Buffalo – Minnesota 1:4 (kon.) | New Jersey – Boston 1:5 (kon.) | Pittsburgh – NY Islanders 4:5 (po pr.)
Columbus – Montreal 5:2 (kon.) | Florida – Philadelphia 5:2 (kon.) | Detroit – Ottawa 3:4 (kon.)
St. Louis – Tampa 3:1 (kon.) | Nashville – Winnipeg 1:2 (kon.) | Chicago – Carolina 2:4 (kon.)
Dallas – Vancouver 6:1 (kon.) | Calgary – Colorado 2:3 (kon.) | Vegas – Toronto 4:2 (kon.)
San Jose – Edmonton 2:5 (kon.)
Pittsburgh Penguins
4:5 (2:0, 1:2, 1:2 - 0:1)
New York Islanders
Středa 20.11.2019, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou! (03:56:30)

Československá stopa v utkání

Dominik Simon (PIT) – 0+0, čas na ledě – 8:47.

1. Brock Nelson (NYI) 2+1
    2. Brandon Tanev (PIT) 2+0
    3. Nick Leddy (NYI) 0+3

Tak to bylo něco! Hostující hráči měli v prodloužení jasnou převahu a jen skvělý Matt Murray držel Pittsburgh nad vodou. Přesto ale Ostrované rozhodli o své výhře zásluhou Brocka Nelsona, jenž si do sítě dorazil vlastní pokus a rozhodl o tom, že New York pojede domů se dvěma body z tohoto utkání.

62:55 Brock NELSON - 4:5

62:55
    Islanders právě vstřelili branku!
    New York nakonec dokonal v tomto zápase obrat a bere z utkání dva body! Matt Murray v tom byl tedy nyní vykoupán, obrana mu vůbec nepomohla... Proto vzniklo přečíslení dva na jednoho, které na sebe vzal BROCK NELSON, jehož střela projela gólmanovi mezi betony a tentýž hráč si ji dorazil do sítě. Asistence: Anthony Beauvillier.

62:23
    Neskutečný Matt Murray drží svůj tým nad vodou! Hosté naprosto rozebrali obranu domácího celku, kdy mohl do téměř prázdné branky zakončovat Nick Leddy, ale domácí gólman puk vyrazil betonem.

61:50
    Teddy Blueger odvedl parádní obrannou práci! Ocitl se totiž jako poslední hráč svého týmu, když proti němu jelo přečíslení dva na jednoho. On však dokázal zastavit křižnou přihrávku.

61:16
    Jake Guentzel nabral dobrou rychlost a dostal se s kotoučem až do útočného pásma. Tam však neměl dostatečnou podporu, takže přihrál zpět.

60:43
    O chvilku později ale mohlo být rozhodnuto! Anders Lee dostal přihrávku před branku, kde byl úplně sám. Srovnal si kotouč na forhend a chtěl ho poslat okolo ruky. Domácí gólman ale s pomocí obránců tuto situaci ustál.

60:25
    Hosté se drží na kotouči a nechtějí ho za žádnou cenu půjčit svému soupeři. Anthony Beauvillier nakonec pálil ze středu hřiště, ale nebyl přesný.

60:01

Neuvěřitelné! Ještě deset minut před koncem třetí periody hosté prohrávali o dvě branky, přesto zápas dotáhli do prodloužení. Bude to pro ně už patnáctý zápas v řadě s bodovým ziskem a tady se už pomalu přepisuje historie. Josh Bailey snížil rozdíl na jednu branku, načež to New York zkusil se šesti muži v poli. To se vyplatilo, jelikož bombou od modré se prosadil Ryan Pulock, jenž srovnal minutu a půl před koncem.

Denisa Józsová

Branky a nahrávky: 12. Rust (Guentzel, Malkin), 17. B. Tanev (Marino, McCann), 35. B. Tanev (M. Pettersson, Kahun), 43. Guentzel (Galchenyuk, Malkin) – 23. Beauvillier (Leddy, B. Nelson), 26. B. Nelson (Leddy, Brassard), 56. Jo. Bailey (Eberle, D. Toews), 59. Pulock (Brassard, Leddy), 63. B. Nelson (Beauvillier)

Pittsburgh Penguins: M. Murray (Jarry) – Marino, Dumoulin, J. Schultz, M. Pettersson, Riikola, J. Johnson – Rust, Malkin, Guentzel – B. Tanev, McCann, Kahun – Simon, Blandisi, Galchenyuk – Lafferty, Blueger, Aston-Reese.
    New York Islanders: Varlamov (Greiss) – Boychuk, Leddy, Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews – Eberle, Barzal, Lee – Brassard, B. Nelson, Beauvillier – Clutterbuck, Cizikas, Jo. Bailey – Dal Colle, Koivula, Komarov.

Rozhodčí: Pochmara, Joannette – Gibbons, Nagy

Diváci: 18 411