Buffalo – Minnesota 1:4 (kon.) | New Jersey – Boston 1:5 (kon.) | Pittsburgh – NY Islanders 4:5 (po pr.)
Columbus – Montreal 5:2 (kon.) | Florida – Philadelphia 5:2 (kon.) | Detroit – Ottawa 3:4 (kon.)
St. Louis – Tampa 3:1 (kon.) | Nashville – Winnipeg 1:2 (kon.) | Chicago – Carolina 2:4 (kon.)
Dallas – Vancouver 6:1 (kon.) | Calgary – Colorado 2:3 (kon.) | Vegas – Toronto 4:2 (kon.)

Martin Nečas (CAR) 1+0, 4 střely, čas na ledě 11:46
    Petr Mrázek (CAR) 60 minut, 30 zákroků, 2 góly, 93,8% (05:22:51)

1. Nino Niederreiter (CAR) 1+1
    2. Patrick Kane (CHI) 0+2
    3. Andrej Svečnikov (CAR) 1+0

Statistiky: Střely na bránu: 32-33; Zablokované střely: 20-23; Vhazování: 47%-53%; Hity: 24-23; Přesilové hry: 0/3-0/1; Trestné minuty: 12-6.
    Carolina vyhrála v Chicagu a svůj podíl na tom má Martin Nečas
    Zobrazit příspěvek na Instagramu

THE WIN-DY CITY!

Příspěvek sdílený Carolina Hurricanes (@canes),

Hurricanes vedli po druhé třetině zásluhou Martina Nečase, Andreje Svečnikova a Nina Niedereitera o tři branky. Chicago se však nevzdalo a ve třetí třetině dokázalo dvakrát skórovat, když se během pouhých 70 sekund prosadili Erik Gustafsson a Connor Murphy. Ani přes obrovský tlak a podporu fanoušků ale domácí hráči vyrovnat nedokázali a naopak inkasovali. Konečný výsledek. Chicago Blackhawks 2 Carolina Hurricanes 4.

59:42
    Útočník Patrick Kane závěr zápasu neunesl a dostal desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.
    59:42 Sebastian AHO - 2:4

59:42
    Carolina právě vstřelila branku!
    SEBASTIAN AHO dovezl puk do prázdné brány a o osudu střetnutí je rozhodnuto! Bez asistence.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:20
    Jonathan Toews mohl skórovat po přihrávce Patricka Kanea z levého kruhu na vzdálenější pravé tyči, jenže jeho střela byla Hurricanes senzačně zablokována.

57:52
    Robin Lehner zůstal sedět na střídačce a Chicago zkusí vyrovnat při hře bez brankáře! Podaří se?

57:52
    Alex DeBrincat vystřelil v blízkosti levé tyče bekhendem a puk skončil v náručí Petra Mrázka. Timeout Chicago.

56:44
    Patrick Kane mohl skórovat v blízkosti levé tyče, Petr Mrázek ho ale v obrovské rychlosti dokázal vychytat! Nechybělo mnoho a bylo vyrovnáno.

55:49
    Přesilová hra Chicaga skončila a střela z pravého kruhu zamířila do lapačky Petra Mrázka. Reklamní přestávka.

55:17
    Patrick Kane vypálil na bodu pravého kruhu a po zákroku českého brankáře se dostal k dorážce Dominik Kubalík, z blízkosti ale zamířil do náruče Petra Mrázka! Dvojice velmi důležitých zákroků.

54:26
    Alex DeBrincat bez přípravy vypálil na bodu levého kruhu a jeho rána zamířila těsně vedle pravé tyče!

53:49
    Brett Pesce dostal dvě minuty za nedovolené bránění a Hawks si po reklamním bloku zahrají přesilovou hru.
    53:15 Connor MURPHY - 2:3

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 53. E. Gustafsson (P. Kane, DeBrincat), 54. C. Murphy (P. Kane, Dach) – 15. Nečas (Niederreiter, Wallmark), 21. Svečnikov (Slavin, Edmundson), 32. Niederreiter (Wallmark, D. Hamilton), 60. Aho

Chicago Blackhawks: Lehner (Crawford) – Keith (A), C. Murphy, de Haan, Seabrook (A), Määttä, E. Gustafsson – A. Nylander, J. Toews (C), Saad – DeBrincat, D. Strome, P. Kane – Carpenter, Kämpf, D. Kubalík – Z. Smith, Dach, A. Shaw. Hlavní trenér: Jeremy Colliton.
    Carolina Hurricanes: Mrázek (Reimer) – Slavin (A), D. Hamilton, Edmundson, Pesce, Gardiner, T. van Riemsdyk – Dzingel, J. Staal (C), Foegele – Svečnikov, Aho, T. Teräväinen – Niederreiter, Wallmark, Nečas – B. McGinn, Luostarinen, Martinook (A). Hlavní trenér: Rod Brind'Amour.

Rozhodčí: Justin StPierre, Chris Lee. Čároví: Julien Fournier, Brian Mach

Diváci: 21325