Chabarovsk – Jokerit 4:1 (kon.) | Vladivostok – Petrohrad 1:2 (po pr.) | Kunlun – Magnitogorsk 3:1 (kon.)
Čeljabinsk – Jekatěrinburg 2:4 (kon.) | N.Novgorod – Viťaz 6:2 (kon.) | Riga – Soči 1:2 (kon.)
Dinamo Riga
1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
HK Soči
Neděle 17.11.2019, 16:00 • Arena Riga • KHL

On-line přenos je u konce. Děkujeme vám za pozornost a přejeme hezký zbytek dne. (18:31:29)

Vítězná minisérie Dinama tak skončila. Naopak hráči Soči se kromě přestřižení stejně dlouhé šňůry proher radují také z přiblížení se k pozicím play-off, byť na osmé místo ztrácejí stále propastných pět bodů.

Dobře rozehraný zápas pokazila poslední třetina. V ní do té doby stoprocentní Salák inkasoval dva góly a musí skousknut hořkou porážku 1:2.

59:57
    Poslední pokus. Rána od pravého hrazení minula terč a teď už je jasné, že vyrovnat Dinamo nestihne.

59:35
    Obě střely, které na Šikina letěly, byly zblokovány. Domácí přesto zůstávají v pásmu.

59:14
    Salák se pakuje z branky! Domácí tým to zkusí bez něj, zato se šesti bruslaři.

58:30
    Dinamo, povzbuzováno celou arenou, vynakládá maximum sil k dosažení na prodloužení.

58:00
    Omlouváme se za technické problémy. Do éteru se vracíme dvě minuty před koncem základní hrací doby. Takže právě včas!
    53:53 Malte STRÖMWALL - 1:2

53:53
    Soči právě vstřelilo branku!
    Karta se přeci jen obrací a Soči poprvé vede! Ruce nad hlavou má MALTE STRÖMWALL. Švédský snajpr vyslal z levého kruhu nechytatelný projektil, který Salákovi málem ustřelil hlavu. Asistence: Morgan Ellis.

51:30
    Hosté si mysleli na obrat, ale Tomilinovu ránu od modré čáry Salák spolehlivě vykryl.
    49:19 Jurij ALEXANDROV - 1:1

49:19
    Kouzlo čaroděje Saláka pominulo! Přenesení hry přihrávkou o zadní mantinel využil JURIJ ALEXANDROV, který přesunujícímu se brankáři sebral čisté konto střelou z mrtvého úhlu. Asistence: Vladislav Kaletnik a Stěpan Starkov.

48:37
    Vorobjov (Soči) nedokázal prostřelit klečícího beka.

47:40
    Při nepovedeném pokusu o bleskový protiútok domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

47:32
    Ellissova sražená střela se třepetá v ochranné síti. Salák (Dinamo Riga) tak nemusel zasahovat.

46:49
    Domácí prošvihli šanci navýšit svůj náskok! Šikinovi vypadl puk z výstroje a brankář Soči chvíli nevěděl, kde je. Kdyby Batna bruslil o něco rychleji, už by mu ho šoupnul za záda.

Lukáš Jasoněk

Branky a nahrávky: 6. Balinskis (Protapovič, Meija) – 50. J. Alexandrov (Kaletnik, Starkov), 54. Strömwall (Ellis)

Dinamo Riga: Salák (An. Makarov) – Ališauskas, Bartulis (C), Berglund, Sotnieks, Balinskis, Marshall, Zile – M. Redlihs, Džerinš, Lipsbergs – Ashton, Slepec, Berzinš – Protapovič, Setdikov, Meija – Marenis, Gegeris, Batna – Grinbergs.
    HK Soči: Šikin (Nalimov) – Bertilsson, Ellis, Pogorišnyj, A. Petrov (C), K. Vorobjov, J. Alexandrov, Klimontov – R. Rosén, Collins, Strömwall – Točickij, Lugin, Šmeljov – Makarenko, Kaletnik, Altybarmakjan – Starkov, Archipov, Mosaljov – Tomilin.

Rozhodčí: Akuzovskij, Fraňo – Sivov, Šalagin