Vsetín – Benátky n/J 8:0 (kon.) | Poruba 2011 – Slavia 4:1 (kon.) | Chomutov – Jihlava 1:3 (kon.)
Prostějov – Litoměřice 4:5 (po pr.) | Sokolov – Třebíč 3:4 (kon.) | Havířov – Kadaň 4:0 (kon.)
Frýdek-M. – Ústí n/L 4:2 (kon.) | Přerov – Motor ČB 3:2 (2:1 po s.n.)
HC Baník Sokolov
3:4 (0:0, 2:3, 1:1)
SK Horácká Slavia Třebíč
Pondělí 18.11.2019, 18:00 • Zimní stadion Sokolov • Chance liga • 23. kolo

Ačkoliv Baník čtyři minuty před koncem hrál oslabení tři proti pěti a zdálo se, že je rozhodnuto, po Zadražilově snížení přišel v závěru obrovský tlak domácích, kteří sahali po vyrovnání. Třebíčská obrana v čele s brankářem Jekelem však odolala a hosté si tedy na Moravu odvezou všechny tři body za vítězství 3:4. (20:12:56)

59:55
    Kadeřávek nahazoval před branku, ale puk končí v rohu hřiště a to je konec domácích nadějí.

59:45
    Domácí kombinují, ale ne a ne vystřelit.

59:08
    Sokolov neudržel pásmo a budou muset znovu rozehrát od své prázdné branky.

58:59
    Oddechový čas pro domácí, kteří mají posledních 61 sekund na vyrovnání.

58:59
    Obrovský tlak domácích skončil střelou Petra Přindiše, kterou našel v lapačce brankář Jekel.

Baník právě vstřelil branku!

Tak to se často nevidí! V oslabení tří proti pěti ujeli Rulík se zakončujícím MATĚJEM ZADRAŽILEM, který po výborné přihrávce snižuje na 3:4. Asistence: Adam Rulík.

56:34
    Bittner kombinoval s Nedvídkem, k zakončení se ale nedostali.

56:01
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Ondřej Šafář – 2 min., krosček).

55:30
    Hráči Třebíče kombinují v útočném pásmu a v klidu si v přesilovce hlídají dvougólový náskok.

55:10
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Tomáš Rohan – 2 min., vysoká hůl).

55:00
    Vodný zpracoval puk a nabídl ho ke střele Nedvídkovi. Útočník Třebíče minul branku.

54:04
    Sokolov se až s koncem přesilovky dostal do útoku, střelu Jiskry vyrazil Jekel.

53:32

52:52
    Střelu Petra Přindiše zblokoval obránce Vodný. Hosté znovu vyhazují.

52:11
    Baník má šanci v přesilové hře snížit náskok soupeře, jenže se zatím nemůže dostat ani do útočného pásma. Naopak, před Bednářem se zjevil Král, který zahrozil v oslabení.

51:32
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Martin Šťovíček – 2 min., podrážení).

51:01
    Rychlá střela Tomečka od modré čáry končí v lapačce brankáře Jekela.
    50:29 Michal VODNÝ - 2:4

50:29
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!

V polovině třetí třetiny hosté odskakují do dvoubrankového vedení. Po zmatcích v obranném pásmu Sokolova se k puku dostal MICHAL VODNÝ, který zasunul kotouč za záda Bednáře. Asistence: Šimon Szathmáry, Tomáš Havránek.

49:13
    Sám na branku jel Paták, jenže neměl dostatečnou rychlost a dojíždějící Osmík mu stačil zezadu zblokovat hokejku.

48:32
    Situaci dva na jednoho možná trochu ukvapeně řešil rychlou střelou Král, Bednář chytá.

47:50
    Puk mimo hrací plochu, vhazovat se bude v obranném pásmu Baníku.

47:12
    Marek Švec se probíjel před branku Jekela. Jeho šance k vyrovnání nevedla.

46:19
    Hra se nyní přelévá z jedné strany na druhou. Střela Jenáčka skončila na betonu Bednáře.

44:51
    Po tlačenici za Bednářovou branku se k puku dostali domácí, ale ztratili ho hned ve středním pásmu.

43:57
    Domácí v plném počtu, ale stále ve vlastním obranném pásmu.

43:50
    Také druhá přesilovková formace hostů mačkala domácí před brankou, ale ke střele se nedostala.

43:20
    Adamu Rulíkovi se podařilo vyhodit a domácí mohou v klidu vystřídat.

42:40
    Od modré čáry pálil z první Szathmáry, ale jeho střela mířila vedle.

42:10
    Baníku se podařilo vyhodit a hosté musejí zakládat nový útok.

41:57
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Martin Osmík – 2 min., vysoká hůl).

40:44
    Před brankou Bednáře nyní čeřil vody Havránek, domácí se zatím ubránili, ale na puku jsou nadále útočníci Třebíče.

40:16
    Do prvního útoku třetí třetiny se dostali domácí, nahození Kadeřávka zblokoval útočník Bittner.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:37.

Zatímco první třetina skončila bez branek, v prostřední části jsme se dočkali celkem pěti tref. Domácí šli dvakrát do vedení, jenže hostům z Třebíče se podařilo vždy vyrovnat a ve 39. minutě je poslal do vedení Lukáš Paták. Po druhé třetině tedy platí stav 2:3 pro Horáckou Slavii.

40:00

39:05
    Vyrovnání měl na holi Martin Osmík, který ve velké šanci minul!

38:40
    Sokolovský útok měl krátké trvání, domácím se nepodařilo přejít přes útočnou modrou čáru.
    38:04 Lukáš PATÁK - 2:3

38:04

Necelé dvě minuty před sirénou jdou poprvé do vedení hosté! Střelu Krále dorazil na bezmocného brankáře osamocený LUKÁŠ PATÁK. Asistence: Tadeáš Král, Daniel Kowalczyk.

37:41
    Nedvídkův pokus o nahození před branku Bednáře končí v ochranné síti.

37:06
    Rulík střílel od modré čáry a hned se omlouval, protože těsně před tím čároví pískal ofsajd.

36:15
    Po Havlátově zavezení do útočného pásma se ke střele dostal Nedbal. Jeho ránu zblokoval obránce Vodička.

35:25
    Petr Přindiš zkoušel šikovně nabídnout teč pro Kverku, ale jeho hůl puk netrefila jak bylo potřeba.

34:29
    Nahození od modré čáry končí v lapačce Jana Bednáře a vhazovat se bude v pásmu Baníku.
    33:16 Lukáš NEDVÍDEK - 2:2

33:16

Svou první přesilovou hru využili také hosté! Na modrou čáru dostal nabito LUKÁŠ NEDVÍDEK a jeho rána skončila až za zády brankáře Bednáře. Asistence: Šimon Szathmáry, Tadeáš Král.

32:55
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Adam Rulík – 2 min., podrážení).

31:30
    Po druhé sokolovské brance přišlo několik nepřesností na obou stranách, hosté se snaží aktivně napadat.
    29:28 Jakub VRÁNA - 2:1

29:28

A Sokolov si bleskově bere vedení zpět! Rychlý útok ihned po buly rozehrál Osmík s Křemenem, puk se následně dostal k JAKUBU VRÁNOVI a ten překonal Pavla Jekela. Asistence: Adam Křemen, Martin Osmík.
    29:11 Petr KRATOCHVÍL - 1:1

29:11

Nedáš dostaneš, to v hokeji platí. Při následném protiútoku dostal od Krále přihrávku PETR KRATOCHVÍL, který vyrovnává na 1:1. Asistence: Tadeáš Král.

28:50
    Šance Matěje Zadražila, který zblízka minul branku Jekela.

27:24
    Další útok Baníku zastavil ofsajd, do kterého se dostal Vít Jiskra.

27:02
    Adam Křemen zavezl puk do útočného pásma, na nic nečekal a vyslal svižnou střelu, která však minula branku Třebíče.

25:54
    Domácí ovšem šikovně vyhazují přes celé hřiště tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění.

25:28
    Hosté se snaží po inkasované brance odpovědět aktivitou v útočném pásmu.

24:15
    Šafářova střela zblokována mimo kluziště, vhazovat se bude po levé straně Jekelovy branky.
    22:45 Jaromír KVERKA - 1:0

22:45

Domácí Baník využívá první přesilovou hru utkání! Střelu Přindiše od modré čáry ještě dokázal Jekel vyrazit, jenže pouze na hůl JAROMÍRA KVERKY, který dorážkou posílá svůj tým do vedení. Asistence: Petr Přindiš.

21:33
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Tadeáš Král – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování).

21:23
    Na druhé straně se dostal do zakončení Jaromír Kverka a po něm po chvilce také Josef Stříbrný. Jekel oba sokolovské útočníky vychytal.

20:28
    Hned na začátku druhé třetiny jsme viděli první obrovskou šanci dnešního utkání! Hosté jeli dva na jednoho, nakonec střílel Michal Kunc, ale Bednář se zvládl přesunout a podržel svůj tým.

20:01

Omlouvám se za sníženou kvalitu dnešního onlajn přenosu, v Sokolově máme problémy s internetovým připojením.

Druhá třetina začne přibližně v 18:47.

Na západě Čech nám skončila první třetina, která branku nenabídla. Oba celky se v útoku trápily a když už se zrodila na jedné či druhé straně šance, poradili si s ní brankáři Bednář a Jekel.

20:00

19:00
    Do konce první třetiny zbývá jedna minuta.

18:36
    Zakázané uvolnění Baníku, vhazovat se bude před Bednářem.

17:35
    Kverka objel branku Jekela, nabíjel na modrou čáru Vodičkovi, ale tomu puk přeskočil hokejku.

16:44
    Kratochvíl střílel po rychlém útoku hostů, ale Jan Bednář skryl puk v lapačce.

16:07
    Třebíč se po delší době vymanila ze sokolovského tlaku, ale při založení útoku se provinila postavením mimo hru.

15:20
    Jaromír Kverka zavezl puk do útočného pásma, ve druhé vlně našel obránce Přindiše, který se snažil ještě přihřát před branku, ale brankář Jekel si puk pohlídal.

14:44
    Hosté kombinují v útočném pásmu, Šťovíček měl šanci vystřelit mezi kruhy, ale nezamířil přesně.

13:03
    Domácí bleskově projeli do útočného pásma. Byla z toho nakonec střela Adama Rulíka, která proletěla kolem levé tyče Jekela.

12:23
    Tomečkova střela od modré čáry skončila bezpečně mezi betony brankáře Jekela. Ten střelu dobře viděl a neměl s ní vážnější problémy.

11:10
    Nyní aspoň náznaky šancí na obou stranách. Nejprve nebezpečně střílel domácí Švec, na druhé straně se v dobré šanci neprosadil Radim Ferda.

10:12
    Domácí mají zatím více ze hry, ani jeden z celků ale není schopný vypracovat si vážnější šanci, obě obrany jsou zatím pozorné.

09:15
    Nyní kombinovali v útočném pásmu hosté z Třebíče, sokolovští je nepustili do zakončení.

08:34
    Další šance domácích – Kverka střílel od modré čáry, puk byl před Jekelem tečován a hostující brankář měl plné ruce práce, aby dokázal zareagovat.

08:22
    Rychlý útok Sokolova skončil střelou Vracovského, která skončila na vyrážečce gólmana Jekela.

07:40
    Kratochvílovu ránu skryl Jan Bednář mezi betony. Vhazovat se bude po jeho levici.

06:50
    Vracovský se Stříbrným se snažili prokombinovat před branku, ke střele se nedostali a Hanáci vyhodili až do pásma domácích.

02:00
    Nahození Kadeřávka nadělalo problémy Nedbalovi s Jekelem, ale hosté se ubránili a vyráží do protiútoku.

00:24
    Do prvního útoku vyrazili hosté. Střela Michala Kunce skončila za brankou Jana Bednáře.

00:01

Na ledové ploše již krouží čtveřice rozhodčích, čeká se na příchod obou týmů. Do začátku utkání zbývá posledních pár minut.

HC Baník Sokolov: Bednář (Kašpar) – Přindiš (A), Kadeřávek, J. Tomeček, Michálek, A. Rulík, Šafář, Vodička – Švec, M. Zadražil (A), T. Rohan (C) – Vracovský, Kverka, Stříbrný – Osmík, Vrána, Křemen – Kuběna, Jiskra, Křehlík.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Do. Svoboda) – Kowalczyk, Nedbal (A), Forman, Szathmáry, Jenáček, Furch, Hort – Kunc, Bittner, Šťovíček (A) – Vodný (C), Nedvídek, T. Havránek – Paták, Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Podlaha, Havlát, Ferda.

Rozhodčí: Grech, Souček – Kreuzer, Polonyi.

Svěřenci Karla Mlejnka zažívají svou první sezonu ve Chance lize. Baníkovcům se podařilo zatím vyhrát pouze třikrát za plný počet bodů a jednou získat dva body v samostatných nájezdech. Po dvaadvaceti odehraných kolech má Sokolov na svém kontě pouhých 12 bodů a nachází se na 15. místě před poslední Kadaní, která má bodů jen 8. Ke všem výhrám, kterých se Baník dopustil, došlo na domácím ledě sokolovských hokejistů.

Po reprezentační pauze odehrál Sokolov utkání s Litoměřicemi. O vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byl lepší tým hostů. V sobotu pak hokejisté Baníku odcestovali do Prostějova. Po první dvacetiminutovce bylo skóre vyrovnané, ovšem ve druhé části se Jestřábům podařilo odskočit o dvě branky, Sokolov ve třetí třetině sice snížil, ale domácím se podařilo přidat další branku a zápas skončil 4:2 pro domácí.

Kanadské bodování
    Matěj Zadražil 17 bodů
    Jaromír Kverka 14 bodů
    Tomáš Vracovský 14 bodů

Sokolov má na svých bedrech již šest proher. Podaří se mu zlomit sérii porážek?

Zkušenějším mužstvem je Třebíč, s dvaceti sedmy jí náleží 12. místo v tabulce. Do utkání zamíří Horácká v lepší kondici. Na kontě má totiž dvě výhry v řadě. Ve středu Třebíč zdolala na venkovním stadionu Frýdek 5:2 a v sobotu před zraky vlastních fanoušků také urvala tři body s Havířovem. V osmém kole se Slavia utkala poprvé se Sokolovem a podařilo se jí zvítězit.

Martin Šťovíček 17 bodů
    Lukáš Nedvídek 14 bodů
    Tomáš Havránek 13 bodů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tomáš Stehlík

Branky a nahrávky: 23. Kverka (Přindiš), 30. Vrána (Křemen, Osmík), 58. M. Zadražil (A. Rulík) – 30. P. Kratochvíl (Tadeáš Král), 34. Nedvídek (Szathmáry, Tadeáš Král), 39. Paták (Tadeáš Král, Kowalczyk), 51. Vodný (Szathmáry, T. Havránek)

Rozhodčí: Grech, Souček – Kreuzer, Polonyi