vítkovickou snahu zastavuje odpískaný ofsajd.
    35:20 Martin LÁTAL - 0:2

35:20
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Hosté se dostávali v přečíslení na branku, MARTIN LÁTAL zamířil ke vzdálenější tyči, kde už čekala hůl jeho spoluhráče, ale nebylo jí potřeba, puk se od tyče odrazil do branky – 0:2. Bez asistence.

35:07
    Razgals se dostal k puku, ale nedokázal jej dostat do branky ani nahrát na Werbika.

34:49
    Nepřesná přihrávka končí na zakázaném uvolnění Vítkovic.

34:22
    Mallet před Kacetlem, ale puk v rychlosti neumístil dobře.

33:59
    Domácí rozehrávají do pásma, ale nahozeného puku se ujímají hosté.

33:32
    Vítkovičtí se dostali rychle do zakončení, Kacetl byl ale přesně tam, kde měl být. Následuje komerční přestávka.

33:25

32:57
    Domácí rozehrávku velmi zdatně narušuje Blúmel.

32:31
    Závar před Kacetlem, ten se ale nenechal rozhodit a skryl kotouč ve výstroji.

32:18
    Domácím se nedaří dostat od své branky, dva pardubičtí hráči hlídají střední pásmo.

31:35
    Hosté vyhazují puk až za domácí branku, Látal málem překvapil domácího hráče, který si sjížděl pro puk.

31:25
    Domácí budou hrát přesilovku, na trestné lavici bude dělat Zdráhalovi společnost Kolář, který se provinil podrážením.

30:23
    Domácí Lakatoš je společně s hostujícím Zdráhalem vyloučen za hrubost na 2+2 minuty za vzájemnou potyčku. Oba týmy hrají v plném počtu.

30:23
    Další nájezd hostujících hráčů končí šarvátkou před Svobodovou klecí.

29:45
    První pardubická formace předvedla dobrý tah na branku, na konci kombinace stál Tybor, který ale ležícího Svobodu nepřekonal.

29:09
    Dobrý pokus Werbika, ale pardubický gólman měl stejně dobrý výhled.

28:48
    Vítkovičtí hrají na své útočné polovině, ale příliš střel na Kacetla nevysílají.

28:03
    Domácí Bodák si sjel do volného prostoru, ale nastřelil jen bránícího hráče před brankou.

27:24
    Rychlou hru na obě strany zastavuje pardubický ofsajd.

26:35
    Domácí se derou do branky, ale jejich snaha je prozatím marná.

26:07
    Výborný zákrok Kacetla, Bukarts se ujal kotouče, objel si branku, nahrál křižně Schleissovi u vzdálenější tyče, ten vystřelil tvrdě, ale Kacetl kotouč lapil. Následuje komerční přestávka.

25:28
    Domácí Bukarts nahodil puk do pásma, ale Schleiss nebyl v rohu jako první.

24:37
    Blümel poslal lehkou střelu na Svobodovu lapačku, bude se vhazovat po pravici domácího gólmana.

24:21
    Harju bojoval o prostor ke střele, ale nedostal jej.

23:56
    Hovorka s Látalem se dostávali do pásma, Krenželok se snažil bránit, ale Hovorka přehodil jeho hůl, puk však končí v náručí Svobody.

23:36
    Vhazování na opačné straně, po levici Kacetla, který kryl další povedenou střelu.

23:17
    Mandát s Tyborem postupovali do pásma, ale Tybor nezachytil nepřesnou přihrávku.

23:04
    Domácí zkoušejí najít cestu do pardubické branky, ale zatím se nedaří.

22:32
    Guman se dokázal oprostit od bránícího hráče, objel si branku, ale Kacetl byl na jeho pokus připraven.

22:23
    Hosté rozehrávají na zakázané uvolnění.

22:10
    Pardubičtí v útoku, Kindl si najížděl po pravém křídle, ale proti Výtiskovi neměl moc šancí.

21:37
    Bodák se prosmýkl do útoku a sám ujížděl na branku, Kacetl ale tečuje jeho střelu a posílá puk mimo hrací plochu.

21:14
    Ofsajd odpískán pardubickým hráčům.

21:03
    Schleiss se prokličkoval až těsně před soupeřovu klec, ale nezakončil ideálně.

20:41
    Schleiss se protáhl mezi pardubickými hráči a domácí tak mohou do pásma.

20:03
    Vítkovičtí hned po vyhraném vhazování nahazují puk ke Kacetlově brance.

20:01

Po první třetině prohrávají vítkovičtí těsně 0:1, když nabídnutou výhodu využil rychlou tečí Beran. Domácí nehrají nejlépe, na ledě se stále hledají, a tak se nechme překvapit, jestli se už ve druhé třetině vrátí na led v podobě toho týmu, který se na ledě proháněl ve třetí třetině a v prodloužení v pátečním kole.

1/3 – 7:11

Další třetina začne přibližně v 16:50.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:51
    Domácí se přece jen dostali s pukem ke Kacetlovi, Bukarts číhal přímo před brankou a z rohu se k němu nečekaně dostal puk, ten ale domácí ostrostřelec napálil jen do Kacetlových betonů.

19:26
    Vítkovičtí jakoby nevěděli, co hrát, hosté si v pásmu dělají, co chtějí.

18:33
    Guman stíhal hostujícího Ivana s pukem, pardubický bek se mu ale vymanil a přihrál zpět do pásma na spoluhráče.

17:50
    Pardubičtí se drží v pásmu, domácím se nedaří narušit jejich přihrávkový kolotoč.

16:13
    Domácí gólman předvedl doslova spektakulární zákrok, Harju se dostal až k brance a vystřelil do její horní části, Svoboda na ledě ale promáchl lapačkou právě včas.

15:48
    Bukartsovi v obranném pásmu Vítkovic vypíchl puk Knotek a odjel střídat.

15:12
    Kacetl je ve střehu, vítkovičtí hned po vyhraném vhazování pálí na jeho branku, ale on všechny puky chytá. Znovu se vhazuje po jeho pravici.

14:53
    Domácí v pásmu, puk se dostal ke Kvasničkovi, ale ten jej netrefil.

14:46
    Vítkovičtí se drží u Kacetlovy klece, ten ale kryje i Dejovu střelu zleva. Následuje komerční přestávka.
    13:44 Matěj BERAN - 0:1

13:44
    Hosté využívají své početní výhody, od modré pálil Zdráhal, MATĚJ BERAN pak umístil puk do branky – 0:1. Asistence: Jan Zdráhal, Denis Kindl.

13:19
    Hosté hrají se šesti hráči v poli, je signalizováno vyloučení domácího hráče, Kolářova rána od modré ale branku nenašla.

12:20
    Látal si vybruslil do lepší pozice a vystřelil zpoza bránících hráčů, Svoboda zareagoval instinktivně.

12:09
    Vítkovičtí puk v pásmu neudrželi, hosté mohou do útoku.

11:29
    Domácí se nahozením dostali do pásma, Razgals úřaduje v rohu s Werbikem.

11:11
    Ofsajd pro vítkovické hráče.

10:41
    Holland uklidňuje hru, krouží s pukem u své klece.

09:36
    Hovorka našel rychlou přihrávkou Knotka, ten ale na Svobodu nevyzrál.

09:07

08:54
    Stránskému se podařilo narušit pardubickou souhru, přesto se ale k zakončení Tybor dostal, mířil však mimo.

08:35
    Vítkovice vyhazují potřetí v krátké sledu až ke Kacetlovi.

07:41
    Kousal zkusil střelu zprava, ale Svobodova lapačka byla připravena.

07:33
    Hosté i s pukem ve středním pásmu.

07:07
    Domácí Lakatoš zahrál vysokou holí a bude tak potrestán.

07:07
    Pardubice zaútočily z protiútoku, Svoboda se ale nachytat nenechal. Následuje komerční přestávka.

06:57
    Pro nastřelený puk si zajel Schleiss, ale Kacetl puk zachytil a rozehrává na spoluhráče.

06:31
    Hosté se snaží usadit v pásmu a docela se jim to daří.

05:55
    Knotek vystartoval do pásma, přenechal puk Látalovi, ale ten posílá puk jen do náruče Svobody.

05:31

05:12
    Stránský se snaží rozpohybovat bránící čtveřici před brankou, ale není příliš úspěšný.

04:55
    Konečně se domácí usadili v pásmu, po několika přihrávkách pálí Trška, ale Kacetl rychle sevřel puk v náručí.

04:34
    Hosté ve středním pásmu, domácí se snaží najít cestu ke Kacetlovi.

04:07
    Dynamo hraje své oslabení velmi dobře, zatím domácí k ničemu vážnějšímu nepustilo.

03:31
    Za podražení je jako první potrestán hostující Kousal.

03:24
    Pěkný pokus Tybora, ale Svoboda měl spodní část branky pokrytou.

03:07
    Oba týmy střídají, pardubičtí drží puk za svou brankou.

02:44
    Hraje se v obranném pásmu Dynama, to nemá puk zcela pod kontrolou.

02:18
    Hosté velmi zeširoka rozehrávají, vítkovičtí je nechtějí pustit do útoku.

01:33
    Hovorka ve spolupráci Knotkem vyzkoušeli pozornost Svobody, ten neměl problém.

00:55
    Pardubičtí rozehrávají zpoza své branky.

00:30
    Do pásma se řítí Mandát s Kousalem, ale Svoboda zasahovat nemusí.

00:07
    Vítkovičtí hned prověřili Kacetla, bude se vhazovat po jeho levici.

00:01

Ostravar aréna si v těchto chvílích vyslechla Českou státní hymnu a shlédla krátký dokumentární film vytvořený ke 30. výročí Sametové revoluce.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – Šidlík, Kvasnička, Trška, Bodák, Výtisk (C), D. Krenželok, Gregorc – Lakatoš, O. Roman (A), Schleiss – Roberts Bukarts, Š. Stránský, P. Zdráhal (A) – Dej, Baláž, Mallet – Razgals, Werbik, Guman.

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Kantor) – Eklund, Holland, J. Kolář (C), Ivan, Mikuš (A), J. Zdráhal – Mandát (A), R. Kousal, Tybor – Látal, T. Knotek, Hovorka – D. Kindl, Blümel, Harju – M. Beran, Pochobradský, Matýs.

Rozhodčí: Hradil, Sýkora – Hlavatý, Špringl.
    Jak si povede Miroslav Svoboda proti Pardubicím?

Vítkovičtí chtějí před svými fanoušky znovu uspět, ale i když jsou pardubičtí na posledním místě, není radno je podceňovat. V prvním vzájemném zápase letošní sezóny vyhráli vítkovičtí 3:2, dvoubrankový náskok ze druhé třetiny se jim nakonec na ledě Dynama podařilo uhájit. Jak se rozdělí body v tomto utkání, na to si ještě nějakou tu chvilku musíme počkat. Buďte u toho s námi.

Nejproduktivnějším hráčem Dynama je se třinácti body ex-vítkovický útočník Radoslav Tybor (8+5), nejlepším nahrávačem je se sedmi asistencemi útočník Jan Mandát (5+7). Nejlepším obráncem je se šesti body Jan Kolář (0+6). Hned 53 střel poslal na branky svých soupeřů útočník Radoslav Tybor. Nejvytíženějším hráčem je obránce Oscar Daniel Eklund s průměrným časem 21:14 minut na zápas. Shodný počet 50 bodů ve statistice Radegast indexu zatím docílili obránci Jan Zdráhal a Rhett Holland. Kanaďan ve službách Pardubic je také s osmnácti trestnými minutami nejtrestanějším hráčem týmu. Už pět gólmanů se vystřídalo v pardubické kleci a šestý, který přišel do týmu jen před krátkým časem, se do ní možná také dostane. V této chvíli je však jedničkou Ondřej Kacetl s průměrem 2,38 a úspěšností 92,47 %.

Lídrem kanadského bodování Vítkovic je s devatenácti body útočník Roberts Bukarts (8+11). Nejproduktivnějším bekem je s osmi body Peter Trška (0+8), který má také nejvyšší počet střel na branku – 45, společně s útočníkem Šimonem Stránským. Nejvíce prostoru dostává na ledě útočník Roberts Bukarts s průměrným časem 20:55 minut na zápas. Kapitán domácích Jan Výtisk je jedničkou v bodování Radegast indexu se 71 body. Nejtrestanějším hráčem se stal po minulém kole obránce Petr Šidlík s třiceti trestnými minutami. Z dvojice gólmanů má lepší statistiky Miroslav Svoboda s jednou vychytanou nulou, dvěma asistencemi, průměrem 2,79 a úspěšností 92,32 %.

Vítkovice v pátečním kole předvedly svým fanouškům parádní obrat, po dvou třetinách a nepříliš přesvědčivém výkonu prohrávaly s Kometou Brno už 0:3, ale ve třetí části zabraly a dovedly utkání až k samostatným nájezdům. Z deseti exekutorů se trefil jen domácí Bukarts, který tak vystřelil svému týmu cenný prémiový bod. I přesto však zůstávají Vítkovice na 9. místě neúplné tabulky, s bilancí 4-5-3-7 a pasivním skóre 50:61 jim patří 25 bodů. Letošní sezóna není Pardubicím příliš nakloněna, v posledních pěti zápasech uhrály čtyři body, v pátečním kole získaly bod za prohru 1:2 po prodloužení s Olomoucí. Dynamo už letos stihlo vyměnit trenéry, nemalé změny se nevyhnuly ani složení týmu, ale na výsledcích se to stále ještě nijak výrazněji neprojevuje. Hostům patří poslední, 14. místo v tabulce, nepříliš lichotivá bilance 5-0-2-11 a pasivní skóre 38:58 vyneslo týmu prozatím 17 bodů.

Termíny Tipsport extraligy jsou neúprosné, a tak se i v neděli hrají další zápasy, Vítkovice v 19. kole změří síly s Pardubicemi.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 43. Roberts Bukarts (O. Roman, Mi. Svoboda), 49. Š. Stránský (P. Zdráhal), rozh. náj. Roberts Bukarts – 14. M. Beran (J. Zdráhal, D. Kindl), 36. Látal